Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

eixes valei xromata mesa?!!?!emena pantos 2 filoi mu pu eixan paeei jimmi meta apo 2 xronia to tatoo tus htan gi apetama telios xe8oriasmena k anagastikan na pane na ta xanaperasun!!!(just fyi: den htan oute smokey tatoo oute tu eidus to ''grizopo'' htan me arketa xromata)..mporeis na etyxe dne leo...alla k 2 xronia einai poly mikrh periodo..
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eixes valei xromata mesa?!!?!emena pantos 2 filoi mu pu eixan paeei jimmi meta apo 2 xronia to tatoo tus htan gi apetama telios xe8oriasmena k anagastikan na pane na ta xanaperasun!!!(just fyi: den htan oute smokey tatoo oute tu eidus to ''grizopo'' htan me arketa xromata)..mporeis na etyxe dne leo...alla k 2 xronia einai poly mikrh periodo..

έχω βάλει 4χρώματα με κυρίαρχο το κόκκινο σε πολλά σημεία.

στην πλάτη είναι,αρκετά μεγάλο σχέδιο.gothic μάγος με σφαίρα

να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

eixes valei xromata mesa?!!?!emena pantos 2 filoi mu pu eixan paeei jimmi meta apo 2 xronia to tatoo tus htan gi apetama telios xe8oriasmena k anagastikan na pane na ta xanaperasun!!!(just fyi: den htan oute smokey tatoo oute tu eidus to ''grizopo'' htan me arketa xromata)..mporeis na etyxe dne leo...alla k 2 xronia einai poly mikrh periodo..

μπορει οι φιλοι σου να μην το προσεξαν,γιατι οσο και κακο να στο χτυπησε,για να ξεθωριασει ενα tattoo ειναι πολυ δυσκολο.

αλλα αυτο που λεει ο pankard εν'μερει εχει δικιο.αλλα απ'κει και περα δεν παυει να μην ειναι καλος,ok αλλα για να λεει ελα μετα απ'ενα μηνα μπορει να ειναι κλεισμενος και γι'αυτο.

για μενα ο καλυτερος στην Ελλαδα ειναι ο nico στην θεσσαλονικη,τα πρωτα μου tattoo τα χτυπησα σε'αυτον!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει 4χρώματα με κυρίαρχο το κόκκινο σε πολλά σημεία.

στην πλάτη είναι,αρκετά μεγάλο σχέδιο.gothic μάγος με σφαίρα

να δούμε.

παντως ετσι που το περιγραφεις πρεπει να ειναι πολυ μ@μ@το!!!.

ανεβασε μια φωτογραφια να το δουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@raver: ok poly pi8anon giait k emena mu ekane tromerh entyposi....

 

gia to barcode ti les...poly ka8aroi...ok ligo akrivoutsikoi alla kanun poly kalh douleia,finetsati k me poly leptomeria...eidiak ama to baraei o lektikos

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

σε όσους το έδειξα εντυπωσιάστηκαν πάντως.θα το ανεβάσω να το δείτε.

μου έλεγαν όλοι,αρκετά καλή δουλειά.

έχει ακούσει κανείς για κάποιο studio στον πειραιά,αρκετά γνωστό?

δεν θυμάμαι που ακριβώς είναι,και θέλω να περάσω να το δώ.

έχω ακούσει πολύ καλά λόγια,και μου λένε οτι έχει πολύ καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

@raver: ok poly pi8anon giait k emena mu ekane tromerh entyposi....

 

gia to barcode ti les...poly ka8aroi...ok ligo akrivoutsikoi alla kanun poly kalh douleia,finetsati k me poly leptomeria...eidiak ama to baraei o lektikos

για αυτο το studio εχω ακουσει και θετικα και αρνητικα σχολια,εγω δεν εχω παει ποτε και δεν μπορω να εκφρασω αποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@raver : για μενα ο καλυτερος στην Ελλαδα ειναι ο nico στην θεσσαλονικη,τα πρωτα μου tattoo τα χτυπησα σε'αυτον!...απο tattoo δεν ξερω ...απο piercing ενα εχω να πω...εχει χερι πουπουλο!!!(ειχα κανει πριν 2 χρονια στο φρυδι)
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

@raver : για μενα ο καλυτερος στην Ελλαδα ειναι ο nico στην θεσσαλονικη,τα πρωτα μου tattoo τα χτυπησα σε'αυτον!...απο tattoo δεν ξερω ...απο piercing ενα εχω να πω...εχει χερι πουπουλο!!!(ειχα κανει πριν 2 χρονια στο φρυδι)

