Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια το 6600 έμοιαζε αρχαίο μπροστά στα smartphones που βγήκαν μέχρι που ήρθαν τα series N κινητά. Το 6600 είναι το αγαπημένο μου κινητό και του χρόνου(οριστικό αυτό και ο νοών νοείτο:p )θα αλλάξω κινητό. Να πάρω το 6600. Κάνω τη δουλειά μου μαζί του αλλά μοίπως δεν κυκλοφορούν προγράμματα πλέον γι αυτό και μοίπως τα άλλα smartphones είναι πολύ καλύτερα από αυτό(μιλόντας πάντα για sympain,προγράμματα,ηχεία κλπ). Φωτογραφική μου κάνει αυτή του 6600. Τελικά τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια το 6600 έμοιαζε αρχαίο μπροστά στα smartphones που βγήκαν μέχρι που ήρθαν τα series N κινητά. Το 6600 είναι το αγαπημένο μου κινητό και του χρόνου(οριστικό αυτό και ο νοών νοείτο:p )θα αλλάξω κινητό. Να πάρω το 6600. Κάνω τη δουλειά μου μαζί του αλλά μοίπως δεν κυκλοφορούν προγράμματα πλέον γι αυτό και μοίπως τα άλλα smartphones είναι πολύ καλύτερα από αυτό(μιλόντας πάντα για sympain,προγράμματα,ηχεία κλπ). Φωτογραφική μου κάνει αυτή του 6600. Τελικά τι να κάνω?

Υπαρχουν προγραμματα για το 6600 και συνεχως βγαινουν καινουρια.

Το 6600 ηταν το πιο σταθερο μου τηλεφωνο αναμεσα στα 6600, 3230, και ν70, δηλαδη πολυ σπανια εκει που επαιζα ενα παιχνιδι η μιλουσα στο τηλεφωνο να κανει επανεκκινιση η να κολλησει καπου κτλ.

 

Τωρα τελευταια, αν εξαιρεσεις καμερα ηχο κτλ. βγαινουν εφαρμογες οι οποιες κανουν το κινητο να μοιαζει οχι με ενα απλο 6600 αλλα με κινητο οπως ολα τα αλλα, δηλαδη παιζει ολοκληρες ταινιες, ηχογραφισεις/βιντεο απεριοριστα και παρα πολλα αλλα.

Οπότε αν δεν εχεις αναγκη τα νεα χαρακτηριστικα των νεων συσκευων (video κλησεις, camera, ηχος) τοτε παιρνεις τα 6600 την τσεπη σου ησυχη και με σχεδον τα ιδια πραγματα(χονδρικα) με τις αλλες συσκευες.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

re pedia ex4ei tixei kai se kanena allo na bazeis enan ixo klhseis kai meta na xtipaei mono o klasikos ixos tis nokia???? mou exei spasei ta neyra kserei kaneis tpt plz stilte ena mail GISMO_01@vodafone.gr thanksssssssssss
Link to comment
Share on other sites

re pedia ex4ei tixei kai se kanena allo na bazeis enan ixo klhseis kai meta na xtipaei mono o klasikos ixos tis nokia???? mou exei spasei ta neyra kserei kaneis tpt plz stilte ena mail GISMO_01@vodafone.gr thanksssssssssss

Βαλε τον ηχο που θελεις να χτυπαει σε πιο κοντη διαδρομη, δηλαδη να μην ειναι e:/sounds/digital/mp3/xxx/xxx.mp3, να ειναι: e:/sounds/xxx.mp3.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Re paidia, exw ena 6600 kai apofasisa na to syndesw me to pc gia na mporesw na perasw mesw outlook thlefwna kai hmerologia, xrisimopoiwntas Bluetooth.

E ekeino to mrouter den mou briskei me tipota to kinito, mou espase ta neura. Kserei kaneis ti paizetai me auto to programma genika? Pws na to kanw na doulepsei?

