Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Έγω το έβαζα την δευτερη φορα που ξαναχτυπησα το ταττοο και εγινε σωστα η δουλεια 3 φορες την ημερα(πρωι,μεσημερι,βραδυ) και κάθε φορά μετά απο βρέξιμο .. Καλό είναι βέβαια πριν το βάλεις να το βρέξεις πρώτα.. Ειδικα το πρωι και το βράδυ.. Ας επιβεβαιώσει κ ο RAVER ως πιο έμπειρος αν τα λέω καλά...:)

Ποιος σου ειπε οτι θελει αφθονο νερο?:wacko: Το εχω ξαναπει. Μη γραφουμε αν δε ξερουμε. poloman. Πηγαινε σε αυτον που σου το εκανε αν τον εμπιστευεσαι και ειναι καλος να το δει. Bepanthol χρειαζεται μονο τις 4 πρωτες ημερες το πολυ, και αυτο γιατι δεν υπαρχει πια lasonil και Ε45 στην Ελλαδα. Μετα τις 4 ημερες να βαζεις μια ενυδατικη κρεμα χωρις αλκοολ για 10 μερες. Ολα τα αλλα που λενε ακομα και artists ειναι ********

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πήγαινε να στο δει αυτός που στο έκανε γιατί κ εγω την πρωτη φορά αυτό το πρόβλημα είχα.. Βρέχτο με άφθονο νερό ΄γιατί αν δεν το βρέχεις αφυδατώνεται χειρότερα.. Κ την κρέμα όχι πάνω από 3 φορές την ημέρα...

Αφθονο νερο δεν θελει.Γι'αυτο τον λογο σου "χαλασε" το ταττοο.αν βεβαια σου το ειπε αυτο ο αρτιστας..πολυ απλα σημαινει οτι ειναι Μη-επαγγελματιας!! :down:

 

Υ.Γ.μηπως πουλαει και DVD το συγκεκριμενο στουντιο,ειναι της μοδας :whistle:

 

Θα παω αυριο να το δει!! Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!! Και τελικα 3 η 4 φορες την ημερα κρεμα??

εγω ποτε δεν εβαλα νερο,μονο αλοιφη(δεν θυμαμαι) και μαλιστα οχι bepanthol.βεβαια ηταν και καλοκαιρι και το τατοο το ειχα σκετο.ουτε ζελατινα.(κι'αυτο με την ζελατινα..πρωτη φορα τ'ακουω)

σε 3 στουντιο εχω παει,ζελατινα τις πρωτες ωρες μετα το χτυπημα βαζεις και μετα το αφηνεις ως εχει.

επισης αλοιφη βαζεις 2-3 φορες την ημερα,αναλογα και το δερμα.και επισης βαζεις λιγο,πολυ λιγο και δεν το πασαλιβεις.το κανεις απο την μια μερια; στην αλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia....xreiazomai boi8eia gia kati....exw kanei tattoo kai 8elw na kanw kai deutero alla sto idio shmeio pou einai kai to prwto sto opoio omes simeio den briskeis eukola symbolo.....8elw na kanw tattoo pou na sumbadizei 8ematika me to prwto...idees??????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

raver εγώ στο ένα είχα βάλει bepanthol αλλά το κιτρινο δεν κρατησε καλά μέσα

 

στο άλλο που ειχα βάλει ναυλον, είναι καλύτερο και με πιο ζωντανά χρώματα

 

και όμως την bepanthol τη συνιστούν πολύ

 

Καλά, υπήρχε στουντιο που της είπε για νερο?ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ το νερό σε κάθε επέμβαση σε δέρμα, χώρια από το να φύγει το χρώμα, εμπεριέχει και μονλύνσεις

 

ελα παναγιά μου

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου χει καρφωθει να κανω κατι που θελω καιρο τωρα

πιρσινγκ κατω απο το χειλος η καπου εκει. το θεμα μου ειναι οτι στη δουλεια δε πρεπει να το φοραω οποτε δε ξερω ακομα κατα ποσο ειναι ευκολο να μπαινοβγαινει και επισης σκεφτομαι και το ποσο μπορει να ποναει. αλλα το θελω οπως και να χει

 