Για μενα αυτο δειχνει οτι κατι απο τα δυπ δε κανει καλα τοτε ;) Ειδικος σε piercings και tattoos? Οι καλοι εξιδικευονται σε ενα πραγμα. Αλλος κανει καλα tattoos και αλλος piercings. All in one?? I don't think so :shock:

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αυτο δειχνει οτι κατι απο τα δυπ δε κανει καλα τοτε ;) Ειδικος σε piercings και tattoos? Οι καλοι εξιδικευονται σε ενα πραγμα. Αλλος κανει καλα tattoos και αλλος piercings. All in one?? I don't think so :shock:

μην ξεχνας ομως οτι στο συγκεκριμενο Studio δουλευου 5 ατομα.3 χτυπανε tattoo και 2 ακομη με ιδικοτητα στα piercings.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας ομως οτι στο συγκεκριμενο Studio δουλευου 5 ατομα.3 χτυπανε tattoo και 2 ακομη με ιδικοτητα στα piercings.

Εχεις δικιο αλλα οπως το εθεσε ο φιλος ειναι σαν σα του εκανε το piercing ο Ανθης που απο οτι ξερω κανει tattoos

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να σας φανεί ψιλοάσχετο αλλά επειδή διάβαζα τις προηγούμενες σελίδες και μου έκανα εντύπωση κάποια πράγματα, γράφω τα εξής: έχω 5 τρύπες στα αυτιά μου, 3 και 2 δηλαδή, και φοράω πάντα μικρά μικρά σκουλαρικάκια, συνήθως ασημένια (είτε μικρά κρικάκια είτε... μπιλάκια :lol: ), μαύρα μικροσκοπικά και μπλε μικροσκοπικά. Τεσπα, τα λέω αυτά γιατί όπως είπα με ψιλομπερδέψατε με κάποια προηγούμενα. Επισης, ντύνομαι ΠΑΝΤΑ casual, ακόμα κι όταν βγαίνω. Δεν εννοώ ότι είμαι λέτσος αν και πολλές συμφοιτήτριές μου θα με περιέγραφαν έτσι.

 

Γιατί; Επειδή δεν έχω ριγέ μαλλιά (δηλ. ανταύγειες :X ), φοράω Puma παπουτσάκια και Allstarάκια και τζινάκια κτλ ενώ αυτές φοράνε κατσαριδοκτόνα παπούτσια και κάτι περίεργες ζακέτες που φτάνουν μέχρι το στήθος περίπου, παρακάτω δεν έχει :lol: ... Anyway, με λίγα λόγια βάζω ΠΡΩΤΑ την άνεσή μου και... δε με ενδιαφέρει να είμαι προκλητική... Δεν μπορώ να περπατάω από τη ΧΑΝΘ ως το Χημικό με 10ποντο κατσαριδοκτόνο ή καουμπόικη μπότα, δεν μπορώ στο 5ωρο εργαστήριο της ανόργανης να φοράω μίνι και όταν βγαίνω θέλω να περπατάω άνετα, να κάνω το χαβαλέ μου, να μη φοβάμαι να κυκλοφορήσω πιο αργά αν έχω πετάξει στηθος ποπό μπούτι έξω και γενικά... μου αρέσει να είμαι casual ντυμένο τυπάκι! Ίσως να έχει πάιξει ρόλο και η μουσική σε αυτό, δεν ξέρω.

 

Η ουσία είναι και sorry για τη φλυαρία μου ότι όταν πριν διάβασα "θα πηγαίνατε τα παιδάκια σας σε γιατρό με tatoo και σκουλαρίκια" φρίκαρα. Δηλ. εγώ εαν βάλω και κανένα σκουλαρίκι στο φρύδι (που δε σκοπεύω) θα είμαι freak? Οι metalheads που έχουν μακρύ μαλλί είναι αλήτες; Το ότι μου αρέσει να είμαι άνετη και όχι προκλητική, το πιο "προκλητικό" που φοράω είναι στενά τζιν :lol: , με κάνει ξενέρωτη;

 

