Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα !

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός K810i και έχω το εξής πρόβλημα ! Εχω λογισμικό Vista Gr. στο pc μου και χτες κατέβασα τους driver’s για το PC.SUITE (2.10.34.exe). Ενώ μου κάνει κανονικά install στο τέλος μου βγάζει ένα μήνυμα (CAPI_WORKER MODULE) και δεν μπορεί να αναγνωρίσει την συσκευή μου.

Επικοινώνησα με την sony-ericcson εκανα ότι ρυθμίσεις μου είπαν, μίλησα με τον τεχνικό μου μετά και μπλόκαρα όλα τα προγράμματα με (mscomfg) και παραμένει το ίδιο πρόβλημα !

Εάν έχετε κάποια λύση θα με βοηθούσε πολύ γιατί έχω όλες τις επαφές μου στο outlook και δεν έχω ούτε ένα τηλέφωνο στην συσκευή μου !

Ps: Επειδή είναι το πρώτο μου μήνυμα sorry εάν το έχω βάλει σε λάθος topic!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τά εχεις μπερδεψει λιγο. Στο site ειμαι πολυ καιρο απλως χρησιμοποιουσα διαφορετικο ονομα οποτε ειναι μπαγιατικα τα καλωσόρισες. οσον αφορα το site που εδωσα το ανεφερα κυρίως για το theme creator και την τελευταια του εκδοση. Δεκτή η παρατήρηση σου για τα κεφαλαία αλλα δεν με αρεσει ιδιατερα η προστακτικη που χρησιμοποίησες. ΟΚ?

 

Cool down και λίγο ξύδι μετά:)

Σύμφωνα με τα στοιχεία του προφίλ σου είσαι rookie,εάν ήσουν πριν με άλλο username δεν το ξέρει κανείς (εκτός από σένα),οπότε δεν υπάρχει λόγος να νευριάζεις,εντάξει ??.:) ;)

Link to comment
Share on other sites

Cool down και λίγο ξύδι μετά:)

Σύμφωνα με τα στοιχεία του προφίλ σου είσαι rookie,εάν ήσουν πριν με άλλο username δεν το ξέρει κανείς (εκτός από σένα),οπότε δεν υπάρχει λόγος να νευριάζεις,εντάξει ??.:) ;)

 

 

Eσένα παλι ποιος σου μιλησε και πεταγεσαι? και ποιος σου είπε οτι νευριασα ή οτι εχω κατι με το RAVEN? Απλα δεν μ΄αρεσει η προστακτικη και η είρωνεια. στιλ ξυδι και τα λοιπα. Τελος παντων RAVEN ελπιζω ολα ΟΚ. Εδω ειμαστε για να μαθαινουμε και να πληροφορουμαστε ο ενας απο τον αλλο και οχι να τσακωνομαστε σα τα κοκκορια. ενταξει rostropol?

Link to comment
Share on other sites

Edw oloi ekfrazoun tin gnwmi tous eleu8era!!!Kai mena dn maresoun kapoia pragmata pou leei o ka8enas edw mesa!!!Apla ta prospernaw opws ekana kai me to diko sou;)

 

Panta Filika

 

Scottas

Episis pote 8a anevei ston seus i r6bc001 i 2 dn 8imamai:O

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

To θεμα με τα παιδια ξεκαθαριστηκε και απλως ηταν μια παρεξηγηση. Εννοειται παντα φιλικα. Αντε καλο καλοκαιρι
Link to comment
Share on other sites

To θεμα με τα παιδια ξεκαθαριστηκε και απλως ηταν μια παρεξηγηση. Εννοειται παντα φιλικα. Αντε καλο καλοκαιρι

 

Episis File Mou kai na xerese to kinitaki sou:):D;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός K810i και έχω το εξής πρόβλημα ! Εχω λογισμικό Vista Gr. στο pc μου και χτες κατέβασα τους driver’s για το PC.SUITE (2.10.34.exe). Ενώ μου κάνει κανονικά install στο τέλος μου βγάζει ένα μήνυμα (CAPI_WORKER MODULE) και δεν μπορεί να αναγνωρίσει την συσκευή μου.

