Jump to content

Επιλογή tablet με pen


MALACHASKOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα με ενδιαφέρει η αγορά ενός tablet που θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για σημειώσεις 

Επίσης με ενδιαφέρει να μπορεί να τρέξει εφαρμογές όπως το zwift και το rouvy (virtual cycling)

Κοιτάω το Samsung S6 lite και το Leno p11 gen 2 

Έχει κανείς εμπειρία με κάποιο από αυτά τα μοντέλα ή κάποια άλλη πρόταση; 

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο περιπτώσεις είναι αρκετά αξιόλογες, ίσως το Lenovo είναι πιο Value For Money. Δεν γνωρίζω βέβαια σε θέμα τεχνικών χαρακτηριστικών τι γίνεται. Επίσης, ίσως βέβαια απορρίπτεται εξαρχής λόγω των προγραμμάτων που λες ότι θέλεις να λειτουργείς αλλά, στην ίδια τιμή με το Samsung βρίσκεται και το iPad 9th Generation το οποίο πιστεύω ότι προσφέρεται περισσότερο για επαγγελματική χρήση, κυρίως λόγω χαρακτηριστικών.

 

Εδώ και ένα χρόνο που το έχω, δεν έχει κολλήσει ποτέ, λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα. Επίσης, υπάρχουν και αρκετές 3rd party γραφίδες που μπορείς να χρησιμοποιήσεις χωρίς πρόβλημα, έχω μια τέτοια και με έχει καλύψει.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν είχα ποτέ κάποιο τάμπλετ Samsung η Lenovo με αντίστοιχα χαρακτηριστικά, ήταν όμως αρκετά αξιοπρεπή συγκριτικά με άλλα Android τάμπλετ που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και μάλιστα, ένα Lenovo τάμπλετ που είχα, ήταν πραγματικά τίμιο για την τιμή του, δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο κόλλημα η οτιδήποτε, παρόλο που ήταν και σχετικά φθηνό οπότε τα συγκεκριμένα που ψάχνεις, πιστεύω δεν θα έχουν πρόβλημα.

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...