Jump to content

Νέα μπύρα Amstel


makis_thess
 Κοινοποίηση

Είναι καλό που η Amstel (ΘΑ) έχει περισσότερα προϊόντα στην αγορά?  

69 members have voted

  1. 1. Είναι καλό που η Amstel (ΘΑ) έχει περισσότερα προϊόντα στην αγορά?



Recommended Posts

http://users.hol.gr/~company/AMSTEL.bmp

 

Νεα μπυρα AMSTEL !!

Πως σας φαινεται η ιδεα?

Υ.Γ. Πιστευω να μην θεωρειται διαφημηση

αν και εγω ειμαι περισσοτερο φαν της πρασινης!

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το μπουκαλακι,οτι πρεπει για το καλοκαιρακι που παει περισσοτερο η μπυρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο τι ξερω θα ειναι ποιο ελαφρια !

αν ειναι ιδια φανταζομαι απλα θα αλλαξαν το μπουκαλι οπως εκανε η πρασινη με το αλουμινιο!

εχει και καπακι που ανοιγη χωρις κλειδη!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις επιστημονικές έρευνες ένα υγιές ήπαρ χρειάζεται 1,5 ώρα για να διασπάσει και να επεξεργαστεί 10 γραμμάρια οινοπνεύματος, που αναλογούν σε:

 

25 CL μπίρας

3,5 CL ποτού, όπως το ουίσκι ή η βότκα

10 CL κρασιού

 

Εγω παντως εχω ποιοι εως και 6 και δεν ''την ακουσα'' αλλα ετρεχα στο wc !

δεν πινω πολυ μπυρα παντως!

Link to comment
Share on other sites

το 2ο ειναι πιο ωραιο εμφανησιακα..αλλα το πρωτο ειναι πιο μπυρα ρε παιδι μου..ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω..;)

 

εγω δεν πινω μπυρες και γενικα οτι εχει αλκολ..ειμαι αθλητης αλλα και δεν μου αρεσουν..να βλεπατε τον φιλο μου τον -μαγκα- που ελεγε οτι ηταν γερο ποτηρι και μετα να καθετε σε μια καρεκλα σαν μαστουρη,ταβλα..αυτα τα λεω και μπροστα του..δεν μπορω να καταλαβω..γιατι το θεωρουν μαγκια??σιγα το πραμα..να πινω εγω χυμους και αναψυκτικα και να με κοροιδευουν ενω αυτοι κανουν περισσοτερο κακο στον εαυτο τους..

τι να πω??ο κλασσικος ο μαμακας ο ελληνας..(για τα παιδια της ηλικιας μου μιλαω μονο)

 

φιλικα κωστας..;)

Link to comment
Share on other sites

το 2ο ειναι πιο ωραιο εμφανησιακα..αλλα το πρωτο ειναι πιο μπυρα ρε παιδι μου..ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω..;)

 

εγω δεν πινω μπυρες και γενικα οτι εχει αλκολ..ειμαι αθλητης αλλα και δεν μου αρεσουν..να βλεπατε τον φιλο μου τον -μαγκα- που ελεγε οτι ηταν γερο ποτηρι και μετα να καθετε σε μια καρεκλα σαν μαστουρη,ταβλα..αυτα τα λεω και μπροστα του..δεν μπορω να καταλαβω..γιατι το θεωρουν μαγκια??σιγα το πραμα..να πινω εγω χυμους και αναψυκτικα και να με κοροιδευουν ενω αυτοι κανουν περισσοτερο κακο στον εαυτο τους..

τι να πω??ο κλασσικος ο μαμακας ο ελληνας..(για τα παιδια της ηλικιας μου μιλαω μονο)

 

φιλικα κωστας..;)

δεν είναι μαγκιά.συνήθεια είναι.

εγώ για 2 χρόνια έπινα κάθε μέρα(βράδυ δηλαδή) 5-6 μπίρες στο χαλαρό.

όταν ήμουν αγγλία ειδικά,την είχα ξεσκίσει τη μάυρη.για πρωινό την είχα.

αλλά όταν γύρισα ελλάδα,τα έκοψα σχεδόν όλα.ανέβασα χοληστερόλη (κάπως έτσι λέγεται) όχι μόνο απο την μπύρα,αλλά γενικά διατροφή και ακολούθησα ειδική διατροφή χωρίς καθόλου αλκοόλ.

και το έκοψα κάπως,αν και τώρα έχω ξαναρχίσει τα ίδια.τσιγάρο,ποτά,ξενύχτια,και δε συμμαζεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Corona θυμιζει το νεο μπουκαλι...(η οποια αν δεν κανω λαθος και δεν εχει αλλαξει κατι απο περυσι ειναι πρωτη παγκοσμια και μετα η Heineken). Ισως βεβαια αυτη η καταταξη να ισχυει μονο για Αμερικη.

