Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρατηρησα οτι εαν δω στα στοιχια ενος μηνυματος εμφανιζει 3 ωρες πισω απο την ωρα που εχει σταλει!!!ειναι δυνατον.

μολις το ειδα νομιζα οτι φταιει το δικτυο της wind. εβγαλα την καρτα και την εβαλα σε ενα 6230 και εστειλα μηνυμα και η ωρα ηταν κανονικα.Τι γινεται τελικα με αυτο το ΝΟΚΙΑ 6233 εχει τουλαχιστον ενα χρονο που κυκλοφορει και ακομα προβληματα εχει???ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.μεχρι να αποσυρθει προβληματα θα εχει???

(εχω v 5.10 δεν νομιζω να κυκλοφορει και νεωτερη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα παρατηρησα οτι εαν δω στα στοιχια ενος μηνυματος εμφανιζει 3 ωρες πισω απο την ωρα που εχει σταλει!!!ειναι δυνατον.

μολις το ειδα νομιζα οτι φταιει το δικτυο της wind. εβγαλα την καρτα και την εβαλα σε ενα 6230 και εστειλα μηνυμα και η ωρα ηταν κανονικα.Τι γινεται τελικα με αυτο το ΝΟΚΙΑ 6233 εχει τουλαχιστον ενα χρονο που κυκλοφορει και ακομα προβληματα εχει???ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.μεχρι να αποσυρθει προβληματα θα εχει???

(εχω v 5.10 δεν νομιζω να κυκλοφορει και νεωτερη)

 

Εχεις ρυθμισει θερινη ωρα ? :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ρυθμισει θερινη ωρα ? :rolleyes:

 

και θερινη ωρα να μην εχω ρυθμιση 3 ωρες λαθος δεν ειναι πολυ.

Το εχε νομιζω gmt+2 ενω με θερινη ειναι gmt+3 αντε να το δοκιμασω και αυτο

 

φιλε μου τελικα είχες δικιο. αυτην η τιμ wind κανοντας την αυτοματη ενημερωση μου χαλασε τις ρυθμισεις.

απο οτι καταλαβα θερινη και χειμερινη δεν εχει επιλογη αλλα παιζουμε εμεις με το gmt+3 και τ0 gmt+2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μια ερωτηση, λεω να κανω αναβαθμιση με το καλωδιο της Νοκια. Εχω την εκδοση 3.70 και πειτε μου αν αξιζει τον κοπο. Απλα σε γενικες γραμμες δεν εχει προβληματα εκτος απο το σφαλμα συνδεσης που εβγαλε ξαφνικα χθες και την μεταβαση απο 3G σε GPRS.
Link to comment
Share on other sites

apo akoustiki pos paei?se akoune kala?tous akous kala?aposindeetai katholou?steketai kala sto auti xoris agkristro?

 

dose infos

 

λοιπον φιλε ακου τα εξης απο καποιον που χρησιμοποιει για 1η φορα bluetooth και δεν παρασυρεται ευκολα απο τα λογια αλλων: απο ακουστικη θα ελεγα σχετκα καλα. εχω μιλησει καμια ωρα περιπου μεσα στο σπιτι, που υπαρχει ησυχια, τους ακουω και με ακουνε καλα, αλλα πιστευω σε θορυβωδες περιβαλλον οτι δεν θα ειναι ευκολα τα πραγματα. δεν μου εχει αποσυνδεθει ως τωρα αν και δεν ισχυει αυτο με τα 10 μετρα, δηλ. αν εχω το κινητο σε ενα δωματιο και εγω παω σε ενα αλλο, πιανει και δεν πιανει. το συγκεκριμενο (180) χωρις αγκιστρο δυσκολα στεκεται στο αυτι, δεν ξερω το 185 αν διαφερει σε κατι, γι αυτο και προτιμησα το 180 που εχει και αγκιστρο. το σπαστικο ειναι οταν προσπαθεις να το βαλεις στο αυτι και εκεινη την ωρα εχεις εισερχομενη κληση, ειναι οτι ευκολα πατιεται το κουμπι της απαντησης κλησεων. αυτα απο μενα, οτι θελετε ρωτηστε με...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μια ερωτηση, λεω να κανω αναβαθμιση με το καλωδιο της Νοκια. Εχω την εκδοση 3.70 και πειτε μου αν αξιζει τον κοπο. Απλα σε γενικες γραμμες δεν εχει προβληματα εκτος απο το σφαλμα συνδεσης που εβγαλε ξαφνικα χθες και την μεταβαση απο 3G σε GPRS.

