Jump to content

Redmi A3


yannismar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


redmi-a3 - Xiaomi UK

image.thumb.png.58a1d13a9e99a9db73d08c66ced0bfeb.png

image.thumb.png.faf1f3b9427a7ffa98c7e6cfca58ad21.png

image.thumb.png.bded1782ed590dbcd10f13e9589607ab.png

 

 

Kύρια χαρακτηριστικά:

Android 14

  • 6.71 inches screen 90Hz
  • 3GB RAM/4GB ROM, micro sd compability 
  • USB TYPE C 

 

Τιμή στην Ελλάδα (επίσημη): 99.89€ από εδώ:Smartphone Redmi A3 3/64GB Midnight Black | Xiaomi Store Greece (mistore-greece.gr)

Διαθέσιμο σε 3 χρώματα

 

 

 

Το έχει πάρει κανείς;

 

Edited by yannismar

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν οι υπολογιστές σπρώχνουν την τεχνολογία για να μας κρατούν απασχολημένους.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιλώντας, από πείρα που είχα με αντίστοιχης τιμής Redmi, αν τυχόν το σκέφτεσαι, είτε το αποφεύγεις και αγοράζεις κάτι καλύτερο, είτε οπλιζεσαι με υπομονή. Εξαρτάται για τη χρήση που το θέλεις βέβαια, για πολύ απλή χρήση, δεν θα υπάρχει θέμα αλλά για το κάτι παραπάνω, θα βλαστημίσεις την ώρα και τη στιγμή. 

Το MIUI είναι βαρύ λογισμικό και με αυτά τα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα ζοριζεται το κινητό, χίλιες φορές να πάρεις κάτι ακριβότερο, με το συγκεκριμένο δεν....

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12822&idPhone2=12058 άλλη μάρκα κοιτάς;αυτό από Ελλάδα στα 100€;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! 

Το αγόρασα ήδη στις £69 από Λονδίνο με δώρο ένα mi band 8 active.

H συσκευή δε πατάει πάνω στο miui (ή τέλος πάντων πατάει πάνω σε κάτι lighter) και δεν έχει το ίδιο interface πχ με το redmi 8 που ήταν η προηγούμενη συσκευή μου.

 

Για να είμαι ειλικρινής, στη τιμή του και για εμένα που κάνω χρήση mail, browsing, whatsapp και χάρτες με την έως τώρα εμπειρία μου (1 εβδομάδα) η συσκευή είναι τίμια και δε δείχνει προβλήματα.

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν οι υπολογιστές σπρώχνουν την τεχνολογία για να μας κρατούν απασχολημένους.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως, με βάση τη χρήση που κάνεις, δεν φαίνεται να του βάζεις δύσκολα, θεωρητικά, δεν θα έχεις θέμα και μακάρι να βγάλει την αξία του και με το παραπάνω το τηλέφωνο, καλορίζικο! Πιθανόν βέβαια να έχουν εξελιχθεί και στη φθηνή κατηγορία τα Xiaomi, η εμπειρία μου ήταν πριν από λίγα χρόνια επομένως, δεν επιμένω....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ο σύντροφός μου πριν μια εβδομάδα. Ζήτημα να κρατάει η μπαταρία μια μέρα. Κάνει κάτι λάθος με την φόρτιση;  υπάρχει άλλη δυνατότητα φόρτισης πλην των με 40 λεπτών; εννοώ για μια ώρα περίπου. Το α35 της samsung που πήρα εγώ, πλήρης φόρτιση σε μία ώρα και ένα τέταρτο. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την ταχύτητα φόρτισης η διαφορά στη χρονική διάρκεια της διαδικασίας. Το Xiaomi φορτίζει με περισσότερα Watt, γι'αυτό κάνει πιο γρήγορα. Μπορεί να φορτιστεί με λιγότερα Watt, αν το φορτισει με έναν άλλο φορτιστή, με αυτόν του Samsung πχ. Δεν υπάρχει σχετική ρύθμιση, συνδέεις έναν άλλο φορτιστή, που φορτίζει με λιγότερα Watt. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετά από κάμποσους μήνες ακολουθεί Review (mini):
 

 

Έχω το Redmi A3 εδώ και 5 μήνες και πρέπει να πω ότι είμαι πραγματικά ευχαριστημένος με την αγορά.
Αν και είναι εξαιρετικά φθηνό, κάνει τη δουλειά του περίφημα για τα καθημερινά πράγματα που χρειάζομαι, όπως πλοήγηση στο ίντερνετ, emails και διάφορες εφαρμογές.
Η μπαταρία του κρατάει πολύ καλά, με βγάζει άνετα όλη την ημέρα.
Το καλύτερο είναι ότι εδώ στο Λονδίνο η τιμή του για την έκδοση 3/64 έχει πέσει στις 59 λίρες! Για τα λεφτά του, δεν θα μπορούσα να ζητήσω κάτι καλύτερο. Αν ψάχνετε κάτι αξιόπιστο και οικονομικό, το προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν οι υπολογιστές σπρώχνουν την τεχνολογία για να μας κρατούν απασχολημένους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...