Μα τί γίνεται επιτέλους!!! :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

an ginete as sigetrosei kapoios ola ta link gia na kalhterepsw to kinhto mou....plse

 

basika brika afto:

http://jengcoil.addr.com/wap/apps/6600/

 

an exei kati kalo mesa peite mou......kai genikotera alla program gia camera hxografhsh anabathmish ktl

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

basika brika afto:

 

an exei kati kalo mesa peite mou......kai genikotera alla program gia camera hxografhsh anabathmish ktl

εξαιρεσε την αναβαθμιση που δε γινεται ετσι απλα, τα υπολοιπα τα βρισκεις εδω http://www.iphone-forum.org , κανεις register και log in. ψαξε λιγο και το φορουμ μας ;)

καλως ηρθες :)

Link to comment
Share on other sites

best bluetooth adapter gia nokia 6600????

 

 

Stis giortes ksexasa ena bluetooth adapter ths WIDCOM pou eixa agorasei 50 eyrw apo to plaisio sto spiti tou aderfou mou sthn kriti.

Otan to kaloskefthka tous eipa na mhn mou to steiloun athina giati kai provlimata mou parousiaze kai ypethesa oti tha yphrxe kalwdio gia nokia 6600. Ela nte pou den yparxei.Apopse rwthsa ki ematha. Mono bluetooth h infrared.

O palios bluetooth adapter enw palia doulepse elaxistes fores men alla doulepse , eixe stamathsei teleytaia na prosferei eikonikh seiriakh syndesh me to kinhto kai mou edine dynatothta mono gia File transfer. Pragma mh xrhsimo gia sygxronismo me MS Outlook.

Eyxaristw prokatavolika gia opoiadhpote protash gia bluetooth adapter pou sas exei vgalei asproproswpous gia na paw na parw ena kainourgio giati to palio mou ta eixe prhksei.

p.s. an gnwrizete kai times akoma kalytera. eyxaristw.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και Καλη Χρονια

 

Ενας φιλος πηγε στη Νοκια και λεω για το μοντελο 6600 και του ειπαν οτι μπορει μεσω ενος προγραμματος να κανει αναβαθμιση ετσι ωστε να μπορει να εχει μεγαλυτερη διαρκεια στο βιντεο αυτο ισχυει και που το βρισκω γιατι μπηκα και στο site της Νοκια αλλα φασολια δεν ελεγε κατι τετοιο φυσικα εγω δεν ξερω μια απο Νοκια για αυτο και ρωταο εσας

 

Ευχαριστω και οτι ειναι μου λετε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και Καλη Χρονια

 

Ενας φιλος πηγε στη Νοκια και λεω για το μοντελο 6600 και του ειπαν οτι μπορει μεσω ενος προγραμματος να κανει αναβαθμιση ετσι ωστε να μπορει να εχει μεγαλυτερη διαρκεια στο βιντεο αυτο ισχυει και που το βρισκω γιατι μπηκα και στο site της Νοκια αλλα φασολια δεν ελεγε κατι τετοιο φυσικα εγω δεν ξερω μια απο Νοκια για αυτο και ρωταο εσας

 

Ευχαριστω και οτι ειναι μου λετε

 

Υπάρχει αυτό που θέλεις και η εφαρμογή ονομάζεται Eti camcoder ! Δεν υπάρχει στο site της nokia αλλά μπορείς να την βρείς στο Google.

