Jump to content

HP iPAQ hw6915 Mobile Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε spyrakoss25 δεν ξέρω αν είναι έτσι όπως λές αλλά εδώ μέσα συμβαίνουν Σόδομα και Γόμορα. Επί του θέματος

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3470

http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=4605

Στό ένα μαγαζί 549 και στο άλλο 723 με Destinator.

723 - 549 = 174

To Destinaror κάνει 140 και πακέτο με PDA 100.

Αρα το συγκεκριμένο μαγαζί είναι και πολύ ακριβό γιά άλλη μία φορά. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 144
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Το 6915 το αγόρασε ένας φίλος πρίν από ένα μήνα περίπου. Επείδή η σχέση του με την τεχνολογία είναι ανύπαρκτη, ασχολούμαι με το μηχάνάκι απο τότε και έχω να παραθέσω τα εξής:

 

1) Κατ αρχήν του έχω κάνει δύο φορές hard reset, με ότι αυτό συνεπάγεται(απώλεια δεδομένων κλπ), χωρίς λόγο και αιτία.

2) Το destinator 6 που έχει εγκατεστημένο, ακόμα και με το Patch που αναφέρεται πιο πάνω για την οθόνη, δεν λειτουργεί σωστά καθότι τρώει ή το πάνω μέρος του χάρτη ή το κάτω μέρος στα υπομενού του προγράμματος. Δεν έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά αλλά ελπίζω να μην βγάλει άλλα προβλήματα.

3)Για να ενεργοποιηθεί το bluetooth και να κάνει σύνδεση με ακουστικό, απαραίτητη προυπόθεση είναι να κλέισει το gsm κύκλωμα του τηλεφώνου (δηλαδή να κλείσει το τηλέφωνο). Αν συνδεθεί όμως μια φορά τότε δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

4)Το προτεινόμενο greek support της paragon λειτουργεί αν και ακούω παράπονα για το encoding των σημειώσεων των contacts και των tasks.Παρόλα αυτά δεν έχω σαφή εικόνα.

 

Θα μπορούσα άραγε να εγκαταστήσω Windows Mobile v5 Ελληνικά όπως έχει πχ το HTC?

 

Μετά από όλα αυτά σκέφτομαι να προτείνω στο φίλο να το πουλήσει, αν σκεφτεί κανείς ότι το support της hp είναι για κλωτσιές και δεν ξέρω πότε θα βγάλει αναβαθμίσεις για όλα τα bugs.

 

Εγώ προσωπικά θα αγόραζα ένα asus http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=144787

Learn to believe in the mighty and the strong

 

Come, bleed the beast, follow me it won't be long...

Link to comment
Share on other sites

Το 6915 το αγόρασε ένας φίλος πρίν από ένα μήνα περίπου. Επείδή η σχέση του με την τεχνολογία είναι ανύπαρκτη, ασχολούμαι με το μηχάνάκι απο τότε και έχω να παραθέσω τα εξής:

 

1) Κατ αρχήν του έχω κάνει δύο φορές hard reset, με ότι αυτό συνεπάγεται(απώλεια δεδομένων κλπ), χωρίς λόγο και αιτία.

2) Το destinator 6 που έχει εγκατεστημένο, ακόμα και με το Patch που αναφέρεται πιο πάνω για την οθόνη, δεν λειτουργεί σωστά καθότι τρώει ή το πάνω μέρος του χάρτη ή το κάτω μέρος στα υπομενού του προγράμματος. Δεν έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά αλλά ελπίζω να μην βγάλει άλλα προβλήματα.

3)Για να ενεργοποιηθεί το bluetooth και να κάνει σύνδεση με ακουστικό, απαραίτητη προυπόθεση είναι να κλέισει το gsm κύκλωμα του τηλεφώνου (δηλαδή να κλείσει το τηλέφωνο). Αν συνδεθεί όμως μια φορά τότε δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

4)Το προτεινόμενο greek support της paragon λειτουργεί αν και ακούω παράπονα για το encoding των σημειώσεων των contacts και των tasks.Παρόλα αυτά δεν έχω σαφή εικόνα.

 

Θα μπορούσα άραγε να εγκαταστήσω Windows Mobile v5 Ελληνικά όπως έχει πχ το HTC?

 

Μετά από όλα αυτά σκέφτομαι να προτείνω στο φίλο να το πουλήσει, αν σκεφτεί κανείς ότι το support της hp είναι για κλωτσιές και δεν ξέρω πότε θα βγάλει αναβαθμίσεις για όλα τα bugs.

 

Εγώ προσωπικά θα αγόραζα ένα asus http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=144787

 

Επειδη εχω 6915

 

1. Του εχω κανει 1 hard reset (απο τον αυγουστο) και αυτο επειδη εγω το ηθελα, οχι γιατι ειχε καποιο προβλημα.

2. To Destinator λειτουργει αψογα οπως επισης και I-go.

3. Κανενα προβλημα με bluetooth handsfree. Μαλλον καποιο λαθος εχεις κανει για να χρειαζεται να κλεινεις το gsm.

4. Οσο για το support της HP ο περισσοτερος κοσμος αναφερει (μαζι και εγω) οτι ειναι το καλυτερο. Με συνομιλια τεχνικου online, με τηλεφωνικη επικοινωνια συνηθως απο Αγγλια αν η online συνομιλια δεν βγαλει λυση. Σε περιπτωση που χαλασει η συσκευη ερχεται courier σπιτι σου να παραλαβει την συσκευη ή οποια παει ολλανδια και σου επιστρεφετε παλι στο σπιτι σου χωρις καμοια χρεωση (εφοσον ειναι στην εγγυηση). Ξερεις πολλες εταιριες με το support της HP οπου αναφερεις οτι ειναι για τα μπαζα. Και προτεινεις ASUS με support τι?????? Γιατι στην Ελλαδα ASUS απλα δεν υπαρχει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Mηπως γνωριζει καποιος Φιλος κανα νεο rom update κυκλοφορει ή θα κυκλοφορησει?