 

Anyway, Heineken rules :)

Ειδικα το καλοκαιρι που τα ξενυχτια ειναι πιο συχνα και η καταναλωση πιο εντονη "συμφερει" καλυτερα σαν ποτο η μπυρα. Οχι στη τιμη...γιατι ουτως η αλλως αν εξαιρεσεις τις καφετεριες οι χρεωσεις ειναι πανω κατω ιδιες...αλλα δεν σε "χτυπαει" τοσο πολυ. Με 2 μπυρες των 0,33 δλδ το αλκοτεστ ισως και να μην σε πιανει αναλογως τον μεταβολισμο και τα κιλα του καθενος. Ειχα βρει και ενα πινακακι παλιοτερα στο net σχετικα με αλκοτεστ, kg, ποσοτητα αλκοολ πολυ κατατοπιστικο.

 

ps. Και με την ευκαιρια.. Προσφατα σε ενα αλκοτεστ το στρουμφ πριν φυσηξω με ρωτησε αν εχω πιει Red Bull.. Του απαντησα οχι...(γενικα δεν ειχα πιει τπτ εκεινο το βραδυ). Τον ρωτησα γιατι ρωταει αλλα απεφυγε να μου απαντησει. Ξερει κανεις τι παιζει; Μηπως επηρεαζει το αλκοτεστ;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η καινούρια φιάλη είναι πιο ευπαρουσίαστη.

Να δούμε βέβαια αν θα εφαρμόζει καλά μέσα στα καφάσια με το μικρό πάχος που έχει.

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

ps. Και με την ευκαιρια.. Προσφατα σε ενα αλκοτεστ το στρουμφ πριν φυσηξω με ρωτησε αν εχω πιει Red Bull.. Του απαντησα οχι...(γενικα δεν ειχα πιει τπτ εκεινο το βραδυ). Τον ρωτησα γιατι ρωταει αλλα απεφυγε να μου απαντησει. Ξερει κανεις τι παιζει; Μηπως επηρεαζει το αλκοτεστ;

 

Εως αυριο το βραδυ πιστευω θα μαθω απο σιγουρο ατομο!

αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο να γινετε!

μακαρι!:p οχι οτι ειμαι ''μπεκρης'' αλλα τωρα με 3 ποτα να σε γραφουν!!

Link to comment
Share on other sites

Εως αυριο το βραδυ πιστευω θα μαθω απο σιγουρο ατομο!

αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο να γινετε!

μακαρι!:p οχι οτι ειμαι ''μπεκρης'' αλλα τωρα με 3 ποτα να σε γραφουν!!

εγώ ξέρω για σοκολάτα,οτι επηρρεάζει το αλκοοτεστ.

αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

για ποιά 3 ποτά λες?εμένα με έγραψαν το προηγούμενο σάββατο και είχα πιεί ενα ποτηράκι ursus.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο μπουκάλι είναι σχεδιαστικά πολύ καλύτερο...αλλά το παλιό όντως θυμίζει πιο μπύρα βρε child μου!

Εγώ πάλι γιατί είμαι fan της Amstel? Η μόνη θα είμαι μάλλον...

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο μπουκαλάκι. Θυμίζει πολύ smirnmoff ice / bacardi breezer.

λογικά θα παιξει πολύ το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

τα ρασα δεν κανουν τον παπα.

στην προκειμενη περιπτωση..ενα μπουκαλι νεο δεν φαιρνει ποιο καλη μπυρα.

αν δεν αλλαξουν το περιεχομενο δεν προκειται να γινει τιποτα.

κι εγω ειμαι Fun της heineken και της kaizer και απο εισαγομενες duvel,chimay,foster..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η amstel πιστευω ειναι καλυτερη απο την heineken που ειναι καπως νερουλη στη γευση. γενικα σε μπυρες προτιμω McFarland
Link to comment
Share on other sites

εγω σπανια πινω μπυρα..αλλα οταν πινω...πινω αμστελ γιατι ετσι μου αρεσει! :p

ωραιο το μπουκαλακι!

αλλα την μπυρα την γουσταρω περισοτερο το καλοκαιρι ολα τα λεφτα ειναι!!

ενας φιλος μου το καλοκαιρι πινει κασες στην καθησια!

καποιος ειπε με ποσες κανουμε κεφαλι...εγω πανω απο 2 δεν μπορω να πιω ετσι κι αλλιως γιατι φουσκoνω :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο να γινετε!

μακαρι!:p οχι οτι ειμαι ''μπεκρης'' αλλα τωρα με 3 ποτα να σε γραφουν!!

για μαθε φιλε μου,αμα ειναι να το ξερουμε και να πινουμε redbull,για να το ειπε παντως αυτο ο αστυνομικος κατι συμβαινει.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...