Jump to content

WD NetCenter Kai Sindesi Me PC


iliasp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφατα αγορασα εναν εξωτερικο δισκο western digital netcenter ο οποιος ειναι δικτυου,μου προσφερει κανονικα ethernet θυρα και μεσω του ρουτερ μου το βλεπω ακομη και ασυρματα,το θεμα ομως ειναι επειδη ασυρματα υπαρχει καποια καθυστερηση και στη τελικη τον πηρα για πιο γρηγορο και οχι για να τον μοιραζομαι στο δικτυο μου,θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να τον συνδεσω απευθειας με τον υπολογιστη μου(xp home) γιατι οπου και να κοιταξα,παντου αναφερουν στα βηματα εγκαταστασης ως το πρωτο βημα,τη συνδεση με το ρουτερ!

 

Το ρωταω γιατι λιγο παραξενο μου φαινεται με το ρουτερ ολα καλα και με το pc με το που το συνδεω να μου βγαζει συνδεση με περιορισμενη συνδεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Οι routers συνήθως μπορούν να δουλέψουν και με τα δύο είδη καλωδίων αλλά γενικά τα καλώδια σύνδεσης οποιασδήποτε συσκευής με Router είναι τα strait...Αν ένας Router δουλέυει μόνο με ένα από τα δύο θα δουλεύει με strait. Από την άλλη για να συνδέσεις ένα υπολογιστή με ένα άλλο ή μια συσκευή (εκτός από router, switch ή Hub) απαιτείται cross καλώδιο...

Γιατί δεν συνδέεις τον υπολογιστή ενσύρματα με το router σου?

Αν και μην περιμένεις ταχύτητες USB 2.0 αφού ακόμα to ethernet δίνει 100Μbps σε σχέση με τα 480Mbps του USB 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...