Jump to content

Ερώτηση για ίντερνετ σε επαγγελματικό χώρο, χωρίς σταθερό τηλέφωνο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να έχω την δυνατότητα για ίντερνετ σε επαγγελματικό χώρο, χωρίς να υποχρεωθώ να εγκαταστήσω τηλεφωνική γραμμή.

Επειδή δεν το κατέχω το θέμα:

1. Τι επιλογές έχω;

2. Με συμφέρει τελικά να το κάνω με αυτόν τον τρόπο ή μήπως είναι μονόδρομος και η τηλεφωνική γραμμή;

3. Θέλω να κάνω βιντεοκλήσεις. Στο κινητό μου έχω κάποια δωρεάν Gb. Μια βιντεοκλήση, διάρκειας 1 ώρας περίπου, πόσα Gb θα μου "φάει";

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mobile internet.

Από τις 3 εταιρείες, γνωρίζεις πως πάει το σήμα στο σημείο;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Με την vodafone που έχω δοκιμάσει, σε απλό όμως σερφάρισμα, καλό δείχνει. 

Φαντάζομαι όμως ότι για μια βιντεοκλήση οι απαιτήσεις θα είναι διαφορετικές, οπότε δεν ξέρω αν θα ανταποκριθεί. 

Αν καταλαβαίνω καλά, εσύ προτείνεις να αναβαθμίσω το πακέτο καρτοκινητης (CU) και να το λύσω κάπως έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

Όχι υποχρεωτικά.

Υπάρχουν πακέτα με ρούτερ για ίντερνετ. Θα σου πω.

Κάνε speedtest να δούμε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κι εγώ κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου (ρούτερ).

Πήγα και ρώτησα σήμερα σε Nova και Vodafone και το πακέτο της Vodafone μου φάνηκε αρκετά πιο συμφέρον. 

Η Nova προσφέρει 100Gb στα 25 ευρώ, και η Vodafone απεριόριστα data με ταχύτητα μέχρι 30 περίπου, στα 17 ευρώ. Και τα δύο με συμβόλαιο διάρκειας 24 μηνών.

Με βλέπω για Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πακέτα θα σου έλεγα.

Βέβαια της Vodafone είναι 300GB και έπειτα απεριόριστα με 12Mbps με 22,90€, δεν ξέρω αν αυτό που λες είναι καινούργιο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κι εγώ αν είναι κάποιο καινούργιο πρόγραμμα.

Δική μου σκέψη είναι ότι δεν πρόκειται για κάποιο πρόγραμμα και η τιμή αυτή να σχετίζεται με το ότι θα μπει το ρούτερ σε επαγγελματικό χώρο αφ' ενός και αφ' ετέρου ότι είμαι συνδρομητής καρτοκινητής cu (άρα, κάποια έκπτωση; ).

Όπως και να'χει, στα 17 ευρώ είναι η τελική τιμή, και μάλιστα με δωρεάν τους πρώτους 3 μήνες. Δεν ακούγεται κακό...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, melampous said:

Δεν ξέρω κι εγώ αν είναι κάποιο καινούργιο πρόγραμμα.

Δική μου σκέψη είναι ότι δεν πρόκειται για κάποιο πρόγραμμα και η τιμή αυτή να σχετίζεται με το ότι θα μπει το ρούτερ σε επαγγελματικό χώρο αφ' ενός και αφ' ετέρου ότι είμαι συνδρομητής καρτοκινητής cu (άρα, κάποια έκπτωση; ).

Όπως και να'χει, στα 17 ευρώ είναι η τελική τιμή, και μάλιστα με δωρεάν τους πρώτους 3 μήνες. Δεν ακούγεται κακό...

Δεν το γνωρίζω το πρόγραμμα και δεν το βλέπω και στη σελίδα.

Αν στο προφέρουν, κάντο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...