Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ έχω το συγκεκριμένο κινητό για περίπου 6 μήνες και άρχισε να μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα... Κλείνεις το καπάκι και νεκρώνει το κινητό.:mad::mad::mad::angry::shoot:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έχω το συγκεκριμένο κινητό για περίπου 6 μήνες και άρχισε να μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα... Κλείνεις το καπάκι και νεκρώνει το κινητό.:mad::mad::mad::angry::shoot:

Αφου εχεις τοσο σοβαρο προβλημα! γιατι δεν το πηγαινεις στο service για επισκευη ?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις τοσο σοβαρο προβλημα! γιατι δεν το πηγαινεις στο service για επισκευη ?? :blink:

 

Αν πω ότι δεν έχεις δίκιο, θα πω ψέματα και δεν το θέλω!!

Οι λόγοι που δεν το πάω είναι πως δεν μ' αρέσει καθόλου να τρέχω στα service και να προσπαθώ να εξηγήσω πως δεν είμαι ελέφαντας! Γιατί από τη στιγμή που δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος αναπαραγωγής του προβλήματος αυτό θα χρειαστεί να κάνω!! Δεν ξέρω αν η συσκευή αξίζει την ταλαιπωρία.

Το κακό είναι ότι διάβασα κι από άλλους το ίδιο πρόβλημα και θεωρώ απαράδεκτο από μια συσκευή που δεν είναι ούτε 6 μηνών καλά καλά και που χρησιμοποιείται μόνο για μηνύματα - καθώς την έχω για 2ο τηλέφωνο - να παρουσιάζει τέτοια προβλήματα. Και στοίχισε και 200+ €.

Θα το κοιτάξω και ίσως τελικά να την κάνει τη βόλτα του στο service....:X

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις flash το z710i se w710i οπως στο παρακατω video?

 

αν ναι ας μας πει εμπειριες αν το κινητο συμπεριφερεται φυσιολογικα κλπ?

 

Βασικα η διαδικασια ειναι η γνωστη με τον Online updater αλλα ας ριξει λιγο φως αν το εκανε καποιος.

 

Ευχαριστω!!!

 

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις flash το z710i se w710i οπως στο παρακατω video?

 

Einai dunatwn na ginei arkei na vreis ta katallila firmware files kai customization packs:D:p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Αν πω ότι δεν έχεις δίκιο, θα πω ψέματα και δεν το θέλω!!

Οι λόγοι που δεν το πάω είναι πως δεν μ' αρέσει καθόλου να τρέχω στα service και να προσπαθώ να εξηγήσω πως δεν είμαι ελέφαντας! Γιατί από τη στιγμή που δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος αναπαραγωγής του προβλήματος αυτό θα χρειαστεί να κάνω!! Δεν ξέρω αν η συσκευή αξίζει την ταλαιπωρία.

Το κακό είναι ότι διάβασα κι από άλλους το ίδιο πρόβλημα και θεωρώ απαράδεκτο από μια συσκευή που δεν είναι ούτε 6 μηνών καλά καλά και που χρησιμοποιείται μόνο για μηνύματα - καθώς την έχω για 2ο τηλέφωνο - να παρουσιάζει τέτοια προβλήματα. Και στοίχισε και 200+ €.

Θα το κοιτάξω και ίσως τελικά να την κάνει τη βόλτα του στο service....:X

Δεν θα αποδειξεις τιποτα! γι'αυτο τα κινητα εχουν 2χρονια εγγυηση..γι'αυτους τους λογους..αλλωστε δεν εισαι και η μοναδικη..εχουν αναφερθει πολλα προβληματα με την συγκεκριμενη συσκευη..αρα εχουν υποψην τους το προβλημα.

