Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oc3anus ( 2 Ιούν. 2004 , 19:35)

 

Για το Μετρό της Αθήνας που λες το κατέβασα και είναι και πολύ καλός κιόλας!!!!!Αλλά από ότι φένεται μάλλον δεν προκειται να βρω χάρτες.... :mad: :mad: :mad:

 

 

Δυστυχως δεν νομιζω να βγαλουν τουλαχιστον στο αμεσο μελλον χαρτη της Αθηνας.Τους ειχα στειλει e-mail και μου ειχαν απαντησει οτι δεν ειναι στα αμεσα πλανα τους. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 2 Ιούν. 2004 , 23:26)

 

Δυστυχως δεν νομιζω να βγαλουν τουλαχιστον στο αμεσο μελλον χαρτη της Αθηνας.Τους ειχα στειλει e-mail και μου ειχαν απαντησει οτι δεν ειναι στα αμεσα πλανα τους. :(

 

Kανονικα θα επρεπε να ειναι λογω Ολυμπιακων Αγωνων! Ξερεις ποσους τουριστες θα εξυπηρετουσε? ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως το επιχειρημα ειχα χρησιμοποιησει στο mail που τους εγραψα αλλα αυτοι δεν πτοουνται φαινεται...Μας εχουν ψιλογραμμενους... :mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (4.09.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από hostolis

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας...

 

Εκεί που κοιτούσα διάφορα αρχεία στο c:/system με το FileMan, είδα το αρχείο connect.ini (γύρω στα 15 bytes είναι) και είπα να το ανοίξω απο περιέργεια.. Έτσι το μετονόμασα σε connect.txt και μόλις το πάτησα για να ανοίξει, δεν έγινε τίποτα και το αρχείο εξαφανίστηκε.. Ε λέω δεν πειράζει...

 

Ελα όμως που τώρα δεν μπορώ να στείλω ΤΙΠΟΤΑ με bluetooth!!! Πηγαίνω π.χ. σε μία φωτογραφία, και όπως έκανα πάντα πατάω αποστολή μέσω bluetooth, κάνει αναζήτηση, βρίσκει τον Η/Υ μου αλλα μόλις πατήσω αποστολή, βγαίνει το σηματάκι με την κουκίδα σε παρένθεση για μια στιγμη (ξέρετε τι εννοώ, αυτήν που εμφανίζεται όταν πραγματοποιείται σύνδεση bt), και αμέσως μετά λέει "Η σύνδεση είναι αδύνατη", και αυτό ήταν! (Δεν βγάζει δηλαδή το σχηματάκι του εξερχόμενου μηνύματος που έβγαζε πάντα κατα την αποστολή)

 

Έχω κάνει φορμάτ και με *#7370# και με πράσινο-αστεράκι-3! Δεν καταδέχεται να στείλει τίποτα!

 

Να σημειώσω οτι παρ'όλ'αυτά συνδέεται κανονικά όταν κάνω την σύνδεση απο το pc στο κινητό π.χ. μέσω mRouter(!).... Δηλαδή μπορώ και μεταφέρω κανονικά αρχεία μέσω PcSuite, καθώς και μπορώ και στέλνω αρχεία απο το pc στο κινητό(δεξί κλικ και αποστολή)..

 

Το σερβις στη Νόκια δεν το γλιτώνω μάλλον ε;

 

Ζήτησα και απο τον ασυμβίβαστο να μου στείλει το δικό του connect.ini για να το βάλω στο κινητό μου, αλλα πάλι τα ίδια.. Λες και έχει πάθει κάτι ο Z:/ !!!!

 

Telika eftiakse mono tou prin ligo... Den kserw ti egine!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα αν δεν προκειται να βγαλουν ουτε καν για την Αθήνα τις πιο μικρές π.χ. Θεσσαλινίκη,Πάτρα,Λάρισα,Ηράκλειο κτλ τις ξεχνάμε από τώρα...Καραγραμμένους μας έχουν θα έλεγα... :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε προκειται να αντικατασταθει το 6600?Εχει ακουστει τιποτα?Αξιζει η αγορα του υστερα απο 8 μηνες στην αγορα?το βρηκα καινουριο 399 ευρω και βρισκομαι σε διλημμα να το παρω η οχι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος blusprint ( 3 Ιούν. 2004 , 20:39)

 

Ξερει κανεις ποτε προκειται να αντικατασταθει το 6600?Εχει ακουστει τιποτα?Αξιζει η αγορα του υστερα απο 8 μηνες στην αγορα?το βρηκα καινουριο 399 ευρω και βρισκομαι σε διλημμα να το παρω η οχι...

