Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα...το κινητό χάνει το σήμα του!! Ενώ φαίνεται ότι έχει δίκτυο (ακόμη και 5 γραμμές), στην πραγματικότητα είναι εκτός δικτύου (όποιοι με καλούν τους λέει ότι είναι απενεργοποιημένο ή η κλήση προωθείται, κτλ). Επίσης πολλές άλλες φορές δε μπορώ να πάρω τηλέφωνο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; Υπάρχει λύση ή service (ή πέταμα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το εξής πρόβλημα...το κινητό χάνει το σήμα του!! Ενώ φαίνεται ότι έχει δίκτυο (ακόμη και 5 γραμμές), στην πραγματικότητα είναι εκτός δικτύου (όποιοι με καλούν τους λέει ότι είναι απενεργοποιημένο ή η κλήση προωθείται, κτλ). Επίσης πολλές άλλες φορές δε μπορώ να πάρω τηλέφωνο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; Υπάρχει λύση ή service (ή πέταμα...;)

 

Δεν νομίζω να φταίει το κινητό αν και δεν παίρνω και όρκο :O

Αυτό το φαινόμενο να έχει σήμα όχι πραγματικό το έχω παρατηρήσει παλιότερα με διάφορα κινητά στην cosmote και εντονότατα στην πάναφον (τώρα vodafon). Με την δεύτερη ήταν τόσο έντονο το φαινόμενο που την «έστειλα» :lol:

Με την wind δεν έχω τέτοια φαινόμενα. Και αν συμβεί θα είναι σπάνιο που δεν το έχω παρατηρήσει. Αυτά στην περιοχή μου πάντα. :ninja:

Είναι όντος μεγάλο σπάσιμο πάντος να έχεις πέντε γραμμές σήμα και να σε καλούν και να μην μπορούν να σε πιάσουν και να παίρνεις μυνήματα ότι είχες κάποιες κλήσεις ενώ έχεις σήμα. :mad:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν διατίθεται ακόμη χρυσό?και από πού...
Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω και αυτή την υπόνοια αλλά πώς μπορώ να είμαι σίγουρος...Έχω vodafone από το καλοκαίρι (μετά από χρόνια με cosmote).

 

Βάλε καμιά κάρτα από άλλη εταιρεία cosmote ή wind για καμιά εβδομάδα και παρατήρησε αν συμβαίνει και πόσο συχνά. :worry:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς! Θα πρέπει να σου ενεργοποιήσει και ο πάροχος την υπηρεσία για να μπορείς να στείλεις. Δεν αρκούν οι ρυθμίσεις της συσκευής!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μπα τελικά το κινητό φαίνεται να φταίει...δε νομίζω να ξαναπάρω samsung...3 μήνες το έχω, μου έχει πέσει καμιά 3 φορές (άλλα κινητά τα έχω ρίξει περισσότερες φορές, καταλάθος πάντα) αλλά ποτέ τέτοιο πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα μια micro sd lexar 1gb και το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να μεταφέρω κανένα αρχείο (μπ3 φωτο κτλ) από τη μνήμη του τηλεφώνου στη κάρτα μνήμης. Όταν πάω σε ένα αρχείο που έχω στη μνήμη του τηλεφώνου και κάνω μετακίνηση στη κάρτα μνήμης μου βγάζει ότι απέτυχε η μεταφορά... Φταίει η συγκεκριμένη κάρτα ή έτσι συμβαίνει με όλες τις κάρτες;;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και γω με καρτα OCZ 1GB.Μου βγάζει οτι δεν αναγνωρίζει τη μορφή.Μήπως δε δέχεται κάρτα 1GB?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και γω με καρτα OCZ 1GB.Μου βγάζει οτι δεν αναγνωρίζει τη μορφή.Μήπως δε δέχεται κάρτα 1GB?
Την έκανες φορματ; Πάντως όταν περνάω αρχεία στη κάρτα απο το pc μου τα αναγνωρίζει! Το πρόβλημα είναι με τη μεταφορά από τη μνήμη του κινητού!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει SANDISK 1GB και δεν έχει κανένα πρόβλημα. :rolleyes:
http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει SANDISK 1GB και δεν έχει κανένα πρόβλημα. :rolleyes:
Δηλαδή κάνεις άνετα μετακίνηση από το τηλέφωνο στη κάρτα μνήμης οποιοδήποτε αρχείο?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνεις άνετα μετακίνηση από το τηλέφωνο στη κάρτα μνήμης οποιοδήποτε αρχείο?

 

Ενοείται :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Ενας γνωστός, μου πουλαει το Ε900 100Ε και λέω να το πάρω. Έχω όμως κάποιες απορείες.

1)καταρχήν γενικά αξίζει για 100Ε έτσι?

2)Στα παιχνιδια java (τελικά γίνονται εγκατάσταση με κάποιους κωδικους έτσι?) έχει καλή ταχύτητα? Παίζει και 3d παιχνίδα?

(Με ενδιαφέρεις κυρίως το PES2008 γι'αυτο ρωτάω! Αν το έχει βάλει κάποιος ας πει μια γνώμη)

3)Τελικα διαβάζει κανονικα τις μνημες μέχρι 2gb?

4)Έχει προβλημα με τον ήχο στα βίντεο?

