Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 9 Φεβ. 2004 , 11:46)

 

Το blacklist απορριπτει μονο κλησεις υπαρχει και για μυνηματα παρομοιο προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται.

 

EDIT:Το προγραμμα για τα μυνηματα που αποτρεπει και κλησεις(ειναι 2 σε 1) λεγεται Gina.

 

 

 

 

ευχαριστώ παιδιά για την απάντηση του blacklist.

Πάντως υπάρχει και το secretary mobile 1.07 της Iolan software και περιλαμβάνει black list , white list kai SMS responde .Το εχω κατεβάσει από σάιτ που βρήκα μετά από αναζήτηση του secretary mobile στο google , τρέχει κανονικά (υπάρχει ειδ.εκδοση για το 6600) αλλά είναι trial 30 ημερών.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pap paok ( 9 Φεβ. 2004 , 13:01)

 

Swpate re pou 8elete kai xarth gia to metro ths A8hnas :) :)

Eipame, zhleyoume pou emeis den exoume, alla oxi kai gia dyo rages na 8eloume xarth sto kinito..ELEOS :D

 

 

dev eivai gia a8ivaious o xartis, alla gia atoma pou episkeptovavtai tin a8iva.

alla de blepw evdiaferov

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisTh ( 9 Φεβ. 2004 , 13:58)

 

ευχαριστώ παιδιά για την απάντηση του blacklist.

Πάντως υπάρχει και το secretary mobile 1.07 της Iolan software και περιλαμβάνει black list , white list kai SMS responde .Το εχω κατεβάσει από σάιτ που βρήκα μετά από αναζήτηση του secretary mobile στο google , τρέχει κανονικά (υπάρχει ειδ.εκδοση για το 6600) αλλά είναι trial 30 ημερών.

 

 

Αμα σου αρεσει το προγραμματακι αυτο και εχεις μονο το trial πηγαινε ΕΔΩ για να κατεβασεις και την cr@cked version ;) .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κανα-δυο ερωτήσεις..

 

Έβαλα το Quickword που μάλιστα αναφέρει ότι είναι cr@cked αλλά εδώ και 2 μέρες μου βγάζει "trial period expired"

Υπάρχει λύση;;

 

Επίσης χρησιμοποίησα το smartBirthday και μου άρεσε αλλά μετά διαπίστωσα ότι εμφανίζει τα γενέθλια και στις επαφές του κινητού όπου γίνεται πλέον ένα μπάχαλο΄

 

Λοιπόν. εγώ δε θέλω να εμφανίζοντια και στις επαφές...

Γίνεται;; Πώς;;

Link to comment
Share on other sites

Μα το Smart Birthday ακριβώς αυτό κάνει!!! Συγχρονίζει τα "γενέθλια" από τις επαφές στο ημερολόγιο, κάτι που κατά τη γνώμη μου έπρεπε να γίνεται εξ αρχής!!!

Αν δεν το θέλεις αυτό, απλά μη χρησιμοποιείς το Smart Birthday αλλά μόνο την εφαρμογή του ημερολογίου!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε petran, το διαπίστωσα.

Απλά ρωτάω αν γίνεται να αποθηκεύω μόνο στο smartbirthday τα γενέθλια που θέλω (μου αρέσει ο τρόπος που τα κατηγοριοποιεί) και να μην εμφανίζονται στις επαφές μου.

 

Thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 9 Φεβ. 2004 , 11:46)

 

Το blacklist απορριπτει μονο κλησεις υπαρχει και για μυνηματα παρομοιο προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται.

 

EDIT:Το προγραμμα για τα μυνηματα που αποτρεπει και κλησεις(ειναι 2 σε 1) λεγεται Gina.

