Jump to content

επιδιόρθωση dvd


Next_prince
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να επιδιορθώσω dvd που «κολλάνε»? έχω ένα το οποίο στο τέλος της ταινίας κολλάει . πριν μερικές μέρες δεν είχε πρόβλημα. Δοκίμασα το DVD Shrink αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επιδιορθώσω dvd που «κολλάνε»? έχω ένα το οποίο στο τέλος της ταινίας κολλάει . πριν μερικές μέρες δεν είχε πρόβλημα. Δοκίμασα το DVD Shrink αλλά τίποτα.

 

Einai apo gdarsimo? An einai prepei na yparxoun kapoia video club pou exoun mixani pou mporei na to afairesi.. vazoun mia aloifi panw kai trivetai kai afairountai..

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο δισκάκι δεν φτιάχντεται. Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις copy το περιεχόμενο με το DVD Decrypter (έχει μεγαλύτερη ανοχή στα γδαρσίματα από το DVDShrink) και μετά να το ξαναγράψεις σε δισκάκι.

Άμα το δισκάκι προστατεύεται από Arccos μπορείς να χρησιμοποιήσεις το RipIt4Me (χρησιμοποιεί DVD Decrypter για το rip και DVDShrink για τη συμπίεση συν άλλα προγράμματα όπως το FixVTS και δημιουργεία αρχείων Psl2 για την αντιμετώπιση του Arccos και των bad sectors). Όλα τα προγράμματα είναι free.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γδάρσιμο φίλε μου δεν μπορεί κανένα πρόγραμμα να το διορθώσει. Είναι κατά κάποιο τρόπο "μηχανική βλάβη". Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αντιγράψεις την ταινία σε κάποιο άλλο δισκάκι με κάποιο από τα προγράμματα που προτείνουν τα παιδιά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γδάρσιμο φίλε μου δεν μπορεί κανένα πρόγραμμα να το διορθώσει. Είναι κατά κάποιο τρόπο "μηχανική βλάβη". Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αντιγράψεις την ταινία σε κάποιο άλλο δισκάκι με κάποιο από τα προγράμματα που προτείνουν τα παιδιά.

 

 

Σωστός...:D

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ιδέα είναι να κάνεις data recovery από το DVD σου με κάποιο software.

Εγω τις προάλλες είχα δοκιμάσει ένα CDRoller.

Με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο σε ένα dvd που δεν διαβαζόταν με τίποτα.

 

Φιλικά

Β.

Opinions are like assholes.... everybody has one!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...