Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gibson_V (10 Δεκ. 2004 , 22:21)

 

Paidia exw ena provlima me to 6600.Exw egatastisi ena paixnidi kai otan paw na to trexw mou leei "app.closed ApparcServerThread!" kai otan paw na kanw remove mou leei childinstall error.application closed.Ti na kanw?

 

 

Φορματ , java game περασες ?

Με κλειστό το κινητο, κρατάς πατημένα τα *,3,πράσινο και το ανοίγεις χωρίς να αφήσεις τα κουμπια ,και φορτισμενο κινητο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

giati na kani format??

me kapion file manager aferese ton fakelo to pexnidio apo to system/apps

kai an ine java aferese kai ton fakelo apo to system/midlet

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LuckyStriker (10 Δεκ. 2004 , 22:29)

 

giati na kani format??

me kapion file manager aferese ton fakelo to pexnidio apo to system/apps

kai an ine java aferese kai ton fakelo apo to system/midlet

 

 

Μακαρι να ειναι ,ετσι αλλα εγω ξερω οτι δεν λυνεται το προβλημα χωρις φορματ οταν τα java δημιουργησουν προβλημα.

 

Το συγκεκριμενο "childinstall error.application closed"

σε οσους εχει τυχει (σε μενα οχι) ,μονο με φορματ εχει λυθει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα που να ενημερωνει το ημερολογιο του 6600 με γιορτες οπως το ¨σημερα¨ στον υπολογιστη, ή κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι ακόμα φίλε μου, αλλά γιατί έχω την εντύπωση ότι απαντήθηκες σε αυτήν σου την ερώτηση πριν 1-2 σελίδες? :blink:

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση; Είχα το 6210 και προγραμμάτιζα τα γενέθλια των γνωστών μου με την λειτουργία που είχε το κινητό. Τώρα πήρα το 6600 και να σας πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί. Στις επαφές υπάρχει πεδίο για γενέθλια. Το χρησιμοποιώ και μετά πηγαίνω στην αντίστοιχη μέρα (στο ημερολόγιο) και δεν βλέπω κάποια σημείωση. Θα ενημερωθώ και αν όχι τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και εσύ μπορείς να το δοκιμάσεις βάζοντας την αυριανή ημερομηνία.. δεν νομίζω να σε ειδοποιεί εφόσων δεν βάζει υπενθύμηση στο ημερολόγιο. Οπότε καλύτερα να τα σημειώνεις κατευθείαν στο ημερολόγιο ;)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Και στο ημερολόγιο πως να το περνάω. Σαν επέτειο ή σαν σύσκεψη; Στο 6210 του έδινες ημερομηνία γέννησης και σου έβγαζε την ηλικία. Μήπως υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα που να κάνει τη δουλειά που θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gascoin (11 Δεκ. 2004 , 03:05)

 

Και στο ημερολόγιο πως να το περνάω. Σαν επέτειο ή σαν σύσκεψη; Στο 6210 του έδινες ημερομηνία γέννησης και σου έβγαζε την ηλικία. Μήπως υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα που να κάνει τη δουλειά που θέλω;

 

 

H εφαρμογη που μου ερχεται αυτην την ωρα στο μυαλο ειναι το

SmartBirthday

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=783&faq=2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm (11 Δεκ. 2004 , 13:22)

 

Εχω το call control αλλα εχω το εξης προβλημα , πολλες φορες για να μην πω σχεδον παντα, δεν δουλευει σωστα . Ειδικα οταν οριζεις να μην σε παιρνουνε οσοι εχουν αποκριψη

 

Ξερεις κανεις τιποτα? κανενα αλλο αντιστοιχο και ποιο αξιοπιστο?

