Jump to content

Σε ποσες μερες κοβει ο ΟΤΕ το τηλεφωνο αν δεν......


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις πληρωσει το τελευταιο λογαριασμο???? Παντως ο δικος μου λογαριασμος εληγε 12/11 και 3/12 μου εριξαν φραγη εξερχομενων κλησεων χωρις καμια ειδοποιηση. Μετα απορουν γιατι χανουν συνδρομητες προς αλλους εναλλακτικους παροχους, που ειστε ακομα????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά, και γιατί σου κάνει τόση εντύπωση το να σου κόψουνε τις εξερχόμενες μετά από 20 μέρες από την λήξη της προθεσμίας πληρωμής; Δεν φεύγουνε γι' αυτό οι συνδρομητές προς τους εναλλακτικούς. Και μακάρι να ήταν μόνο αυτός ο λόγος που φεύγουν (τι φεύγουν δηλαδή, μονοπώλειο είναι ακόμα).

Πάντως μέχρι να στο κόψουνε τελείως το τηλέφωνο, έχω την εντύπωση, τουλάχιστον απ' ό,τι έχω ακούσει από εμπειρίες γνωστών, ότι πρέπει να περάσει πραγματικά πολύς καιρός. Μιλάμε δηλαδή πάνω από δίμηνο τουλάχιστον. Αν είσαι σε δύσκολη οικονομική κατάσταση πάντως και είναι μεγάλος ο λογαριασμός, μπορείς να κάνεις και διακανονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Για λογαριασμούς μέχρι 30 Ε ΔΕ το κόβουν

Για όλους τους υπόλοιπους το αφήνουν 21 μέρες!

 

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ

 

Απο εκει και πέρα κάνουν φραγή εξερχομένων και αμα δε το πληρώσεις , στον επόμενο λογαριασμό σου έχουν περάσει και το ληδη ανεξόφλητο ποσό... Επίσης αν στο "κόψουν" όταν πας να πληρώσεις δίνεις 7.5 Ευρώ Τέλη επανασύνδεσης

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akamatos (15 Δεκ. 2003 , 05:29)

Πάντως μέχρι να στο κόψουνε τελείως το τηλέφωνο, έχω την εντύπωση, τουλάχιστον απ' ό,τι έχω ακούσει από εμπειρίες γνωστών, ότι πρέπει να περάσει πραγματικά πολύς καιρός.

6 mines kai an den to prolaveis mexri tote soy pernoyne ton arithmo. :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (17 Δεκ. 2003 , 22:55)

 

6 mines kai an den to prolaveis mexri tote soy pernoyne ton arithmo. :!:

 

 

...έχω την εντύπωση ότι το χρέος μετά από αυτό μεταφέρεται στη ΔΟΥ που ανήκεις... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απ' ότι θυμάμαι από μία προσωπική μου περίπτωση, (φοιτητής :D ), ο ΟΤΕ σου κόβει μόνιμα την σύνδεση και σου παίρνει το νούμερο κανα 4-6 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς) αφού σου έχει κάνει την φραγή.

 

Βεβαια, ένα μήνα πριν να σου το κόψει οριστικά (το τηλέφωνο), σου στέλνει μία επιστολή ότι θα προβεί σε προσβολή του συμβολαίου που είχες κάνει εφόσον δεν τήρησες τους όρους κτλ... Έχω ένα τέτοιο και λέω να το κάνω κορνίζα :D

 

Πιστεύω ότι προλαβαίνεις χαλαρά να μαζέψεις τα χρήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

epeidh ena filaraki thn pathse to 2000 me dialer

plhrwse 1.200.000(!!!!!!!!!)

 

etsi einai opws proeipan ta paidia

sou kanoun fragh

kai ama de plhrwseis sto pairnoun to noumero meta thn parodo 6 mhnwn meta eidopoihsews!

 

sou bazoun ta analoga epitokia yperhmerias logariasmou

kai to metaferoun sth doy!

 

Twra an einai arketa ypshlo to poso

yparxei h dynatothta epanasyndeshs k exoflhshs

dia ths me8odou tou exoflw me diakanonismo

dhl 80euro to mhna apo ton palaio logariasmo+telh k xrewseis trexontos

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ είμαι φοιτητής και έφυγα για διακοπές για καλοκαίρι και λίγες μέρες μετά ήρθε ο λογαριασμός. Μόλις ήρθα είχαν περάσει 15-20 μέρες από τη λήξη του λογαριασμού και μου είχαν κάνει φραγή. Πήγα τη μέρα που γύρισα και πλήρωσα το λογαριασμό και γύρω στα 7€ παραπάνω και η φραγή έφυγε σε 2-3 ώρες.Πάντως μου είπαν ότι 15 μέρες μετά τη λήξη του λογαριασμού η φραγή γίνεται αυτόματα.

ΥΓ. Τρόπος να αφαιμάξει ο ΟΤΕ τους πελάτες του είναι κι αυτός.Όταν πήγα στον ΟΤΕ ήταν άλλοι 10-20 που είχαν το ίδιο πρόβλημα κάτι που με οδηγεί στο συμπέρασμα πως ο ΟΤΕ βγάζει αρκετά από αυτή την υπόθεση αν και για τον καθένα δεν είναι πολλά τα 7€(εδώ το πάγιο για ISDN μαζί με ΦΠΑ είναι πάνω από 15€/μήνα) αλλά τσαντίζεσαι γιατί τα πληρώνεις τσάμπα.

"Ο μόνος τρόπος γιά να απαλλαγείς από ένα πειρασμό...είναι να ενδώσεις σ' αυτόν!"

Oscar Wilde

Γιατί να λέμε βίαια τα νερά ενός ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;Μ.Μπρέχτ

Link to comment
Share on other sites

Η φραγή γίνεται στις 15 (ή 20 δε θυμάμαι) ημέρες, εφόσον ο λογαριασμός είναι μεγαλύτερος από 59 ευρώ. Αλλιώς δεν υπάρχει πρόβλημα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ta epitokia yperhmerias logarioasmou einai ypshla?Epishs,an perasei to 6mhno,se ti kinhseis probainei h doy?Ki an plhrwseis se afthn to poso,meta mporeis na xanazhthseis grammh apo ton OTE h tha arnhthoun?Rwtaw giati eimai se...dyskolh thesh :)
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει τοκος επιπλεον παρα μονο αν κανεις μερικη εξοφληση του ποσου. δηλαδη αν πεις οτι θες να το πληρωσεις με δοσεις. αν το αφησεις οπως ειναι και πας και κανεις εξοφληση ολου του ποσου δεν πληρωνεις παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...