Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν έχεις περάσει κάποιον mp3 player στη συσκευή σου δεν χρειάζεται καμία μετατροπή!!!Να σου πώ ότι μπορείς φυσικά να στείλεις mp3 και με υπέρυθρες και με BT αλλά θα κάνει πολύ ώρα να περαστεί το αρχείο στη συσκευή, αντίθετα με τον card reader θα περαστεί αμέσωσ σαν να κάνεισ copy/paste από έναν φάκελο σε κάποιον άλλον!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (14 Οκτ. 2004 , 18:08)

 

an ta peraso me card reader se poion fakelo tha prepei na ta stilo;

 

 

Δεν εχει σημασια ,το ultra mp3 θα τα ανιχνευσει μονο του.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σοσ gia 6600 energopoihsh mms ekana ala de ksero ti rithmisis na kanw pira eksipiretish pelaton kai moupe kati rithmisis ala psilomperdeftika automata pos tis lambanw? cosmote karta exw.episis gia gprs kanw xtra rithmisis? help me thanks ine anagh na do kati fotos!
It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος balloo (14 Οκτ. 2004 , 18:59)

 

σοσ gia 6600 energopoihsh mms ekana ala de ksero ti rithmisis na kanw pira eksipiretish pelaton kai moupe kati rithmisis ala psilomperdeftika automata pos tis lambanw? cosmote karta exw.episis gia gprs kanw xtra rithmisis? help me thanks ine anagh na do kati fotos!

 

 

Χρησιμοποιησε την εφαρμογη της νοκια Setting Wizard

http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_6600_SettingWizard.SIS

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οπως είχα γράψει λίγο καιρό πριν...το 6600 μου είχε αρχίσει να παρουσιάζει προβληματα στο πληκτρολόγιο...και ειδικότερα στα πλήκτρα 2,5,8 και * ενω ενεργοποιούσε μόνο του την διαδικασία φωνητικής εντολής!!! :(

Οταν το πρόβλημα εγινε πολύ συχνόι και με μεγαλύτερη διάρκεια (κάποια στιγμή δούλευε κανονικά) πήγα απευθείας στην ΝΟΚΙΑ στην Βουλιαγμένης για να αποφύγω τις καθυστερήσεις!

 

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να δω αν το τηλέφωνο είναι έτοιμο!

Πρώτη αντίδραση.."Μα δεν το έχετε παραλάβει??!!"...εγω ξερός!!.."Οχι δεσποινίς,γιατι να σας έπαιρνα τότε??!!"..."Καλά,θα σας παρουμε σε μισή ώρα!"... :cry:

 

Σε 45 λεπτά ξαναπήρα εγω!Αποτέλεσμα?!!.."Περάστε μέχρι τις 4 να πάρετε καινούργιο τηλέφωνο το παλιό καταστράφηκε!!!!!!! :worry: :!: )

 

Πήγα και πήρα νέο 6600!!Το παλιό το ζήτησα αλλά δεν μπορούσαν να το φέρουν και το κρατάνε λέει για να μπορούν να αποδείξουν ότι έγινε αλλαγή!!!!

 

Τι λέτε παίδες?!!!

 

ΥΓ Στοιχεία το τηλέφωνο είχε μόνο σχετικά με Contacts!Τίποτα άλλο!

Αλήθεια μπορούμε να έχουμε τα Contacts στην κάρτα μνήμης αντι στην μνήμη του τηλεφώνου??!!

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (14 Οκτ. 2004 , 18:52)

 

format tin memory me poion arithmo kanoume;

 

 

Θέλεις να κάνεισ format ολόκληρο το τηλέφωνο, μόνο την κάρτα ή μόνο την μνήμη του κινητού???

Άμα θέλεις να κάνεισ μόνο την κάρτα κάντην μέσω του card reader για πιο γρήγορα, εαν θέλεις να κάνεισ όλο το κινητό, την ώρα που είναι σβηστό πάτα το (*) μετα το πλήκτρο 3 και μετά το πράσινο πλήκτρο (εννοείται ότι θα τα πατήσεις όλα μαζί όπως με το Ctrl + Alt + Del)

Εάν θέλεις μόνο την μνήμη του κινητού επανέλαβε το παραπάνω βήμα αφού πρώτα αφαιρέσεις την mmc κάρτα από την συσκευή!!!Τώρα αμα αντιμετωπίσεις πρόβλημα πάτα πρώτα το 3 και μετα το (*) γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρος για την σειρά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το πράσινο πλήκτρο είναι τελευταίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kouk (14 Οκτ. 2004 , 20:08)

 

ΥΓ Στοιχεία το τηλέφωνο είχε μόνο σχετικά με Contacts!Τίποτα άλλο!