η εσωτερική τρύπα θα κλείσει σε λίγα λεπτά αφού βγάλεις το σκουλαρίκι. Το σάλιο κάνει καλή δουλειά και επουλώνει την "πληγή" αμέσως. Οπότε αν σκέφτεσε να το βάζεις-βγάζεις μην το κάνεις. Φορούσα 2 χρόνια στο κάτω χείλος και όταν το έβγαλα για 2 ώρες έκλεισε η τρύπα και δεν μπορούσα να το ξαναπεράσω. Αναγκάστηκα και πήγα και μου κάνανε 2ο

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

raver εγώ στο ένα είχα βάλει bepanthol αλλά το κιτρινο δεν κρατησε καλά μέσα

 

στο άλλο που ειχα βάλει ναυλον, είναι καλύτερο και με πιο ζωντανά χρώματα

 

και όμως την bepanthol τη συνιστούν πολύ

 

Καλά, υπήρχε στουντιο που της είπε για νερο?ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ το νερό σε κάθε επέμβαση σε δέρμα, χώρια από το να φύγει το χρώμα, εμπεριέχει και μονλύνσεις

 

ελα παναγιά μου

Και ομως. Το ναυλον ειναι λαθος πρακτικη. Δε κανει να το αφηνεις 2-3 ωρες οπως λενε γιατι υπαρχει κινδυνος μολυνσης. Αν σου τυλιξουν το tattoo με ναυλον, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το βγαλεις το συντομοτερο. Το ναυλον το χρησιμοποιουν στα tattoo conventions, ωστε να φαινεται η δουλεια που εχει γινει, και πουθενα αλλου. Το σωστο ειναι να βαλουν γαζα στο tattoo αλλα, τι ψαχνεις τωρα? Οσο αφορα τη bepanthol. Εδω και χρονια υπηρχε η lasonil στην Ελλαδα, αλλα κανεις δε τη συνιστουσε, βασικα απο θεμα αγνοιας. Μονο μερικοι που εχουν δουλεψει εξωτερικο σου ελεγαν να βαλεις lasonil. Τωρα πια δεν υπαρχει στην Ελλαδα, επομενως για μενα εχεις 2 επιλογες. Οταν πας εξωτερικο περνεις lasonil και Ε45 η βαζεις bepanthol το πολυ για 4-5 ημερες και μετα απλα βρισκεις μια πολυ καλη ενυδατικη κρεμα (Bobbi Brown εχει καλες, ειναι βεβαια ακριβες €70+ αλλα σκεψου το tattoo θα σου μεινει για παντα επομενως καλο ειναι να του βαζουμε οτι καλυτερο μπορουμε ) χωρις αλκοολ και τη βαζεις 2-3 φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw tattoo kai 8elw na kanw ena deutero pou na sumbadizei 8ematika me to prwto alla den kserw ti na kanw....idees?????

Συμφωνω!! θελεις ιδεες :worry:

 

Αλλα ρε κοπελια μου,πες μας και τι ταττοο εχεις ηδη κανει :!:

 

raver εγώ στο ένα είχα βάλει bepanthol αλλά το κιτρινο δεν κρατησε καλά μέσα

 

στο άλλο που ειχα βάλει ναυλον, είναι καλύτερο και με πιο ζωντανά χρώματα

 

και όμως την bepanthol τη συνιστούν πολύ

 

Καλά, υπήρχε στουντιο που της είπε για νερο?ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ το νερό σε κάθε επέμβαση σε δέρμα, χώρια από το να φύγει το χρώμα, εμπεριέχει και μονλύνσεις

 

ελα παναγιά μου

 

Την συνιστουν,δεν αντιλεγω.αλλα καλο ειναι τις πρωτες μερες να βαζεις αντιβιοτικη.

επισης οι bepanthol που χρειαζεσαι ειναι αυτη.

http://freedomisland.files.wordpress.com/2008/05/bepanthol_ointment.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να κάνω και άλλα piercing, μέχρι που είδα τι έπαθαν φίλες μου. Η μία, είχε τρύπα στη μύτη γύρω στα 3-4 χρόνια, δεν αντιμετώπισε ποτέ κανένα πρόβλημα. Ώσπου έβγαλε στην τρύπα κάτι σα σπυράκι, έβγαλε το σκουλαρίκι, το καθάριζε κλπ, αλλά δεν έφευγε, αντιθέτως μεγάλωνε!

