Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σου φίλε Νίκο.

 

Δεν ξέρω αν σου φανεί χρήσιμο αλλά εγώ πήγα στον μάστορα και μου ίσιωσε την μπροστινή ζάντα και μου πήρε 40 ευρώ.

 

Όσο για φωτογραφίες ρίξε μια ματιά στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.bikepics.com

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλαρακι σα να σου πηρε πολλα μου φαινετε:X .40 ευρο για ισιομα το στεφανι;;
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτη τι σελιδα την ξερω ειμαι και μελος.ευχαριστω παντως για το ενδιαφερων.ααα:w00t:.να μην ξεχασω βρηκα φοτο με το καινουργιο crypton οπιοως ενδιαφερεται:http://www.yamaha-motors.co.th εχει της π@υτ@ν@ς τις φοτο εκει.

 

 

 

 

 

 

 

 

ΝΤΙΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για σου φίλε Νίκο.

 

Δεν ξέρω αν σου φανεί χρήσιμο αλλά εγώ πήγα στον μάστορα και μου ίσιωσε την μπροστινή ζάντα και μου πήρε 40 ευρώ.

 

Όσο για φωτογραφίες ρίξε μια ματιά στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.bikepics.com

 

Φίλε μου 40 € έχει καινούρια η ζάντα!!! :blink:

 

Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα site με ανταλλακτικά και τιμές για crypton r 110? U; Θέλω να πάρω αρκετά πράγματα και λέω μήπως βρω στο internet και γλυτώσω κανένα €!

Link to comment
Share on other sites

αμα πας να παρεις ζαντα απο yamaha πρεπει να παρεις ζευγαρι ή μπορεις να παρεις την πισω μονο ή την μπροστα.
Link to comment
Share on other sites

αμα πας να παρεις ζαντα απο yamaha πρεπει να παρεις ζευγαρι ή μπορεις να παρεις την πισω μονο ή την μπροστα.

 

Αν ειναι ερωτηση αυτο που λες, η απαντιση ειναι οτι μπορεις να παρεις μονο την ζαντα που χρειαζεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
re paides ti ginete k stamathsate na grafete...egw th triti-tetarth paralamvanw me 0xlm to cryptonaki se ashmi xrwma...mexri posa kyvika mporei na ftasei sth kalyterh ama to veltiwsw??? kai poso vgazei telikh mama k poso veltiwmeno????
Link to comment
Share on other sites

μαμα σε ευθεια βγαζει περιπου 110κμ μετα τα 90-100 περιμενεις λιγο, βελτιωμενο αν το φτιαξεις καλα θα σου κατεβαζει περιπου 130κμ γρηγορα ομως.
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω crypton εχω to πρωτο και το φτιαχνω μονος μου το εχω 56mm (133cc) αλλα φτιαγμενο στο οριο,ο κυλινδρος μπηκε με λιγο λιμαρισμα στα καρτερ(55mm μπαινει κουτι).συμπερασμα απο τις βελτιωσεις που εχω κανει πανω σε αυτο το μηχανακι επειδη το εχω κανει 2 φορες 56mm ειναι οτι δεν παιζουν πολυ ρολο τα κυβικα αλλα πως θα παιξεις με την κεφαλη(ολο το παιχνιδι εκει ειναι στα τετραχρονα)εμενα απο τελικες εχει 130κμ+(γρηγορα) με την τριτη να ξεπερνα τα 110.τωρα με μεγαλυτερο γραναζωμα λογικα θα παρω και αλλη τελικη αλλα τι να το κανω θα χασω σε μπαμ
Link to comment
Share on other sites

παιδια το crypton μοντελο 2004 με το 2006 τι διαφορα εχει.κατι ακουσα οτι το 2006 εχει μια εξτρα βλακεια στην εξατμιση,νομιζω ενα διαφραγμα.

 

και κατι αλλο πως ειναι δυνατων να θεωρουν καλητερω το innova απο το crypton.καταρχην το crypton ειναι πιο χαμηλο και πιο μικρο με καλητερω κρατημα και η σχεδιαση του ειναι πιο σπορ.το innova δεν λεω ειναι honda χωρις προσωντα ομως.κακασχημο δεν βλεπετε καθε 500χλμ θελει συμπληρω μα στα λαδια πιο ογκοδες και εχει και κοντες σχεσης.εγω με το crypton βαζω δευτερα και κανω ανετα την βολτα μου το innova δεν μπορεις να το εχεις με δευτερα γιατι ειναι πιο αποτομο και εχει και κοντες σχεσεις πρεπει να εισαι με 3 ή 4 συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

ετσι σε θελω φιλε μου δυναμικο.εκανες μια βλακιτσα αλλα δεν θελω να σε ξενερωσω.μπορουσες να παρεις το κανουργιο που θα βγει σε λιγο

 

