Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα με είχανε κλέψει πριν ένα μήνα. Μου πήρανε το account, αλλάξαν το password και μου φάγανε τους 60000 πόντους δημιουργώντας μηνιαίους λογαριασμούς. Αυτό το κατάλαβα μόλις πάτησα "Forgot your password?" για να μου στείλει τον κωδικό πίσω στο mail και μου έστειλε έξι αντί για έναν. Μίλησα με το support του Rapidshare και μου άλλαξαν τον κωδικό και μου δώσανε όλους τους πόντους πίσω. Όλα ok, απλά όποιος κλέβει είναι μα**κας επειδή μπορείς να ξαναπάρεις πίσω το account σου.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως ολοι(πιστευω)ξερετε εαν αλαξεις την ip μπορεις να ξανακατεβασεις απ το rapid ακομα και αν εχεις φτασει το ημερησιο οριο!μηπος καποιος ξερει αν υπαρχει κανενα προγραματακι που να αλαζει την ip αυτοματα?

 

υπάρχουν διάφορα προγραμματάκια τέτοιου είδους. πχ USDownloader, cryptload και διάφορα άλλα. εγώ χρησιμοποιούσα το πρώτο αλλά τώρα χρησιμοποιώ το cryptload. Όταν έχει happy hours του βάζεις τα link και τα κατεβάζει όλα μόνο του. και όχι μόνο όταν έχει happy αλλά και όταν έχει κωδικό με την προϋπόθεση να έχει ενημερωθεί το ocr του κάθε προγράμματος που αναγνωρίζει την εικόνα. για παράδειγμα τώρα που άλλαξε πάλι η γραμματοσειρά της rapidshare λειτουργεί μόνο με happy

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο rapidshare που δεν σου αρνηθηκε να σου επιστρεψει τους πόντους..:)

 

Και επίσης μόλις το είδα ότι εχω 6 λογαριασμούς, κατέβαζα απο όλους αβέρτα γιατι υπήρχε πρόβλημα τότε με το limit στα 25gb, κι αντί να μου πούνε πράμα, μου στείλανε μήνυμα οτι τα accounts διαγραφήκανε.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο κόλλημα το rapidshare; Μου βγάζει χρόνο αναμονής 87 λεπτά, χωρίς να έχω κατεβάσει κάτι. Επίσης αυτός ο χρόνος δε μειώνεται με την ώρα που περνάει... :confused:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν διάφορα προγραμματάκια τέτοιου είδους. πχ USDownloader, cryptload και διάφορα άλλα. εγώ χρησιμοποιούσα το πρώτο αλλά τώρα χρησιμοποιώ το cryptload. Όταν έχει happy hours του βάζεις τα link και τα κατεβάζει όλα μόνο του. και όχι μόνο όταν έχει happy αλλά και όταν έχει κωδικό με την προϋπόθεση να έχει ενημερωθεί το ocr του κάθε προγράμματος που αναγνωρίζει την εικόνα. για παράδειγμα τώρα που άλλαξε πάλι η γραμματοσειρά της rapidshare λειτουργεί μόνο με happy

 

ευχαριστω φιλε μου!θα τα δωκιμασω ολα!

 

μηπως μπορεις να μου πεις για τις βασικες ρυθμισεις του cryptload?

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!θα τα δωκιμασω ολα!

 

μηπως μπορεις να μου πεις για τις βασικες ρυθμισεις του cryptload?

 

Μόλις ανοίξει πατάμε στο εικονίδιο με τα 2 tick που βρίσκεται πάνω δεξιά δεξιά

Στο παράθυρο που ανοίγει πάμε στο Router και ελέγχουμε εάν βρίσκεται το Router μας στη λίστα με τα router.

Εάν βρίσκεται απλά το επιλέγουμε και συμπληρώνουμε εμείς τους κωδικούς του router (π.χ admin - 1234 για εμένα). Αν δεν βρίσκεται εκεί τότε επιλέγουμε κάποιο παραπλήσιο

Έπειτα πάμε στο πακέτο (package) και τικαρουμε τα πεδια αμέσως, free και επανασυνδεση, εμφάνιση ρυθμισεων πακετων και online ελεγχος αρχειου

 

Μετά πάμε στο Captcha τικαρουμε τα παρακάτω: χρηση πρώτης μεθόδου, ανέβασμα Captcha που δεν αναγνωριζονταν. αν θες κάτι άλλο ρώτησε!!:what:

Link to comment
Share on other sites

@BANIKOS@

 

Μηπως εχεις κανενα link για το προγραμματακι που λεγαμε ,γιατι απο το επισιμο site τους το avast μου βγαζει υιο!

