Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορά 512M με 1G είναι στα 15-20 ευρώ.. Απλώς το 1G μου φαίνεται υπερβολή για κινητό που δεν είναι walkman..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΔΥΟ ΓΡΑΜΜΩΝ ΣΕ ΜΙΑ SIM ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.Η VODAFONE ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.
Link to comment
Share on other sites

Eννοώ να κάνω μεγέθυνση (zoom) σε ήδη τραβηγμένες φωτογραφίες (ή εικόνες), όχι zoom όταν τις τραβάω...

 

Δεν είμαι σίγουρος οτι ισχύει και για το Ζ710,αλλά σε άλλες συσκευές

της εταιρίας,αρκεί να επιλέξεις "πλήρης οθόνη",και έπειτα μπορείς να

ζουμάρεις στην φωτογραφία που έχεις τραβήξει.

Όμως για κάποιες εικόνες που έχεις κατεβάσει π.χ. απ'τον υπολογιστή,

δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένο το κινητό θα στο πουν τη στιγμή που θα το πάρεις. Πάντως μην ανησυχείς, εύκολα ξεκλειδώνει!!!!!

 

Ok thanks gia tin pliroforia.mallon tha to agorasw to kinito kai an den kataferw na to ksekleidwsw tha to soutarw.

Pantws paraponieste gia tin eksypiretisi sta ellinika mobile shops. Prepei na deite ti asxetoi einai oi ypalliloi sta UK shops. An tous rwtisw an einai kleidwmeno tha me koitane san UFO kai tha mou poun oti den kseroun tipota perissotero apo oti leei to fylladio...

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks gia tin pliroforia.mallon tha to agorasw to kinito kai an den kataferw na to ksekleidwsw tha to soutarw.

Pantws paraponieste gia tin eksypiretisi sta ellinika mobile shops. Prepei na deite ti asxetoi einai oi ypalliloi sta UK shops. An tous rwtisw an einai kleidwmeno tha me koitane san UFO kai tha mou poun oti den kseroun tipota perissotero apo oti leei to fylladio...

 

Εγώ δεν παραπονιέμαι για την εξυπηρέτηση στην Ελλάδα. Και εδώ που ζω είναι έτσι και χειρότερα από εκεί που βρίσκεσαι εσύ!!!!!!!

Το έχω ξαναγράψει, εδώ ότι έχει σχέση με κινητή τηλεφωνία είναι για κλάματα. Διευκρινίζω, μόνο για κινητή.

Πάντως αξίζει το κινητό και δεν νομίζω να έχεις το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Teleutaia ekdosi firmware einai i: R1JC002 :)

 

Εγω εχω την R1EF001 ακομα, αφου δεν μου εχει παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα. Κι ουτε σκοπευω να την αλλαξω αν δεν υπαρχει καποια σοβαρη αλλαγη. Υπαρχουν release notes για καθε εκδοση firmware που να λεει τι διορθωνει?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΔΥΟ ΓΡΑΜΜΩΝ ΣΕ ΜΙΑ SIM ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.Η VODAFONE ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.

Δεν καταλαβαίνω. Δλδ το τηλ υποστηρίζει dual sim αλλά όχι αυτή της Voda?

Μπορείς να το διευκρινίσεις? Το έχεις δοκιμάσει και δεν δουλεύει?