Κάτι τέτοιες εσφαλμένες γενικεύεσεις, κάτι τέτοιες οπισθοδρομικές απόψεις και κάτι τέτοια... μυγιάγγυχτα, να δούμε πότε θα ξεπεραστούν... :whistle:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να σας φανεί ψιλοάσχετο αλλά επειδή διάβαζα τις προηγούμενες σελίδες και μου έκανα εντύπωση κάποια πράγματα, γράφω τα εξής: έχω 5 τρύπες στα αυτιά μου, 3 και 2 δηλαδή, και φοράω πάντα μικρά μικρά σκουλαρικάκια, συνήθως ασημένια (είτε μικρά κρικάκια είτε... μπιλάκια :lol: ), μαύρα μικροσκοπικά και μπλε μικροσκοπικά. Τεσπα, τα λέω αυτά γιατί όπως είπα με ψιλομπερδέψατε με κάποια προηγούμενα. Επισης, ντύνομαι ΠΑΝΤΑ casual, ακόμα κι όταν βγαίνω. Δεν εννοώ ότι είμαι λέτσος αν και πολλές συμφοιτήτριές μου θα με περιέγραφαν έτσι.

 

Γιατί; Επειδή δεν έχω ριγέ μαλλιά (δηλ. ανταύγειες :X ), φοράω Puma παπουτσάκια και Allstarάκια και τζινάκια κτλ ενώ αυτές φοράνε κατσαριδοκτόνα παπούτσια και κάτι περίεργες ζακέτες που φτάνουν μέχρι το στήθος περίπου, παρακάτω δεν έχει :lol: ... Anyway, με λίγα λόγια βάζω ΠΡΩΤΑ την άνεσή μου και... δε με ενδιαφέρει να είμαι προκλητική... Δεν μπορώ να περπατάω από τη ΧΑΝΘ ως το Χημικό με 10ποντο κατσαριδοκτόνο ή καουμπόικη μπότα, δεν μπορώ στο 5ωρο εργαστήριο της ανόργανης να φοράω μίνι και όταν βγαίνω θέλω να περπατάω άνετα, να κάνω το χαβαλέ μου, να μη φοβάμαι να κυκλοφορήσω πιο αργά αν έχω πετάξει στηθος ποπό μπούτι έξω και γενικά... μου αρέσει να είμαι casual ντυμένο τυπάκι! Ίσως να έχει πάιξει ρόλο και η μουσική σε αυτό, δεν ξέρω.

 

Η ουσία είναι και sorry για τη φλυαρία μου ότι όταν πριν διάβασα "θα πηγαίνατε τα παιδάκια σας σε γιατρό με tatoo και σκουλαρίκια" φρίκαρα. Δηλ. εγώ εαν βάλω και κανένα σκουλαρίκι στο φρύδι (που δε σκοπεύω) θα είμαι freak? Οι metalheads που έχουν μακρύ μαλλί είναι αλήτες; Το ότι μου αρέσει να είμαι άνετη και όχι προκλητική, το πιο "προκλητικό" που φοράω είναι στενά τζιν :lol: , με κάνει ξενέρωτη;

 

Κάτι τέτοιες εσφαλμένες γενικεύεσεις, κάτι τέτοιες οπισθοδρομικές απόψεις και κάτι τέτοια... μυγιάγγυχτα, να δούμε πότε θα ξεπεραστούν... :whistle:

ποιός το είπε αυτό : αν θα πήγαινες στον γιατρό τα παιδιά με tatoo και σκουλαρίκια???

και έρχομαι να ρωτήσω : γιατί ,τι είναι οι γιατροί δηλαδή???

και τέλος πάντων οι κάθε είδους ¨¨γιατροί"".

δηλαδή εγώ που έχω tattoo και σε σημεία που κάνουν μπάμ και πολλά σκουλαρίκια τι πρέπει να κάνω?

να ανοίξω μια τρύπα να κρυφτώ??

τι συντηρητικές και παλιολιθικές απόψεις είναι αυτές??

ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει και εκφράζεται όπως ο ίδιος νιώθει.

ποιός τον γ..μεί τον γιατρό και κάθε γιατρό????????

2005 έχουμε..ξυπνήστε πιά.τελειώσαν αυτά που ξέρατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Exw kai egw stin plati megalo tatoo.To ekana Ston Gianni o opios einai kai gamo tous kalitextes kai fisika einai para poli katharos kai poli kales times.

PROSOXH stin ygeia mas panw apo'olla.:!:

O Giannis einai Athina sto magazi stou STIB......opoios thelei plirofories mporei na me rwtisei ton protinw me kleista matia.

Ton Gianni ton ksrerw apo to 1994 otan eimoun tsikiraki kai pigaina sto studio na mathw na varaw kai egw.

:!: Kai pali se opoion kai na pate na kanete to tatoo sas na prosexete an einai apostiromena ta panta.

Kai na eise sigouros oti den tha to metanioseis.

To simio pou protinw egw na kanei kapoios tatoo einai ekei pou den to vlepei o idios dinexeia.

