Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Ίσως... :) Χωρίς να ξέρω βέβαια πολλά πάνω στο θέμα τατουαζ,πιστέυω ότι το αντιηλιακό θα χρειάζεται και λίγο παραπάνω σε εκείνη την περιοχή και όχι μόνο για να μην ξεθωριάσουν τα χρώματα...(Έχει ταλαιπωρηθεί το δέρμα) :confused:

Μετα απο 7-10 μερες το tattoo εχει γινει healed επομενως πια ταλαιπωρια? :blink: Για αυτο και οταν κανεις tattoo δε πρεπει να πας για μπανιο, να κανεις ηλιοθεραπεια, solarium, κτλ. για να μη ξεθωριασουν τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω και εγώ να κάνω tatoo και μάλλον θα το κάνω ή Δεκέμβρη ή Ιανουάριο στα γενεθλιά μου. ΆΛΛΑ (εδώ σας θέλω) φοβάμαι πάρα πολύ και γενικά δεν αντέχω τον πόνο. Υπάρχει περίπτωση αν πονέσω με το tatoo να κουνηθώ και μετά άστα να πάνε, θα έχω μια μουτζούρα πάνω μου.?? Υπάρχει καμία αλοιφή ή καμία κάψουλα για να μουδιάσει στο συγκεκριμένο σημείο το σώμα σου για να μην αισθάνεσαι πόνο???

Δέκα χρόνια άφαντος κι ούτε μια φωνή,

Πηνελόπη έγινα σ' άγονη γραμμή.

Δέκα χρόνια πέρασα στην Παροναξιά,

κι ούτε γνώμη άλλαξα, ούτε μοναξιά.

wings of a butterfly..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να κάνω tatoo και μάλλον θα το κάνω ή Δεκέμβρη ή Ιανουάριο στα γενεθλιά μου. ΆΛΛΑ (εδώ σας θέλω) φοβάμαι πάρα πολύ και γενικά δεν αντέχω τον πόνο. Υπάρχει περίπτωση αν πονέσω με το tatoo να κουνηθώ και μετά άστα να πάνε, θα έχω μια μουτζούρα πάνω μου.?? Υπάρχει καμία αλοιφή ή καμία κάψουλα για να μουδιάσει στο συγκεκριμένο σημείο το σώμα σου για να μην αισθάνεσαι πόνο???

Ολα ειναι στο μυαλο σου. Ποναμε γιατι φοβομαστε. Αν φοβασαι μη κανεις tattoo :p

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι στο μυαλο σου. Ποναμε γιατι φοβομαστε. Αν φοβασαι μη κανεις tattoo :p

 

Μα καλά,πριν ξεκινήσει η διαδικασία του tattoo δεν ψεκάζουν εκείνη την περιοχή με ξυλοκαϊνη ή με κάποιο άλλο τοπικό αναισθητικό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε? οταν θα πατε να διαλεξετε το σχεδιο σας και να κλεισετε ραντεβου θα πειτε να σας δωσουν μια αλοιφουλα που θα την αλειψετε 3 ωρες πριν σας το χτυπησουν στο σημειο που θελετε και ουτε γατα ουτε ζημια! κανει το σημειο αναισθητο στην κυριολεξια το τσιμπουσα και δεν καταλαβαινα τιποτα.αν φοβαστε φυσικα τον πονο γιατι σε μερικα σημεια αντεχετε.στο ποδι πχ που ειχα κανει το εκανα ετσι χωρις την αλοιφη, στο χερι ομως δεν γινοτανε..

Stalitsa ρωτησε για αυτο που σου ειπα και θα με θυμηθεις θα εχεις ενα ωραιοτατο τατου χωρις ιχνος πονου ουτε που θα το καταλαβεις! και οχι αν δεν το ζητησεις εσυ στο κανει απευθειας πανω στο δερμα με την μια πρεπει να το πεις απο πριν οτι εισαι ευαισθητη πχ η φοβασαι κτλ για να σου δωσει την ειδικη αλοιφουλα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε? οταν θα πατε να διαλεξετε το σχεδιο σας και να κλεισετε ραντεβου θα πειτε να σας δωσουν μια αλοιφουλα που θα την αλειψετε 3 ωρες πριν σας το χτυπησουν στο σημειο που θελετε και ουτε γατα ουτε ζημια! κανει το σημειο αναισθητο στην κυριολεξια το τσιμπουσα και δεν καταλαβαινα τιποτα.αν φοβαστε φυσικα τον πονο γιατι σε μερικα σημεια αντεχετε.στο ποδι πχ που ειχα κανει το εκανα ετσι χωρις την αλοιφη, στο χερι ομως δεν γινοτανε..

