Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι δεν παει καλα....χτες που λετε κοιταγα συνεχως το κιν γιατι περιμενα ενα μνμα.....κλειδωνε ξεκλειδωνε πληκτρολογιο δλδ συνεχως! καποια στιγμη παω να το ξεκλειδωσω και μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος στο ασχετο!!λεω δεν ειδα καλα και παταω το κουμπι που κλεινει το κινητο για ανοιξει ο φωτισμος στο κινητο και καπακια απλα μπορουσα ξανα να ξεκλειδωσω το κινητο κανονικα ξανα σαν δλδ να ειχε βγαλει καποιο λαθος μνμα και μετα ολα οκ! το ξεκλειδωνω και παω να παρω τηλεφωνο και βλεπω οτι ολες οι λιστες μου εχουνε σβηστει! παω στα μηνηματα στις αναφορες το ιδιο! λεω μαλλον περασαν οι ημερες του μητρωου παω στα settings του και εχει ακομα 10 μερες για να διαγραφη αλλα και το ιδιο το μητρωο ειχε σβηστει!αλλα στο τηλεφωνο ολα οκ ουτε τιποτα restart η τιποτα περιεργα και λειτουργει κανονικα οπως ηταν πριν απλα μονο αυτο το σκηνικο που εκανε!καμια εξηγηση κανεις?????
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι δεν παει καλα....χτες που λετε κοιταγα συνεχως το κιν γιατι περιμενα ενα μνμα.....κλειδωνε ξεκλειδωνε πληκτρολογιο δλδ συνεχως! καποια στιγμη παω να το ξεκλειδωσω και μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος στο ασχετο!!λεω δεν ειδα καλα και παταω το κουμπι που κλεινει το κινητο για ανοιξει ο φωτισμος στο κινητο και καπακια απλα μπορουσα ξανα να ξεκλειδωσω το κινητο κανονικα ξανα σαν δλδ να ειχε βγαλει καποιο λαθος μνμα και μετα ολα οκ! το ξεκλειδωνω και παω να παρω τηλεφωνο και βλεπω οτι ολες οι λιστες μου εχουνε σβηστει! παω στα μηνηματα στις αναφορες το ιδιο! λεω μαλλον περασαν οι ημερες του μητρωου παω στα settings του και εχει ακομα 10 μερες για να διαγραφη αλλα και το ιδιο το μητρωο ειχε σβηστει!αλλα στο τηλεφωνο ολα οκ ουτε τιποτα restart η τιποτα περιεργα και λειτουργει κανονικα οπως ηταν πριν απλα μονο αυτο το σκηνικο που εκανε!καμια εξηγηση κανεις?????

 

Μηπως πηρε καποιος αλλος το κινητο και του αλλαξε καμια ρυθμιση ή εκανε τπτ διαγραφη???

Προσεξε να δεις αν θα το ξανακανει και αν ναι πηγαινε το να στο δουνε...

Μηπως εκανες καμια αναβαθμιση και δεν περαστηκε σωστα???:confused:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

οχι κανεις δεν πηρε το κινητο μου και κανεις δεν το πηραξε....και δεν εχω κανει καμια αναβαθμιση γιατι δεν χρειαζεται γιατι ειχε την τελευταια οταν το πηρα!γιαυτο και γω απορω.....:/
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Eimai kai ego enas neos katoxos tou N73 ME to opoio peira prin peripou mia evdomada.

 

To provlima pou antimetopizo einai oti otan me pernoun tilefono (eno exo sima foul) polles fores tous vgazei minima oti den einai efikti i sindesi kai ara meta mou erxete i klisi os minima.

 

Ektos apo to parapano apo tis 4 klieis pou prospatho na kano (pali me foul sima) stis 2-3 mou vgazei apasxolimeno diktio.

 

Iparxei kapoio provlima genika i lete na exei provlima i siskeuei mou?

