Jump to content

Καταγγελια συμβασης με Vodafone


Γιάννης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά
Έχω πολλά χρόνια 3 γραμμές και δεν είχα πρόβλημα.
Τώρα έχω συμβόλαιο που λήγει σε ένα χρόνο με πολύ καλές τιμές
18. 5 ευρώ τελική τιμή η κάθε γραμμή με απεριόριστα για ομιλία σε όλα τα ελληνικά τηλέφωνα και 9 gb η κάθε γραμμή για δεδομένα
Τον τελευταίο μήνα έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σήμα σε 3 διαφορετικά τηλέφωνα στον ίδιο χώρο.
Μου είπαν ότι έφταιγε μια κεραία που την έφτιαξαν αλλά το πρόβλημα παραμένει και την Τρίτη θα επικοινωνήσει υπάλληλος που έχουν αναθέσει το πρόβλημα να δούμε τι θα γίνει.
Έχω ενεργό το WiFi για κλίσεις.
Αν δεν λυθεί το πρόβλημα έχω δικαίωμα να φύγω χωρίς ποινή;
Οταν ανανέωσα το συμβόλαιο είχα πάρει και δωροεπιταγη 390 ευρώ συνολικά για τις 3 γραμμές για Κωτσοβολο.

Μου έχουν στείλει το παρακάτω sms
ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI H ΘEOΔΩPA.... EXEI ANAΛABEI NA ΔIAXEIPIΣTEI TO TEXNIKO ΘEMA ΣAΣ ΠOY ANOIXTHKE ΣTIΣ 12/04/2023 18:48 ΓIA TON APIΘMO 699...
. ΔEN AΠAITEITAI KAΠOIA ENEPΓEIA AΠO EΣAΣ, KAΘΩΣ ΣTIΣ 19/04/2023 ΘA ΣAΣ ENHMEPΩΣEI ΠPOΣΩΠIKA ΓIA THN EΞEΛIΞH TOY.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2023 at 6:14 ΜΜ, Γιάννης said:

Χρόνια πολλά
Έχω πολλά χρόνια 3 γραμμές και δεν είχα πρόβλημα.
Τώρα έχω συμβόλαιο που λήγει σε ένα χρόνο με πολύ καλές τιμές
18. 5 ευρώ τελική τιμή η κάθε γραμμή με απεριόριστα για ομιλία σε όλα τα ελληνικά τηλέφωνα και 9 gb η κάθε γραμμή για δεδομένα
Τον τελευταίο μήνα έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα με το σήμα σε 3 διαφορετικά τηλέφωνα στον ίδιο χώρο.
Μου είπαν ότι έφταιγε μια κεραία που την έφτιαξαν αλλά το πρόβλημα παραμένει και την Τρίτη θα επικοινωνήσει υπάλληλος που έχουν αναθέσει το πρόβλημα να δούμε τι θα γίνει.
Έχω ενεργό το WiFi για κλίσεις.
Αν δεν λυθεί το πρόβλημα έχω δικαίωμα να φύγω χωρίς ποινή;
Οταν ανανέωσα το συμβόλαιο είχα πάρει και δωροεπιταγη 390 ευρώ συνολικά για τις 3 γραμμές για Κωτσοβολο.

Μου έχουν στείλει το παρακάτω sms
ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI H ΘEOΔΩPA.... EXEI ANAΛABEI NA ΔIAXEIPIΣTEI TO TEXNIKO ΘEMA ΣAΣ ΠOY ANOIXTHKE ΣTIΣ 12/04/2023 18:48 ΓIA TON APIΘMO 699...
. ΔEN AΠAITEITAI KAΠOIA ENEPΓEIA AΠO EΣAΣ, KAΘΩΣ ΣTIΣ 19/04/2023 ΘA ΣAΣ ENHMEPΩΣEI ΠPOΣΩΠIKA ΓIA THN EΞEΛIΞH TOY.

