Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά με βοήθησες πάρα πολύ! Ευχαριστώ!

Τώρα όσον αφορά:

1) Την ηχογράφηση κλήσεων κάνει αυτόν το θόρυβο κάθε λίγο και λιγάκι ενω ηχογραφείς ή όχι;

2) Την ηχογράφηση γενικότερα, η διάρκεια εξαρτάται απο τον ελεύθερο χώρο στη μνήμη του κινητού ή της κάρτας; Επίσης σε τι μορφή αποθηκεύει τις ηχογραφήσεις; .wav?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικά με βοήθησες πάρα πολύ! Ευχαριστώ!

Τώρα όσον αφορά:

1) Την ηχογράφηση κλήσεων κάνει αυτόν το θόρυβο κάθε λίγο και λιγάκι ενω ηχογραφείς ή όχι;

2) Την ηχογράφηση γενικότερα, η διάρκεια εξαρτάται απο τον ελεύθερο χώρο στη μνήμη του κινητού ή της κάρτας; Επίσης σε τι μορφή αποθηκεύει τις ηχογραφήσεις; .wav?

1. Ναι

2. Εσυ του λες που θες να αποθηκευονται, μορφη .amr

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το βρήκατε αλλά το κινητό έχει μια πολύ καλή λειτουργία στη σύνταξη κειμένου. Μοιάζει πολύ με το "μολύβι" των smartphones.

 

Όταν γράφετε ένα οποιοδήποτε κείμενο, υπάρχιε η δυνατότητα να αντιγράψετε ένα τμήμα του κειμένου αυτού και να το χρησιμοποιείσετε είτε αλλού στο ίδιο κείμενο, είτε σε ένα νέο (πχ SMS ή Note).

 

Ενώ λοιπόν βρισκόμαστε σε κατάσταση σύνταξης κειμένου, επιλέγουμε: Επιλογές -> Επιλογή κειμένου (και βγαίνουμε πάλι στο κείμενο). Από εκεί τοποθετούμε τον κέρσορα στην αρχή του κειμένου που θέλουμε να αντιγράψουμε και μετά επιλέγουμε "Έναρξη". Μετά με τον δεξί φορέα (κεντρικό πολυπλήκτρο) και "χρωματίζουμε" το τμήμα του κειμένου που θέλουμε να αντιγράψουμε και στο τέλος επιλέγουμε "Αντιγραφή". Πλέον το κείμενο που επιλέξαμε έχει αντιγραφεί στη μνήμη και μπορούμε (επιλέγοντας: Επιλογές -> Επικόλληση) να το τοποθετήσουμε σε οποιοδήποτε πεδίο κειμένου!

 

This phone rulez :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο tip. Λοιπον με εντυπωσιασε το γεγονος οτι το κινητο μεταφερει αρχεια με καθε τροπο και δεν παρουσιαζει προβληματα. Επισης αφου παιρνει αρχεια java τοτε σιγουρα θα παιρνει και το IP remote. Tι λετε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

paidia ta ixia tou se sxesi me tou 6270 einai kalutera i xeirotera?

 

Έχει καλύτερα ηχεία!

Είχα το 6280 και μπορώ να στο βεβαιώσω...

Είναι στερεοφωνικά!

2 ηχεία... :D

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα: η καρτα μνημης που υπαρχει μεσα στο πακετο δεν γεμιζει.. δηλαδη παντα εχει περιθωριο 6-8 mb .. κ αφου βλεπω οτι υπαρχει ελευθερος χωρος και προσπαθω να στειλω κατι μου λεει: "χειρισμος απετυχε".

διορθωνεται ??? εχει συμβει και σε αλλους???

 

επιπλεον πηρα μια καρτα μνημης για το 6233 512mb αλλα στο κινητο λεει οτι εχει χωτητικοτητα μονο 483mb. εχει προβλημα?? να την αλλαξω??

 

 

help παιδια!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του αν τα εχει καποιος διπλα διπλα σε συγκριση με του 6131 ειναι περιπου ιδια? Δηλαδη ειναι καλυτερη σε αναλυση απο του 6131 που διαφημιζεται οτι εχει 16 εκ ,χρωματα.
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του αν τα εχει καποιος διπλα διπλα σε συγκριση με του 6131 ειναι περιπου ιδια? Δηλαδη ειναι καλυτερη σε αναλυση απο του 6131 που διαφημιζεται οτι εχει 16 εκ ,χρωματα.

 

Η οθόνη του 6131 είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος (34Χ44 έναντι 30Χ40), έχουν την ίδια ανάλυση (320Χ240) και παρότι το 6233 έχει 256Κ χρώματα, δεν είδα κάποια αισθητή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχουν κάποια σημαντική διαφορά. Πάντως η μικρή αυτονομία του 6131 ίσως να οφείλεται και στην οθόνη του :worry:
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχουν κάποια σημαντική διαφορά. Πάντως η μικρή αυτονομία του 6131 ίσως να οφείλεται και στην οθόνη του :worry:

 

Σίγουρα. Με δύο οθόνες και μικρή μπαταρία δεν περιμένεις και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα: η καρτα μνημης που υπαρχει μεσα στο πακετο δεν γεμιζει.. δηλαδη παντα εχει περιθωριο 6-8 mb .. κ αφου βλεπω οτι υπαρχει ελευθερος χωρος και προσπαθω να στειλω κατι μου λεει: "χειρισμος απετυχε".

