Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιο κινητο φενεται.Τωρα το μονο που μενει να ακουσουμε εντυπωσεις απο καποιον χρηστη.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιο κινητο φαινεται.Τωρα το μονο που μενει να ακουσουμε εντυπωσεις απο καποιον χρηστη.

 

Ναι ρε γαμώτω! Κανένα παιδί που το "ψαχουλεύει";

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ φρεσκο το κινητο ακομα. Λογικα σε λιγες μερες ολο και καποιος θα το δοκιμασει. Κι εγω θελω να ακουσω εντυπωσεις γιατι τον επομενο μηνα με την επιδοτηση λεω να το παρω :D

Πλεον υπαρχει και στο eshop στα €235

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που το ειδα μου φαινεται πολυ πλαστικουρα

 

πραγματι το κινητο το ειδα κι εγω σημερα και δεν μου φανηκε και τιποτα το σπουδαιο σαν πρωτη ματια παντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που το ειδα μου φαινεται πολυ πλαστικουρα

 

καλα ρε παιδια

αν ειναι αυτο πλαστικουρα, το w710 τι ειναι???

:X
Link to comment
Share on other sites

Το W710 σχετίζεται με το Ζ710 όσο το Κ750 με το W800

(Πάλι φτιάξανε το ίδιο κινητό 2 φορές οι μ@λ@κες) :fool:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια

αν ειναι αυτο πλαστικουρα, το w710 τι ειναι???

 

το 710 ετσι κι αλλιως δεν μου αρεσε,δεν χρειαστηκε καν να το πιασω να το δω οποτε δεν μπορω και να το κρινω.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το επιασες και δεν το δοκιμασες, αλλα λες πιο πανω οτι δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο. Τουλαχιστον αναλυσε λιγο τα κριτηρια αυτης της αξιολογησης σου, οποια και να ειναι, γιατι αυτο θα βοηθησει οσους ενδιαφερονται. Ενα απλο αρνητικο σχολιο, ισως και υποκειμενικο, δεν προσφερει τιποτα.

 

Οσο για την "πλαστικουρα" που αναφερθηκε, αν μονο κοιτωντας το καταλαβαινετε και την ποιοτητα των υλικων, τοτε παω πασο.

Για οσους το εχουν πιασει και χρησιμοποιησει, ποσο στιβαρο ειναι και ποια η ποιοτητα των υλικων? Για παραδειγμα το Z520 που εχω ειναι αρκετα στιβαρο κινητο με καλα υλικα, σε αντιθεση με το Z530 που οντως ειναι "πλαστικουρα" και το νιωθεις λιγο ψευτικο. Οποτε το Ζ710 σε ποιο μοιαζει πιο πολυ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Το W710 σχετίζεται με το Ζ710 όσο το Κ750 με το W800

(Πάλι φτιάξανε το ίδιο κινητό 2 φορές οι μ@λ@κες) :fool:

Με την διαφορα το ενα ειναι walkman και νομιζω οτι εχει καρτα μνημης μεγαλυτερη απο το αλλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το αγορασα απο πλαισιο :D

το κινητο δεν συγκρινεται με το ομοιο του σε ασπρο!! δειχνει μπροστα του πολυ καλυτερο και ποιοτικοτερο.

απο θεμα κατασκευης ειναι πολυ στιβαρο και εχει τμηματακια σαν αλουμινιο πανω οπως τα εξωτερικα κουμπια και περιγραμμα που δεν το κανει στο ματι τοσο πλαστικουρα και ψευτικο οπως ειπαν μερικοι, ισα ισα δειχνει αρκετα καλο.

εμενα προσωπικα μου αρεσει πααααρα πολυ σαν εμφανιση σε αντιθεση με το το ασπρο που δεν μου αρεσε καθολου γιατι εδειχνε εντελως πλαστικο και ψευτικο.

ειλικρνα οποιος το παρει θα το διαπιστωσει και απο μονος του.το κινητο δεν τριζει καθολου.

Τωρα απο καμερα παρτε μια ιδεα.

http://img206.imageshack.us/my.php?image=dsc00005ny0.jpg

 

Α και δινει μαζι μια καρτα μονο 64ΜΒ καλωδιο pc, h/f .

