Jump to content

Τραγούδια που παίζουν οι Djs;


Lux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΠορειτε να πειτε ορισμενα απο τα τραγουδια που παιζουν οι djs; να ειναι μονο ξενα. απο αυτα που παιζουν ξερω μονο τo

 

eric prydz presents pryda - aftermath.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠορειτε να πειτε ορισμενα απο τα τραγουδια που παιζουν οι djs; να ειναι μονο ξενα. απο αυτα που παιζουν ξερω μονο τo

 

eric prydz presents pryda - aftermath.

 

:confused: :confused: Τι εννοείς;;; Τραγούδια που να παίζονται πολύ σε club??

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ακριβως.. τα ακουω, αλλα δεν ξερω ποια ειναι..

 

επισης και το traffic του tiesto παιζεται τωρα που θυμηθηκα οπως και το galvanize.

Link to comment
Share on other sites

ε καλα πειτε κανενα.. εδω που μενω εχει μονο μια disco.. δεν μενουμε ολοι αθηνα,θεσσαλονικη και σε νησια...!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι όμως λίγο πίσω!! :)

Συμφωνώ...

 

Αυτά που λες, Lux, είναι τουλάχιστον περσινά (το Galvanize το έπαιζαν το καλοκαίρι... το traffic είναι ακόμα παλιότερο!)

 

Να μερικά ακόμα (πιο φρέσκα):

 

Gala - Faraway

Anggun - Saviour

Bob Sinclar ft. Gary Pine - Love Generation (Club Mix)

Madonna - Jump

Beyonce ft. Slim Thug - Check On It

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Oliver Koletzki - Muckenshwarm

Robag Wruhme - Gabor fur F

andre kraml -safari (james holden mix)

theo parrish - falling up (carl craig remix)

John Tejada - Steppa

Jeff Samuel - Knob (Steve Bug remix)

Argy - Love Dose katevase kai to original kai to remix tou luciano

Nathan Fake - Dinamo

Nathan Fake - Coheed

Anthony Rother - Luzifer

M.A.N.D.Y - Achaat

M.A.N.D.Y - Words dont come easy

Booka Shade - Point Break

Booka Shade - Mandarin Girl

Elektrochemie - Big One

Voltique - Wah Wah Wah

Rex the dog - prototype

Paul Woolford - Erotic Discourse

Donacha Costello - Ok,thats great, start over

Ellen Allien - Down

Ellen Allien - Your Body is my body (kiki remix)

sunsetpeople - orion

sunsetpeople - salty dog

pier bucci -tron

pier bucci - polaris

Ruede Hagelstein - Sweaty Balls

trentemoller - physical fraction (ayos exei genika poly kala kommatia)

Vitalic - La Rock

Vitalic - pooney part 1 kai part 2

pesrino alla PARA POLY DYNATO: Superpitcher - Happiness (Michael Mayer Mix)

 

ολα αυτά (εκτός από το τελευταίο) είναι καινούρια. Θα πουλήσεις και μούρη και στους φίλους σου γιατί δεν παίζει να τα έχουν ξανακούσει αφού έχετε μόνο disco εκεί που είσαι. Αυτά είναι ό,τι τελευταίο παίζεται στην Αγγλία σε house, deep house, techno, minimal techno.

 

Dessert κατέβασε τα κι εσύ γιατί με τη Madonna και τη Beyonce που πέταξες με άφησες λίγο άφωνο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dessert κατέβασε τα κι εσύ γιατί με τη Madonna και τη Beyonce που πέταξες με άφησες λίγο άφωνο! :lol:

 

Αν δεν κάνω λάθος (και απ'ότι λες και εσύ στο profile σου) είσαι Αγγλία,έτσι;;

 

Kαι περιμένεις η Ελλαδίτσα να ακούει αυτά που ακούει η Αγγλία;:lol: :lol:

 

Aσε ρε. Είμαστε καιρό πίσω... Εξ άλλου ο Lux ζήτησε να του πούμε τραγούδια που παίζονται ΣΤΑ CLUB, και εγώ όσες φορές έχω πάει αυτά έχω ακούσει!

