Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

παιδια επειδη δεν βγαζω ακρη με τα προηγουμενα θεματα γιατι μιλατε κυριως για tattoo μπορειτε να μου πειτε καπου καλα να κανω τρυπα στη μυτη?ευχαριστω και παλι:)

 

ρε παιδια θελω να κανω τρυπα στο φρυδι αλλα ολοι μου λενε να μην κανω για να μην μου "πεσει το φρυδι"...!! ισχυει αυτο???

Και τα 2 θεματα εχουν αναφερθει τοσες φορες. Μαθετε να κανετε search επιτελους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μας εχεις πρηξει...μην απαντας αν δε θες

 

το search βγαζει ο,τι του γουσταρει

 

:rolleyes: piercing καλη αναζητηση.:cool:

 

επιση αμα οντως ηθελες να κανεις ενα piercing θα την εψαχνες μονος σου και δεν θα καθοσουν να περιμενεις απαντηση μεσα απο ενα φορουμ τεχνολογιας.

εγω με ενα search βρηκα πολλα θεματα!

Τα πάντα για το piercing :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: piercing καλη αναζητηση.:cool:

 

επιση αμα οντως ηθελες να κανεις ενα piercing θα την εψαχνες μονος σου και δεν θα καθοσουν να περιμενεις απαντηση μεσα απο ενα φορουμ τεχνολογιας.

εγω με ενα search βρηκα πολλα θεματα!

Τα πάντα για το piercing :!:

Και να προσθεσω Αγγελε, οτι πρεπει να πας στα studios να δεις δουλειες, να μιλησεις με τους artists, να ρωτησεις φιλους που εχουν κανει piercing or tattoos, και φυσικα να μελετησεις αρκετα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθεσω Αγγελε, οτι πρεπει να πας στα studios να δεις δουλειες, να μιλησεις με τους artists, να ρωτησεις φιλους που εχουν κανει piercing or tattoos, και φυσικα να μελετησεις αρκετα:rolleyes:

Ακριβως!! ;)

αλλα ο alexkont σε παλιοτερη κουβεντα που ειχαμε ηθελε να κανει ενα ταττοο σε εναν γνωστο του που ειχε dvd club και παραλληλα χτυπαγε και ταττοο :whistle: :cold: :fool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!! ;)

αλλα ο alexkont σε παλιοτερη κουβεντα που ειχαμε ηθελε να κανει ενα ταττοο σε εναν γνωστο του που ειχε dvd club και παραλληλα χτυπαγε και ταττοο :whistle: :cold: :fool:

για piercing ρωτησε τωρα...:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για piercing ρωτησε τωρα...:)

Το ξερω πολυ καλα τι ρωτησε.την απαντηση την εχει παρει παραπανω :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση ο οργανισμός να μην δέχεται τα χρώματα του ταττοο κ να τα αποβάλει σε μεγάλο βαθμό...? :worry:
Link to comment
Share on other sites

για απορριψη δεν γνωριζω με σιγουρια,αλλα υπαρχει το ενδεχομενο αλλεργιας .
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για απορριψη δεν γνωριζω με σιγουρια,αλλα υπαρχει το ενδεχομενο αλλεργιας .

Όχι αλλεργία δεν έχω αλλά μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση ο οργανισμός να αποβάλει τα χρώματα σε μεγάλο βαθμό όπως έγινε με το δικό μου τατοο..

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση-και παλι- πως αυτο συμβαινει οταν το τατοο χτυπηθει στις εξωτερικες στιβαδες(βλ. επιδερμιδα)

 

οι γνωστες του θεματος ας επιβεβαιωσουν

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλεργία δεν έχω αλλά μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση ο οργανισμός να αποβάλει τα χρώματα σε μεγάλο βαθμό όπως έγινε με το δικό μου τατοο..

Εκανες tattoo και δεν εμεινε το χρωμα δηλαδη? Ακολουθησες τις οδηγιες να βαζεις αλοιφη, να το στεγνωνεις καλα, να μη το βλεπει ο ηλιος, κλπ? Αν εχεις αλλεργια η παιρνεις φαρμακα υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα. Οπως και σε μερικους δε μαινει το κοκκινο χρωμα (Παναθηναικοι θα ειναι μαλλον, κα καλα κανουν:p) Μπορει παλι να πεσεις σε ασυνείδητο artist/studio που ακομα χρησιμοποιουν χρωματα που ειναι βαφες αυτοκινητων- Ναι το κανουν και αυτο, μερικοι στην Ελλαδα. Αλλα ολα αυτα ειναι ακραιες περιπτωσεις ξερεις. Το tattoo δεν ειναι Piercing για να γινει reject.

