Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι στιγμης αυτο δειχνει.

To diko mou to opoio egine allagi eixe provlima me to sima. itan 6233 kai itan apli karta sim enw to kinito itan se gsm mode opote den ipirxe dikaiologia gia auto pou ginoitan

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνηθως τα κινητα της vodafone ειναι λιγο ποιο φτηνα , μαλλον για να τα αγοραζει ο κοσμος , αλλα δεν μπορω να καταλαβω το εξης . γιατι αγοραζετε μια vodafone συσκευη απο την στιγμη οπου υπαρχει η ιδια συσκευη σε "απλη" εκδοση ??? τοσο πολυ σας αρεσει ? εγω προσωπικα τις απεχθανομαι , αυτο το λεω οχι μονο για την vodafone αλλα και για τις συσκευες της TIM και Cosmote Επεισης απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα εδω μεσα που παρακολουθω απο το topic εβγαλα συμπερασμα οτι μονο τα 6234 (vodafone) εχουν προβλημα :confused: Μπορει να ειναι "ιδιο" τηλεφωνο αλλα απο την στιγμη οπου ειναι διαφορετικη παρτιδα (εχουν εξωτερικες διαφορες αρα ειναι και διαφορετικη σειρα παραγωγης καθαρα για την vodafone) ισως να ειχαν καποιο προβλημα και και να βγηκε ολη η σειρα παραγωγης προβληματικη , δεν υπονοω οτι κανει η nokia σαμποταζ την vodafone απλος ισως εγινε καποιο λαθος το τμημα παραγωγης με αποτελεσμα να βγηκε στην αγορα ελατωματικη παρτιδα , οπου και η vodafone ει ναι υποχρεωμενη να τα αντικαταστησει.

 

Δεν μου αρέσουν τα v/f live αλλά άμα το δίκτυο που σου κάνει την αναβάθμιση δεν σου προσφέρει την συσκευή στην απλή της μορφή τι να κάνουμε.

Μου κάνει εντύπωση όμως στην περίπτωση των δυο μοντέλων τα προσφέρει η βόνταφον μόνο σε live....

Αυτό που δεν μου αρέσει σε αυτά τα δυο μοντέλα είναι οτι η ενδειξη του σήματος δεν είναι η κλασσική ''κάθετη'' με μπάρες των nokia,αλλά σαν των ericsson δυστυχώς για μένα...

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, πλέον είμαι και εγω ένας ευτυχής κάτοχος του 6233. Τώρα του κάνω την πρώτη φόρτηση μετά από την αποφόρτηση της μπαταρίας. Θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς πόσες ώρες έίναι καλό να το αφήσω για την φόρτησή του; Δεύτερη απορία μου είναι για τους ήχου κλήσεων. Στην αρχή είναι χαμηλή ενώ μετά από ένα δύο δευτερόλεπτα πάει στο μέγιστο. Να επισημάνω ότι ο ήχος είναι ριθμησμένος στο μέγιστό και όχι στην αυξανόμενη ένταση. Τέλος, θα ήθελα να ρωτήρω αν και στα δικά σας κινητά παίζει λίγο το πλαινό πλήκτρο για φωτογράφιση. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Στου κουφού την πόρτα 3 πουλάκια κάθοντε μεσα σε βαρκούλες που αρμενίζουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, πλέον είμαι και εγω ένας ευτυχής κάτοχος του 6233. Τώρα του κάνω την πρώτη φόρτηση μετά από την αποφόρτηση της μπαταρίας. Θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς πόσες ώρες έίναι καλό να το αφήσω για την φόρτησή του; Δεύτερη απορία μου είναι για τους ήχου κλήσεων. Στην αρχή είναι χαμηλή ενώ μετά από ένα δύο δευτερόλεπτα πάει στο μέγιστο. Να επισημάνω ότι ο ήχος είναι ριθμησμένος στο μέγιστό και όχι στην αυξανόμενη ένταση. Τέλος, θα ήθελα να ρωτήρω αν και στα δικά σας κινητά παίζει λίγο το πλαινό πλήκτρο για φωτογράφιση. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Για τον ήχο κλήσης, γίνεται ΜΟΝΟ στη μέγιστη ένταση. Κατέβασέ το μια σκάλα και θα λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχουμε ήττα από τα αποδειτήρια για το ΝΟΚΙΑ! Προσωπικα με το κ750 εχω βγαλει ικνοποιητικες φωτο για βραδυ+λειτουργει σα προσωρινος φακός. Μονο το 6111;
Link to comment
Share on other sites

Αρα εχουμε ήττα από τα αποδειτήρια για το ΝΟΚΙΑ! Προσωπικα με το κ750 εχω βγαλει ικνοποιητικες φωτο για βραδυ+λειτουργει σα προσωρινος φακός. Μονο το 6111;

 

gia photo vradini mono to k800 pezi xoris antipalo!

to thema einai omws oti ston ixo to 6233 paizei xwris antipalo..........