Και μία άλλη, έπειτα από 2 χρόνια που είχε τρυπήσει το πάνω μέρος του αυτιού έπαθε το ίδιο, μεγάλωσε πολύ, έκανε επέμβαση και το αφαίρεσε, και ξαναεγινε! αρκετά μκρότερο βέβαια.

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ, η ονομασία του είναι keloid, αν το βαλετε στο wikipedia θα σας βγάλει σελίδα με πληροφορίες και φωτογραφίες, δεν ξέρω πώς να βάλω το λινκ εδώ.

 

Εγω πάντως φοβηθηκα, και δεν ξαναέβαλα το σκουλαρίκι στη μύτη, και πολύ σπάνια φοράω πια και στα αυτιά. Θα κάνω μόνο ένα δεύτερο τατουάζ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα σας. Ψάχνω κάποιες μέρες τώρα από ίντερνετ κάποια tattoo-piercing studio στην Πάτρα. Το μάτι μου έπεσε πάνω σε αυτό το forum γι αυτό και γράφτηκα :P. Θέλω να κάνω σκουλαρήκι στη γλώσσα. Έχω βρει μέχρι τώρα 2 στούντιο ( Ίρις, Θέλξις Τούλας) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο να μου απαντήσει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

χτες τελικα χωρις να το χω προγραμματισει,εκανα piercing tragus με μολις 20€(μαζι με το σκουλαρικι),ο τυπος δεν ειναι της πιατσας(ναυαρινου κτλ που κωλοπιανουν)...με βελονα κανονικα..οφειλω να πω οτι πονεσε αρκετα,παρολο που μου εβαλε ξυλοκαινη..την υπολοιπη μερα για κανα 5ωρο με ενοχλουσε αρκετα κ πονουσα..βεβαια παιζει το ενδεχομενο επειδη μου βαλε λιγο μεγαλυτερη μπαρα νομιζω..αλλα κ οσο να ναι..τρυπα ειναι αυτη :p

και μου προτεινε να παρω φυσιολογικο ορο να το καθαριζω..αυτα..

κανενας αλλος απο δω που να εκανε να μου πει πως ηταν ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξέρετε μήπως το όνομα ενός νέου tattoo studio που είναι ψηλά στην Γλυφάδα στην λεωφόρο Γούναρη?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως το όνομα ενός νέου tattoo studio που είναι ψηλά στην Γλυφάδα στην λεωφόρο Γούναρη?

 

η Γουναρη διατρεχει ολη την Ανω Γλυφαδα.....εσυ που κοντα λες? Εγω ξερω μονο αυτο στην Γεννηματα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως το όνομα ενός νέου tattoo studio που είναι ψηλά στην Γλυφάδα στην λεωφόρο Γούναρη?

Πισω απο την εφορια? Δημητρη τον λενε

Link to comment
Share on other sites

χτες τελικα χωρις να το χω προγραμματισει,εκανα piercing tragus με μολις 20€(μαζι με το σκουλαρικι),ο τυπος δεν ειναι της πιατσας(ναυαρινου κτλ που κωλοπιανουν)...με βελονα κανονικα..οφειλω να πω οτι πονεσε αρκετα,παρολο που μου εβαλε ξυλοκαινη..την υπολοιπη μερα για κανα 5ωρο με ενοχλουσε αρκετα κ πονουσα..βεβαια παιζει το ενδεχομενο επειδη μου βαλε λιγο μεγαλυτερη μπαρα νομιζω..αλλα κ οσο να ναι..τρυπα ειναι αυτη :p

και μου προτεινε να παρω φυσιολογικο ορο να το καθαριζω..αυτα..

κανενας αλλος απο δω που να εκανε να μου πει πως ηταν ?