Σε ενημέρωσε κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πηρε σημερα τηλεφωνο και μου ειπε οτι υπαρχει προβλημα με  μια κεραια και θα με παρει και αυριο

Δεν ξερω τι μπορω να κανω αν δεν λυθει το προβλημα 

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, blizard said:

Ειναι πρόβλημα το δώρο που πήρες , δεν ξέρω αν σε αφήσουν να το κρατήσεις όλο... αλλιώς έφευγες πανέυκολα

Το φανταζομαι αυτο...Θα δειξει 

Δεν εχω ομως καμμια ευθυνη αν φυγω,

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα...  Αν τους πεις θέλω να φύγω και να σας επιστρέψω  ποσοστό από τα 400 ευρω   (πχ 200 ευρω αν έμεινες 12 μηνες από τους 24) θα είναι πολύ χαρούμενοι πιστέυω και δεν θα σου ζητήσουν κάτι επιπλέον δλδ  .  Τωρα για κάτι καλύτερο μίλησε στην γυναίκα αύριο .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Δεν κατάλαβα...  Αν τους πεις θέλω να φύγω και να σας επιστρέψω  ποσοστό από τα 400 ευρω   (πχ 200 ευρω αν έμεινες 12 μηνες από τους 24) θα είναι πολύ χαρούμενοι πιστέυω και δεν θα σου ζητήσουν κάτι επιπλέον δλδ  .  Τωρα για κάτι καλύτερο μίλησε στην γυναίκα αύριο .

Γιατι να τα επιστρεψω αφου δεν ευθυνομαι εγω?

Στο συμβαλαιο στον πινακα αποσβεσης επιδοτησης  δεν φαινεται πουθενα η δωροεπιταγη 

Τωρα ειδα οτι  στον πινακα αποσβεσης μιλαει και γαι παγιο και για συσκευη αλλα δενε χω παρει συσκευη .Τις παλιες εχω 

33.png

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι όροι υπάρχουν για τα δώρα , απλά θυμάμαι παλιά που έλεγε θα επιστραφεί το κινητό  ... κράτα αποδείξεις για το πρόβλημα και το πόσο κράτησε , είναι πιο φτηνά έτσι και αλλιώς το καρτοκινητό από 18 ευρω που δίνεις για το κάθε ενα και είναι ευκαιρία  

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν παλι σημρα απο το τεχνικο τμημα της Vodafone
Αν μεχρι την Δευτερα δεν αποκατασταθει το προβλημα θα με αποδεσμευσουν χωρις ποινη αποχωρησης .Δεν το βλεπω να φτιαχνει ομως.
Για την δωροεπιταγη δεν ηξερε γιατι εμφανιζεται στον πινακα αποσβεσεων σαν επιδοτηση για συσκευη
Θα μου πιστωσουν και ενα παγιο οτι και να γινει .
Εχω βρει απο Cosmote 3 προτασεις για απεριοριστα προς ολα τα κινητα και σταθερα με 51 ,56 και 63 ευρω τελικες τιμες παντα  για 20gb , 60 gb και απεριοριστα αντιστοιχα

Τα 20 και 60 gb ειναι share και για τις 3 γραμμες
Ο πιο πανω  πινακας ειναι για καθε γραμμη και κλεινω σε λιγες μερες ενα χρονο 

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οπώς βλέπω από τον πίνακα ,αν έφευγες με δικιά σου ευθύνη θα επέστρεφες κάπου 150 ευρω από το δώρο που πήρες  - επιδότησης συσκευής (λογικά το ίδιο είναι)  ...  Αφου φταίνε αυτοί και σου είπαν ότι σε αποδεσμέυουν χωρίς ποινή είσαι οκ.

Τα 63 ευρω το μήνα είναι για 3 κινητά τηλέφωνα απεριόριστα  ? (απαιτεί ύπαρξη σταθερού ?)  και αν θες απο περιέργεια πόσο περίπου μιλάτε - χρήση ιντερνετ συνολικά ?   

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, blizard said:

Οπώς βλέπω από τον πίνακα ,αν έφευγες με δικιά σου ευθύνη θα επέστρεφες κάπου 150 ευρω από το δώρο που πήρες  - επιδότησης συσκευής (λογικά το ίδιο είναι)  ...  Αφου φταίνε αυτοί και σου είπαν ότι σε αποδεσμέυουν χωρίς ποινή είσαι οκ.

Τα 63 ευρω το μήνα είναι για 3 κινητά τηλέφωνα απεριόριστα  ? (απαιτεί ύπαρξη σταθερού ?)  και αν θες απο περιέργεια πόσο περίπου μιλάτε - χρήση ιντερνετ συνολικά ?   