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

@BANIKOS@

 

Μηπως εχεις κανενα link για το προγραμματακι που λεγαμε ,γιατι απο το επισιμο site τους το avast μου βγαζει υιο!

 

και εγώ δεν έβγαλα άκρη από εκεί, το κατέβασα από άλλο site. το λινκ θα στο στείλω με προσωπικό μνμ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απο χθες παρατηρώ χαμηλές ταχύτητες όταν κατεβάζω. Αυτή τη στιγμή καταβάζω με μέσο όρο 120 KB/sec όταν παλιότερα κατέβαζα μέχρι και με 800 ΚΒ/sec. Αναφέρομαι σε free download.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το παρατήρησα ενώ κατέβαζα με 105kb/sec το ανώτερο τώρα κατεβάζω το πολύ με 58 kb/sec. στη αρχή νόμιζα οτί μου έτρωγε κάπιο πρόγραμμα ταχύτητα μέχρι που το διάβασα κάπου και το διαπιστώσα όταν πήγα να κατεβάσω με τον παραδοσιακο τρόπο και είδα δύο κοντέρ το ένα για free user όπου ο δείκτης ήταν χαμηλά και το άλλο για premium που ο δείκτης ήταν στο τέρμα. χάλια χάλια χάλια!!!!!!!!!:(:cry::worry::shock:
Link to comment
Share on other sites

κοψανε το χρονικο οριο για τα αρχεια που κατεβαζεις(Δηλαδη πχ. αν κατεβαζες 30MB θα περιμενες 45λεπτα μεχρι να ξανακατεβαζεις)

 

κ αντι αυτου βαλανε κοφτη στη ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

κοψανε το χρονικο οριο για τα αρχεια που κατεβαζεις(Δηλαδη πχ. αν κατεβαζες 30MB θα περιμενες 45λεπτα μεχρι να ξανακατεβαζεις)

 

κ αντι αυτου βαλανε κοφτη στη ταχυτητα.

 

Μάλιστα... Λογικά για να αυξήσουν τα premium accounts. 'Εβλεπαν κιόλας ότι ο χρονικός περιορισμός δεν ήταν ιδιαίτερο πρόβλημα για μας κάνοντας αποσύνδεση και επανασύνδεση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέχασα το Password από το Account μου στο Rapidshare που είμαι στην ζώνη Free Collector. Το κακό είναι ότι έχω όλα τα αρχεία μου εκεί, και πρέπει να το βρω όπως δήποτε! Τι να κάνω;

 

:cry:

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απο χθες παρατηρώ χαμηλές ταχύτητες όταν κατεβάζω. Αυτή τη στιγμή καταβάζω με μέσο όρο 120 KB/sec όταν παλιότερα κατέβαζα μέχρι και με 800 ΚΒ/sec. Αναφέρομαι σε free download.

 

και εγώ το παρατήρησα ενώ κατέβαζα με 105kb/sec το ανώτερο τώρα κατεβάζω το πολύ με 58 kb/sec. στη αρχή νόμιζα οτί μου έτρωγε κάπιο πρόγραμμα ταχύτητα μέχρι που το διάβασα κάπου και το διαπιστώσα όταν πήγα να κατεβάσω με τον παραδοσιακο τρόπο και είδα δύο κοντέρ το ένα για free user όπου ο δείκτης ήταν χαμηλά και το άλλο για premium που ο δείκτης ήταν στο τέρμα. χάλια χάλια χάλια!!!!!!!!!:(:cry::worry::shock:

Κι εγώ την πρώτη φορά που το παρατήρησα πίστεψα ότι κάτι τρέχει με το PC μου ή τη σύνδεσή μου. Μέχρι και πριν την αλλαγή πολιτικής του Rapidshare, κατέβαζα σαν free user με μέχρι και 450KB/s (με 4άρα σύνδεση). Τώρα μετά βίας φτάνω τα 60-70KB/s.

 

Πάντως πιστεύω ότι θα το ξανααλλάξουν σύντομα το σύστημα, ο κόσμος δεν είναι χαζός να μένει με τέτοιες γελοίες ταχύτητες που υιοθετήθηκαν μόνο και μόνο για λόγους σκοπιμότητας. Αργά ή γρήγορα θα ευδοκιμήσουν άλλοι file sharing hosts και τότε το Rapidshare θα επιστρέψει στα παλιά θέλει δε θέλει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κ αλλοι file sharing hosts αλλά ολοι πεφτουν με τα μουτρα στο rapidshare
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κ αλλοι file sharing hosts αλλά ολοι πεφτουν με τα μουτρα στο rapidshare

 

Οι άλλοι δεν είναι καθόλου αξιόπιστοι...είτε θα σβήνονται πολύ γρήγορα τα αρχεία που ανεβάζεις είτε θα σου λέει συνέχεια ''the server is too busy''