εχω την εντυπωση-και παλι- πως αυτο συμβαινει οταν το τατοο χτυπηθει στις εξωτερικες στιβαδες(βλ. επιδερμιδα)

 

οι γνωστες του θεματος ας επιβεβαιωσουν

Ενας τροπος υπαρχει μονο να χτυπας tattoo (Υπαρχει βεβαια και ο παραδοσιακος που εχει αναφερθει παλιοτερα, αλλα αυτος χρησιμοποιηται μονο στην Ιαπωνια -και οχι σε μεγαλη κλιμακα- και σε tattoo conventions). Λοιπον, αν πεσεις σε ασχετο artist υπαρχει περιπτωση να "δουλεψει/σκαψει" τοσο πολυ το δερμα, ωστε να σου δημιουργησει πληγη και να εχεις προβλημα στο healing. Ειναι αυτονοητο οτι το αποτελεσμα θα ειναι κακο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εξαρταται σε μεγαλο βαθμο απ τον οργανισμο κ τον τυπο του δερματος..εμενα το ενα μου τατου που ειναι εγχρωμο( χωρις να εχει αποβαλει το χρωμα) εχει αλλαξει-ενα κομματι του ηταν μπλε,παει προς πρασινο...βεβαια εχω κανει τις ατασθαλιες μου(μη χρησιμοποιηση αντηλιακου κλπ..)

σε ενα αλλο παιδι ομως χωρις καμια προστασια απ τον ηλιο,το τατου ειναι σαν καινουριο...

οπως και να εχει θελει προσοχη κ φροντιδα....κ κανενα φρεσκαρισματακι που κ που δεν βλαπτει...:)

Link to comment
Share on other sites

Εκανες tattoo και δεν εμεινε το χρωμα δηλαδη? Ακολουθησες τις οδηγιες να βαζεις αλοιφη, να το στεγνωνεις καλα, να μη το βλεπει ο ηλιος, κλπ? Αν εχεις αλλεργια η παιρνεις φαρμακα υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα. Οπως και σε μερικους δε μαινει το κοκκινο χρωμα (Παναθηναικοι θα ειναι μαλλον, κα καλα κανουν:p) Μπορει παλι να πεσεις σε ασυνείδητο artist/studio που ακομα χρησιμοποιουν χρωματα που ειναι βαφες αυτοκινητων- Ναι το κανουν και αυτο, μερικοι στην Ελλαδα. Αλλα ολα αυτα ειναι ακραιες περιπτωσεις ξερεις. Το tattoo δεν ειναι Piercing για να γινει reject.

 

Ενας τροπος υπαρχει μονο να χτυπας tattoo (Υπαρχει βεβαια και ο παραδοσιακος που εχει αναφερθει παλιοτερα, αλλα αυτος χρησιμοποιηται μονο στην Ιαπωνια -και οχι σε μεγαλη κλιμακα- και σε tattoo conventions). Λοιπον, αν πεσεις σε ασχετο artist υπαρχει περιπτωση να "δουλεψει/σκαψει" τοσο πολυ το δερμα, ωστε να σου δημιουργησει πληγη και να εχεις προβλημα στο healing. Ειναι αυτονοητο οτι το αποτελεσμα θα ειναι κακο.

Όχι έχει χρώμα αλλα ειναι θαμπό.. Μου το ξαναπέρασε βέβαια παλι σημερα, για να δουμε.. Παντως κ αυτος απορρησε πως ειχαν βγει τοσο πολυ τα χρωματα.. Κ φιλοι μου που ειχαν χτυπησει στον ιδιο δεν ειχα ποτε προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχει χρώμα αλλα ειναι θαμπό.. Μου το ξαναπέρασε βέβαια παλι σημερα, για να δουμε.. Παντως κ αυτος απορρησε πως ειχαν βγει τοσο πολυ τα χρωματα.. Κ φιλοι μου που ειχαν χτυπησει στον ιδιο δεν ειχα ποτε προβλημα..

Ειναι σχετικα καινουργιο το tattoo? Ποτε το εκανες? Κατα 99% αυτος που σου το εκανε ειναι ασχετος. Τι παει να πει, να στο ξαναπερασω? Η γνωμη μου ειναι φυγε μακρια απο αυτον. Και πες μας ποιο studio και artist ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα φταιει ο "αρτιστας" .πες σε ποιον το εκανες μην την πατησει κανενας αλλος.:cold:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα φταιει ο "αρτιστας" .πες σε ποιον το εκανες μην την πατησει κανενας αλλος.:cold:

Καθήστε βρε παιδιά να δουμε πως θα πάει το τατοο αυτήν την φορά , μην τον κρεμάσουμε τον ανθρωπο αδικα επειδη εγω δεν το πρόσεχα καθόλου...:O

Link to comment
Share on other sites

Καθήστε βρε παιδιά να δουμε πως θα πάει το τατοο αυτήν την φορά , μην τον κρεμάσουμε τον ανθρωπο αδικα επειδη εγω δεν το πρόσεχα καθόλου...:O

