Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εδω στο χωριο μου δεν εχει κανενα innova δυστηχος:(.απλος αυτο με τις σχεσεις το λεω γιατι ενα παλικαρη που το ειχε για κανα δυο μερες μου ειπε οτι δεν μπορεις να κηνησε με δευτερα γιατι αρχιζει να γεμιζει ενα με το crypton βαζει την 2 και παειχαλαρα χωρις να γεμιζει τοσο γρηγορα.SORRY:cry:.λαθος. αυτο για το καινουργιο crypton εισαι σiγουρος γιατι στο site της yamaha στην ινδονισια εχει κανα 4 το πολυ 5 μηνες που το βαλανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου εδω στο χωριο μου δεν εχει κανενα innova δυστηχος:(.απλος αυτο με τις σχεσεις το λεω γιατι ενα παλικαρη που το ειχε για κανα δυο μερες μου ειπε οτι δεν μπορεις να κηνησε με δευτερα γιατι αρχιζει να γεμιζει ενα με το crypton βαζει την 2 και παειχαλαρα χωρις να γεμιζει τοσο γρηγορα.SORRY:cry:.λαθος. αυτο για το καινουργιο crypton εισαι σiγουρος γιατι στο site της yamaha στην ινδονισια εχει κανα 4 το πολυ 5 μηνες που το βαλανε.

 

 

ελα ρε τη σορυ :)αν δεις στο youtub εχει εναν με μια φοτογραφια που ηταν τραβηγμενη το 2005.παντος στην ταυλανδη για σπιτια εχουν καλυβες αλλα απο εργαλεια καλα πανε :)δειτε βιντεο

:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά και πάλι.

 

Εχθές το πίσω λάστιχο έγινε πίτα, αύριο θα πάω στον λαστιχά και με την ευκαιρία θα αλλάξω και τα 2 μαμίσια λάστιχα ( τα οποία ποιοτικά είναι ψιλοάθλια ) και θα βάλω άλλα.

 

Σκέφτομαι να βάλω:

 

Metzeler ME-22 = 80 ευρώ με την σαμπρέλα

 

ή

 

Michelin M-22 = 57 ευρώ με την σαμπρέλα

 

 

Τι λέτε;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις ιδεα πως βγενουν τα ρουλεμαν απο το μπροστινο ταμπούρλο:confused:

 

απο την μπροστα ζαντα ενωεις;;

 

κατα την γνωμη μου βαλε michelin.pantvw oxi continental conti city.ειναι πολυ αθλιο λαστιχο.το ειχα βαλει και σε 4,000χλμ φαγοθηκε και ουτε το εκαψα ουτε το φρεναρα.εννω το μαμα μου εβγαλε 5,000χλμ και εχει ακομα ψωμι και το εκαψα κανα 4-5 φορες και το φρεναρα για κανα 2-3 μετρα.

Link to comment
Share on other sites

Koita t110 to leei h etairia

 

TA SPEC TOU EINAI

 

 

 

Type

4 stroke SOHC, Single cylinder air-cooled

 

Displacement

110.3 cc

 

Compression

9.3 : 1

 

Bore & Stroke

51.0 x 54.0

 

Max. Power/RPM

9.0 PS (6.6kw) / 8,000 rpm

 

Ignition Power System

DC-CD

 

Clutch System

Automatic Double-Clutch

 

Starter

Electric & Kick starter

 

Fuel Tank Capacity

4.5 liters

 

Transmission

Constant Mesh Rotary Gear, 4-speed

 

 

Dimensions

 

Width x Lenght xHeight

675 x 1,910 x 1,040 mm

 

Min Ground Clearance

130 mm

 

Wheel Base

1,230 mm

 

Dry Weight

97 kg

 

Min. Turning Circle

1,900 mm

 

 

Brakes

 

Front

2-pod Caliper Disc Brake

 

Rear

Drum brake

 

 

Tires (Sports Tread)

 

Front

70/90-17-38P

 

Rear

80/90-17-44P

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου βαλε michelin.pantvw oxi continental conti city.ειναι πολυ αθλιο λαστιχο.το ειχα βαλει και σε 4,000χλμ φαγοθηκε και ουτε το εκαψα ουτε το φρεναρα.εννω το μαμα μου εβγαλε 5,000χλμ και εχει ακομα ψωμι και το εκαψα κανα 4-5 φορες και το φρεναρα για κανα 2-3 μετρα.