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο κλήσης, γίνεται ΜΟΝΟ στη μέγιστη ένταση. Κατέβασέ το μια σκάλα και θα λειτουργεί σωστά.

 

Στην οποία σκάλα ακούγεται δυνατά, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Στην οποία σκάλα ακούγεται δυνατά, έτσι;

 

Δυστυχώς σε μία μόνο σκάλα πιο κάτω ακούγεται αισθητά πιο σιγά :( . Για την ακρίβεια ακούγεται όπως τα αρχικά δευτερόλεπτα πριν δυναμώσει, όταν είναι στην μέγιστη ένταση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ήχο δεν το ήξερα... Και όταν λέτε πως ακούγεται σιγά(στην προτελευταία σκάλα), εννοείται σε φάση να μην το παίρνεις χαμπάρι όταν κάποιος σε καλεί ή απλά δεν ακούγεται πολύ δυνατά;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ήχο δεν το ήξερα... Και όταν λέτε πως ακούγεται σιγά(στην προτελευταία σκάλα), εννοείται σε φάση να μην το παίρνεις χαμπάρι όταν κάποιος σε καλεί ή απλά δεν ακούγεται πολύ δυνατά;

 

Εγώ εκεί το έχω και το ακούω πάντα. Μάλλον έχω βιονικό αυτί ή πολύ καλό ακουστικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον ήχο δεν το ήξερα... Και όταν λέτε πως ακούγεται σιγά(στην προτελευταία σκάλα), εννοείται σε φάση να μην το παίρνεις χαμπάρι όταν κάποιος σε καλεί ή απλά δεν ακούγεται πολύ δυνατά;

 

Εξαρτάται από το ringtone. Τα δικά του ακούγονται μάλλον χαμηλά. Εγώ θα δοκιμάσω να δυναμώσω την ένταση σε κάποια δικά μου και θα τα βάλω (ήδη τα χρησιμοποιώ) για να δω το αποτέλεσμα με μια σκάλα κάτω... Θα γράψω τις εντυπώσεις μου, μετά το ...πείραμα :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το ringtone. Τα δικά του ακούγονται μάλλον χαμηλά. Εγώ θα δοκιμάσω να δυναμώσω την ένταση σε κάποια δικά μου και θα τα βάλω (ήδη τα χρησιμοποιώ) για να δω το αποτέλεσμα με μια σκάλα κάτω... Θα γράψω τις εντυπώσεις μου, μετά το ...πείραμα :)

 

Φτιάξε λίγο και τον ισοσταθμιστή.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε λίγο και τον ισοσταθμιστή.

 

Τον ισοσταθμιστή τον έχω φτιάξει έτσι κι αλλιώς, με μπάσα και πρίμα στο τέρμα και τις μεσαίες δυο σκάλες επάνω. Το πείραμα όμως απέτυχε παταγωδώς :( Δυνάμωσα στο διπλάσιο τα ringtones μου (200%) και τα έβαλα στο τηλέφωνο χωρίς να μετακινήσω τα πρωτότυπα, για να κάνω σύγκριση. Δυστυχώς ακόμα και τα δυναμωμένα, μόλις βάλω τον ήχο μια σκάλα κάτω από το μέγιστο, ακούγονται "ασθενικά", καμμία σχέση με το πως ακούγονται τα κανονικά στη μέγιστη ένταση. Εγώ προσωπικά προτιμώ να ακούω το bug παρά να έχω το τηλέφωνο με ασθενική ένταση (ίσως γιατί είμαι και παθών από το ...καταραμένο SX1 που και δίπλα να ήσουν δεν το άκουγες :cry: )

Link to comment
Share on other sites

Τον ισοσταθμιστή τον έχω φτιάξει έτσι κι αλλιώς, με μπάσα και πρίμα στο τέρμα και τις μεσαίες δυο σκάλες επάνω. Το πείραμα όμως απέτυχε παταγωδώς :( Δυνάμωσα στο διπλάσιο τα ringtones μου (200%) και τα έβαλα στο τηλέφωνο χωρίς να μετακινήσω τα πρωτότυπα, για να κάνω σύγκριση. Δυστυχώς ακόμα και τα δυναμωμένα, μόλις βάλω τον ήχο μια σκάλα κάτω από το μέγιστο, ακούγονται "ασθενικά", καμμία σχέση με το πως ακούγονται τα κανονικά στη μέγιστη ένταση. Εγώ προσωπικά προτιμώ να ακούω το bug παρά να έχω το τηλέφωνο με ασθενική ένταση (ίσως γιατί είμαι και παθών από το ...καταραμένο SX1 που και δίπλα να ήσουν δεν το άκουγες :cry: )

 

