Jump to content

Java applets και τοπική χρήση


Φίλιππος
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά :-)

δεν είμαι expert, παιραματίστηκα λίγο και δεν κατάφερα τπτ :/

 

λοιπόν, έχω δύο σελίδες ΑΥΤΗΝ και ΑΥΤΗΝ.

 

Αν τις ανοίξετε θα δείτε οτι φορτώνουν 2 applets... ξέρει κανείς πώς μπορώ να τα αποθηκεύσω αυτά στον σκληρό και να τα χρησιμοποιώ οταν είμαι Offline;

 

Προσπαθησε να με βοηθησει ενα παληκαρι αλλά δεν τα καταφέραμε :(

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο είδα με μια ματιά, το applet βρίσκεται στην παρακάτω διεύθυνση.

http://www.domini.com/learning-planning/Investment-Calculators/vcapps/vc2/VisualCalcNC.jar

 

Παρόλα αυτά, βλέπω πως χρησιμοποιεί εικόνες που βρίσκονται στο server τους, και είναι λίγο δύσκολο να κατεβάσεις όλες αυτές τις εικόνες αν δεν ξέρεις τα filename τους.

Σου προτείνω να μπαίνεις online, να κατεβάζεις το applet και μετά να κλείνεις τη σύνδεσή σου, καθώς αφού φορτωθεί το applet νομίζω πως δε θα χρειάζεται τη σύνδεση.

 

Φιλικά

Dionisos

Κάντε οικονομία στα SMS χρησιμοποιώντας το JSaveSMS!

Σχολιάστε το JSaveSMS

Link to comment
Share on other sites

Διόνυσε ευχαριστώ.

Ζοριστήκαμε πολλοί και δεν τα κατάφερε κανείς μας :P

Να'σαι καλά που ασχολήθηκες

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά θέλεις να αφιερώσεις χρόνο... Φαντάζομαι ότι κατάφερες να κατεβάσεις το JAR αλλά σου βγάζει κάποιο NullPointer Exception.

 

Άνοιξε το JAR. Κάνε extract όλες τις κλάσεις. Κάνε Decompile στα αρχεία .class (ενδεικτικά τυπάρχει το freeware JAD.exe που κάνει αυτή τη δουλειά). Άνοιξε τα αρχεία του πηγαίου κώδικα και βρες όλα τα links σε εικόνες, άλλα JARs ή άλλες κλάσεις εκτός JAR.

 

Κατέβασε τα και αυτά, διατηρώντας ακριβώς την δομή του site στον σκληρό σου και ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ να καταφέρεις αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...