Jump to content

[Επίσημο] Motorola PEBL U6


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, το U6 το έχω μία εβδομάδα.

Από αυτονομία πολύ καλή (2-3 μέρες) για κινητό σύγχρονο.

Από δυνατότητες πολύ καλές αν εξαιρέσεις την λίγο λάθος τοποθέτηση των γραμμάτων ω,φ ξ κλπ στα μηνύματα..., και τη μνήμη.

Πέρα απ'αυτά όμως είναι πανέμορφο. Πιο ωραίο από τις φωτογραφίες και τις διαφημίσεις.

Μετην ευκαιρία μήπως ξέρει κανείς sites για software για το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sougie μιας και έχεις το τηλέφωνο μπορείς να μας πεις για την ένταση του ακουστικού του, το σήμα του και γενικά τα χαρακτηριστικά του ως "τηλέφωνο";

Thanks!

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσον αφορά το σήμα του, είναι πάρα πολύ καλό σε σύγκριση με άλλα τηλέφωνα και σε περιοχές που το νοκια 7370 δεν έπιανε, το μοτο έπιανε μια χαρά (Cosmote).

Το ηχείο του είναι εντυπωσιακά δυνατό (ήχοι κλήσης και συνομιλία).

Σαν 'τηλέφωνο' λοιπόν, είναι πάρα πολύ καλό, αλλά και σαν συσκευή, επειδή δεν κάνω υπερβολές, δηλαδή να βάλω 250 θέματα και 1500 φωτογραφίες, είναι πολύ πολύ βολική.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ εδώ και δυό μέρες πλέον κι είμαι πολύ ικανοποιημένος από την επιλογή μου. Καλό σήμα, καλή αυτονομία, οι δυνατότητες του με υπερκαλύπτουν, και είναι και πανέμορφο, πραγματικά. Και δεν έχει και σιχαμένο vodafone live μενού. Μόνη ένσταση τα λίγο δύσχρηστα πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ το περιμένω τη Τρίτη. Το πήρα σε μπλέ. Το μόνο που ελπίζω είναι να μπορώ να κρατάω αρχείο στο πισι τα μηνύματα καθότι πορωμένος με τα λογκς γενικότερα :Ρ

Είναι ΓΛΥΚΑ!

Σαν το μωρό μου! :)

Τάδε έφη mrFrodo
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο μήπως περιλαμβάνει bluetooth (ή έστω καλώσιο για USB connection με PC);
Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν μια εβδομάδα για την κοπέλα μου (για μένα προ 2μηνίας το slvr) τί να κάνουμε ρηγμένοι μια ζωή. Πολύ όμορφο κινητάκι, στο πακέτο mini usb cable και motorola phone tools 4.03, τώρα την ψάχνω πως θα του περάσω τα games που έχω περάσει στο slvr μιας που δεν έχει κάρτα μνήμης (και επιλογή για νέα εγκατάσταση στο μενού του java) καθώς και τα τα phone tools δεν μπορούν να μου δημιουργήσουν νέο φάκελο kjava όπως στο slvr. Άμα γνωρίζει κανείς ας δώσει μια χείρα βοηθείας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε αν σας έχει παρουσιάσει τίποτα προβληματάκια, bugs κτλ... To πληκτρολόγιο του είναι όντως δυσλειτουργικό;
Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καθυστέρησα να το δω λόγω διακοπών :ninja:

 

Λοιπόν, από bugs, καναδυό φορές, τη στιγμή που τερματιζόταν η κλήση κόλλησε και επανήλθε μόνο του μετά από καμιά 10ρια δευτερόλεπτα.

Το πληκτρολόγιο δεν είναι και ό,τι πιο ανατομικό αλλά συνηθίζεται εύκολα. Πλέον δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ast για τις πληροφορίες σου!

 

Την έχω πάρει ήδη τη συσκευή!!!

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ PEBL ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ? ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ MANUAL ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει, στην ελληνική τουλάχιστον έκδοση του κινητού δεν έχουν ενεργοποιήσει τις φωνητικές εντολές... αλλά η φωνητική του κλήση είναι πολύ καλή!
Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

-Πως "ενεργοποιω" τη φωνητικη κληση; Πως δηλαδη καταγραφω ονομα για φωνητικη κληση;

 

-Γιατι οι φωνητικες εντολες υπαρχουν παντου στις οδηγιες αλλα δεν λειτουργουν, ουτε και στα αγγλικα; Παταω το πληκτρο στη δεξια πλευρα, αλλα το τηλ δεν ανταποκρινεται, βγαζει μονο ενα μην λαθους.

 

-Η συσκευασια επρεπε να περιλαμβανει καλωδιο συνδεσης με το PC και CD? Γιατι δεν ειχε τιποτα απ' τα δυο...