/[/url]www.sofia.esmartdesign.com/[/url]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ποτε δεν το καταλαβα..γιατι καποιος να βαρεθει να βλεπει το τατου του??ειναι σαν να βλεπεις καθε μερα το σωμα σου...το βαριεσε μετα?η σε κανει να νιωθεις καπως ψυχοπλακωτικα?
Link to comment
Share on other sites

eixes valei xromata mesa?!!?!emena pantos 2 filoi mu pu eixan paeei jimmi meta apo 2 xronia to tatoo tus htan gi apetama telios xe8oriasmena k anagastikan na pane na ta xanaperasun!!!(just fyi: den htan oute smokey tatoo oute tu eidus to ''grizopo'' htan me arketa xromata)..mporeis na etyxe dne leo...alla k 2 xronia einai poly mikrh periodo..

 

Εγώ έχω ένα χτυπημένο στου Jimmy εδώ και 9 χρόνια και είναι με 4 χρώματα, μαύρο άσπρο μπλε και γαλάζιο δεν έχει ξεθωριάσει καθόλου!

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

:cool: MIKE DEE ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΤΟΟ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΥΦΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΠΑΡΕΙ Η ΜΑΝΑ,ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ!!!!!:D ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ Π.Χ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο ποτε δεν το καταλαβα..γιατι καποιος να βαρεθει να βλεπει το τατου του??ειναι σαν να βλεπεις καθε μερα το σωμα σου...το βαριεσε μετα?η σε κανει να νιωθεις καπως ψυχοπλακωτικα?

 

 

Den eipa oti sigoura tha to varetheis pros theou alla to exw akousei apo polla atoma na to lene. Kai egw pistevw oti tha to variomoun an to evlepa sinexeia.

AN kai merikes fores me pianei melanxolia giati tha ithela na exw pali tin plati mou kathari.Den to exw metanisei pou ta exw kanei.

 

Na rwtisw kai kati......Kserete poso exei to na to afereseis? Plastiki i leizer?

Kai an telika to kaneis menei simadi????

/[/url]www.sofia.esmartdesign.com/[/url]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα χτυπημένο στου Jimmy εδώ και 9 χρόνια και είναι με 4 χρώματα, μαύρο άσπρο μπλε και γαλάζιο δεν έχει ξεθωριάσει καθόλου!

 

Kala aftos akoma zei:lol: Posa sou peire? Kala twra einai kathara emporio gia ton jimmy.Exw atoma pou tous ekana skata douleia.kai fisika peigan allou kai to diorthosan.

/[/url]www.sofia.esmartdesign.com/[/url]
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την άποψη μου. Μ' αρέσει το τατου πολύ, με ορισμένες προϋποθέσεις όμως.

Ολα ειναι θέμα στυλ πιστεύω. Δηλαδή είναι ωραίο (για μενα) όταν γίνεται σε μικρή ηλικια, ειναι διακριτικό και σου ταιριάζει.

Δηλαδή, να δένει με την όλη εικόνα σου. Δεν μπορεί να είσαι ένα άτομο με συντηρητικό ντύσιμο, μεγάλο σε ηλικία και (ας πουμε) στρουμπουλό και να πας να χτυπάς τατου. Για μενα ειναι κακόγουστο.

Αν όμως, είσαι εφηβος ή μετέφηβος η μεγάλος με στυλ έφηβου (ο γιατρος μου πχ ετσι ειναι) το τατου δενει απολυτα και ειναι ... θαύμα :)

Link to comment
Share on other sites

Leo na kano mia trypoula psila sto ayti:!: , alla exo akousei oti gia na min kleisei prepei na mi peirakseis tipota gia arketes evdomades... Epeidi kano Box omos ayto einai adinato, prepei na to vgazo gia 2 ores mia dio fores tin evdomada!

 

Kaneis na kserei na mou pei an ginetai ayto??? H sto telos tha katalikso me kammia molinsi?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Den pisteuw na iparxei provlima ama to vgazeis gia 2 wres...

Oute gia plaka na to foras tin wra tou box, giati ama molunthei, h molunsi mporei na aplothei se olo to meros tou proswpou!to eixe pathei mia fili...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Lefterian: Kala To na to forao sti proponisi apokleietai dioti me mathimatiki akriveia tha patho poli xeirotera pramata apo molinsi...:worry:

 

garfield: An einai aplos odiniro no problem... to epikindino me tromazei! poso kairo theoreitai freskia? An den to vgaleis 2 vdomades as poume epoulonetai i pligi arage?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...