 

me to 7610 fisika!!!!! apo deytera 8a einai sta magazia sta 500+ eyro.

8a pareis TWRA to 6600? den sto sinistw me tipota!!

mpes sto analogo thread kai enimerosou

Link to comment
Share on other sites

gia 1 lepto ti ligotero exei to 6600 i kamera ginete 1 mpixel to vide idi apo tin nokia exei aperioristo xrono me to neo soft ti toy lipi ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant ( 3 Ιούν. 2004 , 21:03)

 

gia 1 lepto ti ligotero exei to 6600 i kamera ginete 1 mpixel to vide idi apo tin nokia exei aperioristo xrono me to neo soft ti toy lipi ?

 

ti enoeis ...oti to 6600 ginetai 1mpixel????

kai oti exei aperioristo video?????

xaxaxaxaxaxaxaxaxa

 

kai pws ginontai ola ayta?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas ( 3 Ιούν. 2004 , 21:15)

 

Οντως!Με το προγραμμα fotoAcute η βγαζεις φωτογραφιες 1.3ΜP!

 

ante re afiste ta xaza...

ti 1.3 mpixel kai aidies.

to programma to exw balei edw kai poso kairo kai 3erw kala ti kanei.

 

exei mia beltiosh 5% h fotografia kai kati trexei sta guftika.

san na blepeis mia vga fotografia poio konta!!! :p

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η αναλυση των φωτογραφιων που τραβαει δεν 1280x960; τι εννοεις βελτιωση 5%; πρωτη φορα βλεπω τετοιο σχολιο για το photoacute αν κ δεν το εχω δοκιμασει για να εχω προσωπικη γνωμη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ginalovu ( 4 Ιούν. 2004 , 12:55)

 

δηλαδη η αναλυση των φωτογραφιων που τραβαει δεν 1280x960; τι εννοεις βελτιωση 5%; πρωτη φορα βλεπω τετοιο σχολιο για το photoacute αν κ δεν το εχω δοκιμασει για να εχω προσωπικη γνωμη

 

 

Τραβαει με αναλυση 1280 * 960 αλλα μην περιμενεις οτι μια φωτογραφια τραβηγμενη με το 6600 και το PhotoAcute θα ειναι ιδια με μια του 7610 π.χ.Μια μικρη βελτιωση υπαρχει αλλα μεχρι εκει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 4 Ιούν. 2004 , 13:01)

 

Τραβαει με αναλυση 1280 * 960 αλλα μην περιμενεις οτι μια φωτογραφια τραβηγμενη με το 6600 και το PhotoAcute θα ειναι ιδια με μια του 7610 π.χ.Μια μικρη βελτιωση υπαρχει αλλα μεχρι εκει.

 

ναι ρε παιδια η διαφορα στην ποιοτητα ειναι παρα πολυ μικρη και βεβαια δεν θα συγκρινεται με το 7610

Link to comment
Share on other sites

ok dld axizei kapios na dwsei den xerw k ego posa gia na pari pio katares photos ? Sto katw katw yparxei kai i digital camera

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Sequent_c: Nokia6600/1.0 (4.09.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από chryant

ok dld axizei kapios na dwsei den xerw k ego posa gia na pari pio katares photos ? Sto katw katw yparxei kai i digital camera

 

An den kanw la8os h shzhthsh 3ekinhse me to erwthma an a3izei na parei kaneis to 6600 shmera. Rwthse 100 atoma kai oloi 8a sou poun pare to 7610! Etsi ki alios exei poso kairo pou leme "kante upomonh erxetai anava8mismenh suskeuh" kai an ta baleis katw 8a deis oti den einai oute 50 euro h diafora tous. Oso anafora to photoacute omologoumenws eixa en8ousiastei sthn arxh alla re pedia meta apo tosa pola test pou exw kanei katalaba oti einai toso apeiroelaxisth h diafora pou den a3izei kan na to shzhtame! Kalh h idea twn rwswn alla oxi toso apotelesmatikh oso 8a 8elame

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαρεθηκατε βρε παιδια με το θεμα 6600-7610-photoacute...?

Εμπεδώθηκε νομιζω...