 

και εγώ μια από τα ίδια...είχα νεύρα και πήγα και έκλεισα ραντεβού γιατί το ήθελα πολύ εδώ και καιρό...το έκανα στα Γιάννενα. 55 ευρώ μου πήρε η κοπελιά μαζί με το σκουλαρίκι αλλά μπορώ να πω ότι τα άξιζε τα λεφτά της. Βασικά εγώ να σου πω την αλήθεια δεν πόνεσα...δηλαδή πόνεσα αλλά δεν ήταν και τίποτα τρομερό όπως λένε κάποιοι..ντάξει αντεχότανε άνετα..σιγά:rolleyes: με πονούσε ελάχιστα για λίγες ώρες μετά...και την επόμενη μέρα ήταν σαν να μη το είχα κάνει!αν το κουνούσα πονούσε λίγο βέβαια αλλά γενικά αν δεν το πείραζα ήταν σαν να μην υπήρχε!απέφυγα να κοιμηθώ από εκείνη τη πλευρά τα 2 πρώτα βράδια. Η τύπισσα εκεί μου είπε να βάζω 3 φορές τη μέρα για δυο βδομάδες betadine και μετά Fucidine (αντιβιοτική κρέμα) και τώρα είναι μια χαρά τέλειο :D

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω τατου

θελω και γω πιρσινγκ

γρρρρρρρρρρρ

 

κωλοδουλεια που κανω

το πιρσινγκ θελω βασικα αλλα αφου δε γινεται με βλεπω με κανενα μικρο τατου

:X
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι και εγω το σκεφτομαι για τατου...

αλλα εχω την εντυπωση/μαλλον φοβαμαι..οτι θα το μετανιωσω αν δεν σημαινει κατι..δηλαδη αν το κανω μονο και μονο για το σχημα επειδη μου αρεσει τωρα και δεν εχει καποιο βαθυτερο νοημα πιστευω δεν θα το θελω σε κανα χρονο,δυο... δε ξερω.. απλα δεν ειμαι σιγουρη...

 

που ειναι το πιο ανωδυνο σημειο να κανεις τατου? ξερει κανεις? (που να εχει πολλα ωστε να μπορει να κανει συγκριση του πονου :p)

Don't you ever dream of escaping...?**
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου αποψη:

το ταττου δεν το κανεις μονο επειδη σου αρεσει το σχεδιο.σκοπος ειναι να το θελεις ή και να σημαινει κατι για σενα.για αυτο πρεπει να το καλοσκεφτεις.οπως λες και συ να μην το μετανιωσεις αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι και εγω το σκεφτομαι για τατου...

αλλα εχω την εντυπωση/μαλλον φοβαμαι..οτι θα το μετανιωσω αν δεν σημαινει κατι..δηλαδη αν το κανω μονο και μονο για το σχημα επειδη μου αρεσει τωρα και δεν εχει καποιο βαθυτερο νοημα πιστευω δεν θα το θελω σε κανα χρονο,δυο... δε ξερω.. απλα δεν ειμαι σιγουρη...

 

που ειναι το πιο ανωδυνο σημειο να κανεις τατου? ξερει κανεις? (που να εχει πολλα ωστε να μπορει να κανει συγκριση του πονου :p)

Τοτε να μη κανεις;) Και δεν υπαρχει ανωδυνο σημειο. Ολα πονανε, μερικα σημεια λιγοτερο αλλα περισσοτερο αλλα παντου υπαρχει πονος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω ενα tattoo πριν 20 μερες περιπου. Αλλα σκοπος αυτου το ποστ ειναι να πω την αμαρτια μου. Αφου ακολουθησα τις οδηγιες του tattoo artist, με κρεμες κτλ . Πριν 2 μερες περιπου εγινε πιο εντονο το ξεφλουδισμα και σημερα εβγαλα μερικα απο τα "ετοιμα" κομματια μονος. Δλδ θα εβγαιναν απο μονα τους πχ στον υπνο μου, αλλα τα εβγαλα εγω. Νιωθω ενοχες. Να νιωθω? :Ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω ενα tattoo πριν 20 μερες περιπου. Αλλα σκοπος αυτου το ποστ ειναι να πω την αμαρτια μου. Αφου ακολουθησα τις οδηγιες του tattoo artist, με κρεμες κτλ . Πριν 2 μερες περιπου εγινε πιο εντονο το ξεφλουδισμα και σημερα εβγαλα μερικα απο τα "ετοιμα" κομματια μονος. Δλδ θα εβγαιναν απο μονα τους πχ στον υπνο μου, αλλα τα εβγαλα εγω. Νιωθω ενοχες. Να νιωθω? :Ρ

Αν τα αφηνες θα εβγαιναν μονα τους σιγα σιγα;) Σκεψου οτι το tattoo ειναι κατι που θα εχεις για παντα επανω σου. Λιγες μερες υπομονη μεχρι να επουλωσει τελειως δεν ειναι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...