οτι αλλο θελετε να μεθετε ρωτηστε .:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το αγορασα απο πλαισιο :D

το κινητο δεν συγκρινεται με το ομοιο του σε ασπρο!! δειχνει μπροστα του πολυ καλυτερο και ποιοτικοτερο.

απο θεμα κατασκευης ειναι πολυ στιβαρο και εχει τμηματακια σαν αλουμινιο πανω οπως τα εξωτερικα κουμπια και περιγραμμα που δεν το κανει στο ματι τοσο πλαστικουρα και ψευτικο οπως ειπαν μερικοι, ισα ισα δειχνει αρκετα καλο.

εμενα προσωπικα μου αρεσει πααααρα πολυ σαν εμφανιση σε αντιθεση με το το ασπρο που δεν μου αρεσε καθολου γιατι εδειχνε εντελως πλαστικο και ψευτικο.

ειλικρνα οποιος το παρει θα το διαπιστωσει και απο μονος του.το κινητο δεν τριζει καθολου.

Τωρα απο καμερα παρτε μια ιδεα.

http://img206.imageshack.us/my.php?image=dsc00005ny0.jpg

 

Α και δινει μαζι μια καρτα μονο 64ΜΒ καλωδιο pc, h/f .

οτι αλλο θελετε να μεθετε ρωτηστε .:)

 

Κολλητή!!! ΣΕ "Metallic Sand" χρώμα ή το "Twilight Black" το πήρες;;;;

 

Το ένα είναι σαν αυτό που έχεις στο "avatar" σου, το άλλο είναι σαν χρυσαφί ανοικτό, έτσι; (Αυτό του "avatar" σου, ΔΕ μου αρέσει σαν χρώμα... Η άλλη "version" μ' αρέσει...)

 

Το "Πλάισιο" τα έχει ΚΑΙ τα δύο χρώματα;;;

TESTING μπορείς να κάνεις εκεί ("Πλαίσιο") ή ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ;;;

 

(Και "ΓΑΜΩ" τις εικόνες βγάζει! Μια χαρούλα! Τι παραπάνω φωτό να θέλει κάποιος από... κινητό;)

Link to comment
Share on other sites

Σε μαυρο χρωμα το πηρα το αλλο δεν υπηρχε αλλα ειναι τελειο χρωμα και προσωπικα μου αρεσει πολυ το μαυρο σε κινητο ειδικα το συγκεκριμενο που εχει σημεια μεταλλικου πανω του !

δεν το ειχε προς το παρων να το δεις απο κοντα πριν το αγορασεις μαλλον επειδη ειναι ακομη πολυ καινουριο μοντελο.

Λογικα θα το βαλουν συντομα!

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΑΤΑ!

 

Εμένα το άλλο το "χρυσαφί" ("Metallic Sand") μ' αρέσει!

ΚΑΙ εκείνο έχει metalic parts, πίστεψέ με... Το έχει πάρει στη Τσεχία (!) μια φίλη μου...

 

Και που στο κόρακα θα κάνει κάποιος "live check" το κινητό;;;;

Σε Ericsson υποκατάστημα ή... στον ύπνο του;;;

 

Κοπελίτσα, τουλάχιστον ΤΙ εντυπώσεις έχεις ως τώρα;;;

 

(Έτσι μου 'ρχετε, να πάω να πάρω κανένα... SHARP GX-30 μεταχειρημένο... και να το ξεκλειδώσω μόνος μου με... βαριοπούλα!)

Link to comment
Share on other sites

αγορακι βλεπω εισαι και αγ.παρασκευη απο κει το πηρα μαγαζι πλαισιο!

σου ειπα μ'αρεσει παρα πολυ, το θεωρω πολυ ομορφο κινητο.

και σαν κατασκευη ειναι πολυ στιβαρο χωρις τριξιματα και αηδιες.

θα σου αρεσει σιγουρα αν σου αρεσουν γενικως τα se κινητα.

 

αν δοκιμασεις να το ξεκλειδωσεις με βαριοπουλα ελπιζω να εισαι καλος στις συναρμολογησεις μετα .