 

 

Γιατι δεν κοιτας στην hp.com για updates? Οτι βγει και αν βγει θα ειναι εκει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κοιτας στην hp.com για updates? Οτι βγει και αν βγει θα ειναι εκει.

 

Babis σιγουρα οτι ειναι επισημο να βγει θα βγει απο εκει!!!

Απλα επειδη πολλες rom κυκλοφορουν για διαφορα mobile phones ελεγα μηπως υπαρχει και καμια για μας.....:O

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω, γιατι οταν συγχρονιζω το HP με το pc μεσω του activeSync, τις επαφες μου που βαζω απο το outlook τις περναει κανονικα στο HP ενω απο το ημερολογιο τα ραντεβου μου δεν τα περανει στο HP

 

μια μικρη βοηθεια!

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαιρετω... Βλεπω οτι εχετε καιρο να μιλησετε για το ΗΡ μας... ελπιζω να μην ξεχασατε οτι υπαρχει...

 

1ον Ειδα οτι εχετε το ιδιο προβλημα με εμενα με την καμερα και τα Bluetooth οταν οι τοπικες ρυθμισεις ειναι ελληνικες... Υπαρχει λυση τελικα??

 

2ον Πως μπορω να κανω Hard Reset ή φορματ, ή οπως λεγεται τελοςπαντων... Υπαρχει κανα FAQ π να τα λετε ολα τανα μεσα??

 

3ον Οταν ψαχνω για προγραμματα για το συγκεκριμενο PPC, πρεπει να ειναι για αναλυση 240χ240 οποσδηποτε???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

ΝικοΣ...

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερει κανεις ρε παιδια??
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια hard reset πατάς το πράσινο κουμπί, μετά το power, μετά το κόκκινο (πατημένα και τα τρία) και μετά με το stylus το reset.

Έκανα σήμερα hard reset γιατί ξαφνικά σταμάτησε το μεγάφωνο για τον ήχο. μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο αλλά όχι να ακούω όταν με παίρνουν. Mε bluetooth ακουστικό λειτουργεί κανονικά. Επίσης σταμάτησε η δόνηση. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ενώ οδηγούσα με gps και κόπηκε η φωνή. Με hard reset δεν έφτιαξε. Ποιο είναι το τηλέφωνο για το service? Έχει να προτείνει κανείς, κάποια λύση? Ευχαριστώ!!

Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό μηχάνημα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα στο forum.

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή την συσκευή.Τι γνώμη έχετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

 

Κανοντας ενα test θα γλυκαθεις με αυτην την συσκευη. Ταχυτατη και βεβαια ενα ωραιο τεστ ειναι βαζοντας αλλες συσκευες στον ηλιο px 3300 - 3600 klp θα δεις οτι η μονη οθονη που φαινεται ειναι του 6915 ;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη με ρωταει ενας φιλος τι να παρει το 6815 η 6915 μπορει κανεις να βοηθησει? Στο hardware ΄πληκτρολογιο μπορει να γραψει κανενας ελληνικα?

παρακαλω την βοηθεια σας.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ρωταει ενας φιλος τι να παρει το 6815 η 6915 μπορει κανεις να βοηθησει? Στο hardware ΄πληκτρολογιο μπορει να γραψει κανενας ελληνικα?

παρακαλω την βοηθεια σας.

 

Με το aek map μια χαρα γραφεις ελληνικα με το hardware Πληκτρολογιο ;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε spyrakoss25 δεν ξέρω αν είναι έτσι όπως λές αλλά εδώ μέσα συμβαίνουν Σόδομα και Γόμορα. Επί του θέματος

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3470

http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=4605

Στό ένα μαγαζί 549 και στο άλλο 723 με Destinator.

723 - 549 = 174

To Destinaror κάνει 140 και πακέτο με PDA 100.

Αρα το συγκεκριμένο μαγαζί είναι και πολύ ακριβό γιά άλλη μία φορά. :(

 

megamarket 536 eyrw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδες

 

Ειμαι κ εγω πλεων κατοχος του 6915 κ θελω να ρωτησω κανενα Update tis rom εχει βγει?υπαρχει τπτ?

Οπως επείσης θελω να μου πειτε ποτε ειναι σωστο να φορτιζω την μπαταρια οταν ειναι στο 50% οταν αδειαζει η οταν το γραφει σε μην.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

 

Ειμαι κ εγω πλεων κατοχος του 6915 κ θελω να ρωτησω κανενα Update tis rom εχει βγει?υπαρχει τπτ?

Οπως επείσης θελω να μου πειτε ποτε ειναι σωστο να φορτιζω την μπαταρια οταν ειναι στο 50% οταν αδειαζει η οταν το γραφει σε μην.

Ευχαριστω

 

 

Για updates κοιτα στην hp.com

την μπαταρια την φορτιζεις οποτε θες. Δεν εχει κανενα προβλημα. 1 φορα το μηνα απλα αφησε την να αδειασει τελειως.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

file mou epeidh kai ego prosfata egina katoxos enos 6915 tha sou proteina na diavaseis to help pou exei mesa h syskeyh kai na katevaseis apo thn spb to tips and tricks..einai p?hrhs odigos pou tha se bohthisei poly..
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Babis thank tha to koitaksw.

File odigon tin einai to spb kai apo pou tha to katevasw.

 

thanks

 

http://www.spbsoftwarehouse.com

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...