Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω αυτή τη στιγμή στο ESATO κάποια άτομα που λένε ότι κυκλοφόρησε και δεύτερη νεότερη έκδοση σήμερα...Αν κάποιος αναβαθμίσει το κινητό του τώρα το απόγευμα ας μας γράψει τα στοιχεία της έκδοσης που έχει για να συγκρίνουμε με την πρωινή (μπορεί να είναι απλά κάποια βλάβη του συστήματος). Εγώ μόλις πέρασα ξανά όλες τις εφαρμογές από την αρχή και δεν θέλω να κάνω δοκιμές.

 

Η πρωινή έκδοση είναι:

Phone:CXC162037 R9F011

BT:CXC162058 R5A01

Organizer:CXC162036 R5A16

CDA:162007/1 R5A13

 

(η έκδοση Organizer είναι αυτή που μας ενδιαφέρει)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβάζω αυτή τη στιγμή στο ESATO κάποια άτομα που λένε ότι κυκλοφόρησε και δεύτερη νεότερη έκδοση σήμερα...Αν κάποιος αναβαθμίσει το κινητό του τώρα το απόγευμα ας μας γράψει τα στοιχεία της έκδοσης που έχει για να συγκρίνουμε με την πρωινή (μπορεί να είναι απλά κάποια βλάβη του συστήματος). Εγώ μόλις πέρασα ξανά όλες τις εφαρμογές από την αρχή και δεν θέλω να κάνω δοκιμές.

 

Η πρωινή έκδοση είναι:

Phone:CXC162037 R9F011

BT:CXC162058 R5A01

Organizer:CXC162036 R5A16

CDA:162007/1 R5A13

 

(η έκδοση Organizer είναι αυτή που μας ενδιαφέρει)

 

signomi tora eida tin parenthesi. tin ekana kata tis 13:00

Phone:CXC162037 R9F011

BT:CXC162058 R5A01

Organizer:CXC162036 R5A17

CDA:162007/1 R5A13

Link to comment
Share on other sites

Στην πιο κάτω σελίδα θα βρείτε όλες τις διαφορές μεταξύ των διαφόρων εκδόσεων (ακόμα και μεταξύ των δύο σημερινών)

 

http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/Phones/P990i#Known_Bugs

 

 

Υ.Σ. δεν ξέρω ποιος ενημερώνει την σελίδα αυτή, αλλά είναι πολύ χρήσιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην πιο κάτω σελίδα θα βρείτε όλες τις διαφορές μεταξύ των διαφόρων εκδόσεων (ακόμα και μεταξύ των δύο σημερινών)

 

http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/Phones/P990i#Known_Bugs

 

 

Υ.Σ. δεν ξέρω ποιος ενημερώνει την σελίδα αυτή, αλλά είναι πολύ χρήσιμη

 

Οι τυποι πρεπει να εργαζονται για την Sourceforge...τις πληροφοριες μαλλον τις βρισκουν απο το developer world της SE :O

Link to comment
Share on other sites

kat' arxas ta xronia mou polla se olous!

Exo na mpo sto forum apo to 2005 :) alla afto to P990i me ekane na ksana psakso ta palia limeria! (eftyxos pou yparxei kai afto to forum)... Thelo na rothso apo pou tha paro to arxeio gia thn anabathmish se CXC162036 R5A17 apo to support ths SE ?... prosfata pou ekana ena update mou edose aftp Update_Service_Setup-2.6.11.7.exe einai to sosto?... kai mia erothsh akoma exo trellathei! sta MMS sthn eisagogh keimenou mporo na exo stoixhsh mono kentro??? aristera den mporo???... efxaristo poly!

"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει μήπως κάποια βελτίωση όσο αναφορά το start up του κινητού;

 

ΥΓ: Είμαι εκτός Κρήτης και δεν έχω περάσει την αναβάθμιση ακόμα...:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: Είμαι εκτός Κρήτης και δεν έχω περάσει την αναβάθμιση ακόμα...:O

 

Έιπα και εγώ Γιώργο...πως είναι δυνατόν εσύ να μην έχεις περάσει ακόμα την αναβάθμιση!

 

Καμία (ίσως ελάχιστη) διαφορά στο boot time του κινητού. Απλά ο χρόνος κυλάει πιο ευχάριστα εφόσον έχουν βάλει μια μπάρα η οποία σταδιακά γεμίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα ΟΚ για μένα με την καινούρια αναβάθμιση...Το μόνο που με χαλάει και νομίζω δν πρόσεξε κανείς σας είναι ότι η αφύπνιση ειναι υπερβολικά χαμηλή! Το έχω στο μέγιστο και ακούγεται όπως όταν είναι στο μισό με την προηγούμενη αναβάθμιση! Ελπίζω να το έχουν υπόψη τους εκεί στην SE!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Δύο προβλήματα που έχω εντοπίσει: (έχω ακόμα την R5A16)

 

1. Μπορεί κάποιος να δει όταν μπαίνει στο browser του κινητού και επιλέγει την οριζόντια προβολή αν ανοίγει το εικονικό πληκτρολόγιο; Σε μένα δεν ανοίγει

 

