Jump to content

Vivodi DSL Cube


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου το εχω πληρωσει τι να κανω? οταν τελειωσει δε θα το ανανεωσω,θα εχω το free.:confused:

A,8a to 3ereis,apla h8ela na sou pw,oti an den to ananewseis,ananewnetai

kata kapoio tropo mono tou,kai sou erxetai logariasmos na plhrwseis sthn trapeza

ka8e mhna 3exwrista.Prepei na steileis fax egkairws na to diakopseis.Rwta tous gia

na sai sigouros ;)

 

Οχ και εγώ έβγαλα τον ΟΤΕ εντελώς για να βάλω βιβόντι

Εκανα βλακεία δηλαδή ; ο ΟΤΕ έπαιρνε τηλέφωνο και ενοχλούσε στο σπίτι σαν ζητούληδες αν τυχόν είχε λήξει ο λογαριασμός μια μέρα και σε προσβάλαν με το ύφος τους

Δεν τους ανέχομαι να με ενοχλούν με τέτοια μιζέρια και τους έκοψα

Kytta,antikeimenika milame twra,an e3aireseis to klassiko "egw den akouw tpt"

oson afora ton 8oryvo gia ta palia splitterakia,

tous eixa prh3ei KANONIKA oson afora to pote 8a me syndesoun kai panta me eixan sta opa opa,

oses fores exw parei,exoume piasei kai kouventoula me thn e3yphrethsh peri diktywn,programmatwn klp,

kai mia fora mono me "enoxlhsan",gia na mou poun oti elh3e to proplhrwmeno paketo mou,gia na to ananewsw.Apla afhsan thlefwno kai den 3anaenoxlhsan :D

Καλα παιδια μεγαλη απογοητευση η vivodi..... Οχι μονο ειναι επιθετικοι στα τηλεφωνα αλλα δεν σου λενε τπτ μονο δοκιμαστε κατα τις 5 που ειναι οι ανωτεροι εδω... εχω αναλογο thread με την ιστορια μου...δειτε μονοι σας...

Edw ? :wacko: Pou edw ? :wacko: Sth vivodi douleveis? :p

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A,8a to 3ereis,apla h8ela na sou pw,oti an den to ananewseis,ananewnetai

kata kapoio tropo mono tou,kai sou erxetai logariasmos na plhrwseis sthn trapeza

ka8e mhna 3exwrista.Prepei na steileis fax egkairws na to diakopseis.Rwta tous gia

na sai sigouros ;)

 

 

Kytta,antikeimenika milame twra,an e3aireseis to klassiko "egw den akouw tpt"

oson afora ton 8oryvo gia ta palia splitterakia,

tous eixa prh3ei KANONIKA oson afora to pote 8a me syndesoun kai panta me eixan sta opa opa,

oses fores exw parei,exoume piasei kai kouventoula me thn e3yphrethsh peri diktywn,programmatwn klp,

kai mia fora mono me "enoxlhsan",gia na mou poun oti elh3e to proplhrwmeno paketo mou,gia na to ananewsw.Apla afhsan thlefwno kai den 3anaenoxlhsan :D

 

Edw ? :wacko: Pou edw ? :wacko: Sth vivodi douleveis? :p

 

Καταλαβαινεις πιστευω τι εννοω!! αυτα μου ελεγαν οι τυπαδες που μιλαν στα τηλεφωνα... δλδ "δοκιμαστε κατα τις 5 που ειναι οι ανωτεροι εδω" δλδ εναν διευθυντη ολον και ολον που πηρε το τηλεφωνο και μου μιλησε..πιστευω τωρα να ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ!!!:p :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακουσε κανεις για την ενδεχομενη πτωχευση της vivodi?κατι τετοιο φημολογειται...
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Ακουσε κανεις για την ενδεχομενη πτωχευση της vivodi?κατι τετοιο φημολογειται...

πτωχευση?

μη μας λες τετοια

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι εμείς που έχουμε vivodi δεν πρόκειται να αναβαθμιστούν οι γραμμές μας, ε?

Τέλος Σεπτέμβρη λήγει η δική μου σύνδεση και σκέφτομαι να αλλάξω, δεν έχω αποφασίσει βέβαια ακόμα αν θα πάω στον ΟΤΕ.

Τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να φύγω από τη vivodi? Φαντάζομαι δεν θα με αφήσουν και πολύ εύκολα να διακόψω, έτσι δεν είναι?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελειώνει 11/10 και θέλω να ρωτήσω, γίνεται να κόψω την γραμμή πρίν τελειώσει το 5μηνο?

Να δούμε πάλι τι θα τραβήξουμε για να φύγουμε κι απο Vivodi, με την OTEnet μου πήρε 4 μήνες.

Λέω να ξαναπάω σε OTEnet πάλι, γιατί αν διαλέξω άλλο provider θα περιμένω 1-2 μήνες για ελεύθερη θύρα.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι εμείς που έχουμε vivodi δεν πρόκειται να αναβαθμιστούν οι γραμμές μας, ε?

