Jump to content

.:The Movies:.


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.ebgames.com/ebx_assets/product_images/235201.jpg

 

 

http://www.lionhead.com/themovies/

 

 

 

 

Πριν λίγες μέρες βγήκε στην κυκλοφορία το THE MOVIES.Πρόκειται για ένα πολλά υποσχόμενο παιχνίδι το οποίο,νομίζω,αξίζει να έχει το δικό του thread!

 

 

Έχετε φτιάξει καμιά ταινία ;;:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εθιστικό και καλοδουλεμένο παιχνίδι. Δυστυχώς έχω προλάβει να το παίξω λίγο μόνο, αλλά με είχε απορροφήσει τόσο πολύ που μόλις σηκώθηκα από την καρέκλα δε θυμόμουν που βρισκόταν το κάθε δωμάτιο στο σπίτι... :lol: Τελευταία φορά που με απορρόφησε τόσο ένα παιχνίδι ήταν με το World of Warcraft που ξεκίνησα να το παίζω στις 8 το απόγευμα και σταμάτησα στις 4 το πρωί! :X Το μόνο αρνητικό που έχω βρει από τη 1 περίπου ώρα που ασχολήθηκα είναι τα γραφικά στις ταινίες που γυρίζεις: Πλήρης έλλειψη antialiasing (δεν υπάρχει επιλογή για ενεργοποίηση), μέτρια ποιότητα στα εφέ (π.χ. βροχή) και διάφορα άλλα τέτοιου στυλ.

Link to comment
Share on other sites

To παιχνιδι στην αρχη με ενθουσιασε αλλα με απογοητευσε το γεγονος οτι οι ταινιες μου ηταν χαλια.Σιγα σιγα ομως,φτιαχνεις ταινιες ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ και ειναι πολυ διασκεδαστικο!

 

Μπορεις να κατσεις για ωρες προσπαθωντας να βελτωσεις τα studios σου!

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς είναι το παιχνίδι?

Προσπαθεις να φτιαξεις τα δικα σου κινηματογραφικα studios,επιλεγοντας ηθοποιους,σκηνοθετες,σεναριογραφους,κτιρια που θα γυριζονται οι ταινιες σου κτλ...

 

Φτιαχνεις ταινιες (διαλεγεις τι ειδους ταινια θα γυρισεις,τι σκηνες,ποιοι θα παιξουν κτλ) και αναλογα την ποιοτητα τους,αναπτυσσεται και ''ανεβαινει'' τα studios σου (20th century κτλ :D )!

 

Θα ελεγα οτι μοιαζει και με το Sims!:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεις να φτιαξεις τα δικα σου κινηματογραφικα studios,επιλεγοντας ηθοποιους,σκηνοθετες,σεναριογραφους,κτιρια που θα γυριζονται οι ταινιες σου κτλ...

 

Φτιαχνεις ταινιες (διαλεγεις τι ειδους ταινια θα γυρισεις,τι σκηνες,ποιοι θα παιξουν κτλ) και αναλογα την ποιοτητα τους,αναπτυσσεται και ''ανεβαινει'' τα studios σου (20th century κτλ :D )!

 

Θα ελεγα οτι μοιαζει και με το Sims!:)

μόλις άρχισα να το κατεβάζω κ εγώ.. :) σύνφωνα με αυτά που έχω διαβάσει μου θυμίζει λίγο Lula :O :O

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά το κατέβασα απο torrentspy και είναι σε μορφή *.rar το θέμα είναι οτι για να το ξεζιπάρω μου ζητάει κωδικό κάτι το οποίο δεν έχω δεί πουθενά όσο έψαξα και στο torrentspy αλλα και στο internet! αν έχει κανεις καμία λύση παρακαλώ 1 pm... :(
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κατέβασα απο torrentspy και είναι σε μορφή *.rar το θέμα είναι οτι για να το ξεζιπάρω μου ζητάει κωδικό κάτι το οποίο δεν έχω δεί πουθενά όσο έψαξα και στο torrentspy αλλα και στο internet! αν έχει κανεις καμία λύση παρακαλώ 1 pm... :(

 

Πως είναι το όνομα του αρχείου/αρχείων που κατέβασες?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το όνομα του αρχείου/αρχείων που κατέβασες?

The.Movies-RELOADED.DVDr.iso.rar.rar

το οποίο έχει μέσα 130 *.rar :O

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μόνο 1, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό.

Δοκίμασε το Password: piratic-org.elekta.lt

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μόνο 1, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό.

