Jump to content

προβλημα με drivers της καρτας γραφικων


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. :)

έχω πρόβλημα με το update τις κάρτας γραφικών μου στο laptop.

το laptop μου είναι το Toshiba

Satellite S2450 s402 και η κάρτα γραφικών Geforce4 420 Go

το πρόβλημα ξεκίνησε όταν πήγα να ανοίξω το παιχνίδι LineageII.

εκεί μου ζήτησε να κάνω update τους drivers της κάρτας γραφικών και δεν έτρεχε το παιχνίδι . μπήκα στο site τις Nvidia kai κατέβασα τους καινούριους drivers.

κατά την εγκατάσταση όμως μου βγήκε το παρακάτω μήνυμα http://eppforum.cretaforce.net/gkr41/probl.JPG . δοκίμασα να κατεβάσω άλλους drivers και πάλι τα ίδια. έχω κατεβάσει 432354254 drivers και περνώ συνεχεια το ίδιο μήνυμα

Έχει κανεις ιδέα τι μπορεί να φταίει ? να κατεβάζω λάθος drivers δεν νομίζω (ποιος ξέρει όμως μπορεί και να μην κατεβάζω τους σωστούς)

plz help

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε τους τελευταίους drivers Version: 81.85 (προσοχή είναι μόνο για XP/2000-32bit)...από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων στο control panel απεγκατέστησε όποια προηγούμενη έκδοση για nvivia drivers βρεις και αφού γίνει restart το pc σου , εγκατέστησε τους drivers που κατέβασες..
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βάλεις drivers για το συγκεκριμένο μηχάνημα και όχι αυτούς που βγάζει η nVidia: http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp
Link to comment
Share on other sites

Οι drivers που υπαρχουν στο site της Nvidia δεν είναι συμβατοί με κανένα φορητό.Αν θα βρεις drivers αυτοί θα είναι στο site του φορητού σου.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...