Δυστυχώς δηλαδή υπάρχει πρόβλημα ΚΑΙ με τον ήχο όταν σε παίρνουν τηλέφωνο... Και όχι τίποτα άλλο αλλά σύμφωνα με όσα διάβαζα σχετικά με τα ηχεία του και το πως ακούγεται η μουσική του πίστευα πως με τα ringtones θα ακούγεται καθαρά και δυνατά ο ήχος αλλά τελικά όχι μόνο έπεσα έξω αλλά απ' ότι καταλαβαίνω έχουμε τεράστιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δηλαδή υπάρχει πρόβλημα ΚΑΙ με τον ήχο όταν σε παίρνουν τηλέφωνο... Και όχι τίποτα άλλο αλλά σύμφωνα με όσα διάβαζα σχετικά με τα ηχεία του και το πως ακούγεται η μουσική του πίστευα πως με τα ringtones θα ακούγεται καθαρά και δυνατά ο ήχος αλλά τελικά όχι μόνο έπεσα έξω αλλά απ' ότι καταλαβαίνω έχουμε τεράστιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα...

 

Ο ήχος ακούγεται εξαιρετικά καθαρά και στερεοφωνικά, μην το μπερδεύουμε. Απλά για ένα δύο δευτερόλεπτα παίζει σχετικά χαμηλά και μετά ξαφνικά δυναμώνει πολύ. Ομολογώ ότι δεν έχω ξανακούσει κινητό να χτυπάει τόσο δυνατά! Δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό πρόβλημα. ΄Ισως είναι και καλύτερα από μια άποψη γιατί σε ...προετοιμάζει ότι θα χτυπήσει πολύ δυνατά :lol: Εγώ το συνήθισα και δεν με ενοχλεί. Αν θέλω να κάνω το ...εφέ μου, δεν απαντάω αμέσως και το αφήνω να δυναμώσει για να ακούσουν οι τριγύρω το (στερεοφωνικό!) ringtone :D

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος ακούγεται εξαιρετικά καθαρά και στερεοφωνικά, μην το μπερδεύουμε. Απλά για ένα δύο δευτερόλεπτα παίζει σχετικά χαμηλά και μετά ξαφνικά δυναμώνει πολύ. Ομολογώ ότι δεν έχω ξανακούσει κινητό να χτυπάει τόσο δυνατά! Δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό πρόβλημα. ΄Ισως είναι και καλύτερα από μια άποψη γιατί σε ...προετοιμάζει ότι θα χτυπήσει πολύ δυνατά :lol: Εγώ το συνήθισα και δεν με ενοχλεί. Αν θέλω να κάνω το ...εφέ μου, δεν απαντάω αμέσως και το αφήνω να δυναμώσει για να ακούσουν οι τριγύρω το (στερεοφωνικό!) ringtone :D

 

Ναι απλά εγώ μιλάω για την προτελευταία σκάλα που ακούγεται το ίδιο σε όλη τη διάρκεια της κλήσης. Προσωπικά δεν με βολεύει να αρχίζει σιγά και να δυναμώνει μετά, γι' αυτό το λέω.

Link to comment
Share on other sites

auto p den exei exei kai dioretiko fako i camera. prokeite gia 2 diaforetikes paragwges

 

 

Έλεξα το 6233 με τον ασύρματο στο κουμπί ΡΤΤ με το δικό, οι κάμερες είναι ακριβως ίδιες. Θα σε παρακαλούσα να μην ξανακάνεις λόγο για δύο παραγωγές διότι το thread το διαβάζουν υποψήφιοι αγοραστές. Δεν είναι ανάγκη να τους αποπροσανατολίζουμε με αερολογίες. Ας αφήσουμε τα κόκκινα και τα πράσινα στους φωτεινούς σηματοδότες.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑΛΗ προσοχη !!!! (δεν δισφυμιζω το καταστημα Απλος ειναι χρεος μου να προστατευσω τα παιδια εδω μεσα)

 

πολλα καταστηματα Γερμανος πουλανε κινητα Nokia τα οποια ειναι Παραεισαγωγης ,γιαυτο δεν εχoυν ελληνικα στο πληκτρολογιο οπως επεισης θα προσεξετε οτι δεν εχουν στο κουτι τους ταινια ασφαλειας της ALPHA COPY Προσοχη λοιπον οταν αγοραζετε να τα προσεχετε γιατι εαν παθει κατι το κινητο σας η ΑLPHA COPY δεν θα σας καλυπτει η εγγυηση , προσωπικα το ειχα παθει με ενα 5140i οπως και το παθανε αλλοι 2 φιλοι μου .

Αν ειναι ευρωπαικο τοτε εισαι τυχερος, σε καλυπτει. Υπαρχουν περιπτωσεις που ειναι και απ'την μεση ανατολή !!!!!:wacko: Εκει δεν σε καλυπτει. Αν θες αναβαθμιση λογο οτι με βαση το IMEI φαινεται οτι ειναι ξενο δεν περναει εγγυηση γιατι θα φανει στην nokia οτι εγινε αλλαγη γλωσσας.

 

Παντως ρε παιδια, για να γλυτωσετε 10 ευρω στην τιμη ειναι κριμα να σας ταλαιωρει συνεχεια μια συσκευη που στην τελικη ειναι εργαλειο.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...