Jump to content

Μαζί σου (Mega)


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ηθοποιούς η μόνη γνωστή που είδα ήταν αυτή που έπαιζε την Σούλα στις Σαββατογεννημένες (απίστευτη σειρά btw)! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ μόλις τώρα είδα την διαφήμιση.

Όντως ενδιαφέρον φαίνεται!

Άντε, να δούμε πότε θα ξεκινήσει.

 

Και η γιαγιά του Σπύρου από το παρά πέντε παίζει :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται καλή η σειρά!

 

Και τα τραγούδια (δηλαδή τα δύο απ'αυτά - Placebo και Gary Jules) είναι ελπιδοφόρα και ως προς την μουσική επένδυση!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είπα! Τα δύο από τα τρία είναι καταπληκτικά κομμάτια! :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

E καλα...δεν θα τη βάλω και ίσα με τους Placebo ή τον Gary Jules αλλά τρώγεται και η Παπαρίζου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να συγκρινεται το τραγουδι της Παπαρίζου με τα αλλα... καταρχην στο ελληνικο τραγουδι οι στιχοι ειναι αλλου για αλλου... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να συγκρινεται το τραγουδι της Παπαρίζου με τα αλλα... καταρχην στο ελληνικο τραγουδι οι στιχοι ειναι αλλου για αλλου... :lol:

Πατριώτη (Καβαλιώτη), το κομμάτι είναι τρομερό -άντε κατ' εμέ γιατί δεν βλέπω και πολύ ενθουσιασμό :p Τώρα για τους στίχους, λέω να περιμένουμε να το ακούσουμε ολόκληρο. Εύχομαι να το βγάλουν σε κανένα singlακι...

Link to comment
Share on other sites

Το τρίτο τρέιλερ με το τραγουδάκι απ το Donnie Darko [ Gary Jules - Mad world ] άψογο..

Ας ελπίσουμε ότι η σειρά θα είναι τόσο καλή όσο και η διαφήμιση.. ;)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το τραγούδι με την Παπαρίζου και δεν καταλαβαίνω αυτή την μανία κάποιων να βγάζουν αρνητισμό σε κάθε τι ελληνικό! Άντε βάλτε το "δήθεν" σας στην άκρη πια κάποιοι εδώ μέσα!

 

Όσο για την σειρά, ενδιαφέρουσα φαίνεται! Μου αρέσουν γενικότερα οι σειρές που δίνουν βήμα σε νέους ανθρώπους...κι ελπίζω να μην μας απογοητεύσει! Αναμένουμε λοιπόν ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατριώτη (Καβαλιώτη), το κομμάτι είναι τρομερό -άντε κατ' εμέ γιατί δεν βλέπω και πολύ ενθουσιασμό :p Τώρα για τους στίχους, λέω να περιμένουμε να το ακούσουμε ολόκληρο. Εύχομαι να το βγάλουν σε κανένα singlακι...
Γουστα ειναι απλα εμενα μου φαινονται εντελως ξεκαρφωτοι οι στιχοι. Αλλα κανονικα δεν επρεπε να μου δωσεις σημασια φιλε μου γιατι συμφωνα με καποιον αλλο... πιθανον να βγάζω αρνητισμό σε κάθε τι ελληνικό! καλα δε τα λεω CakeNet... Χα χα τι ειδαμε παλι... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλάω... αλλά για τους στίχους δε ξέρουμε αν είναι άσχετοι ρε συ! Ακόμη δεν το είδαμε το σίριαλ..ούτε το τραγούδι ακούσαμε ολόκληρο! Από την άλλη...δε νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό να ταιριάζουν οι στίχοι του τραγουδιού με την υπόθεση του σήριαλ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλάω... αλλά για τους στίχους δε ξέρουμε αν είναι άσχετοι ρε συ! Ακόμη δεν το είδαμε το σίριαλ..ούτε το τραγούδι ακούσαμε ολόκληρο! Από την άλλη...δε νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό να ταιριάζουν οι στίχοι του τραγουδιού με την υπόθεση του σήριαλ
Ok γουστα ειναι αυτα, sorry για τον εκνευρισμο.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το σίριαλ γίνεται στην Ξάνθη?Ξέρει κανείς τίποτα?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

οντως το τραγουδι κομματαρα!

by paπαριζου :)

οσο για το εργακι θα δειξει

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά φαίνεται φανταστική από τα τρέιλερ! Ελπίζω μόνο να ανταποκριθεί στις προσδοκίες μου, γιατί καιρό έχουμε να δούμε καλή κοινωνική σειρά...

