Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ανα μπραβο..αλλα το πρωτο Κ να κοιταει αριστερα...:)

 

Μήπως εννοείς κάτι τέτοιο?!?

 

җ

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ΤΑΤΟΟ..

 

Αμα το κάνω δεν θα μπορώ να το ξεκάνω οπότε οι γονείς μου οτι και να μου πουν.. :D :D

 

Anyway, ξέρετε ποιές είναι οι επιπτώσεις απο ένα ΤΑΤΟΟ κάτι άκουσα οτι δεν μπορείς να δώσεις αίμα σε περίπτωση που χρειαστεί..

 

Τι άλλο πρέπει να προσέξω;

 

Καμιά καλή σελίδα με ΤΑΤΟΟ ξέρετε;

Egw pali pou exw kamposa kai megala akou ta ekshs:

 

Ypotithetai oti mporeis na dwseis aima meta apo kapoio xroniko diasthma (6 mhnes-1/2 xronia)

Iatrika omws, den mporeis, eidika an h epifaneia tou tattoo einai megalh.

Ta xrwmata pou xrhsimopoiountai exoun posothtes stoixeiwn pou menoun analloiwta ston xrono kai ston organismo, kai einai ikana na dhmiourghsoun karkinwmata 'h na feroun epiplokes stis valvides ths kardias. Ayta vevaia, epishmainei h pio prosfath iatrikh ereyna.

Metepeita to tatto mporeis na to afaireseis me kapoies synedries, kai ystera apo entatikh eksthesh se laser (diadikasia panakrivh kai me pono).

Sou proteinw an pragmatika theleis na kaneis kati pou na se ekfrazei, kai na theleis na to exeis epanw sou se olh sou thn zwh (allwste ekei egeitai kai h aksia twn tattoos) kanto, alla an theleis kati diakosmhtiko na mhn to kaneis! :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου θυμιζει αυτο το Z του κυριλικου αλφαβητου.

 

Αυτό είναι..Απλά δεν έβρισκα κάποιο άλλο σχέδιο με τα 2 κ που ήθελε και είπα να βάλω αυτό..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

παιδια..σκεφτομαι να κανω 2 'Κ' αναποδα το ενα απ το αλλο στα πλαγια(δλδ το 1 'Κ' να φαινεται απο τη μια πλευρα και το αλλο απο την αλλη) ..υπαρχει καποιο site να δω πως φαινονται κτλ?

Σε site τετοιο ταττοο δυσκολα θα βρεις.εγω δεν εχω δει ποτε!

τωρα θελεις να τα δεις.

ανοιξε ζωγραφικη-φωτοσοπ και φτιαξε αυτο που θελεις και :blink: αν σου αρεσει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θελω με 2 ξεχωριστα Κ να μην ενώνονται με μια κάθετο..

πολυ προχειρα κατι τετοιο..

http://img264.imageshack.us/img264/1487/tattookr8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ηλιθια ερωτηση.. Περιπου ποσο καιρο πριν πρεπει να παω το σχεδιο στα παλικαρια για tattoo? Θελω να το κανω τελη Οκτωβρη (μαλλον στον Νικο θα παω).
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ηλιθια ερωτηση.. Περιπου ποσο καιρο πριν πρεπει να παω το σχεδιο στα παλικαρια για tattoo? Θελω να το κανω τελη Οκτωβρη (μαλλον στον Νικο θα παω).

 

Θα πας να κλείσεις ραντεβού,θα τους το δειξεις για να σ πουν ποση ωρα περιπου θα χρειαστει κλπ..Και κανονικά θα το δουν την μέρα που θα πας να το κάνεις..Άλλα να ξέρεις χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού τουλάχιστον 2-3 εβδομάδες πριν..

Link to comment
Share on other sites

Egw pali pou exw kamposa kai megala akou ta ekshs:

 

Ypotithetai oti mporeis na dwseis aima meta apo kapoio xroniko diasthma (6 mhnes-1/2 xronia)

Iatrika omws, den mporeis, eidika an h epifaneia tou tattoo einai megalh.

Ta xrwmata pou xrhsimopoiountai exoun posothtes stoixeiwn pou menoun analloiwta ston xrono kai ston organismo, kai einai ikana na dhmiourghsoun karkinwmata 'h na feroun epiplokes stis valvides ths kardias. Ayta vevaia, epishmainei h pio prosfath iatrikh ereyna.

Metepeita to tatto mporeis na to afaireseis me kapoies synedries, kai ystera apo entatikh eksthesh se laser (diadikasia panakrivh kai me pono).

Sou proteinw an pragmatika theleis na kaneis kati pou na se ekfrazei, kai na theleis na to exeis epanw sou se olh sou thn zwh (allwste ekei egeitai kai h aksia twn tattoos) kanto, alla an theleis kati diakosmhtiko na mhn to kaneis! :)

 

Βασικά το post που απάντησες έχει γραφτεί το 2003...:)

Link to comment
Share on other sites

Egw pali pou exw kamposa kai megala akou ta ekshs:

 

Ypotithetai oti mporeis na dwseis aima meta apo kapoio xroniko diasthma (6 mhnes-1/2 xronia)

Iatrika omws, den mporeis, eidika an h epifaneia tou tattoo einai megalh.

Ta xrwmata pou xrhsimopoiountai exoun posothtes stoixeiwn pou menoun analloiwta ston xrono kai ston organismo, kai einai ikana na dhmiourghsoun karkinwmata 'h na feroun epiplokes stis valvides ths kardias. Ayta vevaia, epishmainei h pio prosfath iatrikh ereyna.