Επίσης μπορείς να την βρείς με "εναλλακτικό" τρόπο σε κάποια sites όπως το http://www.iphone-forum.org. Χρειάζεται πρώτα εγγραφή.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με τρελλάνουν αυτοι.... Εχω ψαξει ολα τα καταστηματα του Πειραια για stereo handsfree για νοκια 6600 και σχεδον παντου μου λενε οτι δεν υπαρχουν........... Τωρα... Το σχεδον το ειπα γιατι στο ενα απ τα 2 νοκια κλαμπ μου ειπαν οτι μολις τους τελειωσαν και οτι θα φερουν στις ερχομενες μερες...... Στο 2ο ομως πηραν τηλεφωνο στα κεντρικα και ειπαν οτι ποτε δεν υπηρξε αυτο το προιον!!!!!!!!!!!! Θα με τρελανουν! Και το χειροτερο της υποθεσης; Οταν περνουσα μπροστα απο ενα περιπτερο με "επεκτατικες πολιτικες" βρηκα μια στηλη με αξεσουαρ για κινητα και εκει ειχε ενα προιον προφανως ανονυμης εταιρειας με το καταλληλο βυσμα στην τιμη τον 6 ευρω (ενω τα κανονικα οπως εμαθα κανουν 20). Τα πηρα εγω χαρουμενοσ και μολις με πηραν τηλεφωνο ο ηχος ηταν σε ποιοτητα παλιου ραδιοφωνου. Τα δε mp3... Αφήστε το καλυτερα... Αμα καποιος ξερει αν οντως υπαρχει το εν λογω προιον και ΠΟΥ! ας με διαφωτισει. Πρέπει επιπλεον να πω οτι με το μονοφωνικο ακουστικο που κατεχω η ποιοτητα του ηχου δεν ειναι ασχημη. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

επισημα για 6600 δεν υπαρχουν και τα μαιμου ακουστικα εχουν χαλια ακουστικη οντως. αν παρεις ομως ακουστικα για 8310 ή 6510 θα εχεις τελεια ακουστικη και ειναι απολυτα συμβατα :)

εχω απο 8310...;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με τρελλάνουν αυτοι.... Εχω ψαξει ολα τα καταστηματα του Πειραια για stereo handsfree για νοκια 6600 και σχεδον παντου μου λενε οτι δεν υπαρχουν........... Τωρα... Το σχεδον το ειπα γιατι στο ενα απ τα 2 νοκια κλαμπ μου ειπαν οτι μολις τους τελειωσαν και οτι θα φερουν στις ερχομενες μερες...... Στο 2ο ομως πηραν τηλεφωνο στα κεντρικα και ειπαν οτι ποτε δεν υπηρξε αυτο το προιον!!!!!!!!!!!! Θα με τρελανουν! Και το χειροτερο της υποθεσης; Οταν περνουσα μπροστα απο ενα περιπτερο με "επεκτατικες πολιτικες" βρηκα μια στηλη με αξεσουαρ για κινητα και εκει ειχε ενα προιον προφανως ανονυμης εταιρειας με το καταλληλο βυσμα στην τιμη τον 6 ευρω (ενω τα κανονικα οπως εμαθα κανουν 20). Τα πηρα εγω χαρουμενοσ και μολις με πηραν τηλεφωνο ο ηχος ηταν σε ποιοτητα παλιου ραδιοφωνου. Τα δε mp3... Αφήστε το καλυτερα... Αμα καποιος ξερει αν οντως υπαρχει το εν λογω προιον και ΠΟΥ! ας με διαφωτισει. Πρέπει επιπλεον να πω οτι με το μονοφωνικο ακουστικο που κατεχω η ποιοτητα του ηχου δεν ειναι ασχημη. Ευχαριστω!

Δεν υπαρχουν στερεοφωνιακα ακουστικα για το 6600 γιατι απλουστατα το κινητο δεν ειναι στερεοφωνικο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν στερεοφωνιακα ακουστικα για το 6600 γιατι απλουστατα το κινητο δεν ειναι στερεοφωνικο.

αυτο δε σημαινει οτι δε μπορει να παρει διπλα ακουστικα για να ευχαριστηθει ενα τραγουδακι ή μια κληση σαν ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε σημαινει οτι δε μπορει να παρει διπλα ακουστικα για να ευχαριστηθει ενα τραγουδακι ή μια κληση σαν ανθρωπος.

Αν εννοει ΔΥΟ ακουστικα ναι, υπαρχουν και μπορεις να βρεις σχεδον παντου(τα ειχα παρει απο αλοδαπο(μαυρο)5ευρα. Εγω νομιζα στερεοφωνικα ακουστικα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

και αυτα που λεω στερεο ειναι, ασχετα αν βγαζει το ιδιο καναλι και απο τα δυο το σουπερ ντουπερ 6600 :p
Link to comment
Share on other sites

και αυτα που λεω στερεο ειναι, ασχετα αν βγαζει το ιδιο καναλι και απο τα δυο το σουπερ ντουπερ 6600 :p

Καλα, ανοιξε τα και θα δεις οτι και τα δυο ακουστικα καταληγουν στο ιδιο καλωδιο(καναλι) που σημαινει οτι ειναι μονοφωνικα.