 

Εγω με το που το πηρα πριν 3 εβδομαδες, το εβαλα να κανει Update αμεσως. Καντο, να κερδισεις εχεις, να χασεις οχι...

Link to comment
Share on other sites

re paidia kana game paizie gia 6233???

 

εχει παιχνιδια φιλε δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922&page=34 :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

An kapoios htan anamesa sto 6233 kai to 6234 poio tha tou proteinate kai giati?:rolleyes:

 

Προσωπικά προτίμησα το 6233 μόνο και μόνο επειδή μου άρεσε περισσότερο εμφανισιακά. Τα τηλέφωνα είναι ίδια (η αν υπάρχουν διαφορές δεν είναι άξιες παρατήρησης).

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια παντως ειναι οπως το περιμενα, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!

Tο εχω απο τη Δευτερα το μεσημερι (οταν και φορτιστηκε) και ακομα ειναι ανοιχτο χωρις να αρχισει να "παραπονιεται".

Δεν μιλαω βεβαια παρα πολυ καθε μερα αλλα το εχω μονιμα στο 3G, δεν το κλεινω το βραδυ, 18 ωρες την ημερα ειναι connected σε bluetooth ακουστικο και δουλευω και opera mini καθημερινα...:)

Link to comment
Share on other sites

An kapoios htan anamesa sto 6233 kai to 6234 poio tha tou proteinate kai giati?:rolleyes:

 

6233 φίλε μου γιατί είναι πιο όμορφο και έχει και το κλασικό series40 μενού που είναι επίσης όμορφο και πολύ εύχρηστο.

Το 6234 είναι φορτωμένο με το άχαρο για μένα, vodafone live μενού.

 

Επίσης τα extra χαρακτηριστικά που έχει το site της vodafone για το 6234 κάτω κάτω, εννοείτε ότι τα έχει και το 6233 απλά τονίζονται στο 6234 για ευνόητους λόγους.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

6233 φίλε μου γιατί είναι πιο όμορφο και έχει και το κλασικό series40 μενού που είναι επίσης όμορφο και πολύ εύχρηστο.

Το 6234 είναι φορτωμένο με το άχαρο για μένα, vodafone live μενού.

 

Και τα 2 τηλεφωνα βασιζονται στο νεο Series 40 3rd editon Feauture Pack 1. Αν δεν αρεσει σε καποιον το vodafone theme, μπορει να βαλει το αλλο κλασσικο μπλε!

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 τηλεφωνα βασιζονται στο νεο Series 40 3rd editon Feauture Pack 1. Αν δεν αρεσει σε καποιον το vodafone theme, μπορει να βαλει το αλλο κλασσικο μπλε!

 

Δεν το γνώριζα αυτό, για το 6234 :O

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα αυτό, για το 6234 :O

 

Τα ιδια τηλεφωνα ειναι, απλα αλλαζει λιγο το design και οτι το 6234 ειναι vodafone branded. Αυτο σημαινει οτι το default theme ειναι ενα κοκκινο της vodafone (εμενα προσωπικα μου αρεσει) αλλα αν θελεις βαζεις οτι theme γουσταρεις, οτι εχει και καποια links για το vodafone live που απλα τα αγνοεις ;), και οτι το ενα ειναι μαυρο και το αλλο ασημι.

Α, και το σηματακι της vodafone στο κατω μερος του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια παντως ειναι οπως το περιμενα, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!

Tο εχω απο τη Δευτερα το μεσημερι (οταν και φορτιστηκε) και ακομα ειναι ανοιχτο χωρις να αρχισει να "παραπονιεται".

Δεν μιλαω βεβαια παρα πολυ καθε μερα αλλα το εχω μονιμα στο 3G, δεν το κλεινω το βραδυ, 18 ωρες την ημερα ειναι connected σε bluetooth ακουστικο και δουλευω και opera mini καθημερινα...:)

 

Sto 6234 anaferesai swsta?To 6233 exei thn idia antoxh me thn mpataria tou?:O

To 6234 to da apo konta..to 6233 oxi..prepei na to dw mou fainetai na exw apopsh :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sta xarakthristika vlepw kapoies extra leitourgies sto 6234 alla den exei pshfiakh katagrafh ysnomilias h hxografhsh..alithevei?To video toulaxiston einai me hxo?