 

 

Εκτος απο το BlackList που προτεινει ο LuckyStriker ριξε μια ματια και στο BlackBaller το οποιο εκτος απο τις κλησεις φιλτραρει και τα sms,mms. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Re paidia eksigiste mou kati giati tha trelathw.... giati otan blepw mia eikona kai meta apilego apostolh>mesw iperithrwn kai to pataw mou vgazei meta sfalma "H efarmogh eklise Filemanager" klp... klp...?????? to idio kanei kai gia na anhksw avi me to smartmovie kai meta den kanei tipota.... tsantistika twra.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να επιλεξω κατι που στελνω στο κινητο να αποθυκευεται στην καρτα μνημης αυτοματα και οχι στη μνημη του κινητου που μου λεει οτι ειναι γεματη οταν στελνω κατι ??? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Γιάννη. Αν εννοείς να στέλνεις κάτι που λαμβάνεται ως μήνυμα πήγαινε Menu->Μηνύματα->Επιλογές->Ρυθμίσεις->Άλλο->Μνήμη σε χρήση και επέλεξε την κάρτα μνήμης
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gibson_V (12 Δεκ. 2004 , 12:52)

 

Paidia efasmose auta pou leei o Lucky Striker alla den vgainei.Exw tin v 3.42.1 .Mipws den kanei format apo ekei?prospathw alla den ginetai me ta pliktra!!!!!Kai to kanw swsta!

 

 

Κατι δεν κανεις σωστα φιλε μου , ειναι λιγο δυσκολο αλλα πετυχαινει το φορματ,το εχουν καταφερει αρκετοι ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm (12 Δεκ. 2004 , 21:10)

 

Τελικα ολα καλα .

Βρηκα και το ***** απο το BlackBaller και εχω ενα να πω .

 

Οτι ειναι κλασεις καλυτερο και απο το call control και απο το blacklist μιας και αυτα τα προγραμματα δεν δουλευαν καθολου σωστα .

 

thanks asymvivastos

 

περιεργο για το blacklist :eek: μηπως εβαλες την 1.01; γιατι η σωστη για το 6600 ειναι η 1.02 ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sexbox (11 Δεκ. 2004 , 19:37)

 

Re paidia eksigiste mou kati giati tha trelathw.... giati otan blepw mia eikona kai meta apilego apostolh>mesw iperithrwn kai to pataw mou vgazei meta sfalma "H efarmogh eklise Filemanager" klp... klp...?????? to idio kanei kai gia na anhksw avi me to smartmovie kai meta den kanei tipota.... tsantistika twra.

 

 

Re paidia plz mporeite na mou vrite mia lisi gi afto? twra mou to vgazei kai sto worms gia ngage pou kanonika pezei gia 6600!,!,!

Link to comment
Share on other sites

min trelenese to worm kai mena mou kani sfalma kai klini..

dokimase na 3anaperasis ton filemanager(emena prosopika den mou ekana pote tetia )..

alios perna to profimail pou ine kaliteros..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη συντομα θα αγορασω το 6600,ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω εφαρμογες που να ειναι συμβατες με αυτο.Οι μονες εφαρμογες που εχω εγω αφορουν Νοκια 7650,3650 και δεν θα ηθελα να μπω σε διαδικασια βαλε-βγαλε.... :rolleyes:

 

Ζητω συγνωμη εαν κατι τετοιο εχει ηδη απαντηθει αλλα δεν μπορω να διαβασω 355 σελιδες :o .

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sanitaqs_sanitas (13 Δεκ. 2004 , 03:56)

 

aliteia ti einai to irc tou aivanet? kai pos pao ekei na to xrisimipoiiso?

sto forum tou aiva tha vro afta pou psaxno?

anglika den ksero kai polla...

pantos evxaristo gia tin voitheia..

 

 

Eδω μπορεις να βρεις τις πληροφοριες που ζητας για το irc:

ΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ IRC

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun (13 Δεκ. 2004 , 03:50)

 

Επειδη συντομα θα αγορασω το 6600,ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω εφαρμογες που να ειναι συμβατες με αυτο.Οι μονες εφαρμογες που εχω εγω αφορουν Νοκια 7650,3650 και δεν θα ηθελα να μπω σε διαδικασια βαλε-βγαλε.... :rolleyes:

 

Ζητω συγνωμη εαν κατι τετοιο εχει ηδη απαντηθει αλλα δεν μπορω να διαβασω 355 σελιδες :o .