 

 

Μωρέ 2 σε 1 είναι...αλλά... ο κύριος λόγος που πέρασα το blacklist προσωπικά, ήταν για να βάλω όλους εκείνους τους "εξυπνάκηδες" που έπαιρναν τηλέφωνο με απόκρυψη αριθμού.Το gina ναι μεν μπλοκάρει τα μηνύματα αλλά δεν έχει επιλογή να μπλοκάρει κλήσεις με απόκρυψη(τουλάχιστον η έκδοση που δοκίμασα εγώ δεν είχε τέτοια επιλογή) κάτι το οποίο είναι εφικτό με το blacklist :cool:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

Θα ήθελα την βοήθειά σας πάνω στο sele-q .

Εχω ρυθμίσει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην καρτα και όταν πάω να εγκαταστείσω ένα πρόγραμμα με app δεν μπορώ να βρω που είναι αυτό το αρχείο και σε ποιό σημείο να το κανω αντικατάσταση.

Όταν ανοίγω το φακελο E/system/mail βλεπω τα μηνύματα μου με την μορφή φακέλων 00000011 (κάπως έτσι) και δεν γνωρίζω ποιός είναι ο φάκελος με το αρχείο που θέλω για να το πάρω από εκεί.

Μπορεί κάποιος να με βοηθείσει???

Link to comment
Share on other sites

PIT βρές το αρχείο που θέλεις με την επιλογή "Find" του SeleQ. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PIT (10 Φεβ. 2004 , 15:54)

 

Παιδιά Καλησπέρα

Θα ήθελα την βοήθειά σας πάνω στο sele-q .

Εχω ρυθμίσει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην καρτα και όταν πάω να εγκαταστείσω ένα πρόγραμμα με app δεν μπορώ να βρω που είναι αυτό το αρχείο και σε ποιό σημείο να το κανω αντικατάσταση.

Όταν ανοίγω το φακελο E/system/mail βλεπω τα μηνύματα μου με την μορφή φακέλων 00000011 (κάπως έτσι) και δεν γνωρίζω ποιός είναι ο φάκελος με το αρχείο που θέλω για να το πάρω από εκεί.

Μπορεί κάποιος να με βοηθείσει???

 

 

Μα αφου σου εχω απαντησει στο 6600 που ξαναρώτησες...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PIT ( 9 Φεβ. 2004 , 19:33)

 

Paidia kalispera.

Xerei kapoios na mou exigisei pos meso tou sele q vriskoume ta programmata pou ehoume steilei sto kinito gia na ta kanoume apostoli meso bluetooth se allo kinito oste na mporei kai o alloas na ta egkatasteisei?

Ta minimata ego ta apothikeuo stin karta (E) kai otan mpeno me to sele-q sto system-mail ta vlepo ola me noumera 0000001 k.t.l. kai den xero pos tha anagnoriso ena minima pou thelo.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 9 Φεβ. 2004 , 19:37)

 

Για να βρεις κατι στο Seleq υπάρχει στις επιλογες κατι που λεει find...

Αν μπεις εκει και ξερεις το ονομα του αρχειου ή μερος αυτου και το βαλεις στη θεση του ονοματος ως εξης

 

*όνομα* τοτε θα σου βρει μονο του ό,τι υπάρχει... ;)

 

 

:) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

PETRAN αυτό το κάνω αλλά δεν βρίσκω τιποτε.

π.χ. ψαχνω για sms timer που το εχω κρατημενο σαν μηνυμα για να το στειλω μεσω bluetooth σε καποιον φιλο οπου και να το εχω ψαξει C,D,E,Z

δεν το βρισκει (*SMS TIMER*) ετσι το ψαχνω.

Δεν το εχω βρει μεχρι τωρα το μονο που εχω βρει ειναι τα εγκαταστημενα αρχεια τα οποια δεν μπορουν να εγκατασταθουν.

Τα μηνυματα δεν ξερω που θα τα βρω και πως θα καταλαβω πια ειναι πια.

Link to comment
Share on other sites

Μα... δες στα εισερχόμενα τι όνομα έχει και μετά ψάξε γι αυτό!