θα τος πας σε ενα σερβις..με αποδειξη αγορας και η "βλαβη" θα περαστει στην εγγυηση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδιά τι έπαθα, το βούτηξα το Z710i και «πέθανε» και τώρα δεν το βρίσκω:(

 

Όποιος έχει Z710i σε καλή κατάσταση και το πουλάει ας μου στείλει ένα email στο teamer6@gmail.com

 

Ευχαριστώ

 

========

 

Τελικά βρήκα ένα μεταχειρισμένο! Αλλά μου εμφανίζει πρόβλημα στη σύνδεση του με το πισι, γιατί πριν δεν απεγκαταστήσει τους ντριβερς και το πρόγραμμα... με το myphonexplorer δουλεύει μια χαρά, αλλα δν μπορώ να κάνω update...

www.warcraft.gr

For Greek Warcrafters :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.οταν λαμβανεις μηνυμα αναγκαστικα εμφανιζεται στην οθονη.ουτο δεν μπορεις να το ακυρωσεις.επισης για να :worry: την φωτογραφια κανωντας zoom θα πρεπει να επιλεξεις την φωτογραφια και να την βλεπεις οριζοντια και μετα με τα πλαινα πληκτρα εντασης να κανεις zoom πανω στην φωτογραφια.

το gprs απενεργοποιεις επιλεγωντας μενου--->ρυθμισεις--->συνδεσιμοτητα--->επικοινωνια δεδομενων--->προτιμηση υπηρεσιας--->Μονο GSM! :)

 

Αυτό με το zoom ακόμα δεν το έχω καταφέρει... Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει?

www.warcraft.gr

For Greek Warcrafters :)

Link to comment
Share on other sites

ε κοίτα πλέον το κάνεις και επίσημα "walkman" (πχ το πλήκτρο κάτω αριστερά που ήταν για sms τώρα σε πάει στο menu του walkman) και μπορείς να βάλεις και flash themes (έχει 4 έτοιμα απτην "μάνα" του) όπως στο video :)

www.warcraft.gr

For Greek Warcrafters :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδιά στο sms, πως γίνεται να γράφουμε με μικρά ελληνικά γράμματα; Μόνο με κεφαλαία μου βγαίνει. Ξέρει κανείς;

 

πρέπει να ενεργοποιήσεις τους εθνικούς χαρακτήρες!αν και αυτό δε σε συμφέρει γιατί θα γράφεις με λιγότερους χαρακτήρες!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό δεν συμφέρει... Δεν υπάρχει άλλη λύση δηλαδή, έτσι;

Υπαρχει.απενεργοποιεις τους εθνικους χαρακτηρες και γραφεις κανονικα sms αλλα το (-) ειναι οτι θα πατας συνεχεια την # μετα απο καθε τελεια που θα βαζεις στο μηνυμα.

επισης απενεργοποιησε και το τ9.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάντε μου μια χάρη, πείτε μου που πάω για να απενεργοποιήσω τους εθνικούς χαρακτήρες, γιατί νομίζω πως απενεργοποιημένους τους έχω και επίσης δεν χρησιμοποιώ καθόλου Τ9 και πάλι δεν μπορώ να γράψω με μικρά. Αν μπορεί κάποιος ας εξηγήσει ποιά είναι ακριβώς τα βήματα που θα κάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
...λοιπόν... εδώ και αρκετό καιρό είμαι κάτοχος το SE Ζ710ι, το οποίο προμηθεύτηκα απο την εταιρεία παροχής κινητής τηλεφωνίας, μετά απο αναβάθμιση συσκευής...Το τηλ. λειτουργούσε άψογα μέχρι που (χωρίς να ξέρω το γιατί και χωρίς να έχω κάνει κάτι σε αυτό) παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα... Όταν με καλούν απο οποιονδήποτε αριθμο με ή χωρις απόκρυψη (3 φορές στις 10) όταν πιέζω το πλήκτρο για να απαντήσω, ο ήχος κλήσης εξακολουθεί να ακούγεται και στην οθόνη του κινητού φαίνεται ακόμη πως το τηλέφωνό μου δέχεται εισερχόμενη κλίση, όμως η κλίση έχει απαντηθεί και ο συνομιλητής μου με ακούει και χρεώνεται κιόλας, ενώ εγώ δεν ακούω τπτ.Το πήγα 2 φορές σε service point της SE μου έκαναν αναβάθμιση λογισμικού την 1η φορἀ απο το ίδιο το υποκατάστημα και την 2η το έστειλαν στην αντιπροσωπεία αλλά πάλι δεν λύθηκε. Το έχει συναντήσει κανείς αυτό; επίσης εγώ τώρα τι να κάνω; να περιμένω μέχρι την επόμενη αναβάθμιση, έχοντας πληρώσει 70 € ήδη και να την πετάξω μετά; Όσο για αντικατάσταση απο ό,τι μου είπαν στο Ser.Point αστο καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...