 

Αντε να συνεχίζουμε με τα του 6600 και μονο :) :) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι επαθε παλι το μαραφετι μου?? :p

 

Απο το απογευμα δεν εχει καθολου σημα και οσο και αν κλεινω την συσκευη και την ξαναανοιγω δεν εχει καθολου! :mad:

 

P.S. Εννοειται πως δεν γινεται μονο σε ενα σημειο αυτο! :whistle:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis ( 2 Ιούν. 2004 , 23:21)

 

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας...

 

Εκεί που κοιτούσα διάφορα αρχεία στο c:/system με το FileMan, είδα το αρχείο connect.ini (γύρω στα 15 bytes είναι) και είπα να το ανοίξω απο περιέργεια.. Έτσι το μετονόμασα σε connect.txt και μόλις το πάτησα για να ανοίξει, δεν έγινε τίποτα και το αρχείο εξαφανίστηκε.. Ε λέω δεν πειράζει...

 

Ελα όμως που τώρα δεν μπορώ να στείλω ΤΙΠΟΤΑ με bluetooth!!! Πηγαίνω π.χ. σε μία φωτογραφία, και όπως έκανα πάντα πατάω αποστολή μέσω bluetooth, κάνει αναζήτηση, βρίσκει τον Η/Υ μου αλλα μόλις πατήσω αποστολή, βγαίνει το σηματάκι με την κουκίδα σε παρένθεση για μια στιγμη (ξέρετε τι εννοώ, αυτήν που εμφανίζεται όταν πραγματοποιείται σύνδεση bt), και αμέσως μετά λέει "Η σύνδεση είναι αδύνατη", και αυτό ήταν! (Δεν βγάζει δηλαδή το σχηματάκι του εξερχόμενου μηνύματος που έβγαζε πάντα κατα την αποστολή)

 

Έχω κάνει φορμάτ και με *#7370# και με πράσινο-αστεράκι-3! Δεν καταδέχεται να στείλει τίποτα!

 

Να σημειώσω οτι παρ'όλ'αυτά συνδέεται κανονικά όταν κάνω την σύνδεση απο το pc στο κινητό π.χ. μέσω mRouter(!).... Δηλαδή μπορώ και μεταφέρω κανονικά αρχεία μέσω PcSuite, καθώς και μπορώ και στέλνω αρχεία απο το pc στο κινητό(δεξί κλικ και αποστολή)..

 

Το σερβις στη Νόκια δεν το γλιτώνω μάλλον ε;

 

Ζήτησα και απο τον ασυμβίβαστο να μου στείλει το δικό του connect.ini για να το βάλω στο κινητό μου, αλλα πάλι τα ίδια.. Λες και έχει πάθει κάτι ο Z:/ !!!!

 

an thes na sou to stilo kai ego na dokimasis poli efxaristos ;)

alla mou fenete oti den tha glitosis to service :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 5 Ιούν. 2004 , 23:31)

 

Ρε παιδια τι επαθε παλι το μαραφετι μου?? :p

 

Απο το απογευμα δεν εχει καθολου σημα και οσο και αν κλεινω την συσκευη και την ξαναανοιγω δεν εχει καθολου! :mad:

 

P.S. Εννοειται πως δεν γινεται μονο σε ενα σημειο αυτο! :whistle:

 

μηπως φτεει το δυκτιο σου???(κομσμοτε αν θυμαμαι καλα :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 6 Ιούν. 2004 , 12:49)

 

μηπως φτεει το δυκτιο σου???(κομσμοτε αν θυμαμαι καλα :p )

 

Ξαφνικα εχθες στις 2 η ωρα εφτιαξε! :cool:
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreadakis ( 5 Ιούν. 2004 , 23:51)

 

an thes na sou to stilo kai ego na dokimasis poli efxaristos ;)

alla mou fenete oti den tha glitosis to service :cry:

 

Εχει λυθει το προβλημα του... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά απο μόνο του έφτιαξε!! :puzzled:

Αλλα τώρα έχει πρόβλημα το pc!

Σε άλλα κινητά στέλνω κανονικά, αλλα το pc δεν δεχεται τίποτα! Ό,τι και να στείλω, π.χ. ένα .jpg απο την έκθεση, λέει "Η αποστολή απέτυχε" !!!

 

Επαναλαμβάνω πως σε άλλα κινητά στέλνω κανονικά! Απεγκατέστησα και τους drivers του bt, έβαλα και τους καινούριους αλλα πάλι τπτ! Άλλαξα και com ports, αλλα το καταραμένο δεν δέχεται τίποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...