Τέλος Σεπτέμβρη λήγει η δική μου σύνδεση και σκέφτομαι να αλλάξω, δεν έχω αποφασίσει βέβαια ακόμα αν θα πάω στον ΟΤΕ.

Τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να φύγω από τη vivodi? Φαντάζομαι δεν θα με αφήσουν και πολύ εύκολα να διακόψω, έτσι δεν είναι?

Η αναβάθμιση υσχυει για ολους.

 

@Crypton-R- Εχεις dsl cube? Μην ξεχνας οτι εχεις κανει αίτηση για 5 μηνες

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το dsl cube εχω. Εχω κάνει αίτηση για 5 μήνες αλλά δεν είχα διαβάσει τους όρους. Στους όρους γράφει οτι δεν γίνεται να διακόψω πιο πρίν?

 

Τι εννοείς οτι η αναβάθμιση ισχύει για όλους? Δηλαδή θα αναβαθμιστούν και οι δικές μας γραμμές απο 384-512-1024 σε 768-1024-2048?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη vivodi τηλέφωνο και μου είπε ότι η αναβάθμιση δεν ισχύει για εμάς :confused:

Γι αυτό και σκέφτομαι να αλλάξω...

Αν διακόψω με τη vivodi θα πρέπει μετά πάλι να περιμένω μέχρι να ελευθερωθούν ports?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε παιδιά και θα δούμε τι θα γίνει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για όλους θα ισχύσει η αναβάθμιση, είναι δυνατόν να μην, τότε θα φύγουν όλοι...

 

Και μένα παράξενο μου φαίνεται να μην γίνει αναβάθμιση. Γιατί όμως όταν πήρα τηλέφωνο στο 13880, μου είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο?:confused:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατί το 96% εκεί μέσα είναι άσχετοι.

Εγώ θα έλεγα ότι πιο απλά κανείς δεν τους ενημερώνει για το τι θα κάνει η εταιρία.

Εσύ αν δούλευες εκεί θα έπαιρνες την ευθύνη να πεις περιχαρής "ΝΑΙ, θα σας αναβαθμίσουμε!" αν δε σου έχουν πει οι απωπάνω να το πεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη vivodi τηλέφωνο και μου είπε ότι η αναβάθμιση δεν ισχύει για εμάς :confused:

Γι αυτό και σκέφτομαι να αλλάξω...

Αν διακόψω με τη vivodi θα πρέπει μετά πάλι να περιμένω μέχρι να ελευθερωθούν ports?

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

Εμενα μου είπαν οτι η ότι θα υσχίσει στον οτε, αυτο θα ισχύσει και σε ολες τις αλλες εταιρίες.

Εχω και την συνομιλία κατεγραμμένη..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι τότε να αναβαθμίσουν και τις δικές μας...

Άντε να δούμε... ΘΑ ξαναπάρω αν είναι κάποια στιγμή τηλέφωνο να δω τι θα μου πούνε :D

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να προπληρώσω για 1024, για 12 μήνες στα 269 ευρώ;;

Ποτέ δεν αξίζει να πάρεις σύνδεση για πολλούς μήνες γιατί κάθε 3 μήνες υπάρχουν άλλες τιμές, καλύτερα πακέτα-προσφορές, κλπ. Πιστεύω πως είναι καλύτερα να παίρνεις προπληρωμένα πακέτα των 3 μηνών.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν αξίζει να πάρεις σύνδεση για πολλούς μήνες γιατί κάθε 3 μήνες υπάρχουν άλλες τιμές, καλύτερα πακέτα-προσφορές, κλπ. Πιστεύω πως είναι καλύτερα να παίρνεις προπληρωμένα πακέτα των 3 μηνών.

Συμφωνώ ότι οι 12 μήνες είναι πολλοί.

Προτείνω τα πολύ καλά εκάμηνα της Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακουσε κανεις για την ενδεχομενη πτωχευση της vivodi?κατι τετοιο φημολογειται...
Δεν ισχυει η πτωχευση

Οσο για την αναβαθμιση των γραμμων αναμενεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Πτώχευση σίγουρα όχι.

Αν βαρεθεί η οικογένεια Ευφραίμογλου να χρηματοδοτεί την εταιρία, θα βρεθούν πολλοί ενδιαφερόμενοι για να την πάρουν, λόγω του πολύ μεγάλου μεριδίου εταιρικών πελατών που έχει.

Εδώ δεν πτώχευσε (για την ώρα) η Telepassport.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα πάλι στη vivodi να ρωτήσω πότε τελειώνει το πακέτο μου ακριβώς για να στείλω την αίτηση διακοπής....

Και μου λένε 29/11 :blink: Μα πως... Αφού εγώ είχα πάρει για 3 μήνες και ενεργοποιήθηκε τέλη Ιουνίου. Όχι μου λέει, αποκλείεται... Το κλείνω και λέω να ξαναπάρω να μιλήσω με κανέναν άλλο μήπως έκανε κάποιο λάθος!

