Jump to content

Προβλημα με hijack!!!


LNinio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουν τσαταλιαστει τα νευρα μου!!!

Σε FireFox browser εχει μπει μαλλον hijack προγραμμα και στελνει την συνδεση (κατα διαστηματα) σε site αγνωστα προς εμενα και μου εχουν σπασει τα νευρα!!!

Σκαναρα το PC με Spyware Doctor, Spy Bot 1.3 και Malware Sweeper και ομως το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει!!! Το φελεκι μου!!!!

Any Suggestions?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέψου το link αυτής της φράσης και κατέβασε το Spy Sweeper

Εγκατέστησέ το και "τράβηξε" το τελευταίο definitions file (update)

Scanαρε το pc σου, κι αν ακόμη έχεις πρόβλημα, εδώ είμαστε

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το αρχειο απο το hijackthis!

Το περιεργο ειναι οτι εχω σκουπισει το συστημα με 4 διαφορετικα anti-spyware και ενα full scan με Kaspersky και το προβλημα παραμενει!!! Ειναι να τρελαινεσαι. Μονο στον FireFox ομως... στον IE ολα καλα. Και το περιεργο ειναι οτι μπορει ο FirefOX να ειναι κλειστος και να ανοιγει μονος του και να παει σε καποια site (απο τα 4 διαφορετικα που με στελνει)!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σε πώ να κάνεις έναν κόπο;

Με παραξενευει που ουτε κανένα απο τα τέσσερα δεν έκανε δουλεια.

Ειδικα το SpySweeper, κάτι τετοια τα καταφέρνει εξαιρετικά καλα.

Δοκίμασε να εγκαταστησεις (για λίγο διάστημα, μεχρι να φτιάξεις το πισι) το KIS 2006 (κασπερσκυ internet security 2006) (προσφατα επιδιορθωσα με ετουτο ενα πισι που υπο αλλες συνθήκες ητανε προτιμότερο ενα φορμάτ παρα να αφιερώσεις ώρες μεχρι να το φτιάκεις).

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Να σε πώ να κάνεις έναν κόπο;

Με παραξενευει που ουτε κανένα απο τα τέσσερα δεν έκανε δουλεια.

Ειδικα το SpySweeper, κάτι τετοια τα καταφέρνει εξαιρετικά καλα.

Δοκίμασε να εγκαταστησεις (για λίγο διάστημα, μεχρι να φτιάξεις το πισι) το KIS 2006 (κασπερσκυ internet security 2006) (προσφατα επιδιορθωσα με ετουτο ενα πισι που υπο αλλες συνθήκες ητανε προτιμότερο ενα φορμάτ παρα να αφιερώσεις ώρες μεχρι να το φτιάκεις).

 

:O

 

Και μενα με προβληματισε οτι ουτε το SpySweeper τα καταφερε!!! Ξερεις κανενα Link για το KIS? Ειναι καλυτερο απο το Kaspersky Personal 5.0.158 που εχω;

 

EDIT: Εδω και μια ωρα περιπου μπαινω με Opera 8.5 και δεν εχω κανενα προβλημα!!! Αυτο ειναι και αν ειναι περιεργο... οτι το προβλημα παρουσιαζεται ΜΟΝΟ με τον FireFox!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα δεν ηταν στον FireFox. Οσο ειχα την αλεπου εγκατεστημενη και ηταν το επιλεγμενο προγραμμα, ο Opera δεν αντιμετωπιζε κανενα προβλημα. Οταν απεγκατεστησα την αλεπου και αποδεχτηκα τον Opera για προεπιλεγμενο προγραμμα, αρχισαν τα... redirect!!! Δεν φανταζεστε νευρα!!! Θα το σπασω το γ@$*&^%$#$!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο το hijackthis.log βρήκα κάτι που μυρίζει malware.

O4 - HKLM\..\Run: [sp2update] C:\windows\sp2update00.exe

Κάνει μπαμ και το

O20 - Winlogon Notify: Internet Settings - C:\WINDOWS\system32\q868liju18o8.dll

Επίσης δεν ξέρω τι είναι το

C:\WINDOWS\System32\LckFldService.exe

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει σοκ!!!!

Μετα απο απειρα σκαναρισματα με spysweeper, spybot, spyware doctor, adware και 2 antivirus (Kaspersky Personal 5 και Panda Platinum) τα οποια σκαναρισματα δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα μιας και το προβλημα παρεμεινε... ακολουθησα την συμβουλη του φιλου και εβαλα το Kaspersky Internet Security 2006 BETA (γιατι ουτως η αλλως εχω τους Ρωσους σε περιοπτη θεση).

Το τι επακολουθησε δεν περιγραφετε!!! Βρηκε συνολικα 6 adaware διασπαρτα σε διαφορα σημεια (συνολικα περιπου 90 threads) και οχι μονο τα βρηκε αλλα τα διαολοστειλε κιολας!!!

Πραγματικα δεν βρισκω λογια για τους Ρωσους κατ' αρχην, αλλα και για τον φιλο που μου ανοιξε τα ματια!!!

Οταν με το καλο βγει ολοκληρωμενο το KIS, νομιζω οτι θα ειμαι απο τους πρωτους που θα το αγορασουν!

Link to comment
Share on other sites

Xαίρομαι χαίρομαι.

Οχι που σου ανοιξα τα μάτια βρε, δεν ειμαι ψωνιο, που τα κατάφερες.

Οντως το ρημάδι είναι εργαλείο, απλα... θελει δουλεια ακομη ρε γμτ στο να μπορουν να το χρησιμοποιήσουν ολοι, οχι μονο οσοι ειναι εξοικοιωμένοι.

 

Τελος καλό ολα καλα.

Τι ωραια.

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...