Jump to content

Aγορα εκτυπωτη για εγχρωμες φωτογραφιες


dar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας! Θελω να αγορασω καποιον εγχρωμο εκτυπωτη για να εκτυπωνω φωτογραφιες απο μια canon ψηφιακη που εχω (2,1ΜΡ).

 

Τι εκτυπωτη μου προτινετε?

 

Θα χρειαστω και φωτογραφικο χαρτι?

 

Τις εκτυπωσεις θα τις κανω μεσω των windows?

 

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι δεν εχω ιδεα απο δαυτα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dar

 

Θα χρειαστω και φωτογραφικο χαρτι?

 

Τις εκτυπωσεις θα τις κανω μεσω των windows?

 

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι δεν εχω ιδεα απο δαυτα! :wacko:

 

 

το φωτογραφικο χαρτι δεν ειναι απαραιτητο, αλλα εαν θελεις να κανεις καλυτερη δουλεια τοτε χρησιμοποιησε το

 

ακομα και αν σου δινει η μηχανη σου την δυνατοτητα για απευθειας εκτυπωση (αν γινεται...) καλυτερα να εκτυπωνεις απο τα windows αφου εχει περισσοτερες επιλογες εκτυπωσης συν του οτι μπορεισ να επεξεργαστεις τις foto πριν την εκτυπωση

--------

για μοντελο εκτυπωτη βγες μια βολτα και ολο και κατι καλο θα βρεις, απλως να ξερεις οτι οι ΗΡ εχουν ακριβα αναλωσιμα

 

edit

συγκρητικο

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον william blake

 

το φωτογραφικο χαρτι δεν ειναι απαραιτητο, αλλα εαν θελεις να κανεις καλυτερη δουλεια τοτε χρησιμοποιησε το

 

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι αν θέλεις να τυπώσεις φωτογραφία το glossy είναι μονόδρομος. Εκτός ότι υπάρχει τεράστια διαφορά στο αποτέλεσμα, είναι κρίμα να έχεις έναν εκτυπωτή γι'αυτή τη δουλειά και να μην παίρνεις το μέγιστο της απόδοσης του.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα για φωτογραφικη ποιοτητα θες πολυ καλο χαρτι (glossy και στοιχιζει).

Υπαρχουν και εκτυπωτες που απλα βαζεις την καρτα μνημης της φωτογραφικης και τυπωνεις κατευθειαν χωρις την παρεμβαση υπολογιστη.

Αν κανεις μια βολτα σε πλαισιο για παραδειγμα θα δεις πολλα μοντελα. Σιγουρα ενα απο αυτα θα σε καλυψει. Ομως το κοστος του μελανιου και του χαρτιου κοστιζει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dar

 

Καλησπερα σας! Θελω να αγορασω καποιον εγχρωμο εκτυπωτη για να εκτυπωνω φωτογραφιες απο μια canon ψηφιακη που εχω (2,1ΜΡ).

Τι εκτυπωτη μου προτινετε?Θα χρειαστω και φωτογραφικο χαρτι?

Τις εκτυπωσεις θα τις κανω μεσω των windows?Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι δεν εχω ιδεα απο δαυτα! :wacko:

 

Πολύ καλός είναι ο Canon ι 560 θα τον βρείς στα 180Ευρώ + φπα

Έχει ανεξάρτητα μελάνια πολύ οικονομικός

 

άν σ ενδιαφέρει άμεση εκτύπωση απο την camera χωρίς την χρήση H/Y σου κάνει ο ι 455 με τιμή περίπου 110 Ευρώ + φπα

Link to comment
Share on other sites

Gia photos file mou LexMark!!!

 

Ase pou exei mesa syriges gia na 3enagemizeis ta melania me eidika xrwmata monos sou!!!!

 

ena 8a sou pw 3 gemismata 29 euros!!!! Egw phra ektypoth prin ton anakalypsw auton kai phra ton HP 3820!

Poly kalos den lew eidika me Glossy G@maei!!!

 

Alla 8a protimousa na eixa LexMark!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...