Jump to content

Αλλαγη ονοματος κατοχου


dmitsos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρει ενα φορητο υπολογιστη μεταχειρισμενο και θελω να αλλαξω το ονομα κατοχου που εμφανιζεται με δεξι κουμπι επανω στο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ και ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ κατω λεει "ονομα κατοχου Κ" θελω αυτο το "Κ" να το αλλαξω και να βαλω το δικο μου ονομα! Πως?:(
Link to comment
Share on other sites

Με 2 τρόπους φίλε...

1. Μπες εδώ και κάνε μια μικρή τροποποίηση στη registry!

2. Ή με το πρόγραμμα Tweak-xp pro ..(βρές την επιλογή "Change registered user info")

...αλλά και με το 1. ...καθάρισες:)

Link to comment
Share on other sites

John auto allazei kai to onoma katw apo documents and settings/user ?

 

'Ελα Demi, βασικά αλλάζεις τα Registered Owner, Registered Organization, και Product ID απο τη καρτέλα General του system properties!

Με το tweak-xp μπορείς επιπλέον ν'αλλάξεις και το company logo (να βάλεις ότι εικονίδιο θες) , το suport unformation , μέχρι και το model name !

* οι πληροφορίες των ήδη εγκατεστημένων προγραμμάτων ΔΕΝ θ'αλλάξουν...θα είναι registered στο όνομα που ήταν αρχικά!

Link to comment
Share on other sites

Nai auta ta diavasa sto page pou paratheses file John!

 

Alla allo rwtw.

 

C:\Documents and Settings\user

 

pws allazw to " user " se " demis " as poume kai na min epireastei to PC kai ta programmata?

Link to comment
Share on other sites

Nai auta ta diavasa sto page pou paratheses file John!

 

Alla allo rwtw.

 

C:\Documents and Settings\user

 

pws allazw to " user " se " demis " as poume kai na min epireastei to PC kai ta programmata?

 

 

..:p ..sorry, δεν κατάλαβα τι εννοούσες ..:O :stupid: :)

Δεν το έχω σκεφτεί αν γίνεται αυτό, θα το ψάξω αργότερα γιατί και μένα μου ακούγεται ενδιαφέρον! Πάντως δοκίμασε και με τα παραπάνω που είπα, μπορεί ν'αλλάζει και αυτό! Σίγουρα πάντως θα γίνεται από την registry και σίγουρα όπως λες υπάρχει κίνδυνος να επηρεαστεί το PC και τα προγράμματα!

Link to comment
Share on other sites

Alla allo rwtw.

 

C:\Documents and Settings\user

 

pws allazw to " user " se " demis " as poume kai na min epireastei to PC kai ta programmata?

Με τόσα πράγματα που αποθηκεύονται εκεί μέσα, μην περιμένεις ότι κάτι τέτοιο είναι δυνατόν. Δεν πρόκειται απλά για μία ρύθμιση ή μία πληροφορία, είναι ένα path. Οποιοδήποτε πρόγραμμα μπορεί να έχει αποθηκεύσει κάτι εκεί μέσα και η πληροφορία αυτή μπορεί να βρίσκεται σε 1002 σημεία, ανάλογα με το πρόγραμμα. Μπορεί να είναι στη registry, μπορεί να είναι στο folder του προγράμματος και ποιός ξέρει που αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...