 

Τα χαρακτηριστικά τους είναι ίδια απλά η vodafone δεν είναι αξιόπιστη στις περιγραφές. Καλύτερα να τα δείς απο το site της NOKIA. Όσο για το βίντεο, είναι 640x480 με ήχο. Τραβάει βίντεο εφάμιλλο ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής!!

Link to comment
Share on other sites

Sto 6234 anaferesai swsta?To 6233 exei thn idia antoxh me thn mpataria tou?:O

 

Ναι, στο 6234 αναφερομαι.

Απο τη μπαταρια τωρα, σαν τυπο εχουν την ιδια (BP-6M) και τα δυο τηλεφωνα αλλα στο net θα δεις οτι αυτος ο τυπος αναφερεται και σε 970 mAh αλλα και σε 1100, δεν ξερω λοιπον το 6233 τι "φοραει".

Το δικο μου (6234) εχει αυτη με τα 1100mAh, το γραφει μαλλιστα επανω στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο 6234 αναφερομαι.

Απο τη μπαταρια τωρα, σαν τυπο εχουν την ιδια (BP-6M) και τα δυο τηλεφωνα αλλα στο net θα δεις οτι αυτος ο τυπος αναφερεται και σε 970 mAh αλλα και σε 1100, δεν ξερω λοιπον το 6233 τι "φοραει".

Το δικο μου (6234) εχει αυτη με τα 1100mAh, το γραφει μαλλιστα επανω στην μπαταρια.

 

 

 

και το 6233 που εχω κανα 2μηνο 1100 εχει το γραφει στην μπαταρια:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ωχ δηλαδη εμενα που η μπαταρια δε γραφει καθολου για μιλιαμπερορια λετε να ειναι 970?το 6233 εχω..

 

Χμμ...μαλλον. Κι αυτο γιατι στις δικες μας, το 1100 το γραφει στην πισω μερια της μπαταριας.

Επισης διαβασα στο νετ οτι μερικα 6233, τα πρωτα που κυκλοφορησαν, ειχαν την εκδοση των 970 οποτε μπορει το δικο σου να "φοραει" αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...μαλλον. Κι αυτο γιατι στις δικες μας, το 1100 το γραφει στην πισω μερια της μπαταριας.

Επισης διαβασα στο νετ οτι μερικα 6233, τα πρωτα που κυκλοφορησαν, ειχαν την εκδοση των 970 οποτε μπορει το δικο σου να "φοραει" αυτη.

 

ωραια η vodafone!!και να φανταστεις δεν εχω 2 μηνες που το πηρα.και ειναι μαλιστα και αυτο με τον κοκκινο φακο.παιζει να κρατησαν την καλη και να μου βαλλαν τη μαπα!thanks φιλε!

Link to comment
Share on other sites

παιζει να κρατησαν την καλη και να μου βαλλαν τη μαπα!thanks φιλε!

 

Δε νομιζω...αλλωστε, σφραγισμενο δεν ηταν πριν το ανοιξεις ??

Αυτο με την μπαταρια παντως, το διαβασα και εδω (σε καποιο topic του myPhone). Η BP-6M, κυκλοφορουσε αρκετα πριν με 970 mAh. Με την εξελιξη ομως εχει φτασει στα 1100 και "φοριεται" σε τηλ. οπως το 6234 η το 9300.

Οι πρωτες συσκευες ομως του 6233, μπορει να ειχαν την 970αρα...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω...αλλωστε, σφραγισμενο δεν ηταν πριν το ανοιξεις ??

Αυτο με την μπαταρια παντως, το διαβασα και εδω (σε καποιο topic του myPhone). Η BP-6M, κυκλοφορουσε αρκετα πριν με 970 mAh. Με την εξελιξη ομως εχει φτασει στα 1100 και "φοριεται" σε τηλ. οπως το 6234 η το 9300.

Οι πρωτες συσκευες ομως του 6233, μπορει να ειχαν την 970αρα...

 

Φίλε το δικό μου ΔΕΝ είναι καθόλου παλιά έκδοση (είχε την 5.10 από τη "μάνα" του όταν το πήρα - το έχω ένα μήνα περίπου) κι όμως δεν αναγράφει πουθενά 1100 στη μπαταρία! Μήπως είναι κάπως αλλιώς τα πράγματα κι όχι ακριβώς έτσι όπως τα λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...