 

Αν θυμάμαι καλά το σίριαλ γίνεται στην Ξάνθη?Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Προορισμός των δύο πρωταγωνιστών είναι ο Εβρος, και συγκεκριμένα η Ορεστιάδα, αν δεν κάνω λάθος. Εχουν κάνει γυρίσματα εκεί, σε δάση/λιβάδια/ποτάμια, όπως δείχνει και στο τρέιλερ, αλλά και σε πιο κοντινές περιοχές. Για παράδειγμα έκαναν γύρισμα και στο χωριό μου, κοντά στη Θήβα!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Angelina!

 

Βασικά, πολλές σειρές υπόσχονταν πολλά και στο παρελθόν (π.χ. Φεύγα) αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα σημαντικό...

 

Θα δούμε...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ DesertSMisSRaiN ! Βασικά κι εγώ κρατώ τις επιφυλάξεις μου, γιατί τα προηγούμενα έργα του Βαζάκα (Γη και Ουρανός, Αέρινες Σιωπές) τα έβρισκα βαρετά. Αν το "Μαζί σου" είναι όσο καλό φαίνεται, θα σκίσει...

 

Στο site του Mega δημοσιεύτηκαν πληροφορίες για το πρώτο επεισόδιο:

 

ΜΑΖΙ ΣΟΥ - Επεισόδιο 1

 

Σκηνοθεσία: Αλέξανδρος Πανταζούδης

Σενάριο: Κώστας Βαζάκας

Φωτογραφία: 'Ενζο Καρανάσιος

Σκηνογραφία: Αναστασία Χαρμούση

Ενδυματολογία: Ελίνα Μαντζάκου

Μουσική: Γιάννης Χριστοδουλόπουλος

Μοντάζ: Δημοσθένης Ράπτης

Εκτέλεση Παραγωγής: Studio ATA

 

Παίζουν οι ηθοποιοί: Αποστόλης Τότσικας ('Αρης), Μαριλή Μήλια (Ζωή), Ράνια Σχίζα (Ελένη), Τάσος Νούσιας (Στέφανος Αναστασίου), Κλειώ - Δανάη Ωθωναίου (Σοφία), Ανδρέας Νάτσιος (Μάρκος), Νίκος Νικολάου (Λεωνίδας), Ντίνα (Ζωή Καραβασίλη)

 

Περιγραφή

 

Ο 'Αρης είναι 17 χρονών και μεγαλώνει στο ορφανοτροφείο. Παιδί με δυσκολία στην επικοινωνία έχει αφεθεί στα χέρια της κοινωνικής λειτουργού Σοφίας με την οποία έχει μια σχέση εμπιστοσύνης. 'Οταν εκείνη αποφασίζει να παντρευτεί και να φύγει, ο 'Αρης σπάει τα αρχεία του ιδρύματος και ανοίγει για πρώτη φορά τον φάκελο του. Εκεί διαβάζει δυο πράγματα που του αλλάζουν την ζωή. Και το σκάει πηδώντας από ένα παράθυρο.

 

Την ίδια στιγμή η 17 χρονη Ζωή, κόρη μιας φιλόδοξης και μάχιμης πολιτικού, έχει ανάγκη από προσοχή κι έναν πατέρα που έχει εξαφανιστεί χωρίς να της πει το γιατί. 'Οταν τον συναντάει μαθαίνει πως οι γονείς της δεν την υπολόγισαν στα σχέδια τους. Πληγωμένη το σκάει απ' το σπίτι με σκοπό να φτάσει στον 'Εβρο, όπου υπηρετεί το αγόρι της την στρατιωτική του θητεία. Ο 'Αρης και η Ζωή συναντιώνται τυχαία στο τρένο και το ταξίδι τους δεν ξεκινά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Αλλά τώρα πια είναι πολύ αργά για να γυρίσουν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η ιστορία είναι κλισέ αλλά συνήθως σε τέτοιου είδους σειρές δεν μετράει η ιστορία. Μετράει η διαδρομή προς το τέλος, η σκηνοθεσία κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...