Link to comment
Share on other sites

αγορακι βλεπω εισαι και αγ.παρασκευη απο κει το πηρα μαγαζι πλαισιο!

σου ειπα μ'αρεσει παρα πολυ, το θεωρω πολυ ομορφο κινητο.

και σαν κατασκευη ειναι πολυ στιβαρο χωρις τριξιματα και αηδιες.

θα σου αρεσει σιγουρα αν σου αρεσουν γενικως τα se κινητα.

 

Οκ κούκλα μου. Κατάλαβα, είναι καλή κατασκευή...

ΣΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ θέλω να εστιάσεις - και να γράψεις τη χρήση που του κάνεις ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ, τι εντυπώσεις έχεις ως τώρα... και η μπαταριούλα για πόσο σε "βγάνει"!

 

Κι όχι... ΔΕΝ είμαι "γνώστης" των SE, ποτέ δεν είχε τύχει να έχω! Φίλοι είχαν/έχουν, ευχαριστημένοι έχουν μήνει...

 

αν δοκιμασεις να το ξεκλειδωσεις με βαριοπουλα ελπιζω να εισαι καλος στις συναρμολογησεις μετα

 

ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ!

 

Το ότι πιτσιρικάς έφτιαχνα διοράματα με... πλαστικά συναρμολογούμενα τανκς,... μετράει;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ, αγαπητή γειτονοπούλα, ΑΥΤΟ πήρες, σωστά;

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000470

 

Κι αλήθεια, ΠΩΣ και δε διάλεξες το Ζ550; Πιο "suitable" για κοπελιά μου φαίνεται (αν και ΠΟΛΥ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ αυτό το σχόλιο)...

 

Α!!! Κάτι άλλο... "Φακό" διαθέτει;;; Τώρα... μη ρωτήσεις τι... "πίπα" ερώτημα είναι αυτό! Απλά, με έχει ΚΑΡΑ-ΣΩΣΕΙ πολλέ φορές!

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε γειτονα αυτο πηρα αλλα δεν εχω κατι να σου πω εσωτερικα, ειναι οπως ολα τα se κινητα και απο μπαταρια φανταζομαι θα μαμαει γι αυτο επιλεγω μονο se και τιποτα αλλο.δεν ξερω ακομη λεπτομεριες το κινητο το εχω μολις 2 ωρες !καιρος να γινεις γνωστης της μαρκας γιατι θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος σε θεματα αντοχης και μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

παντως σε αυτο το μπεζουλι χρωμα φαινεται ωραιο το κινητο.Powerz καλοριζικο κοπελα μου,να το χαιρεσαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε γειτονα αυτο πηρα αλλα δεν εχω κατι να σου πω εσωτερικα, ειναι οπως ολα τα se κινητα και απο μπαταρια φανταζομαι θα μαμαει γι αυτο επιλεγω μονο se και τιποτα αλλο.δεν ξερω ακομη λεπτομεριες το κινητο το εχω μολις 2 ωρες !καιρος να γινεις γνωστης της μαρκας γιατι θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος σε θεματα αντοχης και μπαταριας.

 

Δυο ΩΡΕΣ μόνο;;;

Καλά... στο "Πλαίσιο" ΜΕΣΑ σε "πέτυχα";;;

 

Να βρεθούμε από κοντά να το δω/πιάσω, "σενιορίτα"!

Που Αγ. Παρασκευή είσαι; Προς Κολλέγιο ή Μεσογείων;;;

 

Εγώ... "Νομισματοκοπείο... φάτσα-κάρτα".

 

 

 

παντως σε αυτο το μπεζουλι χρωμα φαινεται ωραιο το κινητο.Powerz καλοριζικο κοπελα μου,να το χαιρεσαι.

 

Ακριβώς!

 

Και ναι... sorry κιόλας - το ξέχασα, "ΜΕ 'ΓΕΙΕΣ" το κινητό, "μίχα"! Καλό... "ξεκoκάλισμά" του Z710, σου εύχομαι!

 

 

 

...

 

Καλά ε... έχω "φτιαχτεί" τώρα. Απλά, το κωλο-"Metallic Sand" χρώμα περιμένω...