Stalitsa ρωτησε για αυτο που σου ειπα και θα με θυμηθεις θα εχεις ενα ωραιοτατο τατου χωρις ιχνος πονου ουτε που θα το καταλαβεις! και οχι αν δεν το ζητησεις εσυ στο κανει απευθειας πανω στο δερμα με την μια πρεπει να το πεις απο πριν οτι εισαι ευαισθητη πχ η φοβασαι κτλ για να σου δωσει την ειδικη αλοιφουλα :)

Υπάρχει πάντα βεβαια και η λυση της ολικης αναισθησίας με ειδικευμενο αναισθησιολόγο :lol:

Link to comment
Share on other sites

xaaxxaaxaxaxaxax.....e me ton palio patroparadoto tropo: eite mia sfyria sto kefali san ta cartoon opou pefteis anis8itos,eite apla pas k prin exeis katevasei ena boukali alkool!;-ppppppp
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε? οταν θα πατε να διαλεξετε το σχεδιο σας και να κλεισετε ραντεβου θα πειτε να σας δωσουν μια αλοιφουλα που θα την αλειψετε 3 ωρες πριν σας το χτυπησουν στο σημειο που θελετε και ουτε γατα ουτε ζημια! κανει το σημειο αναισθητο στην κυριολεξια το τσιμπουσα και δεν καταλαβαινα τιποτα.αν φοβαστε φυσικα τον πονο γιατι σε μερικα σημεια αντεχετε.στο ποδι πχ που ειχα κανει το εκανα ετσι χωρις την αλοιφη, στο χερι ομως δεν γινοτανε..

Stalitsa ρωτησε για αυτο που σου ειπα και θα με θυμηθεις θα εχεις ενα ωραιοτατο τατου χωρις ιχνος πονου ουτε που θα το καταλαβεις! και οχι αν δεν το ζητησεις εσυ στο κανει απευθειας πανω στο δερμα με την μια πρεπει να το πεις απο πριν οτι εισαι ευαισθητη πχ η φοβασαι κτλ για να σου δωσει την ειδικη αλοιφουλα :)

off topic αλλα θελω πολυ να ρωτισω..εαν μπορουμε να προμηθευτουμε κ εμεις αυτην την κρεμουλα σε μεγαλυτερη ποσοτητα για αποτριχωση.. :w00t:

πιστευω θα λυσει τα χερια πολλων/πολλες..

Link to comment
Share on other sites

xaaxxaaxaxaxaxax.....e me ton palio patroparadoto tropo: eite mia sfyria sto kefali san ta cartoon opou pefteis anis8itos,eite apla pas k prin exeis katevasei ena boukali alkool!;-ppppppp

Αλκοολ και ναρκωτικα δεν ενδυκνειται γιατι θα βγαλεις πολυ αιμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Freakaki δεν στέλνεις και τπτ απο εδώ απο την βιβλιογραφία σου για Κινέζικα σύμβολα μπας και βρω καμία άκρη για το 2ο tattoo που θέλω να κάνω?
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

eliasj asteio htan!!!!!fysika k oxi....to xero to exo akousei k ego gia to aima!

Το ξέρω αλλά δε το είπα για σένα. Οπως βλέπεις υπάρχουν πολλοί που δε ξέρουν :)

Link to comment
Share on other sites

greek charmed mou den exo thn istoria ton tatoo oute kana vivlio me ola ta sxedia :P

apo iatrikhs pleuras exo vivliografia...sas kanei?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

edo ostoso mporeis na deis kati sxediakia

 

 

h**p://www.tattoodesign.com/gallery/sub.php?main_cat=Eastern%20Culture&sub_cat=Kanji

 

epishs edo 8a breite merika endiaferonta 8ematakia...

 

***://www.tattoodesign.com/articles/index.php

 

gia tatoo removal----> ht*p://www.medic8.com/healthguide/articles/tatooremoval.html kai

h**p://www.geocities.com/healthmoon/tattoos.htm

 

gia apories http://www.thebody.com

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα κάποια άκρη...

θέλω να κάνω το δεύτερο tattoo περίπου σε αυτό το στυλ με μια εικόνα σαν φόντο, αλλά πιο αχνή απο την φωτογραφία

http://www.tattoodesign.com/gallery/img/Eastern_Culture/Kanji/5297t.jpg

Και έχω βρει μερικά κινέζικα σύμβολα που με αντιπροσωπεύουν.

http://img402.imageshack.us/img402/9536/different0gk.gif

Different

 

http://img402.imageshack.us/img402/8837/selfbelief3kk.gif

Believe in yourself

 

http://img402.imageshack.us/img402/4071/soulmate9ax.gif

Soul mate

 

Σε αυτά τα τρία πιστεύω και έχω σαν στοιχεία μου προσωπικά. Ότι πρέπει να πιστεύουμε στον εαυτό μας, οτι θέλω να είμαι διαφορετική και να μην προσπαθώ να μοιάσω με κανέναν να είμαι αυθεντική και ότι όλοι μας κάποτε βρίσκουμε την αδερφή ψυχή μας.