Δοκίμασε το Password: piratic-org.elekta.lt

όντως δεν είναι αυτό... :( γμτ :( τι να κάνω ? να το ξανακατεβάσω???

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ..

Άλλη φορά να κοιτάς τα comments(σχόλια) απο εκεί που κατεβάζεις.

Έψαξα για το torrent αρχείο που γράφεις και σε όλα τα torrent sites που το βρήκα,

ή δεν υπήρχαν comments ή ρωτούσαν το password και δεν απαντούσε κανένας.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

άλλη φορα θα κοιτάω ;) το πάθημα μου έγινε μάθημα.. :(

αν το έχει κατεβάσει κανείς παίδες, ας πεί το serial για το *.rar . ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το έχω και εγώ το συγκεκριμένο παιχνίδι αν και δυστυχώς δεν έχω παίξει αρκετά... Που ελέυθερος χρόνος hehe
Link to comment
Share on other sites

ki egw to pira alla paw kata diaolou, oi tainies mou me to zori einai 3 asterwn, oi star mou mexri na kataxiothoun exoun ftasei na einai 80 xronwn kai sta brabeia den exw oute mia ypopsifiotita....koinws exoun spasei ta neura mou
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως φτιαχνεις δικια σου ταινια?? εμενα μονοι τους κανουν τα γυρισματα!!!Πως μπορω να τα φτιανχω μονος μου?
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αξίζει...αλλά για να είμαι ειλικρινής περίμενα πιο πολλά...Δεν είναι και τόσο εύκολο να φτιάξεις μια ταινία τελικά...

 

Κάποια πράγματα που δεν είχε και με ενόχλησε:

 

1)Box office - είχε βέβαια ένα που έμοιαζε με all-time box office δεν ανανεωνόταν δηλαδή κάθε "βδομάδα" όπως ένα νορμάλ box office και έδειχνε απλά τις πιο "εμπορικές ταινίες όλων των εποχών"

2)Είχα μια ελπίδα πως οι δημιουργοί θα είχαν σκεφτεί μια μικρή λεπτομέρεια που θα άλλαζε τη μορφή του παιχνιδιού - την εποχή του DVD... Πίστευα πως όταν θα έφτανες στο 1998 και πάνω (την εποχή "έκρηξης" του DVD δηλαδή) θα μπορούσες να βγάζεις τις ταινίες σου και σε DVD....Αυτό θα προσέφερε μια ακόμα αγορά και εκεί θα μπορούσε να έχει ένα αντίστοιχο box office (αν και θα προτιμούσα να έχει το εβδομαδιαίο που πρότεινα παραπάνω και όχι αυτό που είχε τελικά στο παιχνίδι)

3) Θα ήθελα πέρα από την ίδια την ταινία να ασχολήσαι - αν ήθελες βέβαια πάντα - με το promotion της ταινίας λίγο περισσότερο απ' οτι είχες την ευκαιρία στο παιχνίδι. Διαφημίσεις, artwork, memorabillia...κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου... Κυρίως δε θα ήθελα να μπορώ να ασχολούμε περισσότερο με το σχεδιασμό π.χ. της Αφίσας της ταινίας ή να φτιάχνω ένα δικό μου τρέιλερ το οποίο θα πήγαινε στους υποτιθέμενους κινηματογράφους.... (αν και εδώ που τα λέμε, τι τρέιλερ να βγάλεις, όταν η ίδια η ταινία έχει διάρκεια τρέιλερ)

 

Αλλά ποτέ δεν ξέρεις, πάντα υπάρχουν τα sequel!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει το "Stunts & Effects" αλλά δεν νομίζω να προσφέρει κάτι παραπάνω από αυτά που λέει ο τίτλος - δηλαδή έξτρα σκηνές δράσης και έξτρα σκηνικά έξτρα ρούχα και πιθανόν παραπάνω σενάρια...

 

Αν το έχει κάποιος ας μας πει...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ego pantos theoro to paixnidi arketa didskolo giati kapia stigmi oi ithopioi ine disarestimeni me anoitous logous kai ego den mporo na kano tipota me apotelesma oan exoun apoktisi kapia empiria na feygoun!:mad: :mad: :mad:

sta brabia exi pari kanis tipota?????????:confused: ego mono mia iposifiotia ixa!!:(

apo senaria mi po:X :X meta bias xepernoun to enanisi asteraki!!:(

ki ala polaaaaa.............................................

 

pantos ine arketa aporofitiko paixnidi:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...