 

Ευχαριστω :)

 

 

Ελα φιλε μου τι κανεις...? ολα καλα...?

Λοιπον εφαρμογες για το 6600 θα βρεις στο aivanet,και μπορεις ευκολα να ξεχωρισεις ποιες ειναι για το 6600,επειδη τις εχει χωρισμενες με κουτακια και ειναι τσεκαρισμενες αναλογα το κιν :)

Σκεφτομαι και να πουλησω το 6600 μου σε καποια φαση ισως...Αραγε ενδιαφερεσαι οπως με το 3650...?Χεχε,σε καθε περιπτωση καλη αγορα :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.

Ψαχνω αρκετη ωρα και δεν μπορω να βρω καπου που να εχει αναφερθει το προβλημα μου.

Εαν μπορει καποιος να με βοηθησει στο οτι.

Ειχα το νοκια 6100 το οποιο ειχε ενα ημερολογιο πολυ καλο!!

Εχω τωρα το 6600 και εχω αντιμετωπισει το προβλημα οτι, οταν βαλω μια σημειωση η οποια ειναι να χτυπησει σε καποια ωρα που εχω κλειστο το τηλεφωνο, μολις το ανοιγω δεν μου βγαζει κανενα μυνημα!!!

Δηλαδη βαζω γενεθλια σε ταδε ημερομηνια και 10 η ωρα το πρωι.

Εαν ανοιξω το κινητο μου στις 10:05 , το εχασα το μυνημα και πανε τα γενεθλια!!!

Το 6100 οτι ωρα το ανοιγες σου εβγαζε μυνημα.

Μηπως το κανει με καποιο τροπο και δεν το εχω βρει?

Μηπως υπαρχει καποια αλλη αντζετα που να το κανει για να την βαλω?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefocus (13 Δεκ. 2004 , 17:46)

 

Φιλοι μου γεια σας.

Ψαχνω αρκετη ωρα και δεν μπορω να βρω καπου που να εχει αναφερθει το προβλημα μου.

Εαν μπορει καποιος να με βοηθησει στο οτι.

Ειχα το νοκια 6100 το οποιο ειχε ενα ημερολογιο πολυ καλο!!

Εχω τωρα το 6600 και εχω αντιμετωπισει το προβλημα οτι, οταν βαλω μια σημειωση η οποια ειναι να χτυπησει σε καποια ωρα που εχω κλειστο το τηλεφωνο, μολις το ανοιγω δεν μου βγαζει κανενα μυνημα!!!

Δηλαδη βαζω γενεθλια σε ταδε ημερομηνια και 10 η ωρα το πρωι.

Εαν ανοιξω το κινητο μου στις 10:05 , το εχασα το μυνημα και πανε τα γενεθλια!!!

Το 6100 οτι ωρα το ανοιγες σου εβγαζε μυνημα.

Μηπως το κανει με καποιο τροπο και δεν το εχω βρει?

Μηπως υπαρχει καποια αλλη αντζετα που να το κανει για να την βαλω?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!

 

 

Oπως ανεφερα και νωριτερα φιλε stefocus

Μαλλον καποια εφαρμογη μπορει να δημιουργει προβλημα .

Παλιοτερα ειχε αναφερθει οτι δημιουργουσαν προβληματα στο ημερολογιο οι εφαρμογες rally pro contest 3d,spycall & application manager .

Τι εφαρμογες εχεις περασει στο κινητο ?

Αυτη την στιγμη που ερχεται στο μυαλο η εφαρμογη SmartBirthday που μπορει να σε βοηθησει

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=783&faq=2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...