 

 

 

Καλά... "άντε γεια", που λέει κι ο Τάκης στο TVMagic!!!

 

Πήρα τηλέφωνο πριν λίγα λεπτά στην Sony-Ericsson Hellas...

 

Εγώ:

"Γεια σας, ενδιαφέρομαι να μάθω ΠΟΤΕ θα διαθέσετε στα καταστήματα το z710i σε "Metallic Sand" χρώμα version... Διότι τώρα μόνο το μαύρο διαθέτετε..."

 

Απάντηση κοπέλας:

"Μα... ΔΕ το διαθέτουμε ΑΚΟΜΑ το z710i! Προς το ΤΕΛΟΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ θα διατείθεται!..."

 

Εγώ:

"Μα τι λες κοπέλα μου, μια φίλη το πήρε ΣΗΜΕΡΑ, "φρέσκο-σπαρταριστό"!..."

 

Απάντηση κοπέλας:

"Μάλλον λάθος καταλάβατε... Το w710 πήρε, που ήδη υπάρχει!!!..."

 

Εγώ:

"Εμμμ,... λέτε να ΜΗ ΞΕΡΩ καλά ελληνικά να διαβάζω/καταλαβαίνω;;; Η κοπέλα ΞΕΚΑΘΑΡΑ, σε forum/topic που αφορά το Ζ710i, μας είπε ότι το πήρε ΣΗΜΕΡΑ!... Της post-αρα μάλιστα και φωτό και μου είπε... ναι, αυτό το μαύρο πήρα, όχι το χρυσαφί!!!..."

 

Απάντηση κοπέλας:

"Αποκλείεται!... Μα ΔΕ κυκλοφορεί!... Σίγουρα το έχετε μπερδέψει με το w710!!!..."

 

Εγώ:

(Προσευχή στη Παναγία, για να μη... ρίξω "καντήλια") "ΚΟΠΕΛΙΑ!... Το z710i, το μαύρο με μεταλλικά κομμάτια πήρε, αυτό το σπαστό με τη μπλε/μονόχρωμη εξωτερική οθόνη!!! Εάν κανονίσω με τη φίλη που το πήρε, να βρεθούμε να το δω από κοντά,... να την πάρω και να περάσουμε παρέα από κει να σας... ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΜΕ;;;..."

 

Απάντηση κοπέλας:

"Εμμμ,... από ΠΟΥ το πήρε η κοπέλα;..."

 

Εγώ:

"Από το "ΠΛΑΙΣΙΟ" Αγ. Παρασκευής!!!..."

 

("Σιγή ιχθύος" από τη γραμμή... Μουσικούλα αναμονής... "Βρε παιδιά, το έχουμε;"... προφανώς ρωτούσε δεξιά-αριστερά...)...

 

Απάντηση κοπέλας:

"Ε... συγγνώμη για την αναμονή. Δώστε μου ένα όνομα/τηλέφωνο, να ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΣΑΣ, να... σας πούμε!!!"

 

... ... ...

 

Και μετά το νέο επεισόδιο "stand-up comedy"... διαφημίσεις!

 

... ... ...

 

Ρε, ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ! Είπαμε... στο "Ελλάντα", τη τριτοκοσμική χώρα της Ευρώπης ζούμε... αλλά ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ!

 

Να μη ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΥΔΗΣ για... το φόνο;;; Να μη ξέρει ΚΑΝΕΙΣ σε μια ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ εταιρεία, για ένα MOST-WANTED προϊόν;;;

 

"Μένω... έκπληκτος", που λέει κι ο Χάρρυ Κλιν!

 

 

Όχι πείτε μου...

 

ΑΥΤΟ το κινητό:

 

http://img176.imageshack.us/img176/6299/w710izi2.th.jpg

 

... μιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ με ΑΥΤΟ (και μπερδεύοντε να τα ξεχωρίσουν!!!):

 

http://img83.imageshack.us/img83/1282/z710itm6.th.jpg

 

Δηλαδή,... και "καθυστερημένος" να είναι κάποιος, αχρωματοψία κι αν έχει,... φαντάζομαι ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ τις ΔΙΑΦΟΡΕΣ!

 

Έλεος...