Metepeita to tatto mporeis na to afaireseis me kapoies synedries, kai ystera apo entatikh eksthesh se laser (diadikasia panakrivh kai me pono).

Sou proteinw an pragmatika theleis na kaneis kati pou na se ekfrazei, kai na theleis na to exeis epanw sou se olh sou thn zwh (allwste ekei egeitai kai h aksia twn tattoos) kanto, alla an theleis kati diakosmhtiko na mhn to kaneis! :)

 

Καλά πλάκα μας κάνεις έτσι...? Καρκινώματα από τατοο? Δηλαδή δεν θα πάω απ'το τσιγάρο θα παω απ'το τατοο?Κ πως εμφανίζονται τα καρκινώματα..?:cry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου χει καρφωθει να κανω κατι που θελω καιρο τωρα

πιρσινγκ κατω απο το χειλος η καπου εκει. το θεμα μου ειναι οτι στη δουλεια δε πρεπει να το φοραω οποτε δε ξερω ακομα κατα ποσο ειναι ευκολο να μπαινοβγαινει και επισης σκεφτομαι και το ποσο μπορει να ποναει. αλλα το θελω οπως και να χει

:X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για δείτε το site του privetattoo στην Καισαριανή και πείτε μου την γνώμη σας http://www.privetattoo.gr

εγώ εκεί χτύπησα δυο απο τα δικά μου,πριν 3 χρόνια όμως.θυμάμαι οτι ήταν εξαιρετικά καθαρός,αλλά βαρούσε πολύ στις τιμές.και σαν καλλιτέχνης πολύ καλός.δεν θυμάμαι το όνομα του.τότε που πήγα εγώ βαρούσε ένας μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω τρυπα στη μυτη εδω και περιπου 6 μηνες , τον τελευταιο μηνα εβαλα κρικακι. Πριν καμποσες μερες μου καμε ενα πρηξιματακι(σαν σπυρακι) διπλα ακριβως στην τρυπα, δεν εδωσα σημασια γιατι το χει ξανακαμει κι εφευγε αμεσως. Τωρα δεν υποχωρει ομως , αλλαξα σκουλαρικι, τιποτις. Ξερει καμεις κανα τιπ, κανα ψιψιψονι που πρεπει να βαλω για να φυγει; Μολυνση ειναι;:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω τρυπα στη μυτη εδω και περιπου 6 μηνες , τον τελευταιο μηνα εβαλα κρικακι. Πριν καμποσες μερες μου καμε ενα πρηξιματακι(σαν σπυρακι) διπλα ακριβως στην τρυπα, δεν εδωσα σημασια γιατι το χει ξανακαμει κι εφευγε αμεσως. Τωρα δεν υποχωρει ομως , αλλαξα σκουλαρικι, τιποτις. Ξερει καμεις κανα τιπ, κανα ψιψιψονι που πρεπει να βαλω για να φυγει; Μολυνση ειναι;:worry:

 

και η αδερφή μου το παθαίνει συχνά αλλά είναι από την αφυδάτωση της περιοχής...βάζει μια μάσκα ενυδάτωσης και φεύγει :)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τατοο εδω και 2 εβδομαδες περιπου, και τωρα εχει κανει γυρω απο το τατοο σαν να εχει ξεραθει το δερμα, ειναι φυσιολογικο αυτο? Βαζω bepanthol 3-4 φορες την ημερα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τατοο εδω και 2 εβδομαδες περιπου, και τωρα εχει κανει γυρω απο το τατοο σαν να εχει ξεραθει το δερμα, ειναι φυσιολογικο αυτο? Βαζω bepanthol 3-4 φορες την ημερα.

φυσιολογικο ειναι.αλλα σε αυτο το διαστημα επρεπε να ειχε φυγει το καυκαλο.

μην το τραβας και συνεχισε να βαζεις ακομη bepanthol και μερα με την μερα θα φυγει το καυκαλο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη δεν ειμαι fan της bepanthol, θα ελεγα οτι τη χρησιμοποιεις πολυ 4 φορες την ημερα. Οπως σου ειπε και ο Αγγελος το καυκαλο επρεπε να ειχε φυγει. Μηπως εχεις παρει την αλοιφη και οχι τη κρεμα bepanthol? Γιατι τοτε χρειαζεται περισσοτερο να γινει healed.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τατοο εδω και 2 εβδομαδες περιπου, και τωρα εχει κανει γυρω απο το τατοο σαν να εχει ξεραθει το δερμα, ειναι φυσιολογικο αυτο? Βαζω bepanthol 3-4 φορες την ημερα.

Για πήγαινε να στο δει αυτός που στο έκανε γιατί κ εγω την πρωτη φορά αυτό το πρόβλημα είχα.. Βρέχτο με άφθονο νερό ΄γιατί αν δεν το βρέχεις αφυδατώνεται χειρότερα.. Κ την κρέμα όχι πάνω από 3 φορές την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Θα παω αυριο να το δει!! Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!! Και τελικα 3 η 4 φορες την ημερα κρεμα??
Link to comment
Share on other sites

Θα παω αυριο να το δει!! Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!! Και τελικα 3 η 4 φορες την ημερα κρεμα??

Έγω το έβαζα την δευτερη φορα που ξαναχτυπησα το ταττοο και εγινε σωστα η δουλεια 3 φορες την ημερα(πρωι,μεσημερι,βραδυ) και κάθε φορά μετά απο βρέξιμο .. Καλό είναι βέβαια πριν το βάλεις να το βρέξεις πρώτα.. Ειδικα το πρωι και το βράδυ.. Ας επιβεβαιώσει κ ο RAVER ως πιο έμπειρος αν τα λέω καλά...:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...