Αλήθεια μπορούμε να έχουμε τα Contacts στην κάρτα μνήμης αντι στην μνήμη του τηλεφώνου??!!

 

 

Υπαρχουν 2 εφαρμογες που κρατανε αντιγραφο των επαφων.Το contacts manager και το smart vcard.Βεβαια μπορεις να αντιγραψεις τις επαφες σου στην καρτα sim και να εισαι ok. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kouk (14 Οκτ. 2004 , 20:08)

 

Οπως είχα γράψει λίγο καιρό πριν...το 6600 μου είχε αρχίσει να παρουσιάζει προβληματα στο πληκτρολόγιο...και ειδικότερα στα πλήκτρα 2,5,8 και * ενω

 

 

[...]

 

Τι λέτε παίδες?!!!

 

ΥΓ Στοιχεία το τηλέφωνο είχε μόνο σχετικά με Contacts!Τίποτα άλλο!

Αλήθεια μπορούμε να έχουμε τα Contacts στην κάρτα μνήμης αντι στην μνήμη του τηλεφώνου??!!

 

 

:eek:

 

Πραγματικά απίστευτη η περίπτωσή σου φίλε κούκ..

 

Όσο για τα contacts όχι, δεν μπορείς να τα έχεις στην κάρτα μνήμης, μπορείς όμως να κρατάς μπάκαπ με διάφορα προγράμματα όπως π.χ. το contacts manager.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kouk (14 Οκτ. 2004 , 20:08)

 

Σε 45 λεπτά ξαναπήρα εγω!Αποτέλεσμα?!!.."Περάστε μέχρι τις 4 να πάρετε καινούργιο τηλέφωνο το παλιό καταστράφηκε!!!!!!! :worry: :!: )

 

Πήγα και πήρα νέο 6600!!Το παλιό το ζήτησα αλλά δεν μπορούσαν να το φέρουν και το κρατάνε λέει για να μπορούν να αποδείξουν ότι έγινε αλλαγή!!!!

 

Αφου γλιτωσες αλλη ταλαιπωρια και σου εδωσαν καινουργια

συσκευη παλι καλα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το απαράδεκτο θα είναι να μη σου κάνουν το backup των επαφών σου!!!

Γιατί εφ' όσον έχουν κρατήσει την παλιά συσκευή μαζί της έχουν κρατήσει και τις επαφές...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (14 Οκτ. 2004 , 21:21)

 

Το απαράδεκτο θα είναι να μη σου κάνουν το backup των επαφών σου!!!

Γιατί εφ' όσον έχουν κρατήσει την παλιά συσκευή μαζί της έχουν κρατήσει και τις επαφές...

 

εμενα φιλε μου μου κανανε :eek: το πηρα οπως το εδωσα με τις εφαρμογες μου μεσα :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (14 Οκτ. 2004 , 21:35)

 

εμενα φιλε μου μου κανανε :eek: το πηρα οπως το εδωσα με τις εφαρμογες μου μεσα :)

 

me2 apo alpha copy kallitheas :) prin omws...6 mines ;P

Filika,

 

Dionisis

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...

Μπορεί να ξανασυζητήθηκε αλλά ... έχασα την υπομονή μου με αυτή την νέα εκδοση 5,27!

Δεν ακούγετε ο ήχος του μηνύματος!!! ΕΛΕΟΣ!

Έχω κάνει ότι λέγαμε με τιν 4,09 να καθαρήσω το log αλλά τίποτε!!!

 

Please help

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος axniotis (15 Οκτ. 2004 , 13:53)

 

Να ρωτήσω κάτι...

Μπορεί να ξανασυζητήθηκε αλλά ... έχασα την υπομονή μου με αυτή την νέα εκδοση 5,27!

Δεν ακούγετε ο ήχος του μηνύματος!!! ΕΛΕΟΣ!

Έχω κάνει ότι λέγαμε με τιν 4,09 να καθαρήσω το log αλλά τίποτε!!!