 

 

 

Απάντηση μέσω e-mail από την Sonny-Ericsson Hellas:

 

"...Αγαπητέ Κύριε *********,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το Sony Ericsson Ζ710ι κινητό τηλέφωνο θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά, τον Οκτώβριο με κάθε επιφύλαξη.

 

Επιπλέον, θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με την κυκλοφορία του χρώματος 'Metallic Sand'. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένο προϊόν σας προτείνουμε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com.

 

 

Με εκτίμηση,

******** ********

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson ξανά στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση questions.gr@support.sonyericsson.com, με σκοπό να σας βοηθήσουμε περαιτέρω.

 

Για τελευταία νέα, πληροφορίες και προϊοντική υποστήριξη, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com.

 

Επιπροσθέτως, εγγραφείτε τώρα στην ιστοσελίδα μας στην διεύθυνση http://www.sonyericsson.com/fun, για τον εμπλουτισμό του τηλεφώνου σας και φανταστικές υπηρεσίες.

 

Τέλος, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στo τηλέφωνo 801 11 810 810 ή από κινητό στο 210 899 19 19..."

 

 

Άντε... βγάλτε άκρη τώρα!

Comments?

Link to comment
Share on other sites

χχαχαχαχα :lol: :lol:

μιλαμε λυθηκα στα γελια!

λετε να πηρα το μοναδικο κοματι στην Ελλαδα ?

Εινα δυνατον τετοια αγνοια? βρε lupus_Hegemonia να βρεθουμε να στο δειξω δεν ειμαι τρελη, πηγαινε στο πλαισιο Αγ.Παρασκευης και ρωτα τους να δεις ! :lol:

η μαλλον αυριο πρωι παρε τους ενα τηλεφωνακι 210-6084200

Link to comment
Share on other sites

Σου άρεσε το "σκετσάκι" που έγραψα;;;

Έτσι έγινε, απλά έβαλα δικά μου λόγια, για να το κάνω πιο "χαβαλεδιάρικο", γιατί περίμενα ότι θα σ' έκανε να γελάσεις! Χεχεχε... (Ε... ένα "φεγγάρι", υπήρξα και αρθρογράφος σε περιοδικό...)

 

Άστα να πάνε στο διάολο!... Η "πλάκα" (ΔΡΑΜΑ!), δεν είναι η κοπέλα που μου μίλησε στο τηλέφωνο... Αυτή, μια απλή τηλεφωνήτρια είναι, ότι τις λένε λέει. Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, αυτό που μ' άφησε άφωνο, ήταν το E-MAIL που σου παρέθεσα μετά! Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ να μη γνωρίζει;

 

Καλά... τι να πω... 'Ντάξει, ΔΕ ξέρουν αν θα φέρουν το "χρυσαφί". Να ΜΗ ΞΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ότι κυκλοφορεί το μαύρο ήδη;;;

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

Να ρωτήσει κάτι... ΑΝ το πάρω απ' "όξω", απ' το εξωτερικό (το "χρυσαφί" εννοώ) και ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ θα έχει installed τα ελληνικά (γλώσσα),...

... ΕΔΩ στο "Ελλάντα", στη Sony-Ericsson ή ΑΛΛΟΥ (αν ξέρει κάποιος) μπορώ να κάνω update στο software και να "ΠΕΡΑΣΩ" στο κινητό τα ελληνικά;;;

Μμμμ;

Link to comment
Share on other sites

βρε lupus_Hegemonia να βρεθουμε να στο δειξω δεν ειμαι τρελη, πηγαινε στο πλαισιο Αγ.Παρασκευης και ρωτα τους να δεις ! :lol:

 

Ναι ρε κούκλα μου... να βρεθούμε να το δω (σαν να είμαστε... Σκωτσέζοι και μιλάμε αν είδαμε ή όχι τη... "Νέσσυ", το Τέρας του Λοχ Νες!!!)...

 

Και να πάμε μαζί να τους τους το "τρίψουμε στη μούρη"...

Να τους κάνουμε, άμα λάχει και... "demostration" στους ανθρώπους!!!

 

Εντελώς... "κουκουρούκου" κατάσταση ή μου φαίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...