Jump to content

Subwoofer και PC (Ηχεια Logitech Z-5500 5.1) Problem


Capone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια και εγω θελω να αγορασω αυτα τα ηχεια. Η αποσταση του subwoofer απο το PC ειναι καλη αλλα απο το xbox360 και το δισκο του (2.5" HDD 20GB) θα ειναι γυρω στα 20-30cm. Θα υπαρξει προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Και ομως μετα απο τοσα χρονια το ξεθαψα!

Λοιπον αλλο προβληματακι τωρα!

 

Παω να συνδεσω το PS3 με οπτικη ινα, ρυθμιζω κανονικα την εξοδο απο το Playstation,

βαζω το καλωδιο, βλεπω και την αλλη ακρη που εχει κοκκινισει (αρα λεω ολα καλα), το συνδεω στα ηχεια και... ΤΙΠΟΤΑ!

 

No Digital Data!

Τι εγινε παλι?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :tease:

Το προβλημα λυθηκε!

Καμια φορα και καινουριο καλωδιο μπορει να ειναι κομμενο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :tease:

Το προβλημα λυθηκε!

Καμια φορα και καινουριο καλωδιο μπορει να ειναι κομμενο!

 

φίλε μου πηρα και εγω τα ίδια ηχεια και εχω 2 απορίες 1.Πως σβήνουν τα ηχεία; και 2.τα εχω συνδεσει στην onboard (μουφα) καρτα ηχου του πισι μου και (αν και δεν νομιζω να φταίει αυτο) οταν τα δυναμώνω το ενα απο τα ηχεια κανει εναν θορυβο (ίιιιιιιιιι) οταν χαμηλώνω την ενταση κομπλε όλα, παίζει να φταιει το καλώδιο που συνδεεται με το woofer; αν οχι τοτε τι μπορει να φταιει;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..

μόλις αγόρασα τα εν λόγω ηχεία και έχω ένα μικρό προβληματάκι..

 

τα σύνδεσα όλα σωστά όπως λένε οι οδηγίες και όταν παίζω οτιδήποτε, από μουσική ώς παιχνίδια δεν ακούγεται καθόλου το sub.. τι παίζει??

τα συνδέω και στην onboard κάρτα ήχου αλλά και σε εξωτερική κάρτα ήχου (Creative Soundblaster X-Fi 5.1 ) και σε καμμία των περιπτώσεων δεν λειτουργεί..

πρέπει να κάνω κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο pc? από συνδεσμολογία είναι σωστά αλλά όταν παίζει το test για παράδειγμα όταν πάει στο sub και βάζω το αυτί μου ακούγεται πολύ πολύ αχνά ένα μικρο τζ τζ τζ τζ ενώ όλα τα υπόλοιπα ηχεία λειτουργούν κανονικότατα!!! Τι γίνεται?? Ξέρει κανείς?? Ακόμα και την ασφάλεια έβγαλα μπας και έχει καεί, αλλά ήταν μια χαρά..

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...