Ρωτάω και μου λένε πάλι 29/11. Ε μα δεν γίνεται αυτό... Ρωτάω μήπως είναι οι 2 μήνες δώρο? Μου λέει όχι αγοράσατε για 5 μήνες... Λέω εγώ πλήρωσα 39 ευρώ, που ήταν προσφορά ημέρας, για 3 μήνες! Ξαναρωτάω μήπως οι 2 μήνες είναι δώρο, η απάντησή του πάλι οχι! Ουφ! Θα με σκάσουν... Ε και πριν το κλείσουμε μου λέει, ναι εντάξει οι 2 μήνες είναι δώρο :confused:

Δεν ξέρω τι να πω....:worry:

Υπάρχει περίπτωση να με βάλουν να πληρώσω τίποτα για τους 2 επιπλέον μήνες? Αφού το θυμάμαι! Για 3 μήνες αγόρασα!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα πάλι στη vivodi να ρωτήσω πότε τελειώνει το πακέτο μου ακριβώς για να στείλω την αίτηση διακοπής....

Και μου λένε 29/11 :blink: Μα πως... Αφού εγώ είχα πάρει για 3 μήνες και ενεργοποιήθηκε τέλη Ιουνίου. Όχι μου λέει, αποκλείεται... Το κλείνω και λέω να ξαναπάρω να μιλήσω με κανέναν άλλο μήπως έκανε κάποιο λάθος!

Ρωτάω και μου λένε πάλι 29/11. Ε μα δεν γίνεται αυτό... Ρωτάω μήπως είναι οι 2 μήνες δώρο? Μου λέει όχι αγοράσατε για 5 μήνες... Λέω εγώ πλήρωσα 39 ευρώ, που ήταν προσφορά ημέρας, για 3 μήνες! Ξαναρωτάω μήπως οι 2 μήνες είναι δώρο, η απάντησή του πάλι οχι! Ουφ! Θα με σκάσουν... Ε και πριν το κλείσουμε μου λέει, ναι εντάξει οι 2 μήνες είναι δώρο :confused:

Δεν ξέρω τι να πω....:worry:

Υπάρχει περίπτωση να με βάλουν να πληρώσω τίποτα για τους 2 επιπλέον μήνες? Αφού το θυμάμαι! Για 3 μήνες αγόρασα!

Mην το κουράζεις πολύ το θέμα!

Έκανε λάθος το Πλαίσιο, και αντί να σου δώσει τρίμηνο Cube σου έδωσε πεντάμηνο.

Κάνε την πάπια! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα πάλι στη vivodi να ρωτήσω πότε τελειώνει το πακέτο μου ακριβώς για να στείλω την αίτηση διακοπής....

Και μου λένε 29/11 :blink: Μα πως... Αφού εγώ είχα πάρει για 3 μήνες και ενεργοποιήθηκε τέλη Ιουνίου. Όχι μου λέει, αποκλείεται... Το κλείνω και λέω να ξαναπάρω να μιλήσω με κανέναν άλλο μήπως έκανε κάποιο λάθος!

Ρωτάω και μου λένε πάλι 29/11. Ε μα δεν γίνεται αυτό... Ρωτάω μήπως είναι οι 2 μήνες δώρο? Μου λέει όχι αγοράσατε για 5 μήνες... Λέω εγώ πλήρωσα 39 ευρώ, που ήταν προσφορά ημέρας, για 3 μήνες! Ξαναρωτάω μήπως οι 2 μήνες είναι δώρο, η απάντησή του πάλι οχι! Ουφ! Θα με σκάσουν... Ε και πριν το κλείσουμε μου λέει, ναι εντάξει οι 2 μήνες είναι δώρο :confused:

Δεν ξέρω τι να πω....:worry:

Υπάρχει περίπτωση να με βάλουν να πληρώσω τίποτα για τους 2 επιπλέον μήνες? Αφού το θυμάμαι! Για 3 μήνες αγόρασα!

Εκείνη την περίοδο, η vivodi είχε καταργήσει τα 3μηνα πακέτα και τα έκανε αυτόματα 5μηνα. Οπότε όποιο 3μηνο πακέτο έμεινε σε μαγαζί στην ουσία ήταν 5μηνο.

Τωρα το ότι το πλήρωσες 39€ έχει να κάνει με το ότρι δεν ενημερώθηκε το πλαίσιο.

 

Η Μ@Μ@ΚΙ@ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ: κι εγώ εκείνη τν περίοδο το πήρα αλλα το μαγαζί ηταν ενημερωμένο και έτσι το πλήρωσα κανονικά :mad: :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη πάπια να την κάνω.

Αν όμως δουν κάποια στιγμή την αίτηση μου και δουν ότι ήταν μόνο για 3μηνο και μου πουν μετά λάθος, πρέπει να πληρώσεις τη διαφορά τι κάνω?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...