:D :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος (και απ'ότι λες και εσύ στο profile σου) είσαι Αγγλία,έτσι;;

 

Kαι περιμένεις η Ελλαδίτσα να ακούει αυτά που ακούει η Αγγλία;:lol: :lol:

 

Aσε ρε. Είμαστε καιρό πίσω... Εξ άλλου ο Lux ζήτησε να του πούμε τραγούδια που παίζονται ΣΤΑ CLUB, και εγώ όσες φορές έχω πάει αυτά έχω ακούσει!

:D :D

Δε διαφωνώ! Αν ακόμα παίζουν το Traffic και το Galvanize τι άλλο να πω? Γι αυτό λοιπόν όφειλα να ενημερώσω. Πάρτε να έχετε λοιπόν, και όταν και αν τα παίξουν ποτέ αυτά στην Ελλάδα σε 3-4 χρόνια να λέτε.. "Ε καλά τώρα.. Αυτά είναι προπέρσινα!!!" :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραια. ευχαριστω. κατεβασα αυτα που προτεινες DesertSMisSRaiN και τωρα παω για την μεγαλη λιστα του CarpeNoctum.

 

παντως απ' οτι βλεπω στα disco μονο dance δεν μπαινουν.. πιο πολυ παιζει house και μετα λιγο trance. αλλα θα μου πειτε dance ειναι και ο ταμπακης!!

 

τα θελω γιατι δευτερα ξημερωματα φευγω 5ημερη.. παραλληλα κατεβαζω και το discography του benassi που ειναι 1.8 GB! ελπιζω να προλαβω μονο!!

Link to comment
Share on other sites

Μα τι δισκογραφία έχει πια ο Benassi??:confused:

 

Πας 5ήμερη;;; Σε ζηλεύω! Εγώ έχω δουλειά Δευτέρα 9 το πρωί!!

 

Οταν λες στα disco, I guess you mean clubs, έτσι;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ! Αν ακόμα παίζουν το Traffic και το Galvanize τι άλλο να πω? Γι αυτό λοιπόν όφειλα να ενημερώσω. Πάρτε να έχετε λοιπόν, και όταν και αν τα παίξουν ποτέ αυτά στην Ελλάδα σε 3-4 χρόνια να λέτε.. "Ε καλά τώρα.. Αυτά είναι προπέρσινα!!!" :lol: :lol:

 

 

Thanks CarpeNoctum. Ψάχνω στο morpheus to The Things That Dreams Are Made Of...μου έκανε κάπως ο τίτλος... και θα ακολουθήσουν και τα υπόλοιπα....

 

Thanks a million από την πατρίδα!

 

(PS: Eλπίζω κάποτε να έρθω και εγώ στην Αγγλία για τα καλά!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Thanks CarpeNoctum. Ψάχνω στο morpheus to The Things That Dreams Are Made Of...μου έκανε κάπως ο τίτλος... και θα ακολουθήσουν και τα υπόλοιπα....

 

Thanks a million από την πατρίδα!

 

(PS: Eλπίζω κάποτε να έρθω και εγώ στην Αγγλία για τα καλά!)

Πρόσεχε με το συγκεκριμένο κομμάτι γιατί κυκλοφορεί ένα με τον ίδιο τίτλο απο The Human League το οποίο είναι gay!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε με το συγκεκριμένο κομμάτι γιατί κυκλοφορεί ένα με τον ίδιο τίτλο απο The Human League το οποίο είναι gay!

 

 

Tι είναι;; :lol: :lol: :lol: Δηλαδή τι; θα μου την πέσει αν το κατεβάσω;; Αυτό κατέβαζα! Είναι το μόνο που μου βρίσκει!! :confused: :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι;; :lol: :lol: :lol: Δηλαδή τι; θα μου την πέσει αν το κατεβάσω;; Αυτό κατέβαζα! Είναι το μόνο που μου βρίσκει!! :confused: :confused:

Βασικά χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρος παίζει και να είναι remix αυτού του κομματιού. Εμένα μου το έδωσαν σε cd οπότε υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να είναι λίγο λάθος ο τίτλος. Αν υπαρξει νεότερο θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Προχωρήστε στα επόμενα τότε.. Το αφαιρώ από τη λίστα για να μην μπερδεύεστε. Πάντως γενικά μη νομίζετε ότι θα είναι εύκολο να τα βρείτε όλα. Επίσης επειδή κάποια είναι γερμανικά και έχουν γερμανικούς τονισμούς ψάξτε με τον dj και όχι τόσο πολυ με το κομμάτι, και ότι φαίνεται να μοιάζει περισσότερο στον τίτλο κατεβάστε το.
Link to comment
Share on other sites

οσα βρηκα απο αυτα που ειπες CarpeNoctum ειναι πολυ ωραια. ειδικα τα pooney part 1 & 2 και το Superpitcher - Happiness (Michael Mayer Mix).