Επικοινώνησα με την sony-ericcson εκανα ότι ρυθμίσεις μου είπαν, μίλησα με τον τεχνικό μου μετά και μπλόκαρα όλα τα προγράμματα με (mscomfg) και παραμένει το ίδιο πρόβλημα !

Εάν έχετε κάποια λύση θα με βοηθούσε πολύ γιατί έχω όλες τις επαφές μου στο outlook και δεν έχω ούτε ένα τηλέφωνο στην συσκευή μου !

Ps: Επειδή είναι το πρώτο μου μήνυμα sorry εάν το έχω βάλει σε λάθος topic!

 

Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε και το αναφέρω απλώς, για όσους έχουν καινούριο pc με vista και θα έχουν το ίδιο πρόβλημα ! Η λύση βρίσκεται εδώ http://developer.sonyericsson.com/thread.jspa?messageID=103530𙑪 :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα. Δεν το ήξερα.

Άντε γιατί με όλα αυτά που ΔΕΝ είχα με τα vista, είχα ξεχάσει ότι είχα και δεύτερο λειτουργικό στον υπολογιστή.

Το δοκίμασες; όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το πήρα πριν 15 λεπτά.Πρώτες εντυπώσεις:Στιβαρό,καλό ηχείο,τέλεια ποιότητα κατασκευής,άψογο design,ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΕΡΑ,ωραία γραμματοσειρά,λίγο τα πλήκτρα με δυσκόλεψαν τα συνήθισα όμως,ΑΛΛΑ....()παντού υπάρχει ένα ΑΛΛΑ)μικρή κάρτα μνήμης!128 ΜΒ!ΓΙΑΤΙ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το πήρα πριν 15 λεπτά.Πρώτες εντυπώσεις:Στιβαρό,καλό ηχείο,τέλεια ποιότητα κατασκευής,άψογο design,ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΕΡΑ,ωραία γραμματοσειρά,λίγο τα πλήκτρα με δυσκόλεψαν τα συνήθισα όμως,ΑΛΛΑ....()παντού υπάρχει ένα ΑΛΛΑ)μικρή κάρτα μνήμης!128 ΜΒ!ΓΙΑΤΙ?

 

Όντως. 128mb δεν φτάνουν για τίποτα. Κατευθείαν 1gb έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως. 128mb δεν φτάνουν για τίποτα. Κατευθείαν 1gb έβαλα.

Πόσο την πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κι εγώ στο γερμανό βρήκα 20€ μια 512.1GB δε μου χρειάζεται
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία τι λέει ειναι σαν το κ800 η κραταει ποιο πολυ?

Μέχρι τώρα που το έχω 6 ώρες είναι πολύ καλή (δε λέει να πέσει,θέλω να το φορτίσω,αύριο φεύγω κατασκήνωση!:p).Ένας φίλος που έχει το Κ800 δεν του κρατάει πολύ, 1 άντε 1,5 μέρα με περίπου 20 τηλεφωνήματα τη μέρα!Αχ,ωραία πάντως,πήγα και πήρα τώρα μια 1GB στα 24€ και είμαι άρχοντας!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο φυλλάδιο της Wind (+ Internet) αναφέρει ότι δινουν κάρτα 64 Μb? Δεν είναι στανταρ η 128 (όχι ότι είναι και μεγάλη, αλλά...)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο φυλλάδιο της Wind (+ Internet) αναφέρει ότι δινουν κάρτα 64 Μb? Δεν είναι στανταρ η 128 (όχι ότι είναι και μεγάλη, αλλά...)