Ναι απιαιτε την υπαρξη σταθερου που εχω και εχω και 300αρα γραμμη

Στον 12ο μηνα που ειμαι ειναι 103,36 ευρω  συνολικα απο οτι βλεπω αλλα για καθε γραμμη οποτε ειναι Χ 3

26/4/2022 ξεκινησε 

Για τα δεδομενα μονο ο ενας αριθμος ξοδευει πολλα .Τα θελουμε ομως και για το χωριο που το σταθερο internet πιανει μολις και με τα βιας 3αρα ταχυτητα

Οι αλλοι δυο ελαχιστα 

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Γιάννης said:

Στον 12ο μηνα που ειμαι ειναι 103,36 ευρω  συνολικα απο οτι βλεπω αλλα για καθε γραμμη οποτε ειναι Χ 3

Η vodafone εχω ακούσει δεν σε κρατάει και δεν σου ζητάει λεφτά σε τέτοια περίπτωση που φταίει ... το μόνο που ισως σε ενδιαφέρει στην χειρότερη είναι τα 48 ευρω για τον κάθε αριθμό (150 για όλους) που είναι της επιδότησης συσκευής (ή επιταγής που πήρες το ίδιο θα είναι λογικά) ...  αυτά πρέπει να έχουν κάποιους διαφορετικούς όρους που ακόμα και με ευθύνη της εταιρίας να φύγεις (όπως εδώ) επιστρέφεις κάτι πίσω. Τωρα αφου σου είπαν ατελώς για όλα δεν θα πληρώσεις ούτε αυτο.

Γενικά συμφέρει να φύγεις την δευτέρα , κάντο  ...  ειδικά σκέψου και την περίπτωση ενα κινητό στην cosmote (ανάλογα της προσφοράς) και αλλα 2 στο liquid της vodafone οταν φτιάξει (εκει πληρώνεις 1 ευρω για κάθε 150 λεπτά που μιλάς και 1.2 ευρω για κάθε gb που χαλάς ελέυθερα και είναι πανευκολο σαν συμβόλαιο χωρίς να ειναι) . Εχει και άλλες ευκολίες για φτηνό απεριόριστο το καλοκαίρι αν θές η επιπλέον σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι απο cosmote μου ειπαν και δωρεαν το πρωτο παγιο 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Γιάννης said:

Να προσθεσω οτι απο cosmote μου ειπαν και δωρεαν το πρωτο παγιο 

Έκανα και εγώ αυτό το πακέτο, μέχρι στιγμής ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gv2008 said:

Έκανα και εγώ αυτό το πακέτο, μέχρι στιγμής ευχαριστημένος 

Με ποσα GB δεδομενα κινητης ;

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Γιάννης said:

Με ποσα GB δεδομενα κινητης ;

3 άτομα όλα απεριόριστα 63,66€ νομίζω με τον πρώτο μήνα free

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

3 άτομα όλα απεριόριστα 63,66€ νομίζω με τον πρώτο μήνα free

Μια χαρα...Μαλιστα σε ολα τα προγραματα αν υπαρχει συνταξιουχος πανω απο 65 (λες και με φωτογρφισαν...) εκτωση 10% σε μια γραμμη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Γιάννης said:

Μια χαρα...Μαλιστα σε ολα τα προγραματα αν υπαρχει συνταξιουχος πανω απο 65 (λες και με φωτογρφισαν...) εκτωση 10% σε μια γραμμη .

Δεν το γνώριζα. Εγώ που το είχα ζητήσει πριν ένα χρόνο για τη μητέρα μου, μου είχαν πει ότι είναι μόνο για συνταξιούχους του ομίλου ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν το γνώριζα. Εγώ που το είχα ζητήσει πριν ένα χρόνο για τη μητέρα μου, μου είχαν πει ότι είναι μόνο για συνταξιούχους του ομίλου ΟΤΕ

Υποθετω χωρις να το γνωριζω οτι και ολοι οι εν ενεργεια υπαλληλοι του Ομιλου καποιια εκπττωση θα εχουν

Κι εγω στο adsl.gr το διαβασα

Ισχυει ομως  για 18 μηνες και και ανεrγους και συνταξιουχους απο οτι λεει το pdf πατωντας στο ...εδω 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/anergoi.html

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με αποδέσμευσαν σήμερα από Vodafone χωρίς ποινή αποχώρησης για την έκπτωση στα πάγια.
Για την δωροεπιταγη είναι λίγο θολό και θα δείξει.
Ακομα και να πληρώσω το ένα δωρεάν πάγιο της cosmote και η πίστωση ενος παγίου της Vodafone θα καλύψουν το μεγαλύτερο μέρος.
Έκανα αίτηση σε cosmote με όλα απεριόριστα τελική τιμή 64.86 ευρώ για 3 αριθμούς.  
Εχω και την έκπτωση  λόγω ηλικίας 10% σε μια γραμμή .Θα ενεργοποιηθεί μετά την φορητότητα σε καταστημα Γερμανός ή Cosmote .
Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...