Τα μηνύματα είναι στους υποφακέλους του \System\Mail αλλά μήπως το ψάχνεις σε λάθος drive? ( C: ή E: )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

PETRAN εχω ψαξει ολους τους φακελους του 6600 και δεν το βρισκει.

Σαν μηνυμα το βλεπω smstimer-test-v120i.sis, εγω γραφω smstimer μου το γυριζει μονο του στα κεφαλαια αλλα δεν μου βρισκει το αρχειο .

Δεν εχω επιλεξει τιποτε στα Period ,size (none). Δεν ξερω γιατι δεν τα βρισκει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα

Έβαλα το sms timer pου έχει στο aivanet, στέλνω sms αλλά το μόνο που πάει στον παραλήπτη είναι το όνομά μου και η ώρα που το έστειλά.

 

Τι κάνω λάθος;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (10 Φεβ. 2004 , 18:49)

 

Δοκίμασε να βάλεις σαν wildcard *

 

π.χ. smstimer* ή *sms* , *.sis

 

 

Σορρυ άλλο ήθελα να γράψω

______________

Αφού το έκανες εγκατάσταση το ξανάστειλες στο κινητό ;

:worry:

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Το είπα αυτό μήπος και αφού το έκανες εγκατάσταση και σβήστικε προσπαθείς να το στήλεις :lol: Το έστειλες μέσω bluetooth adapter από τον Η/Υ σου ; Τότε απλά στείλε το από τον Η/Υ το αρχείο και μη παιδεύεσαι άλλο

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζεται με τη mophun και 6600 ; Μπορώ να παίξω mophun παιχνίδια στο 6600 μου αν ναι πως ; Σύμφωνα πάντος με την κατασκευάστρια εταιρεία μπορείς.ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ;

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (10 Φεβ. 2004 , 20:19)

 

Ξέρει κανείς τι παίζεται με τη mophun και 6600 ; Μπορώ να παίξω mophun παιχνίδια στο 6600 μου αν ναι πως ; Σύμφωνα πάντος με την κατασκευάστρια εταιρεία μπορείς.ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ;

 

 

SUPPORTED PHONES

mophun is currently integrated into SonyEricssson models T300, T310, T610. These handsets are the first real mass market handset with colour display and polyphonic ring tones. Estimated sales figures for mophun enabled mobile devices are between 15-20 million during 2003.

 

Mophun will also be available in a range of new mass market handsets shortly ... stay tuned!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (10 Φεβ. 2004 , 20:22)

 

http://www.symbos.com/affiliate_components/images/mophun3Dscreen.jpg

 

και μάλιστα 3d :o

 

 

Stockholm, Sweden May, 21 2003

 

Synergenix Interactive, the leader in the creation and distribution of mobile entertainment solutions, today announced the company will release its mophun game engine for Symbian based handsets. On-line demos and more information is available at http://www.mophun.com

 

Synergenix Interactive today revealed the launch of the new, all software, mophun 3D game engine for Symbian based handsets. The engine will be available for all Series 60 and UIQ handsets, including the popular Nokia 3650, 7650, n-Gage and Sony Ericsson P800. mophun 3D enables a rich gaming experience with advanced 3D graphics, enhanced audio, multi-player capabilities and more.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (10 Φεβ. 2004 , 20:45)

 

Stockholm, Sweden May, 21 2003

 

Synergenix Interactive, the leader in the creation and distribution of mobile entertainment solutions, today announced the company will release its mophun game engine for Symbian based handsets. On-line demos and more information is available at http://www.mophun.com

 

Synergenix Interactive today revealed the launch of the new, all software, mophun 3D game engine for Symbian based handsets. The engine will be available for all Series 60 and UIQ handsets, including the popular Nokia 3650, 7650, n-Gage and Sony Ericsson P800. mophun 3D enables a rich gaming experience with advanced 3D graphics, enhanced audio, multi-player capabilities and more.

 

 

Πότε;

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...