 

καποιες αλλες προτασεις;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.. Επιστρεφω ξανα, υστερα απο 2 ολοκληρους μηνες στο site.

Λοιπον. ασχολουμε με τα parties, dj's και τετοια.. Προσπαθω να ειμαι στην επικαιροτητα. θελω να ρωτησω αν τα τραγουδακια που γραψατε παραπανω βγαινουν σε δισκους. θελω να παρω ενα dj set με πικ-απ αλλα φοβαμαι μη το μετανιωσω γιατι δεν θα βρισκω δισκους.. Η μηπως πληρωνω πχ ενα σορο λεφτα για τον καθενα. 20 ευρω ο δισκος περιπου, μετα παραγγελιες απο εξωτερικο, εξοδα αποστολης και τετοια... φτανει......

:w00t: LEVADEIAKOS FANS! :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.. Επιστρεφω ξανα, υστερα απο 2 ολοκληρους μηνες στο site.

Λοιπον. ασχολουμε με τα parties, dj's και τετοια.. Προσπαθω να ειμαι στην επικαιροτητα. θελω να ρωτησω αν τα τραγουδακια που γραψατε παραπανω βγαινουν σε δισκους. θελω να παρω ενα dj set με πικ-απ αλλα φοβαμαι μη το μετανιωσω γιατι δεν θα βρισκω δισκους.. Η μηπως πληρωνω πχ ενα σορο λεφτα για τον καθενα. 20 ευρω ο δισκος περιπου, μετα παραγγελιες απο εξωτερικο, εξοδα αποστολης και τετοια... φτανει......

 

 

Κοίτα να δεις, απ'όσο ξέρω πολλά (αν όχι όλα!)τα dance CD βγαίνουν και σε βινύλιο...Τώρα κατα πόσο θα μπορείς εύκολα να τα βρεις στην Ελλάδα, δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αλλά λογικά...ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΑ...

 

Εκτός και αν θέλεις να μπαίνεις στη διαδικασία του να αγοράζεις δίσκους από το εξωτερικό, δεν θα σου πρότεινα να πάρεις το pickup

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι;; :lol: :lol: :lol: Δηλαδή τι; θα μου την πέσει αν το κατεβάσω;;

 

ΧΑΧΑΧΑ! ΛΟΛ! DesertSMisSRain!!!

 

:rotfl:

 

Τέλοσπάντων, επειδή εγώ δεν ακούω τέτοια μουσική θέλω να ρωτήσω κάτι εσάς που ξέρετε :O

έχετε υπόψη σας Deep Dish ή κάτι τέτοιο (το συγκρότημα) και τίτλος Dreams?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Oι Deep Dish είναι από τα καλύτερα dance groups...;)

 

Έχουν κάνει ρεμιξ για πολλά τραγούδια γνωστών καλλιτεχνών πχ. Madonna, Dido,Kylie Minogue...

 

Το τραγούδι που θες (Dreams) είναι στο album τους George Is On και είναι από τα καλύτερα κομμάτια του album (ή μάλλον από τα πιο εύπεπτα) και συγκρίνεται από πολλούς με μια παλιότερη συνεργασία τους με την Tracey Thorn (των Everything But The Girl αν έχεις ακουστά...:happy: ).

 

Στο τραγούδι κάνει φωνητικά η Stevie Nicks...

 

Anyway, αν σου αρέσει αυτό το στυλ AKOY ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα Flashdance και Say Hello... Και τα δύο εκπληκτικά!!

 

To sum up, το τραγούδι που θές είναι το Deep Dish - Dreams(ft Stevie Nicks)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι Desert!

Τώρα να πω ότι το Dreams το ορίτζιναλ (1977) είναι από τα αγαπημένα μου τραγουδια και ο λόγος που το ψάχνω είναι ότι έμαθα ότι έχει γίνει αυτό το remix από Deep Dish, που ομολογώ ότι δεν τους ήξερα.

Κατά τ' άλλα, η Stevie Nicks είναι η κοπέλα στην υπογραφή μου...:)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...