 

Έχω βρει και μια κινέζικη παροιμία του Κονφούκιου ή του Kung Zi

"Everything has beauty, but not everyone sees it." αλλά είναι δύο σειρές απο σύνολο η κάθε σειρά 6 σύμβολα...παραείναι μεγάλο...

Να δω τώρα ποιο απο όλα μπορώ να κάνω...σίγουρα πάντως όχι την παροιμία.

Θέλω να κάνω τα τρία πρώτα και σαν φόντο απο πίσω ένα πολύ αχνό ολόγιομο φεγγάρι ή ένα νούφαρο μικρό.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οποιος ενδιαφερεται 9-11 Δεκεμβριου γινεται το Tatto Convention :D στο Βερολινο :w00t: Tattoo Convention 2005 Berlin για πληροφοριες.

Καλο Μηνα by the way :)

Link to comment
Share on other sites

peite moy kana poly trendy sxedio.oxi kamia kavouria!!!!mitsena apo glyfada!!!

 

αν είναι να κάνεις τατού για το trend (=μόδα), τότε ξέχνα το καλύτερα.-

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

etsi akrivos to tatoo to kaneis prota gia thn party su k panta-prosopika ego- to kaneis me kapio sxedio/theme pu ekfrazei esena -pu milaei mse sena k mono...tora to ti lene oi alloi erxetai pantote se 2h moira (eidika afu 8a to kouvals pano su gia mia zoh!;-)
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη μ ετο τι γινετε,αμα το τατουαζ γινει πριν απο καπια σιγκεκριμενη ηλικια λογο τψν αλλαγων στο δερμα χαλαει το τατουαζ; Βασικα εχω ακουσει οτι αμα κανεις πριν τα 18 λογο του οτι εισαι σε αναπριξυ αλλαζει και το δερμα σου. Υσχιει κατι τετιο; Μηπος παιζει κατι αλλο (σετικα με την υγια πχ);
Link to comment
Share on other sites

peite moy kana poly trendy sxedio.oxi kamia kavouria!!!!mitsena apo glyfada!!!

 

καλησπερα και καλως ηρθες στο Forum.

τωρα αυτο που ζητας ειναι καπως δυσκολο να στο "δωσει" καποιος απο εδω μεσα,γιατι το tattoo ειναι καθαρα γουστο του καθενα!

επισης καλο ειναι,αμα σκεφτεσαι να κανεις..να διαλεξεις μονο κατι που σου αρεσει εσενα,και οχι οτι αρεσει σε τριτους η γεμικοτερα τι ειναι στην μοδα.

εδω θα βρεις πολλα σχεδια :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι προτιμώ μόνο gothic σχέδια.

νομίζω οτι αυτά με εκφράζουν καλύτερα.

παντού βλέπω jimmy.

νομίζω οτι έχει χαλάσει πια και δεν προσέχει την πελατεία,όπως όταν πρωτοξεκίνησε.

άσε που χτυπάει σε αστρονομικές τιμές σε σχέση με τα άλλα studio

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι προτιμώ μόνο gothic σχέδια.

νομίζω οτι αυτά με εκφράζουν καλύτερα.

παντού βλέπω jimmy.

νομίζω οτι έχει χαλάσει πια και δεν προσέχει την πελατεία,όπως όταν πρωτοξεκίνησε.

άσε που χτυπάει σε αστρονομικές τιμές σε σχέση με τα άλλα studio

τις τιμες ναι τις εχει ψηλα,αλλα οχι οτι δεν χτυπαει καλα..!!

ασε'με να εχω μια μεγαλυτερη γνωση επι του θεματος,γιατι εγω εχω χτυπησει και 2 tattoo σε αυτο το studio και μαλιστα μου τα χτυπησε η Αννα.

τοσα χρονια κραταει πελατεια και επισης δεν εχω ακουσει τιποτα κακο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω χτυπήσει στον jimmy.

και πρόσφατα,πριν κανα - δυό μήνες.

δε λέω οτι δεν είναι καλός.είπα ακριβώς οτι δεν δίνει την ίδια προσοχή,όπως όταν έδινε όταν άνοιξε το studio.

πας για tattoo και σου λέει - έλα σε 3 βδομάδες- 1 μήνα.

χώρια που για την δουλειά που έκανε σε μένα σε άλλο studio μου την έκανε με τα μισά money.

είπαμε -εντάξει είσαι καλός-επαγγελματίας ,αλλά το έχει γυρίσει στην εκμετάλλευση,λόγω του ονόματος που έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...