διορθωνεται ??? εχει συμβει και σε αλλους???

 

επιπλεον πηρα μια καρτα μνημης για το 6233 512mb αλλα στο κινητο λεει οτι εχει χωτητικοτητα μονο 483mb. εχει προβλημα?? να την αλλαξω??

 

 

help παιδια!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα: η καρτα μνημης που υπαρχει μεσα στο πακετο δεν γεμιζει.. δηλαδη παντα εχει περιθωριο 6-8 mb .. κ αφου βλεπω οτι υπαρχει ελευθερος χωρος και προσπαθω να στειλω κατι μου λεει: "χειρισμος απετυχε".

διορθωνεται ??? εχει συμβει και σε αλλους???

 

επιπλεον πηρα μια καρτα μνημης για το 6233 512mb αλλα στο κινητο λεει οτι εχει χωτητικοτητα μονο 483mb. εχει προβλημα?? να την αλλαξω??

 

 

help παιδια!!!!

 

Προφανώς "κρατάει" κάποιο χώρο για τυχούσες default αποθηκεύσεις αρχείων ηχογράφησης, εικόνων, ήχων κλπ.

Η χωρητικότητα της κάρτας σου είναι η σωστή, αφού για λόγους marketing το μέγεθος δεν αναφέρεται σε ΜΒ αλλά σε bytes. 483Χ1024Χ1024=512 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς "κρατάει" κάποιο χώρο για τυχούσες default αποθηκεύσεις αρχείων ηχογράφησης, εικόνων, ήχων κλπ.

Η χωρητικότητα της κάρτας σου είναι η σωστή, αφού για λόγους marketing το μέγεθος δεν αναφέρεται σε ΜΒ αλλά σε bytes. 483Χ1024Χ1024=512 περίπου.

pws tha to rythmisw na min krataei default pithmiseis???? to exei kanei se kanena allo????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τις αναφορές παράδοσης και τα εισερχόμενα μηνύματα δείχνουν μια ώρα πίσω. Γνωρίζει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ωπα, αμα παρει τωρα καποιος το κινητο θα θελει παιδια αναβαθμιση? Αν δειχνει ετσι την ωρα αναφορας τοτε σιγουρα ειναι bug.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου όπως και η πρώτη φουρνιά έχει τη version 3.70 αλλά δεν γνωρίζω αν τα τηλέφωνα που πωλούνται αυτή τη στιγμή έχουν νεότερο λογισμικό. Ώστοσο δεν είναι κάτι σοβάρο που να καταστεί το τηλέφωνο προβληματικό.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΣΤΩ ΚΑΤΑ ΤΙ Η ΟΘΟΝΗ 6131 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΧΡΗΣΗ ΠΟΙΟ ΑΠ ΤΑ ΔΥΟ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΑΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΟΤΑΝ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΕΝΑ Η ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ. ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ. ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει τα λεφτα του???:worry:

 

Μέχρι το τελευταίο ευρώ.

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΣΤΩ ΚΑΤΑ ΤΙ Η ΟΘΟΝΗ 6131 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΧΡΗΣΗ ΠΟΙΟ ΑΠ ΤΑ ΔΥΟ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΑΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΟΤΑΝ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΕΝΑ Η ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ. ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ. ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Καλώς ήρθες. Γράφε με πεζά αν μπορείς.

Και τα δύο τηλέφωνα είναι πολύ καλά. Το 6233 υπερέχει στα ηχεία, την κάμερα, την μπαταρία και φαίνεται πιο κυριλέ, ενώ το 6131 στο design.

Δείκτες SAR: 6131 0,85

6233 0,80

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

Link to comment
Share on other sites

Δεν άργησε η πρώτη επίσκεψη στο service. To pop port φαίνεται ότι δεν κάνει καλή επαφή με το handsfree και ενώ κουνάω το βύσμα μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου, αυτός δεν με ακούει με τίποτα :(

 

Από τις 16/8 θα πάω στο service. Πάντως επικοινώνησα με το Πλαίσιο και μου είπαν ότι τα Nokia service δέχονται κανονικά τις δικές τους συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα της απάντησης. Αυτά με τους δείκτες τα καταλαβαίνω. Σε ότι έχει να κάνει με την ακτινοβολία, εννούσα το πόσο μακρια είναι η κεραία από το κεφάλι στη μία και στην άλλη περίπτωση τηλεφώνου κατά τη συνομιλία. (αν παίζει βέβαια κάποιο ρόλο)

Ευχαριστώ για την υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα της απάντησης. Αυτά με τους δείκτες τα καταλαβαίνω. Σε ότι έχει να κάνει με την ακτινοβολία, εννούσα το πόσο μακρια είναι η κεραία από το κεφάλι στη μία και στην άλλη περίπτωση τηλεφώνου κατά τη συνομιλία. (αν παίζει βέβαια κάποιο ρόλο)

Ευχαριστώ για την υπομονή

Αν δεν κάνω λάθος η κεραία του 6131 βρίσκεται στο τμήμα του πληκτρολογίου (πίσω και πάνω), άρα είναι λιγότερο επιβλαβές καθώς αυτό που έρχεται σε επαφή με το κεφάλι σου είναι το τμήμα της οθόνης που δεν ενσωματώνει την κεραία. Για το 6233 τα πράγματα είναι πιο απλά. Βρίσκεται στο πίσω-άνω μέρος και σίγουρα πιο κοντά στο κεφάλι σου από το 6131.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...