νομιζω οτι και στο k800i τοσο ειχε η βασικη του συσκευασια.παντως πολυ μικρη..για ενα τετοιο κινητο :blink: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο φυλλάδιο της Wind (+ Internet) αναφέρει ότι δινουν κάρτα 64 Μb? Δεν είναι στανταρ η 128 (όχι ότι είναι και μεγάλη, αλλά...)

Κάνουν λάθος στο φυλλάδιο. 128 έχει μέσα η συσκευασία του κινητού.

Και μην σε τρομάξει αν το πάρεις και δε δεις κάρτα, γιατί δε βρίσκεται στη συσκευασία, αλλά τοποθετημένη ήδη, στο κινητό.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι και στο k800i τοσο ειχε η βασικη του συσκευασια.παντως πολυ μικρη..για ενα τετοιο κινητο :blink: :whistle:

 

File RAVER i siskeuasia tou k800i dn exei ka8olou memory card:mad: :mad: :mad: Tous L@L@K3$ paliotsigounides!!!Egw kai sta 2 K810i pou exw evala 2gb m2 sandisk:) :happy: :p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια?? φιλος μου πηρε παντως ενα κ800ι απο cosmote και ειχε μεσα μια καρτα 128 mb με ενα cd του χατζηγιαννη μεσα.ισως ηταν σε προσφορα.

δηλαδη οι χρηστες του κ810ι πρεπει να νιωθουν πιο καλα με την επιλογη τους...παιρνουν δωρο μια καρτα μνημης των 128mb!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια?? φιλος μου πηρε παντως ενα κ800ι απο cosmote και ειχε μεσα μια καρτα 128 mb με ενα cd του χατζηγιαννη μεσα.ισως ηταν σε προσφορα.

δηλαδη οι χρηστες του κ810ι πρεπει να νιωθουν πιο καλα με την επιλογη τους...παιρνουν δωρο μια καρτα μνημης των 128mb!!!

 

 

ε όχι και δώρο!!! το πληρώνουν μερικά ευρώ (50-60 )παραπάνω κ το παίρνουν!!! Το τζάμπα πέθανε..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ε όχι και δώρο!!! το πληρώνουν μερικά ευρώ (50-60 )παραπάνω κ το παίρνουν!!! Το τζάμπα πέθανε..!!

Δεν νομιζω..εγω δηλαδη που πηρα w810i στα 240 ευρο..πηρα και δωρο καρτουλα 512 mb.απλα πρεπει να την ψαχνεις...γενικοτερα τι σε συμφερει καλυτερα...το κινητο το κ810ι θα ειναι στις επιλογες μου του χρονου...τετοιο καιρο που η τιμη του θα ειναι προσιτη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά!

 

Σήμερα αγόρασα το εν λόγω κινητό αλλά δυστυχώς από την Vodafone μου είπαν (στο τηλ. κέντρο τους) ότι δεν μπορώ μέσω αυτού να δω Live TV!!!! ούτε καν γραφικό περιβάλλον γιατί έχει περιορισμένη πρόσβαση!!!!

 

Σε ερώτηση μου αν στο μέλλον γίνει κάτι δεν μου απάντησαν σίγουρα.!!!!!

 

Τι να πω είμαι σοκαρισμένος και νευριασμένος!!! Αν είναι δυνατόν!!!!

 

Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;

 

υ.γ. Μα να δίνουν για το Κ800 και όχι για το Κ810;;;;;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα, μετά από ενάμιση μήνα χρήσης με το Κ810i συνάντησα το πρώτο πρόβλημα! Φόρτιζα το κινητό και κάποια στιγμή το ξεκλείδωσα για να δω σε ποιο στάδιο της φόρτισης ήταν. Το ξεκλείδωσα και με έκπληξη διαπίστωσα ότι ο φωτισμός του κινητού δε λειτουργούσε! σε αντίθεση με το μενού που δούλευε κανονικα! Το πρόβλημα λύθηκε βέβαια αφού το έκλεισα, έβγαλα τη μπαταρία κ το ενεργοποίησα πάλι. Όλα καλα προς το παρόν. :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...