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κ αλλοι file sharing hosts αλλά ολοι πεφτουν με τα μουτρα στο rapidshare

 

Οι άλλοι δεν είναι καθόλου αξιόπιστοι...είτε θα σβήνονται πολύ γρήγορα τα αρχεία που ανεβάζεις είτε θα σου λέει συνέχεια ''the server is too busy''

Το θέμα είναι ότι τα site που ανεβάζουν και μεγάλο όγκο δεδομένων σε file-sharing hosts (π.χ. τα γνωστά site που κατεβάζουμε μουσική, ταινίες κλπ ;)) επιλέγουν να τα ανεβάσουν στο rapidshare. Αν αλλάξουν τακτική και επιλέξουν έναν διαφορετικό host, ίσως και η πολιτική του Rapidshare να αλλάξει αναγκαστικά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρατηρώ ότι σε ορισμένα sites από τα οποία κατεβάζω δεδομένα (π.χ. ντοτσις) έχουν αρχίσει να χρησιμοποιούν εναλλακτικούς hosts (π.χ. Megaupload κλπ). ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει μάθει κανείς κάτι επίσημο από Rapidshare; Είναι κρίμα για κάποιους οι οποίοι έχουν πληρώσει για χρόνο να μην εξυπηρετούνται. Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί είχα την εντύπωση οτι επρόκειτο για σοβαρή εταιρία...
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια για χαμηλες ταχυτητες και τετοια?Εγω ποτε δεν αντιμετωπισα στο Rapid θεμα ταχυτητας.Παντα με μαξ ταχυτητες κατεβαζω και το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι οτι ετυχε να μην μπορω να κατεβασω ενα αρχειο γιατι επεσα σε συντηρηση σερβερ.Μετα απο λιγη ωρα ολα καλα.Τωρα το γεγονος οτι παρα πολλοι ανεβαζουν σε "εναλλακτικους" εχει να κανει με πολλους παραγοντες οικονομικους,διαφημισης και προωθησης νεων σελιδων file hosting.Αν μια μερα δηλ δεν πανε τα πραγματα οπως θελουμε αρχιζουμε να καταστοφολογουμε?Ενταξει τυχαινει καμια φορα απο εκει που επρεπε να κατεβαζεις με 100πχ κατεβαζεις με 40.Αν το προβλημα παραμεινει για πολλες μερες τοτε να κανεις τα παραπονα σου.Εγω εχω 8mb συνδεση και κατεβαζω κατα μεσο ορο με 750-820kbs.Δηλ για να ειμαι πληρως ευχαριστημενος και να λεω οτι αξιζουν τα λεφτα μου πρεπει να ειναι καρφωμενος στα 820 με 860?Ας κοιταξουμε και εμεις τα δίκτυα μας και αρκετες φορες μπορει καποιος να εξηγησει τις μεταπτωσεις σε ταχυτητες.Ζουμε ακομα στην εποχη του Χαλκου:):):):):lol::lol:
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια για χαμηλες ταχυτητες και τετοια?Εγω ποτε δεν αντιμετωπισα στο Rapid θεμα ταχυτητας.Παντα με μαξ ταχυτητες κατεβαζω και το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι οτι ετυχε να μην μπορω να κατεβασω ενα αρχειο γιατι επεσα σε συντηρηση σερβερ.Μετα απο λιγη ωρα ολα καλα.Τωρα το γεγονος οτι παρα πολλοι ανεβαζουν σε "εναλλακτικους" εχει να κανει με πολλους παραγοντες οικονομικους,διαφημισης και προωθησης νεων σελιδων file hosting.Αν μια μερα δηλ δεν πανε τα πραγματα οπως θελουμε αρχιζουμε να καταστοφολογουμε?Ενταξει τυχαινει καμια φορα απο εκει που επρεπε να κατεβαζεις με 100πχ κατεβαζεις με 40.Αν το προβλημα παραμεινει για πολλες μερες τοτε να κανεις τα παραπονα σου.Εγω εχω 8mb συνδεση και κατεβαζω κατα μεσο ορο με 750-820kbs.Δηλ για να ειμαι πληρως ευχαριστημενος και να λεω οτι αξιζουν τα λεφτα μου πρεπει να ειναι καρφωμενος στα 820 με 860?Ας κοιταξουμε και εμεις τα δίκτυα μας και αρκετες φορες μπορει καποιος να εξηγησει τις μεταπτωσεις σε ταχυτητες.Ζουμε ακομα στην εποχη του Χαλκου:):):):):lol::lol:

 

Μηπως εχεις premium account στο rapidshare ?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...