Jump to content

need room


i_love_me
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αποθηκέυσω τα δεδομένα μου σε μαγνητικά μέσα...

Εχω εναν η/υ με 3*200gb κ χρησιμοποιώ για backup ενα dvd r αλλα δεν με βολέυει.. κάπου είχα ακούσει για συσκευές που αποθηκέυουν σε μαγνητικές ταινιες εως κ 10gb. Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτο το θέμα? καθε βοήθεια πολύτιμη

Link to comment
Share on other sites

Παρε το Peerless 20GB Drive απο την Iomega.

 

http://www.iomega-europe.com/eu/en/products/peerless/peerless_family_en.aspx

 

Η καλυτερη λυση, η καλυτερη λυση ειδικα αν παρεις τη Firewire εκδοση για ασυναγωνιστη ταχυτητα.... :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pro

 

Posa diveis;

 

Ta DAT ta exeis up'oynv; (DDS2=4/8G, DDS3=12/24G, DDS4=20/40G). Osa 3erw 8elouv SCSI.

 

nop to mono pou ksero einai to Download Acellerator Plus.. kamia sxesh pistevo :p . Ti akrivos einai auto?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pro

 

Tape drive. Des sto google DAT DDS kai 8a breis kati (kava ekatommurio selides) :blink:

 

Μπραβο! αυτο ακριβως εψαχνα κ δεν θυμομουν πως λεγοταν :wacko: εχεις κατα νου σου κανενα tape drive η καταστημα στην αθηνα που τα εισαγει? ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά καταστήματα, ψάξε όλα που συνεργάζονται με Πουλιάδη ή InfoQuest, αλλά νομίζω ότι έχει και το Πλαίσιο.

 

Ταινίες έχει και πάντως το πλαίσιο.

 

χμμμ.. έχεις τόσα λευτά να δώσεις??? είναι σχετικά ακριβά ξέρεις... ασε που θες και SCSI controller... ασε που είναι και πάναργα... ασε που θα χρειάζεσε και τόσες ταινίες για να τα πάρεις όλα backup...

 

Βέβαια, με το μέγεθος που λες ότι θες να κάνεις backup θα σου πρότεινα ένα ULTRIUM/2 200gb σε μια ταινία και πάει και σφαίρα.

Imagine Imposible. We make It Visible.

 

http://www.netmachine.gr

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η μόνη λύση για backup τόσων δεδομένων είναι τα tapes. Είναι αρκετά ακριβά αλλά έχουν αρκετά μεγάλες χωρητικότητες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον nikosk

 

 

 

Βέβαια, με το μέγεθος που λες ότι θες να κάνεις backup θα σου πρότεινα ένα ULTRIUM/2 200gb σε μια ταινία και πάει και σφαίρα.

 

τι ειναι αυτο???? κανενα ελληνικο site για πληροφοριες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...