Αυτο δεν ειναι δικαιολογια υπερ του στουντιο που στο χτυπησε!! :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι δικαιολογια υπερ του στουντιο που στο χτυπησε!! :whistle:

Δεν δικαολογώ το κέντρο αλλά δεν μπορώ να το αναφερω κ στο φορουμ όταν εγώ φταίω για την κατασταση του δικου μου ταττοο..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε το ίδιο τατουάζ πάνω από το πριν λίγες μέρες ζωγραφισμένο τατουάζ?!?Δεν είναι λίγο επικίνδυνο αυτό?!?Δλδ μια πληγή στο δέρμα γεμάτη ουσίες χημικές ή φυσικές που ο οργανισμός τις λαμβάνει ως ξένο σώμα να "ενοχλείται" πάλι με παρόμοια διαδικασία?!?

 

Από ότι ξέρω μέσω συζήτησης με μια κοπέλα που έχει κάνει ήδη 2-3 τατουάζ ποτέ μα ποτέ δεν εφυγε το χρώμα τις πρώτες μέρες άσχετα αν και αυτή δεν πρόσεχε όσο της είχε συστήσει το παιδί που της το χτύπησε και τώρα που έχουν περάσει 10 χρονια απο το 1ο το μόνο που έχει πάθει είναι ότι έχει ξεθωριάσει και τίποτα άλλο..

 

Άσχετο αλλά πριν λίγο μου έστειλε ένας φίλος μου αυτήν την εικόνα ως ιδέα για ένα τατουάζ που θέλει να κάνει... http://www.freewebs.com/pele88/tatoo.jpg

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε το ίδιο τατουάζ πάνω από το πριν λίγες μέρες ζωγραφισμένο τατουάζ?!?Δεν είναι λίγο επικίνδυνο αυτό?!?Δλδ μια πληγή στο δέρμα γεμάτη ουσίες χημικές ή φυσικές που ο οργανισμός τις λαμβάνει ως ξένο σώμα να "ενοχλείται" πάλι με παρόμοια διαδικασία?!?

 

Από ότι ξέρω μέσω συζήτησης με μια κοπέλα που έχει κάνει ήδη 2-3 τατουάζ ποτέ μα ποτέ δεν εφυγε το χρώμα τις πρώτες μέρες άσχετα αν και αυτή δεν πρόσεχε όσο της είχε συστήσει το παιδί που της το χτύπησε και τώρα που έχουν περάσει 10 χρονια απο το 1ο το μόνο που έχει πάθει είναι ότι έχει ξεθωριάσει και τίποτα άλλο..

 

Άσχετο αλλά πριν λίγο μου έστειλε ένας φίλος μου αυτήν την εικόνα ως ιδέα για ένα τατουάζ που θέλει να κάνει... http://www.freewebs.com/pele88/tatoo.jpg

Το ξαναπέρασα μετά από 2 μήνες. Κοίτα τωρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. Εγώ πάντως ακόμα κ στην θάλασσα πήγα με το ταττοο κ δεν είχα κλείσει ούτε εβδομαδα.. Ε τι να έκανα διακοπές πήγα...:D

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά πριν λίγο μου έστειλε ένας φίλος μου αυτήν την εικόνα ως ιδέα για ένα τατουάζ που θέλει να κάνει... http://www.freewebs.com/pele88/tatoo.jpg

 

το βρίσκω λίγο αντιαισθητικό...αυτός που το έχει μου θυμίζει Φρανκεσταϊν..αλλά εφόσον αρέσει στο φίλο σου τότε δε πέφτει λόγος σε κανέναν :)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το βρίσκω λίγο αντιαισθητικό...αυτός που το έχει μου θυμίζει Φρανκεσταϊν..αλλά εφόσον αρέσει στο φίλο σου τότε δε πέφτει λόγος σε κανέναν :)

 

Και εγώ το ίδιο είπα..Ότι είναι αντιαισθητικό..Αυτό για το Φρανκενσταίν δεν το είχα σκεφτεί...Καλό :lol:...Από ότι έγραφε η συνέχεια στο e-mail δεν πρόκεται να το κάνει..Απλά του φάνηκε περίεργη επιλογή..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι τρομαχτικο αυτο ε.

Θα φοβομανε να τον πιασω μη μου μεινει κανα κομματι στο χερι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι τρομαχτικο αυτο ε.

Θα φοβομανε να τον πιασω μη μου μεινει κανα κομματι στο χερι.

Βλεπω οτι ειναι καλα........... "πιασμενο" :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια..σκεφτομαι να κανω 2 'Κ' αναποδα το ενα απ το αλλο στα πλαγια(δλδ το 1 'Κ' να φαινεται απο τη μια πλευρα και το αλλο απο την αλλη) ..υπαρχει καποιο site να δω πως φαινονται κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...