Link to comment
Share on other sites

προβλημα του δικτυου πρεπει να ειναι λαζαρε οχι της συσκευης.Εμενασ το απλο δεν μ χει κανει τετοια ουτε με βονταφον ουτε με τιμ
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Θελει προσοχη μεχρι την 3-4 φορτιση! Θα καταναλωνεις συντηρητικα την μπαταρια, στην αρχη 2 κανονικες 2ωρες φορτισεις μετα θα το βαλεις βραδυ και απο κει και περα μπορεις να το δουλευεις ανετα! Αυτο ισχυει για ολες τις λιθιου

File TEO mporeis na gineis ligo pio katanoitos giati etsi opws to diavasa to minima den ebgala akri entelws :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μαγκες!!!!!!!!!!!σχετικα με το θεμα του joystick θεωρουμε πιο ατυχοσ απο ολους.εγω 24 δεκεμβριου πηγα και πηρα το nokia n73 και μετα απο κανα τρεις ωρες χωρις να το κακομεταχειριστο και να επεξεργαζομε το κινιτο μου ξεκολεισε το joystick και η αποθεωση μου χαθηκε.απο 27 δεκεμβριου το εχω παραγγηλει και ακομα να ερθει
I HAVE ONE RED PASSION AND ITS THE NEW YAMAHA CRYPTON-R[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

File TEO mporeis na gineis ligo pio katanoitos giati etsi opws to diavasa to minima den ebgala akri entelws :)

Για να το πούμε απλά, χρησιμοποιείς την μπαταρία με όση ενέργεια έχει από το εργοστάσιο, την "στραγγίζεις" και τη φορτίζεις με κλειστό το κινητό για 2 ώρες. Αυτή τη διαδικασία (στράγγισμα-2ωρη φόρτιση) την επαναλαμβάνεις άλλες 2 φορές. Μετά το φορτίζεις όπως σε διευκολύνει.

Link to comment
Share on other sites

Eimai kai ego enas neos katoxos tou N73 ME to opoio peira prin peripou mia evdomada.

 

To provlima pou antimetopizo einai oti otan me pernoun tilefono (eno exo sima foul) polles fores tous vgazei minima oti den einai efikti i sindesi kai ara meta mou erxete i klisi os minima.

 

 

 

Iparxei kapoio provlima genika i lete na exei provlima i siskeuei mou?

 

 

 

Mια απο τα ιδια.Vodafone

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε και με καποια αλλη εταιρια ΚΟΣΜΟΤΕ-ΤΙΜ και κανε καλου κακου και μια αναβαθμιση μηπως συνελθει.Αλλα 99τοις εκατο ειναι θεμα παροχου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Kai mena me Vodafone mou to kanei mias kai vlepo oti kai se allous to kanei eno se alles etaireies den iparxei provlima. Alli karta distixos den exo na dokimaso.

 

Tha dokimaso kai anavathmisi apla mporei kapoios na mou pei pou tha vro to teleutaio arxeio ktl gia anavathmisi to ME? Episis tha ithela na ksero ean me tin anavathmisi tha xaso ta apothikeumena tilefona kai tis rithmiseis ktl

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω original nokia ringtones; χτες αγορασα το Ν73 και ειδα οτι δεν εχει τα ringtones που ειχαν παλια Nokia. οπως πχ το ring το bee και αλλα τετοια.
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Kai mena me Vodafone mou to kanei mias kai vlepo oti kai se allous to kanei eno se alles etaireies den iparxei provlima. Alli karta distixos den exo na dokimaso.

 

Tha dokimaso kai anavathmisi apla mporei kapoios na mou pei pou tha vro to teleutaio arxeio ktl gia anavathmisi to ME? Episis tha ithela na ksero ean me tin anavathmisi tha xaso ta apothikeumena tilefona kai tis rithmiseis ktl

 

κανε πρωτα ενα back up του τηλεφωνου μεσω του pc suite για να μην χασεις επαφες και μηνυματα-ρυθμισεις δεν χανονται,για το πως θα το αναβαθμισεις σε ΜΕ γραφει αναλυτικα στην πρωτη σελιδα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα θέλω να κάνω...το λαμπάκι που βρίσκεται δίπλα στον μικρό φακό έχει κάποιο λόγο που σταμάτησε να αναβοσβήνει.

Είμαι εκτός έδρας και το κινητό το έχει συγγενής,άρα ούτε να το ψάξω μπορώ για αυτό κάνω τέτοια ερώτηση.Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια αλλη απορια που εχω εγω ειναι γιατι αναβοσβηνει συνεχεια το μπλε λαμπακι μπορουμε καπως να το απενεργοποιησουμε?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε λαμπάκι αναβοσβήνει όταν το κινητό "πέφτει" σε λειτουργία νάρκης. Δηλ. απενεργοποιείται o screensaver και λειτουργεί στο μίνιμουμ των λειτουργιών για εξοικονόμιση ενέργειας. Αν θες να το απενεργοποιήσεις πας Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Προβολή > Λειτουργία νάρκης > ΟΧΙ

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε μου ευχαριστω
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι καλή ιδέα να το απενεργοποιήσεις γιατί έτσι δεσμεύεις περισσότερη ενέργεια ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι σπαστικο ρε γαμοτο να αναβοσβηνει αυτο το μπλε φωτακι.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ, κι εμένα μου τη σπάει. Θα πάρω ένα ανεξίτηλο μαρκαδόρο να το μαυρίσω. Τουλάχιστον να μην φέγγει τόσο πολύ.

