Jump to content

προβλημα καλυψης 4g vodafone στο Δασκαλειο κερατεας


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας εδω και μια εβδομαδα περιπου εχουμε προβλημα με το 4g προβληματα με την ομιλια με volte και ακομα και το wifi calling δεν δουλευει παντα σωστα . Αναγκαστηκα να γυρισω το κινητο στο 2g για καλυτερη ομιλια. Εχω δηλωσει την βλαβη και ενω επιλυεται το απογευμα γυρω στις 7 το απογευμα και μετα. Εχω παρατηρησει 11 το πρωι ξανα τυχαινει προβλημα με το 4g. Μου ειπανε προβλημα με το σταθμο σταθμο βασης που ειναι στην κακη θαλασσα και καλυπτει και το Αυλακι και και εμας. Εχει καποιος προβλημα ; . 

Εχω 4g modem με καρτα σημ και μια 1 γραμμη μια 2 και καποιες φορες σερνεται. Δεν εχει ξανα τυχει τετοια βλαβη. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα εχει διορθωθει απο την Παρασκευη . Ευτυχως επανηλθε το σημα .  

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 17/6/2023 at 7:52 ΠΜ, JOHNMEGARYTHMOS said:

το προβλημα εχει διορθωθει απο την Παρασκευη . Ευτυχως επανηλθε το σημα .  

Έχεις δει καλύτερο σήμα ή αύξηση στις ταχύτητες;

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 10:11 ΜΜ, Gv2008 said:

Έχεις δει καλύτερο σήμα ή αύξηση στις ταχύτητες;

παρατηρω πολλες φορες 1 γραμμη 4g και διακοπες στην ομιλια με volte και μετα επανερχεται στο φουλ σημα. Οι ταχυτητητες αμα βλεπω την κεραια κυμαινονται απο 80-120mbs και σε αλλο σημειο γυρω στα 40mbs . Παντως που εβαλα προσωρινα μια nova παρατηρησα οτι οταν στην vodafone ειχα μειωμενο 4g εβλεπα και στην nova τα ιδια . Μαλλον collocation . Παντως στην nova δεν βλεπω συχνα μια γραμμη σημα . Αλλα η nova εχει εως 50mbs δεν παει παραπανω. Τον επομενο μηνα θα βαλω και μια κοσμοτε να δω ταχυτητες διοτι θα εχει μαζεψει κοσμο πολυ η περιοχη να δω παυλες στο σημα και ταχυτητες .  

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

παρατηρω πολλες φορες 1 γραμμη 4g και διακοπες στην ομιλια με volte και μετα επανερχεται στο φουλ σημα. Οι ταχυτητητες αμα βλεπω την κεραια κυμαινονται απο 80-120mbs και σε αλλο σημειο γυρω στα 40mbs . Παντως που εβαλα προσωρινα μια nova παρατηρησα οτι οταν στην vodafone ειχα μειωμενο 4g εβλεπα και στην nova τα ιδια . Μαλλον collocation . Παντως στην nova δεν βλεπω συχνα μια γραμμη σημα . Αλλα η nova εχει εως 50mbs δεν παει παραπανω. Τον επομενο μηνα θα βαλω και μια κοσμοτε να δω ταχυτητες διοτι θα εχει μαζεψει κοσμο πολυ η περιοχη να δω παυλες στο σημα και ταχυτητες .  

Η Cosmote σε αυτές τις περιοχές είναι άριστη 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Σημερα παλι προβλημα με το 4g επιανε μια γραμμη και μετα εφυγαν ολες οι παυλες και γυρισε σε edge . Καλεσα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπανε οτι ο σταθμος βασης στην Κακη Θαλασσα εχει θεμα . Εγω ειμαι αναμεσα στον σταθμο βασης στο Μαλιακουκι και στην Κακη θαλασσα αλλα εχω οπτικη επαφη με τον σταθμο με την κακη θαλασσα οποτε παιρνω απο εκεινον.  Προσπαθουνε να βαλουνε αλλη κεραια ποιο δυνατη για να καλυψει το κενο σε εσωτερικο χωρο που υπαρχει . Μετα απο λιγη ωρα επανηλθε το 4g και ανοιγω το net monster και βλεπω band 2600 και κανω speedtest με οπτικη επαφη με την κεραια και βλεπω 191mbs ! , πολυ το χαρηκα , νομιζω μεχρι 2100 φασμα πρεπει να ειχα δει. Τωρα βλεπω οτι συνεχιζεται το 2600 φασμα και σε εσωτερικο χωρο αλλα πεφτουνε οι ταχυτητες 35,8mbs και 2, 08 up.Μαλλον χρειαζεται καποιον αλλο σταθμο βασης ποιο κοντα. Στην περιοχη ποιανει 5g κανονικα παντως απο το νεο κινητο του πατερα μου παραξενο ομως που κανεις κληση ομιλιας και παραμενει το 5g στην οθονη. 

On 7/7/2023 at 8:47 ΜΜ, Gv2008 said:

Η Cosmote σε αυτές τις περιοχές είναι άριστη 

η κοσμοτε εχει στο αστικο κεντρο του Δασκαλειο κεραια κινητης βαλει οποτε σε συνδυασμο με τις κεραιες στην κακη θαλασσα και στο Μαλιακουκι εχει 1 ακομα . Και εχει και 5g , εχω δει με κοσμοτε 50down και 50 up. Γενικα με την vodafone δεν εχω δει ποτε τετοιες συμμετρικες ταχυτητες  ιδιατερα το up στην vodafone ειναι χαμηλο στο 4g+. Ηνοβα στην περιοχη ενω εχει δυνατο σημα 4g οι μπαντες 800ρα ειχε μονο. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...