5)Οι αναφορές έρχονται σαν κανονικό μνμ?(αυτό θα είναι λίγο σπαστικο)

Αλλα προβλήματα που έχουν εμφανιστεί?

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ενοείται :O
Μάλλον θα ψάξω για sandisk 1gb. Έχει δοκιμάσει κανείς trancsend 1gb;;

 

1)καταρχήν γενικά αξίζει για 100Ε έτσι?

2)Στα παιχνιδια java (τελικά γίνονται εγκατάσταση με κάποιους κωδικους έτσι?) έχει καλή ταχύτητα? Παίζει και 3d παιχνίδα?

(Με ενδιαφέρεις κυρίως το PES2008 γι'αυτο ρωτάω! Αν το έχει βάλει κάποιος ας πει μια γνώμη)

3)Τελικα διαβάζει κανονικα τις μνημες μέχρι 2gb?

4)Έχει προβλημα με τον ήχο στα βίντεο?

5)Οι αναφορές έρχονται σαν κανονικό μνμ?(αυτό θα είναι λίγο σπαστικο)

Αλλα προβλήματα που έχουν εμφανιστεί?

Ευχαριστώ πολυ!

1. 100%

2. Δε ξέρω

3. Νομίζω μέχρι 1gb δέχεται

4. Όχι

5. Έρχονται σα κανονικό sms

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειμαι καινουριος στο site...

λοιπον το κινητο αυτο το χω γυρω στο 8μηνο.Ειμα ευχαριστημενος απο εμφανιση και λειτουργικοτητα οσον αφορα τα πληκτρα αφης-καμερα(απογοητευμενοσ εντελως απο την νυχτερινη ληψη ειτε ειναι βιντεο ειτε φωτο..)-τρομερο βιντεο....

δονηση κ μετα ηχος λιγο χαζο μ φαινεται...βεβαια εκανα αναβαθμιση στο ρωσικο λογισμικο π εχει δονηση κ ηχο μαζι βεβαια προσοχη αν θελετε αναβαθμιση ειναι 2 τα λογισμικα το ενα διορθωνει το αλλο σε ενα προβλημα στην καμερα....δεν υπαρχει τετοιο λογισμ. π να δινει δον+ηχο μαζι κ να εζει ελληνικα....αν θελετε να ρωτησετε κατι περι αναβαθμισης ελευθερα....εχω μια καρτα 1gb της toshiba.μια χαρα τρεχει ειτε για αντιγραφη στο κιν ειτε μεσω pc...τα απαραπονα π εχω ειναι τα εξης:δν εχει συμβατοτητα με φωτο ανω των 1600x1200....δν βαζεις δικο ς ηχο σε ξυπνητηρι κ μυνηματα...μπορουμε να βαλουμε αλλα ειναι μια τρομερα εκνευριστικη διαδικασια κ επιπλεον επικυνδινη γα τν υγεια της συσκευης μας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα 1gb sandisk και βρήκα την ησυχία μου. Thanks kail ;)

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με το τηλεφωνικό κατάλογο! Έχω όλα τα ονόματα στα ελληνικά αλλά τα εμφανίζει με τυχαία σειρά και όχι αλφαβητικά. Υπάρχει λύση σε αυτό;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας θα ηθελα να ρωτήσω αν υπαρχη τροπος να βαλω μια java εφαρμογη στο κινητο Samsung SGH-E900,αν ναι πως μπορει να γινει αυτο?Την εφαρμογη την περνάω στην καρτα μνήμης και σε φακελο στη σησκευη αλλα γραφει "αρχειο δεν υποστιρηζεται".Ειναι 2 αρχεια ενα .jar και ενα .jad

 

Σας ευχαριστω

 

 

file afou antigrapsis ta 2 arxia .jad kai .jar sto fakelo alla arxeia stin karta mnimis tha pliktrologisis sto kinito *#9998*5282# - install midlet - password 235282 tha epilexis to arxeio pou thes kai tha kanis egatastasi

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα 1gb sandisk και βρήκα την ησυχία μου. Thanks kail ;)

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με το τηλεφωνικό κατάλογο! Έχω όλα τα ονόματα στα ελληνικά αλλά τα εμφανίζει με τυχαία σειρά και όχι αλφαβητικά. Υπάρχει λύση σε αυτό;; :wacko:

καλησπερα.φιλε μ gka εαν εχεις κανει αντιγραφη τις επαφες αποενα παλιο ς κιν. κ φυσικα αλλης εταιρειας πιστευω πως ειναι φυσιολογικο να εχεις τετοιες αναποδιες...οποτε το μονο π μπορεισ να κανεισ ειναι γαιδουρινη υπομονη κ να τις αντιγραψεις μια-μια...:D

Link to comment
Share on other sites

file afou antigrapsis ta 2 arxia .jad kai .jar sto fakelo alla arxeia stin karta mnimis tha pliktrologisis sto kinito *#9998*5282# - install midlet - password 235282 tha epilexis to arxeio pou thes kai tha kanis egatastasi

θελεις συγκεκριμενο firmware για να κανεισ εγκατασταση οτιδηποτε εχει σχεση με java παντα μεσω pc h bluetooth.Kαι πιο συγκεκριμενα την Ε900XEFJ1 π εχω και εγω...η οποια εχει κ ηχο με δονηση μαζι αλλα οχι ελληνικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...