 

(το τηλ το αγορασε μολις χθες το βραδυ η γυναικα μου και ακομη το "ψαχνω")

 

Απο εμφανιση και αφη παντως ειναι εκπληκτικο.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω τα PEBL όπως και τα Ε1070 που έρχονται στην Ελλάδα (και έχουν την ελληνική έκδοση λογισμικού) δεν υποστηρίζουν αναγνώριση κλήσης και φωνητικές εντολές.

Για να σιγουρευτείς τηλ. στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της Motorola ή και σε κάποιο από τα service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απαντω μονος μου στις ερωτησεις::p :lol:

Τη φωνητικη κληση δεν την εβρισκα γιατι ενεργοποιειται μονο για επαφες αποθηκευμενες στο τηλεφωνο και οχι στην SIM. Λειτουργει αρκετα καλα.

Φωνητικες εντολες δεν υπαρχουν πουθενα. Απλα οι οδηγιες ειναι κατα λεξη (κακο)μεταφρασμενες απο τα αγγλικα και δινουν παντου (ακομα και στο "γρηγορο οδηγο") οδηγιες για μια λειτουργια που δεν υπαρχει! :fool:

 

Και τωρα οι νεες ερωτησεις:

1. Ξερει κανεις αν το καλωδιο και το CD του V3 κανουν και για το Pebl;

2. Τι συμβαινει με τον καταλογο; Γραφω ενα ονομα με κεφαλαια ελληνικα. Το ταξινομει πριν απο τα ιδια οπτικα λατινικα. Μολις κλεισω και ξανανοιξω τη συσκευη, τα κοινα (μεταξυ λατινικων και ελληνικων) γραμματα ταξινομουνται σαν λατινικα! :vava: :angry:

Πχ (σωστη αρχικη ταξινομηση):

ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΣ (με ελληνικα)

KARENTA (με λατινικα)

 

Μετα το κλεισιμο της συσκευης ο ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΣ παει δευτερος (σαν να εχει γραφτει στα λατινικα)! :blink: :confused:

 

Ο καταλογος φυσικα γινεται σκ...., και η αναζητηση λειτουργει μονο με τα λατινικα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το cd έχει το mobile ή motorola phone tools τότε ναι. Το ίδιο και το καλώδιο. miniusb δεν έχει και το pebl;

Για τον τηλεφωνικό κατάλογο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Τέλος για τις φωνητικές εντολές αν γυρίσεις τη γλώσσα στα αγγλικά μπορεί και να υπάρχουν. Στα ελληνικά κατά πάσα πιθανότητα δεν υποστηρίζεται. Το ψάχνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

jotz ευχαριστω για τις απαντησεις. Εχουν το ιδιο miniusb και τα 2. Θα δοκιμασω σημερα το βραδυ να συνδεσω το pebl με το καλωδιο του V3.

 

Οι φωνητικες εντολες δεν λειτουργουν ουτε στα αγγλικα. Δεν ειναι και τοσο σημαντικο, απλα αν δεις το manual ειναι γεματο με οδηγιες για αυτη τη λειτουργια, η οποια δεν λειτουργει... Μου φανηκε λιγο κουκουρουκου, γι'αυτο το σχολιαζω, οχι οτι η γυναικα μου καιγεται για τις φωνητικες εντολες.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα και η αλήθεια είναι ότι δεν υποστηρίζεται στα ελληνικά. Για να το ενεργοποιήσεις στα αγγλικά χρειάζεται να περάσεις κάποια αρχεία στο φάκελο vst.

Για τις οδηγίες ασ' το καλύτερα, όλοι εδώ έχουμε από μια ιστορία να πούμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το τηλεφωνο συνδεθηκε μια χαρα με το CD και το USB του V3. Γενικα ειναι αρκετα συμπαθητικο στη χρηση και με καλη αυτονομια.

Απλα το μενου και οι λειτουργιες του τηλεφωνικου καταλογου μου φανηκαν καπως δυσχρηστα (δεν ειχα ξαναχρησιμοποιησει Μοτορολα)

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαια στιγμη του manual:

Εξηγει τη λειτουργια Τ9 (iTAP):

 

Εισαγετε τα γραμματα "προ". Το ιΤΑΡ αντιλαμβανεται και σας προτεινει τη λεξη προγραμμα (μεταφραση του program).

Αν θελετε μια αλλη λεξη που αρχιζει απο "προ" π.χ. εξελιξη (μεταφραση του progress), συνεχιζετε να πληκτρολογειτε!

 

Τα λογια ειναι περιττα. Απλα διαλεξτε σειρα εικονιδιων που σας εκφραζει καλυτερα:

:lol: :up: :yahoo: :rotfl: :respect:

ή

:down: :eek: :vava: :angry: :fool:

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα ερωτηση:

Μπορω να φορτωσω skins στο τηλεφωνο στελνοντας απλα τα αρχεια με ΒΤ απο το PC ή απο αλλο κινητο (οχι ΜΟΤΟ);

Ή πρεπει οπωσδηποτε να γινει μεσω PC με χρηση προγραμματος συνδεσης (και ποιου);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...