Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

babis 21 αν μπορεις ανεβασε το messagestorer για τον Pantelis102 !

 

Παιδιά, έχω την εντύπωση ότι κατά τη διάρκεια των κλήσεων το beep απενεργοποιείται μόνο σε συσκευές με OS8 και πάνω. Οι συσκευές με OS6 και OS7 δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα.

Δουλευει και σε OS6 και σε OS7 κανονικα μπορουν να κανουν εγραφη κ χωρης το beep. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Message Storer v1.02

http://rapidshare.com/files/132123/Message_Storer_v1.02.zip.html

 

Enjoy !!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει και σε OS6 και σε OS7 κανονικα μπορουν να κανουν εγραφη κ χωρης το beep. :)

 

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και δεν γίνεται τίποτα. Άλλωστε έχω διαβάσει και σχετικά forum (xxxxxxxxxxxx κλπ) στα οποία αναφέρεται σαφώς ότι το άκουσμα του beep είναι μία δυνατότητα που αφαιρείται μόνο σε συσκευές με OS8 και άνω. Στα OS6 και OS7 αυτό απλά δε γίνεται. Είναι θέμα σχεδιασμού του software.

(Παρόμοιο είναι και το θέμα με το offline προφίλ. Ακόμα και να βάλεις μια σχετική εφαρμογή (π.χ. Psiloc SystemTools), η συσκευή δεν αποκτά offline προφίλ αν δεν υποστηρίζεται από το λειτουργικό)

 

Εσύ το beepoff το έχεις δοκιμάσει με συσκευή OS6 ή OS7??? Κι αν ναι, με ποια???

 

Αν το δοκίμασες και δούλεψε, πράγμα που το θεωρώ απίθανο, πρέπει να υπάρχει ειδική διαδικασία, την οποία θα ήταν καλό να αναφέρεις. Ειδάλλως τσάμπα το κουράζουμε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

apokripsi__3_

http://rapidshare.com/files/132027/apokripsi__3_.zip.html

 

Enjoy !!!

Μπράβο ρε babis21 :D

 

Να 'σαι καλά:)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και δεν γίνεται τίποτα. Άλλωστε έχω διαβάσει και σχετικά forum (xxxxxxxxxxx κλπ) στα οποία αναφέρεται σαφώς ότι το άκουσμα του beep είναι μία δυνατότητα που αφαιρείται μόνο σε συσκευές με OS8 και άνω. Στα OS6 και OS7 αυτό απλά δε γίνεται. Είναι θέμα σχεδιασμού του software.

(Παρόμοιο είναι και το θέμα με το offline προφίλ. Ακόμα και να βάλεις μια σχετική εφαρμογή (π.χ. Psiloc SystemTools), η συσκευή δεν αποκτά offline προφίλ αν δεν υποστηρίζεται από το λειτουργικό)

 

Εσύ το beepoff το έχεις δοκιμάσει με συσκευή OS6 ή OS7??? Κι αν ναι, με ποια???

 

Αν το δοκίμασες και δούλεψε, πράγμα που το θεωρώ απίθανο, πρέπει να υπάρχει ειδική διαδικασία, την οποία θα ήταν καλό να αναφέρεις. Ειδάλλως τσάμπα το κουράζουμε.

Προσοπικα εγω δεν το εχω δοκιμασει αν κ δεν νομηζω ολοι αυτη να λενε ψεματα :) και πιστευω πως δεν εχεις διαβασει αυτο

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

θα το δοκημασω μολης βρω ενα 6600 και θα σου απαντησω πιο σηγουρα η ας μας το πει αυτο καπιος με ενα κινητο OS6 OS7 να δουμε αν γεινεται τελικα.:) :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Sto ngage mou den douleuei..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

γειά σας ,ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός ΝΟΚΙΑ Ν72 .θα μπορούσε καποιος να μου προτείνει πρόγραμμα για αποθήκευση ταινιών στο κινητό? . σε τέτοια περίπτωσή πόσο περιορίζεται η αυτονομία του?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσοπικα εγω δεν το εχω δοκιμασει αν κ δεν νομηζω ολοι αυτη να λενε ψεματα :) και πιστευω πως δεν εχεις διαβασει αυτο

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

θα το δοκημασω μολης βρω ενα 6600 και θα σου απαντησω πιο σηγουρα η ας μας το πει αυτο καπιος με ενα κινητο OS6 OS7 να δουμε αν γεινεται τελικα.:) :) :)

 

Αν καταλαβαίνω από το avatar σου, μάλλον το Nokia 6680 έχεις, το οποίο τρέχει OS8. Λογικό είναι το beepoff να δουλεύει κανονικά.

