Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι μια πολύ καλή συσκευή. Εγώ δεν χρησιμοποιώ πλέον το κινητό επειδή δεν έχει πολύ δυνατή ένταση ήχου κλήσης και λόγω μπαταρίας. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό κινητό. Τώρα για προγράμματα δεν ξέρω τι μπορείς να βρεις online τόσο καιρό μετά. Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες του συγκεκριμένου theat και θα βρεις πολλά πράγματα.

 

Thx for the reply.

Το εχεις χρησιμοποιησει καιρο ετσι? Θυμαμαι παλια που το ειχα και εμπαινα στο topic εγραφες και τοτε.

Απο την εμπειρια σου, ποια progs θεωρεις σχετικα απαραιτητα? Εσυ τι ειχες βαλει στο κντ οταν το χρησιμοποιουσες?

thx mate!

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δεν θυμάμαι καθόλου δυστυχώς ποια προγράμματα χρειαζόμουν και δεν έχω πρόσβαση στο σκληρό μου δίσκο όπου έχω τα αρχεία του κινητού. Αν θέλεις πάντως ρίξε μια ματιά και στο redneo. Θα βρεις κι εκεί πολλά χρήσιμα πράγματα. Το χρησιμοποιούσα τουλάχιστον για 2 χρόνια το κινητό και μιας και μου το θύμισες σκέφτομαι μήπως το αξιοποιήσω και πάλι. Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

τελευταίος και καταϊδρωμένος νέος ιδιοκτήτης.

όποιος λέέέμε τώρα μπορεί να με βοηθήσει με τα αρχεία για αναβάθμιση καθώς και χρήσιμες εφαρμογές θα με βοηθούσε πολύ...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Στο RedNeo Πυθαγορα οπως ειπε η salamandra

 

Απλά δε ξέρω καλά αγγλικά και χάνω τη μπάλα.Θα διαβάσω το θέμα εδώ και θα προσπαθήσω να προσαρμοστώ.

Πάντως σαν χρήστης iphone 4s και wmphone μπορώ να πω πως αν και με δυσκόλεψε πάρα πολύ να μάθω κάποια βασικά πράγματα αλλά δε κολλάει με τίποτα είναι πολύ γρήγορο....γενικά με ένα 3g και wifi άνετα θα ήταν πρώτη συσκευή για πολλούς ακόμα και σήμερα....

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Απλά δε ξέρω καλά αγγλικά και χάνω τη μπάλα.Θα διαβάσω το θέμα εδώ και θα προσπαθήσω να προσαρμοστώ.

Πάντως σαν χρήστης iphone 4s και wmphone μπορώ να πω πως αν και με δυσκόλεψε πάρα πολύ να μάθω κάποια βασικά πράγματα αλλά δε κολλάει με τίποτα είναι πολύ γρήγορο....γενικά με ένα 3g και wifi άνετα θα ήταν πρώτη συσκευή για πολλούς ακόμα και σήμερα....

 

Η συσκευη ειναι απαιχτη. Ακομα την εχω σαν 2η στο αυτοκινητο. Οταν ειχαμε εμεις smartphone με το Neonode, οι αλλοι πολεμουσαν ακομη με τα κουμπια. :lol:

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το ότι δεν είχε κουμπιά δεν το κάνει και smartphone...

 

Θα παρακαλούσα να σεβόμαστε την ιστορία γενικά και να μην ανοίξουμε μια ανούσια συζήτηση.

Το λέω γιατί ίδιο ισχύει για παράδειγμα και με τον πρώτο υπολογιστή. Στην εποχή μας ένας άνθρωπος θα έλεγε πως, το ότι δεν έχει οθόνη αφής δεν τον κάνει σύγχρονο υπολογιστή. Όμως στην εποχή του ήταν πρωτοπόρος! Κατά τα άλλα ας έχουν λίγη παραπάνω γνώση αυτοί που το χρησιμοποίησαν και το χρησιμοποιούν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το ότι δεν είχε κουμπιά δεν το κάνει και smartphone...

 

 

Ορισμός του smartphone στη Wikipedia:

 

" Ένα smartphone είναι ένα κινητό τηλέφωνο με ένα λειτουργικό σύστημα, το οποίο συνδυάζει τα χαρακτηριστικά ενός προσωπικού υπολογιστή, το λειτουργικό σύστημα και άλλα χαρακτηριστικά χρήσιμα για την κινητή ή φορητή χρήση. Τα περισσότερα smartphones μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Internet ,να έχουν οθόνη αφής, μπορούν να τρέξουν εφαρμογές τρίτων, να κάνουν αναπαραγωγή μουσικής, να δέχονται προσθήκη εξωτερικής μνήμης και να διαθέτουν κάμερα . Τα περισσότερα smartphones που παράχθηκαν από το 2012 και μετά, έχουν επίσης και ασύρματη πρόσβαση στο internet. "

 

Πες μου τι απ' όλ' αυτά δεν έχει το Neonode, εκτός από Wi-Fi και θα συμφωνήσω ότι δεν είναι smartphone. Και έχε υπ'όψη σου, ότι διαθέτει λειτουργικό σύστημα Windows CE, τροποποιημένο και "καμουφλαρισμένο" για να είναι πιο φιλικό και χρηστικό.

Επίσης μη ξεχνάς ότι κυκλοφόρησε αρχές του 2007. Πες μου πόσοι είχαν κινητά με τα παραπάνω χαρακτηριστικά τότε. Αμέσως μετά άρχισε η παραγωγή της σειράς xperia από την τότε Sony-Ericsson.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα παρακαλούσα να σεβόμαστε την ιστορία γενικά και να μην ανοίξουμε μια ανούσια συζήτηση.

Το λέω γιατί ίδιο ισχύει για παράδειγμα και με τον πρώτο υπολογιστή. Στην εποχή μας ένας άνθρωπος θα έλεγε πως, το ότι δεν έχει οθόνη αφής δεν τον κάνει σύγχρονο υπολογιστή. Όμως στην εποχή του ήταν πρωτοπόρος! Κατά τα άλλα ας έχουν λίγη παραπάνω γνώση αυτοί που το χρησιμοποίησαν και το χρησιμοποιούν ακόμα.

 

Ευχαριστώ γλυκειά μου για τη συμπαράσταση. Πολύ καιρό έχουμε να τα πούμε. :) Τελείωσε η "ζωή" στη Θεσσαλία?

Edited by Black_Angel
Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γλυκειά μου για τη συμπαράσταση. Πολύ καιρό έχουμε να τα πούμε. :) Τελείωσε η "ζωή" στη Θεσσαλία?

 

Καιρό έχουμε, ναι... Τελειώνει η ζωή εδώ; Όχι βέβαια! Η Θεσσαλία δεν πεθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...