 

Στερεοφωνικος ηχος ειναι ο (διαφορετικος)ηχος που ακουγεται και απο τα δυο ακουστικα σε διαφορετικα καναλια.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ξερω τι ειναι στερεο. τα ακουστικα που λεω ειναι του 8310-6510 που ειχαν στερεο ραδιο και στερεο ακουστικα στη συσκευασια.
Link to comment
Share on other sites

ξερω τι ειναι στερεο. τα ακουστικα που λεω ειναι του 8310-6510 που ειχαν στερεο ραδιο και στερεο ακουστικα στη συσκευασια.

Πες ετσι, δεν παιζει στερεοφωκος ο ηχος στο 6600, μονο την ποιοτητα μπορει να φτιαξει.

 

Για πες μου αν ξερεις το μοντελο των ακουστικων.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πες ετσι, δεν παιζει στερεοφωκος ο ηχος στο 6600, μονο την ποιοτητα μπορει να φτιαξει.

 

Για πες μου αν ξερεις το μοντελο των ακουστικων.

δε τα γνωριζω δυστυχως, δε γραφουν και πανω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό που θέλεις και η εφαρμογή ονομάζεται Eti camcoder ! Δεν υπάρχει στο site της nokia αλλά μπορείς να την βρείς στο Google.

Επίσης μπορείς να την βρείς με "εναλλακτικό" τρόπο σε κάποια sites όπως το http://www.iphone-forum.org. Χρειάζεται πρώτα εγγραφή.

 

 

Nα πω οτι βρηκα αυτο το link και κατεβασα το προγραμμα που ειναι συμβατο με το αντιστοιχο κινητο δηλ τωρα ειμαι οκ με αυτο μονο εχω καθαρισει?

Και για να μην του κανω καμια λ@λ@κια ενα install κανεις το προγραμμα και αυτο ειναι ολο τιποτα αλλο χρειαζεται κατι ας πουμε να ειναι κλειστο κινητο παραδειγμα μην του κανω καμια ζημια και τρεχουμε

http://www.eti-camcorder.com/

Link to comment
Share on other sites

Nα πω οτι βρηκα αυτο το link και κατεβασα το προγραμμα που ειναι συμβατο με το αντιστοιχο κινητο δηλ τωρα ειμαι οκ με αυτο μονο εχω καθαρισει?

Και για να μην του κανω καμια λ@λ@κια ενα install κανεις το προγραμμα και αυτο ειναι ολο τιποτα αλλο χρειαζεται κατι ας πουμε να ειναι κλειστο κινητο παραδειγμα μην του κανω καμια ζημια και τρεχουμε

http://www.eti-camcorder.com/

αυτο ειναι δοκιμαστικη εκδοση φιλε μου. θα πας εκει που σου ειπε ο ALR και θα ψαξεις για την εκδοση

ETI_CamcoderII_v2.02_Crac*ed_OS7&8_SMPDA

συγκεκριμενα ;)

 

δεν κανεις τιποτα αλλο, απλα εγκατασταση και τελειωσε. μεσα θα εχει και ενα αρχειο *.nfo, διαβασε το με το σημειωματαριο των windows για να δεις λεπτομερεις οδηγιες, αλλα ειναι πανευκολο.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ευχαριστω απλα επειδη δεν ειναι για μενα η δουλεια και το κινητο ειναι του φιλου μου δεν μπορω να παρω ευθυνη 100% σωστα

 

Καλα βρηκα ενα προγραμμα μεσα απο καποιο προγραμμα :blink: δεν συνεχιζω θα σας πω νεοτερα αν ειναι σε λιγες μερες

 

Thanks και παλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...