αλλα και αυτο που θα παρεις γαματο ειναι το εχω και εγω.απροβληματιστο.χωρις κανενα προβλημα 9.200 χλμ ουτε σε ενα χρονο 1η σεπτεμβριου θα κλεισω ενα χρονο.το εχω γ@μησει.και δεν εχω κανει ουτε ενα service

Link to comment
Share on other sites

to skeftomoun gia to kainourgio alla akousa oti tha exei trelh katanalwsh...epishs einai akrivo. k apo thn allh dn ksereis ti tha sou vgei an k h yamaha einai panta eggyhsh...egw pantws exw skopo to 110 na ginei 1000 :P plaka kanw,apla thelw siga siga na to veltiwsw..prota eksw k meta mesa... OLOI CRYPTONARES!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω το crypton απο περισυ το καλοκαιρι και μπορώ να πω πως ειναι σκυλί. του έχω κανει 2 σερβις ολα κι'ολα.

 

αν πηγαινω σαν τον ανθρωπο και δεν ανοιγω το γκάζι μου βγάζει 200-230χλμ με ενα ντεπόζιτο. δυστυχως του άλλαξα τα λάδια στα 7200 χλμ και ειχα να του βαλω απο τα 3000χλμ και εχει πέσει αρκετά. δεν του έχω πειράξει τίποτα και ούτε χρειάζεται γιατι μια χαρα πάει για τις αναγκες μου.

 

και προς θεού φιλε μανο μην κανεις τον γρήγορο, ειδικα με τα μηχανάκια. φιλικα

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

to skeftomoun gia to kainourgio alla akousa oti tha exei trelh katanalwsh...epishs einai akrivo. k apo thn allh dn ksereis ti tha sou vgei an k h yamaha einai panta eggyhsh...egw pantws exw skopo to 110 na ginei 1000 :P plaka kanw,apla thelw siga siga na to veltiwsw..prota eksw k meta mesa... OLOI CRYPTONARES!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

φιλε η yamaha ειναι yamaha οπως και να εχει.προβλημα δεν θα βγαλει.το μηχανακι κυκλοφωρει γυρω στους 3 με 4 μηνες στην ταιλανδη και ινδονισια.οτι και να ειχε θα το εχουν βελτιοσει

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω το crypton απο περισυ το καλοκαιρι και μπορώ να πω πως ειναι σκυλί. του έχω κανει 2 σερβις ολα κι'ολα.

 

αν πηγαινω σαν τον ανθρωπο και δεν ανοιγω το γκάζι μου βγάζει 200-230χλμ με ενα ντεπόζιτο. δυστυχως του άλλαξα τα λάδια στα 7200 χλμ και ειχα να του βαλω απο τα 3000χλμ και εχει πέσει αρκετά. δεν του έχω πειράξει τίποτα και ούτε χρειάζεται γιατι μια χαρα πάει για τις αναγκες μου.

 

και προς θεού φιλε μανο μην κανεις τον γρήγορο, ειδικα με τα μηχανάκια. φιλικα

 

ποσα χλμ εχει πανω το μχνακι

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω φτασει αυτη τη στιγμη τις 9.315,3 και δεν εχω κανει κανενα service
Link to comment
Share on other sites

παιδια το crypton μοντελο 2004 με το 2006 τι διαφορα εχει.κατι ακουσα οτι το 2006 εχει μια εξτρα βλακεια στην εξατμιση,νομιζω ενα διαφραγμα.

 

και κατι αλλο πως ειναι δυνατων να θεωρουν καλητερω το innova απο το crypton.καταρχην το crypton ειναι πιο χαμηλο και πιο μικρο με καλητερω κρατημα και η σχεδιαση του ειναι πιο σπορ.το innova δεν λεω ειναι honda χωρις προσωντα ομως.κακασχημο δεν βλεπετε καθε 500χλμ θελει συμπληρω μα στα λαδια πιο ογκοδες και εχει και κοντες σχεσης.εγω με το crypton βαζω δευτερα και κανω ανετα την βολτα μου το innova δεν μπορεις να το εχεις με δευτερα γιατι ειναι πιο αποτομο και εχει και κοντες σχεσεις πρεπει να εισαι με 3 ή 4 συνεχεια.

 

 

Ντινο νομιζω πως δεν εχεις ιδεα απο το ινοβα με αυτα που λες !!!:)εχει κοντες σχεσεις το ινοβα??!!!?:lol:ολοι αυτοι που εχουν ινοβα το γραναζονουν για να το κανουν πιο κοντο γιατι ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ μακρι:)κανε βολτα ενα και μετα θελω την γνωμη σου οχι για να μου πεις πιο ειναι καλυτερο αλλα να μου πεις πιο ειναι πιο μακρυ στις σχεσεις.μην ανεβαζετε μονο οτι ειναι δικο σας ολα ειναι καλα.οπως και το crypton x 135 κυκλοφορει απο το 2005 στην ταυλανδη χωρις προβληματα και οχι 3-4 μηνες:)

 

φιληκα lazman:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...