Jump to content

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ POCO X5 PRO 5G ME VITARA GL+ 2023 ΜΕΣΩ ANDROID AUTO


geo_pant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΤΟ ΠΑΡΟΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕΣΩ BLUETOOTH ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ(ΧΡΗΣΗ GOOGLE MAP,YOUTUBE,SPOTIFY,MESSEGER ΚΛΠ) ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ, ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΤΟ POCO X3  ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ, ΕΚΑΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ,ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑΓΗ CAMBLE,ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 11:14 ΠΜ, geo_pant said:

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΤΟ ΠΑΡΟΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕΣΩ BLUETOOTH ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ(ΧΡΗΣΗ GOOGLE MAP,YOUTUBE,SPOTIFY,MESSEGER ΚΛΠ) ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ, ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΤΟ POCO X3  ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ, ΕΚΑΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ,ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑΓΗ CAMBLE,ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

έχω και εγώ παρόμοια προβλήματα με Toyota Corolla, κάποιες φορές σε συνδέεται, κάποιες άλλες συνδέεται αλλά δε δείχνει και κάποιες άλλες παίζει κανονικά. Το μόνο κόλπο που έχω βρει είναι να κάνω επανεκκίνηση στο κινητό και στο μαραφέτι του αυτοκινήτου και μετά να δοκιμάσω να συνδεθεί. Συνήθως φτιάχνει, μέχρι την επόμενη φορά που θα το ξανακάνει. Επίσης διαπίστωσα πως παρά το ότι λέει ότι παίζει και ασύρματα κλπ, τελικά μόνο με καλώδιο είναι αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε οθόνη της digital iq που έχω στο αμάξι μου μια χαρά συνδέετε αυτόματα το x5 pro που έχω 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 10:07 ΠΜ, n2700177 said:

έχω και εγώ παρόμοια προβλήματα με Toyota Corolla, κάποιες φορές σε συνδέεται, κάποιες άλλες συνδέεται αλλά δε δείχνει και κάποιες άλλες παίζει κανονικά. Το μόνο κόλπο που έχω βρει είναι να κάνω επανεκκίνηση στο κινητό και στο μαραφέτι του αυτοκινήτου και μετά να δοκιμάσω να συνδεθεί. Συνήθως φτιάχνει, μέχρι την επόμενη φορά που θα το ξανακάνει. Επίσης διαπίστωσα πως παρά το ότι λέει ότι παίζει και ασύρματα κλπ, τελικά μόνο με καλώδιο είναι αξιόπιστο

Τελικά πρέπει να τα έχει κάνει πολύ μπάχαλο η xiaomi με τα κινητά της και το android auto. 

Εγώ έχω το xiaomi 13t pro και το android auto υπολειτουργεί σε peugeot 2008 δείχνει μαύρη οθόνη όταν συνδέεται και το μόνο που ακούγεται είναι το spotify και οι φωνητικές οδηγίες από το google map αλλά δεν δείχνει τίποτε. 

Ενώ το προηγούμενό μου κινητό xiaomi mi 10 λειτουργεί κανονικά. 

Έχω συνδέσει και λειτουργούν κανονικά ένα one plus 5 ένα xiaomi note 10 και πρόσφατα ένα poco x5 pro, όλα δούλευαν όπως έπρεπε εκτός από το 13t pro, αλλά απ' ότι διάβασα και εδώ και το poco x5 pro έχει τα ίδια προβλήματα αλλά σε άλλα αυτοκίνητα, τι να πω, να δίνεις τόσα λεφτά σε καινούργιο κινητό και να ανακαλύπτεις ότι πράγματα που τόσα χρόνια δούλευαν χωρίς πρόβλημα ξαφνικά στα καινούργια κινητά να βγάζουν πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...