Γιατί η Voda μπορεί να λέει οτί δεν υποστηρίζει την dual sim (βασικά στο site της μόνο vodafone live κινητά αναφέρει που υποστηρίζονται) αλλά μπορεί τελικά να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ.ΤΟ 2GETHER ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ.ΚΑΙ ΣΤΗ VODAFONE ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΗΛ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ.ΣΤΗΝ COSMOTE ΟΜΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ(ΑΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΙΝ.ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ)ΑΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ Η' ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια.Εχω εδω κ ενα μηνα το ζ710ι κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Το μονο παραπονο που εχω ειναι οτι οταν με παιρνουνε τηλεφωνο κ ανοιγω το καπακι πρεπει να περασει περιπου 1-2 δευτερολεπτα για να μπορεσει να με ακουσει ο συνομιλητης μου.Το παρατηρησα κιολας ανοιγοντας το καπακι οτι μετα απο 1-2 δευτερολεπτα δειχνει να ενεργοποιηται κ να δειχνει πως ξεκινα ο χρονος της κλησης.Πριν ειχα το μοτορολα v3i μολις ανοιγα το καπακι για να απαντησω σε κληση μιλουσα αμεσως κ με ακουγε ο αλλος.Εχει παρατησησει καποιος αλλος αυτο το μικροπροβληματακι?Μπορω να κανω κατι?Εχω κανει update το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Nαι, όντως ισχύει αυτό...

 

Αυτό που προβληματίζει εμένα είναι η μπαταρία... 2 μέρες με το ζόρι..

Link to comment
Share on other sites

Nαι, όντως ισχύει αυτό...

 

Αυτό που προβληματίζει εμένα είναι η μπαταρία... 2 μέρες με το ζόρι..

Λιγο σου κραταει!! Παιζεις πολυ με το κινητο(games,mp3) ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15-20 λεπτά gaming, 10 λεπτά mp3-radio...

Το gaming "τρωει" ολη την μπαταρια.κοψτο και το κινητο θα στρωσει..θα κερδισεις σιγουρα 1 ημερα μπαταριας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1) Αυτό με την απάντηση, που ανοίγεις το καπάκι και για να αρχίζεις να ακούς το συνομιλήτη σου και να του μιλάς πρέπει να περάσουν 1-2 δευτερόλεπτα ισχύει σε όλους;

2) Σε πόσα και ποιά χρώματα βγαίνει;

Link to comment
Share on other sites

1) Αυτό με την απάντηση, που ανοίγεις το καπάκι και για να αρχίζεις να ακούς το συνομιλήτη σου και να του μιλάς πρέπει να περάσουν 1-2 δευτερόλεπτα ισχύει σε όλους;

2) Σε πόσα και ποιά χρώματα βγαίνει;

1) Λιγότερο από δευτερόλεπτο μου κάνει εμένα και δε με ενοχλεί τόσο..

2) Το κινητό σε μαύρο και χρυσαφί κυκλοφορεί.. Αν και το χρυσαφί είναι λίγο δυσεύρετο.

Link to comment
Share on other sites

SOS! Έχω όλες τις επαφές μου σε greeklish και έβαλα γλώσσα τηλεφώνου ελληνικά αλλά δεν μπορώ να βρω επαφή τώρα, υπάρχει λύση; (Ψάχνω δηλαδή για μια επαφή που αρχίζει π.χ. από S και με βγάζει στο τελευταίο όνομα, αυτό συμβαίνει με όποιο γράμμα και να ξεκινήσω). Όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ!!!

 

Επίσης αν γίνεται χρειάζομαι κάποια κολπάκια που μπορείς να κάνεις στο συγκεκριμένο τηλέφωνο για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Και κάτι τελεύταιο ρε παιδιά... Αυτό το G που βγάζει πάνω αριστερά στην οθόνη, έκει που έχει το σήμα μήπως δηλώνει πως είναι το GPRS ανοιχτό και μου έρθει καμιά τρελή χρέωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτά που ρώτησα παραπάνω;

οι επαφες στα Sony ericsson παντα ηταν ενα μπερδεμα.ποτε δεν καταλαβα τι γινεται.επισης μεσα απο το μενου επιλεγεις οθονη και εξοικονόμηση ενέργειας.