Μια νύχτα το είχα στο αυτοκίνητο μπροστά στην κονσόλα και αντανακλούσε στο τζάμι, εκεί έπεσε το μάτι μου πρώτα, δεν το είχα προσέξει που το είχα χαμηλά κάτω στην κονσόλα. Όπως είναι και μπλε, προσπαθούσα να βρώ πού είναι αυτό το περιπολικό εκεί έξω που έχει αναμμένους τους φάρους του. :lol: :lol:

 

Μπα! Ο μαρκαδόρος δεν πιάνει.

Λίγο μπλάνκο ίσως αλλά δεν έχω τώρα. :(

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν παει καλα....χτες που λετε κοιταγα συνεχως το κιν γιατι περιμενα ενα μνμα.....κλειδωνε ξεκλειδωνε πληκτρολογιο δλδ συνεχως! καποια στιγμη παω να το ξεκλειδωσω και μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος στο ασχετο!!λεω δεν ειδα καλα και παταω το κουμπι που κλεινει το κινητο για ανοιξει ο φωτισμος στο κινητο και καπακια απλα μπορουσα ξανα να ξεκλειδωσω το κινητο κανονικα ξανα σαν δλδ να ειχε βγαλει καποιο λαθος μνμα και μετα ολα οκ! το ξεκλειδωνω και παω να παρω τηλεφωνο και βλεπω οτι ολες οι λιστες μου εχουνε σβηστει! παω στα μηνηματα στις αναφορες το ιδιο! λεω μαλλον περασαν οι ημερες του μητρωου παω στα settings του και εχει ακομα 10 μερες για να διαγραφη αλλα και το ιδιο το μητρωο ειχε σβηστει!αλλα στο τηλεφωνο ολα οκ ουτε τιποτα restart η τιποτα περιεργα και λειτουργει κανονικα οπως ηταν πριν απλα μονο αυτο το σκηνικο που εκανε!καμια εξηγηση κανεις?????

 

Καλησπερα!

 

Αυτο το επαθα και γω ,3 φορες , και την πρωτη φορα επαθα πλακα ουτε μητρωο ουτε τιποτα .

Το εψαξα πολυ αλλα τιποτα και καταφερα να καταλαβω τη συμβαινει την τριτη φορα

οταν μετα απο μια μικρη πτωση κουνηθηκε ,παλι ,η καρτα SIM και καταλαβα οτι αυτο ηταν το προβλημα. (γιατι οταν αλαζεις SIM kai ανοιξεις το τηλ. τοτε το μητρωο σβηνει )

Ψαξε την σιμ για βρομιες η αν παταει καλα . εμενα η σιμ ειναι λιγο σκευρομενη

μιας και την εχω περιπου 5-6 χρονια !

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι σπαστικο ρε γαμοτο να αναβοσβηνει αυτο το μπλε φωτακι.

 

Αν σε ενοχλεί τόσο πολύ γύρισε το με την οθόνη προς τα κάτω.

 

@Leftezi:Μην βάλεις μαρκαδόρο ή διορθωτικό που είπες γιατί εκεί είνει ο αισθητήρας φωτός,αν δεν κάνω λάθος.

 

κανε πρωτα ενα back up του τηλεφωνου μεσω του pc suite για να μην χασεις επαφες και μηνυματα-ρυθμισεις δεν χανονται,για το πως θα το αναβαθμισεις σε ΜΕ γραφει αναλυτικα στην πρωτη σελιδα.:)

 

Χθες έκανα αντίγραφο ασφαλείας με το Pc Suite αλλά δεν κάνει την επαναφορά.Σταματάει στο 90% οπότε μην βασίζεσαι και πολύ σ'αυτό.

Εγώ έχασα τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως τα εχω καταφερει με το Backup 2φορες δεν κολησε καθολου ουτε εχασα τιποτα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου κόλησε για πρώτη φορά...έβγαλα 5-6 φωτογραφίες και δέχτηκα 1 κλήση. Με το τέλος της κλήσης η κάμερα έμεινε παγωμένη και χρειάστηκε να το κάνω επανεκκίνηση (Ν73 ΜΕ)
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...