Τελικά έβαλα τα metzeler. Άκουσα πολύ καλά σχόλια από πολλούς και ο Λαστιχάς επίσης μου είπε ότι είναι κορυφή. Με μια πρώτη χρήση και σε σύγκριση με τα μαμίσια που είχα πριν τα metzeler είναι άλλη κλάση. Πραγματικά αλλάζει τελείως η οδηγηκή συμπεριφορά της μηχανής.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ξερω θελει πρωτα με το οξυγονο για να ανοιξει το στομιο πρωτα και μετα θελει με ενα ειδικο κλειδι για να το βγαλεις.
Link to comment
Share on other sites

paides exw edw k 1 mhna konta to cryptonaki kainourgio..exw kanei 450xlm kai to paw 50-55...mou eipane oti mexri ta 1000xlm de prepei na to anoigw..alloi mou lene na mh fovamai k na to pigainw kanonika...ti na kanw???:(
Link to comment
Share on other sites

thanks alla to symberasma poio einai?? telos mia krisimi erwthsh.aksizei na to ftiaxw h oxi? perimenw gnwmes

 

Look,egw to eixa ftiaksei k t goustara trela!!

Egw pisteuw oti aksizei polu...

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

Egw eixa pistoni kylindro k ekk daytona (350Ε peripou perasmena).

Apo karb eixa t idio alla me anevasmenh velona kai ry8mismeno aera.

Oso gia fanari,check:

http://www.mototrade.gr/greek/accessories.html

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

fili tha ithela na po pos ta kalitera elastika gia crypton einai ta miselen se auto kateliksa me ta apo ereuna afou ekana poles erotisis se diafora magazia tis polis mou!ego sto metaxirismeno crypton pou exo sto xorio stin poli then me afinoun giati then exo thoploma ti exatmisi mou protinete giati asxoloume mono enan xrono giamixanakia:)kranos:!:
Link to comment
Share on other sites

magkes efaga mia psilontoumpa me to crypton:(:( k efyge apo ta plastika se merika shmeia to xrwma(ashmi)...yparxei kati san xrwma na prosthesw apo panw wste na mh fainetai? kserete pou mporw na vrw?? gt de leei na paw na allaksw olokriro to plastiko...
Link to comment
Share on other sites

magkes efaga mia psilontoumpa me to crypton:(:( k efyge apo ta plastika se merika shmeia to xrwma(ashmi)...yparxei kati san xrwma na prosthesw apo panw wste na mh fainetai? kserete pou mporw na vrw?? gt de leei na paw na allaksw olokriro to plastiko...

 

Νομίζω οτι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο... ή θα το βάψεις ή ακόμα καλύτερα πάρε ένα καινούργιο... πόσο να έχει ένα πλαστικό... 10-15e

Link to comment
Share on other sites

vrika plastika...o skopos einai to mpaloso.exei fygei ligo xrwma apo to ftero(mprosta),gtharthike ligo to mprostino deksio flas k efyge ligo xrwma apo to plastiko akrivws dipla apo to flas...synolo mou einai kanena 40-50e mazi me flas..oxi tpt allo alla einai mikra ta shmadia k skeftomai apla na ta mbaloso..eseis ti lete?
Link to comment
Share on other sites

vrika plastika...o skopos einai to mpaloso.exei fygei ligo xrwma apo to ftero(mprosta),gtharthike ligo to mprostino deksio flas k efyge ligo xrwma apo to plastiko akrivws dipla apo to flas...synolo mou einai kanena 40-50e mazi me flas..oxi tpt allo alla einai mikra ta shmadia k skeftomai apla na ta mbaloso..eseis ti lete?

 

Αν έχεις σκοπό να ξαναπέσεις άστα όπως είναι.:) Αν όχι άλλαξέ τα. Δεν είναι πολλά τα λεφτά! Φιλικά πάντα!

 

Εγώ έχω αλλάξει τέσσερις φορές τα πλαϊνά πλαστικά μετά από βούτες που έφαγε ο αδεφός μου. Τώρα είναι σπασμένο το ένα και τι πίσω φανάρι και δεν τα αλλάζω γιατί τον κόβω να ξαναπέφτει!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...