 

 

Όσο για τα OS6 και OS7, όταν σου είπα ότι το έχω δοκιμάσει εννοούσα ότι έχω κινητό με OS7. Από το avatar μου φαίνεται ότι είμαι χρήστος 3230. Το 3230 μου λοιπόν τρέχει OS7, στο οποίο όπως σου έχω πει το έχω δοκιμάσει εκατομύρια φορές, δε μιλάω στον αέρα. Δε δουλεύει με τίποτα η απενεργοποίηση του beep (όπως και σε κινητά με OS6, όπως 7650, 3650/3660 κλπ). Είναι μία δυνατότητα που με ενδιαφέρει και έχω τσαντιστεί που δε δουλεύει στο κινητό μου, γι' αυτό και ξέρω σίγουρα ότι δε δουλεύει.

 

Ελπίζω τώρα να καταλαβαινόμαστε :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω από το avatar σου, μάλλον το Nokia 6680 έχεις, το οποίο τρέχει OS8. Λογικό είναι το beepoff να δουλεύει κανονικά.

 

 

Όσο για τα OS6 και OS7, όταν σου είπα ότι το έχω δοκιμάσει εννοούσα ότι έχω κινητό με OS7. Από το avatar μου φαίνεται ότι είμαι χρήστος 3230. Το 3230 μου λοιπόν τρέχει OS7, στο οποίο όπως σου έχω πει το έχω δοκιμάσει εκατομύρια φορές, δε μιλάω στον αέρα. Δε δουλεύει με τίποτα η απενεργοποίηση του beep (όπως και σε κινητά με OS6, όπως 7650, 3650/3660 κλπ). Είναι μία δυνατότητα που με ενδιαφέρει και έχω τσαντιστεί που δε δουλεύει στο κινητό μου, γι' αυτό και ξέρω σίγουρα ότι δε δουλεύει.

 

Ελπίζω τώρα να καταλαβαινόμαστε :)

Καταλαβαινομαστε οπος λες και δεν υπαρχει κατι απο το μερος μου, εδω ειμαστε μια μεγαλη παρεα που οταν εχουμε διαφονιες με καπια γνωμη η καλητερη ληση ειναι να λεμε την γνωμη μας και να απανταμε με επιχηριματα κ οχι να απανταμε επιθετικα(γιατη αλιος θα το κλησουμε το μαγαζι!!).

Φιλικα Γιαννης :) :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

UnlockMe!

 

http://www.symbian-toys.com/images/unlock2.jpg

 

UnlockMe! is the very simple but very useful piece of software that will allow you to recover the "Unlock Code" actually configured in your mobile phone.

Mainly it is aimed to oblivious Symbian users to fix forgotten security code issues.

You have to install and run the software on the phone and after some minutes it will communicate you the "Unlock Code" actually configured in the Phone

 

Compatibility : 3230 / 6260 / 7610 / 6600 / 6620 / 6630 / 6670 / 6680 / 6681 / 6682 / n70 / n90

 

Download

http://rapidshare.com/files/458120/UnlockMe.zip.html

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Healthy Calls 2.0

 

http://shop.my-symbian.com/include/pictures/1399037/healthycallsscreenshot1.jpg

 

Healthy Calls helps you to control holding time, avoid exposure of phone radiation and protect your health in the long run. Program lets you configure notification and auto-hang up parameters as you like. Exposure summary statistic is provided for total calls time, numbers of calls and in accordance to five harmfulness levels.

 

Download : Trial

 

Download : Full

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσε να κάνω ηχογράφηση με ivcm. Ο συνδιασμός που χρησιμοποιώ είναι call recorder και beep off. Δεν ακούγεται άχνα :D

 

Απλά ΤΕΛΕΙΟ! Thanks for the tip! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

antimetwpizw to eksis provlima,exw katevasei to photoacute v.1 gia to 6600(V 5.53.0) to ekana egatastasi stin karta mnimis alla molis to anoigw menei sto logo tou fortwmatos pou leei PhotoAcute more pixels ktl alla mexri ekei.me to aristero koumpi mpainei sto menu alla exei mono tis epiloges photo ambum,register,help,exit. yparxei kapoio serial i mipws ekana kanena la8os stin egatastasi?

please help

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο χτες το full screen caller 3,03 (registered) τα επαιξε!!κανω activate, και μολις βγω και ξαναμπω το γυριζει μονο του σε disactivate!!Τι παιζει?!!

Το Σβηνω και το ξαναβαζω? :mad:

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο χτες το full screen caller 3,03 (registered) τα επαιξε!!κανω activate, και μολις βγω και ξαναμπω το γυριζει μονο του σε disactivate!!Τι παιζει?!!

Το Σβηνω και το ξαναβαζω? :mad:

 

Σβηστω , κανε restart το κινητο και ξαναβαλτο.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

ωχ μη μου πεις οτι θα γινεται αυτη η δουλεια καθε λιγο!!!!:mad:

Τελος παντων θα το δοκιμασω .

κατι αλλο .Εκτος απο το sms face που σου δειχνει σε thumbnails τη photo απο αυτον που σου στελνει ενα νεο sms , υπαρχει κανα αλλο που να εμφανιζεται η photo σε full screen?!