 

Please help

 

Τι να πω φίλε, και 'γω 5.27 έχω, αλλά αυτό που περιγράφεις δεν το'χω συναντήσει.

Θα σου'λεγα τα κλασσικά, κοίτα τα settings στα προφίλ που χρησιμοποιείς, αλλά φαντάζομαι θα το έχεις ήδη κάνει...

 

Δεν πας για ένα re-flashing?

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος axniotis (15 Οκτ. 2004 , 13:53)

 

Να ρωτήσω κάτι...

Μπορεί να ξανασυζητήθηκε αλλά ... έχασα την υπομονή μου με αυτή την νέα εκδοση 5,27!

Δεν ακούγετε ο ήχος του μηνύματος!!! ΕΛΕΟΣ!

Έχω κάνει ότι λέγαμε με τιν 4,09 να καθαρήσω το log αλλά τίποτε!!!

 

Please help

 

για δοκίμασε να ξανα ρυθμισεις τους ηχους σου γιατί μπορεί να τους έχεις μεταφέρει σε άλλη μνήμη και λογικό είναι να μην ακούγονται...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (15 Οκτ. 2004 , 21:08)

 

paidia kikloforoun aloustika gia to 6600;;;;;!!!! ebala mp3 player sto kinito kai den lei na akous tragoudia apo to eixio!!!

 

γιατί νομίζεις ότι λέει από τα ακουστικά? :lol:

υπάρχουν σε διαφορα μαγαζιά και είναι πολύ φτηνά ... αλλιώς θα σου έλεγα μην πάρεις καν...

δεν αξίζει φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (15 Οκτ. 2004 , 21:17)

 

pantos apo ta eixia exei poli kalo eixo!!! esti mou fenete. tora den xero apo ta akoustika pos einai!

 

ποια ηχεία?? :confused: σε λίγο θα μου πεις ότι έχει και sub!!! :lol:

ένα είναι και αυτό ειναι άχρηστο...

νομίζεις φιλε ότι ακούγονται καλά ...στην πραγματικότητα ακούγονται χαλια...

 

αστο τώρα το ηχείο ,,,το operation το κατάφερες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsikis (17 Οκτ. 2004 , 11:05)

 

kserei kaneis tin diadikasia allagis prosopsis gia to 6600?An nai tha me ypoxreonate..

 

An einai dynaton analytiki....Eyxaristo

 

P.S: Mporo na tin vro kapou sto internet?Kai poy? :) :) :)

 

Το 6600 δεν δέχεται εναλλασσόμενα καλύμματα (xpress on-covers)και η αλλαγή γίνεται μονο στα nokia shops.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsikis (17 Οκτ. 2004 , 11:05)

 

kserei kaneis tin diadikasia allagis prosopsis gia to 6600?An nai tha me ypoxreonate..

 

An einai dynaton analytiki....Eyxaristo

 

P.S: Mporo na tin vro kapou sto internet?Kai poy? :) :) :)

 

Λοιπον ανοιγεις το κινητο βγαζεις μπαταριες κλπ δεξια αριστερα απο το κατω μερος του τηλ εχει δυο τρυπουλες βαζεις εκει ενα πολυ λεπτο κατσαβιδι και σπρωχνεις το καλλυμα το οποιο εχει δυο σαν κλιπς που κουμπωνουν στο σταθερο μερος μολις βγει λιγο το καλλυμα για να μην κανεις ζημια παιρνεις μια καρτα πιστωτικη παλια και την βαζεις στο ανοιγμα με αυτην τωρα προσπαθεις να το ξεκουμπωσεις γυρω γυρω πραγμα οχι δυσκολο και σε λιγο εισαι ετοιμος... γνησιες δεν θα βρεις με 8 Ε ΕΧΕΙ ΣΤΟ FLEAMARKET ....αν εισαι Αθηνα πηγαινε στα κεντρικα 17Ε μου φαινεται κανει η αλλαγη
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

paidia thelo na rotiso kati sto nokia 6600 pou exo exo tin mmc tis manas tou kai thelo na tin alaxo me mia 256ara

1)mipos to kinito mou pairnei kai kartes Secure Digital?

2)mexri poso karta mnimis ipostirizei

3)xserete pou exei ftines 256ares kartes mmc?

oi pio ftines pou exo dei einai stin stournari me 50 euro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...