2. Επειδή η "βιντεοκάμερα" του κινητού δεν έχει autofocus ένα κόλπο που χρησιμοποιούσα στο προηγούμενο f/w για να έχω καθαρές λήψεις ήταν να επιλέγω πρώτα το mode φωτογραφικής μηχανής, στη συνέχεια να νετάρω πατώντας ελαφριά το κουμπί λήψης πάνω σε αυτό που ήθελα να βιντεοσκοπήσω και τέλος με την ροδέλα να γυρίζω σε mode "βιντεοκάμερας" ώστε το βίντεο που θα έπαιρνα να είναι καθαρό. Τώρα με το νέο f/w όταν περνάω με την ροδέλα από το mode φωτογραφικής μηχανής σε βίντεο αυτό που θέλω να πάρω από καθαρό γίνεται ελαφρώς φλου. Άσχετα πάντως και από το παραπάνω κόλπο το βίντεο δεν είναι καθαρό στο κινητό μου.

 

Αυτά τα δύο συμβαίνουν και σε εσάς ή φταίει το γεγονός ότι δεν πέρασα στην R5A17;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα ΟΚ για μένα με την καινούρια αναβάθμιση...Το μόνο που με χαλάει και νομίζω δν πρόσεξε κανείς σας είναι ότι η αφύπνιση ειναι υπερβολικά χαμηλή! Το έχω στο μέγιστο και ακούγεται όπως όταν είναι στο μισό με την προηγούμενη αναβάθμιση! Ελπίζω να το έχουν υπόψη τους εκεί στην SE!

 

Aυτο αναφερεται και ως bug στο sourceforge...τωρα για ποιο λογο το βαλανε ετσι, δεν ξερω!

Ισως εσπαγε τα νευρα στους developers το πρωϊ :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους: Η ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ P990 ΜΟΛΙΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ

 

Διορθώθηκαν:

ΕΛΛΗΝΙΚΑ SMS με 160 χαρ.

QWERTY με πρώτα τα ελληνικά

kalispera. ekana tin anavathmisi kai ftaxnoun ola ta parapano ektos apo ta minimata. pali 72 xaraktires

To εχω γραψει παλιοτερα αυτο. Για 160 πρεπει να γραφεις με κεφαλαια (αλλιως φευγει με unicode, ητοι 72).

Ακριβως, πρεπει να βγαλεις το Τ9 ( ABC - δεν πρεπει να παιζουν τονοι γενικα).

 

Τελικά διορθώθηκε το πρόβλημα με τα Ελληνικά από το πορτάκι?

Εγω θεωρώ ότι αν δε μπορώ να γράψω με Τ9 μήνυμα 160 χαρακτήρων στα Ελληνικά τότε το πρόβλημα υπάρχει ακόμα..

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το θέτεις, το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Απλά πριν δεν υπήρχε με κανέναν τρόπο δυνατότητα να στείλει κανείς ελληνικό SMS με 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την αναβάθμιση. Μου φαίνεται κάπως πιο γρήγορο το κινητό στο μενού του(μάλλον λόγω της απενεργοποίησης των transitions). Μου φάνηκε επίσης πιο χαμηλή η ένταση στα mp3 , αλλά και στο ξυπνητήρι. Memory leaks, δυστυχώς υπάρχουν.

 

Επίσης κάτι ενοχλητικό που παρατήρησα είναι ότι όταν επανάφερα το backup που είχα στην pcsuite, αντι να έχω όλα τα προγράμματα περασμένα, το κινητό μου εμφάνιζε (και εμφανίζει ακόμα :angry: ) popups που με φέρνουν στην εγκατάσταση των προγραμμάτων που είχα. Είναι φυσιολογικό αυτό; είναι η πρώτη φορά που δοκίμασα με backup... :O

 

Και κάτι ακόμα: Έχω σαν γλώσσα στο μενού τα αγγλικά. Γιατί δεν έχω πρώτα τους ελληνικούς χαρακτήρες όταν θέλω να γράψω μήνυμα με ανοικτό πορτάκι; Έστω και χωρις T9...

Link to comment
Share on other sites

Έιπα και εγώ Γιώργο...πως είναι δυνατόν εσύ να μην έχεις περάσει ακόμα την αναβάθμιση!

 

Καμία (ίσως ελάχιστη) διαφορά στο boot time του κινητού. Απλά ο χρόνος κυλάει πιο ευχάριστα εφόσον έχουν βάλει μια μπάρα η οποία σταδιακά γεμίζει.

 

Και έχω μια ανυπομονησία μέχρι να κατέβω Κρήτη να την περάσω...

 

Αφού ασχολήθηκαν με το boot, προσθέτοντας μόνο κάτι στα γραφικά, ίσως να μείνει έτσι. Θα δείξει...

 

 

@CtR

 

Με ποια έκδοση του pcsuite έκανες το backup;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεισ

 

1) Σε εμας με Βιστα, καμια τυχη για την αναβαθμιση ε?

 

2) Ενω συνδεομαι σε wi-fi, δε μπορω να μπω σε καμια σελιδα

Τι αλλο πρεπει να κανω μετα τη συνδεση ?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...