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Smart Settings v1.14

 

Download

http://rapidshare.com/files/730189/Smart_Settings_v1.14.zip.html

 

Enjoy !!!

 

EDIT : Με προλαβε ο kostakiss :)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

γειά σας ,ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός ΝΟΚΙΑ Ν72 .θα μπορούσε καποιος να μου προτείνει πρόγραμμα για αποθήκευση ταινιών στο κινητό? . σε τέτοια περίπτωσή πόσο περιορίζεται η αυτονομία του?ευχαριστώ.

 

Η καλύτερη μορφή αποθήκευσης ταινιών στο κινητό τηλέφωνο για μένα είναι τα .avi Γιατί πιάνουν πολύ μικρό χώρο σε συνδυασμό με την ποιότητα. Όσο για την εφαρμογή που μετατρέπει μια ταινία ή οποιασδηποτε μορφής video σε .avi για το κινητό είναι το smartmovie.

 

Η διαδικασία είναι απλή τρέχεις το πρόγραμμα στο PC το smartmovie converter και φορτώνεις την ταινία που θές και ύστερα την αποθηκεύεις στο κινητό σου τηλέφωνο. Απο κεί και πέρα τρέχεις τις ταινίες στο κινητό με το Smartmovie...

 

Όσο για την αυτονομία... Είναι λογικό να τρώει λίγο την μπαταρία σου...:O

 

Ελπίζω να βοήθησα... ;)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

antimetwpizw to eksis provlima,exw katevasei to photoacute v.1 gia to 6600(V 5.53.0) to ekana egatastasi stin karta mnimis alla molis to anoigw menei sto logo tou fortwmatos pou leei PhotoAcute more pixels ktl alla mexri ekei.me to aristero koumpi mpainei sto menu alla exei mono tis epiloges photo ambum,register,help,exit. yparxei kapoio serial i mipws ekana kanena la8os stin egatastasi?

please help

Mηπος η εφαρμογη που εχεις δεν ειναι *****ed και πρεπει να της βαλεις το serial για να δουλεψει? Απο οτι θυμαμε στο δικο μου 6600 δουλεβε κανονικα η v.1:worry: στηλε μου σε pm το email σου να σου στηλω μια αλλη εκδοση :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum και θελω να σας κανω μια ερωτηση. Ξερω οτι η ερωτηση μπορει και να εχει απαντηθει στο παρελθον αν ομως καποιος μπορει να μου δωσει μια λυση η να με κατευθυνει στο αντιστιχο post θα μου ελεινε τα χερια.

 

Προσπαθω να κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης sis στο Ν70(δοκιμασα πολλες) και μου δινει το μηνυμα "ΣΦΑΛΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΔΥΝΑΤΗ" να σημειωσω οτι πολλες απο τις εφαρμογες τις ειχα εγκαταστησει παλιοτερα σε 6600 και δεν ειχα κανενα προβλημα. Λογικα μεσα απο καποιες ρυθμισεις διορθωνεται αλλα πως δεν ξερω..παντως δεν εχει να κανει με το Norton γιατι το απενεργοποιησα και δε καταφερα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum και θελω να σας κανω μια ερωτηση. Ξερω οτι η ερωτηση μπορει και να εχει απαντηθει στο παρελθον αν ομως καποιος μπορει να μου δωσει μια λυση η να με κατευθυνει στο αντιστιχο post θα μου ελεινε τα χερια.

 

Προσπαθω να κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης sis στο Ν70(δοκιμασα πολλες) και μου δινει το μηνυμα "ΣΦΑΛΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΔΥΝΑΤΗ" να σημειωσω οτι πολλες απο τις εφαρμογες τις ειχα εγκαταστησει παλιοτερα σε 6600 και δεν ειχα κανενα προβλημα. Λογικα μεσα απο καποιες ρυθμισεις διορθωνεται αλλα πως δεν ξερω..παντως δεν εχει να κανει με το Norton γιατι το απενεργοποιησα και δε καταφερα τιποτα..

@pro2006 απαντισα στο αλλο θεμα δεν χριαζετε να ρωτας παντου καπιος θα το δει και θα σου απαντησει. :) :) :)

 

Διαβασε αυτο Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε! 2 λεπτα θα σου παρει!! :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εχει ειπωθει και παραπανω αλλα απαντηση δεν βρηκα πουθενα. Εχω το Celltrack (ας ειναι καλα ο Ευαγγελατος που το ειδα και μου αρεσε). Πως μπορω να ξερω που αντιστοιχουν οι κωδικοι των κεραιων που επικοινωνουν με το κινητο μου καθε στιγμη. Για παραδειγμα σε εκεινη την εκπομπη υποτιθεται οτι εβλεπε το κινητο του Σταροβα μεσω του Celltrack και βαση του κωδικου της κεραιας του ελεγε και που βρισκεται. Υπαρχει τροπος να αντιστοιχισουμε τους κωδικους αυτους σε συγκεκριμενες κεραιες η περιοχες;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...