τωρα το gprs και αν ειναι ανοιχτο δεν χρεωνεσαι τιποτα παραπανω,ομως απενεργοποιωντας..αυξανεις την αποδοση της μπαταριας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως το απενεργοποιώ το gprs? Και που είναι στο μενού η επιλογή οθόνη; Πήγα ρυθμίσεις - οθόνη αλλά δεν βρήκα εξοικονόμηση ενέργειας.
Link to comment
Share on other sites

1) Ρε παιδιά σε εσάς η μπαταρία δεν κουνιέται πολύ δεξιά - αριστερά; Για κάντε την λίγο δεξιά - αριστερά με το δάχτυλο σας και πείτε μου αν κουνιέται ή αν γίνεται μόνο στο δικό μου. Εδώ έβγαλα το καπάκι και έριξα μια χαλαρή στο τηλέφωνο με το δάχτυλο (όχι από τη μεριά που είναι η μπαταρία) και βγήκε η μπαταρία! Νομίζω ότι δεν "κουμπώνει" καλά. Αν βγάλετε το καπάκι της μπαταρίας και κλείσετε κάπως απότομα το πορτάκι, αν δε βγει τελείως η μπαταρία, σίγουρα θα φύγει κάπως από τη θέση της. Βέβαια ίσως κάτι παρόμοιο να συμβαίνει σε όλα τα κινητά που παίρνουν τέτοιου είδους μπαταρίες (να μην "κουμπώνουν" καλά δηλαδή), αλλά επειδή δεν το έχω παρατηρήσει, θα ήθελα τη γνώμη σας.

2) Αν βάλω χαρτάκια δεξιά - αριστερά για να μειώσω λίγο αυτό το κούνημα πειράζει; Παθαίνει τίποτα η μπαταρία;

3) Και το καπάκι της μπαταρίας έχει ένα ανεπαίσθητο κούνημα και αρκετά τριξίματα αλλά έβαλα ένα χαρτάκι και βελτιώθηκε πάρα πολύ.

4) Μεγαλύτερης ισχύος μπαταρία μπορούμε να βρούμε για αυτό το κινητό;

Όποιος μπορεί ας απαντήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

1) Ρε παιδιά σε εσάς η μπαταρία δεν κουνιέται πολύ δεξιά - αριστερά; Για κάντε την λίγο δεξιά - αριστερά με το δάχτυλο σας και πείτε μου αν κουνιέται ή αν γίνεται μόνο στο δικό μου. Εδώ έβγαλα το καπάκι και έριξα μια χαλαρή στο τηλέφωνο με το δάχτυλο (όχι από τη μεριά που είναι η μπαταρία) και βγήκε η μπαταρία! Νομίζω ότι δεν "κουμπώνει" καλά. Αν βγάλετε το καπάκι της μπαταρίας και κλείσετε κάπως απότομα το πορτάκι, αν δε βγει τελείως η μπαταρία, σίγουρα θα φύγει κάπως από τη θέση της. Βέβαια ίσως κάτι παρόμοιο να συμβαίνει σε όλα τα κινητά που παίρνουν τέτοιου είδους μπαταρίες (να μην "κουμπώνουν" καλά δηλαδή), αλλά επειδή δεν το έχω παρατηρήσει, θα ήθελα τη γνώμη σας.

2) Αν βάλω χαρτάκια δεξιά - αριστερά για να μειώσω λίγο αυτό το κούνημα πειράζει; Παθαίνει τίποτα η μπαταρία;

3) Και το καπάκι της μπαταρίας έχει ένα ανεπαίσθητο κούνημα και αρκετά τριξίματα αλλά έβαλα ένα χαρτάκι και βελτιώθηκε πάρα πολύ.

4) Μεγαλύτερης ισχύος μπαταρία μπορούμε να βρούμε για αυτό το κινητό;

Όποιος μπορεί ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι η μπαταρία "παίζει" λίγο (σε μένα τουλάχιστον, όχι όμως σε σημείο να βγαίνει!), αλλά γι' αυτό υπάρχει ο καπάκι.. Εκτός αν το χρησιμοποιείς χωρίς καπάκι...(!!!) Το οποίο καπάκι (σε μένα ξαναλέω), κουμπώνει μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...