Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αστείο είναι ότι όλοι λένε ότι και καλά ο ultra sonic που μπαίνει στα ακριβά μοντέλα είναι ταχύτατος... Αυτό που βλέπω εγώ στην πράξη είναι ό,τι μοντέλο είχα με finger print στα πλάγια σε mid range συσκευές ήταν πολύ πιο αξιόπιστοι και ξεκλείδωναν και με βρεμενα χέρια...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι όλοι λένε ότι και καλά ο ultra sonic που μπαίνει στα ακριβά μοντέλα είναι ταχύτατος... Αυτό που βλέπω εγώ στην πράξη είναι ό,τι μοντέλο είχα με finger print στα πλάγια σε mid range συσκευές ήταν πολύ πιο αξιόπιστοι και ξεκλείδωναν και με βρεμενα χέρια...

sent from my S23Ultra 12/512


Ισχύει. Όσα κινητά της πλάκας έχουν στα πλάγια fingerprint, βλέπε xiaomi redmi note 10, ξεκλειδώνει ακαριαία στο 100% κάτι που σε εμάς δε γίνεται.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Το αστείο είναι ότι όλοι λένε ότι και καλά ο ultra sonic που μπαίνει στα ακριβά μοντέλα είναι ταχύτατος... Αυτό που βλέπω εγώ στην πράξη είναι ό,τι μοντέλο είχα με finger print στα πλάγια σε mid range συσκευές ήταν πολύ πιο αξιόπιστοι και ξεκλείδωναν και με βρεμενα χέρια...

sent from my S23Ultra 12/512
 

πολυ καλα δουλευει σε μενα παντως,εννοειται οτι σε τετοια τηλεφωνα πανακριβα πρεπει να ειναι κατω απο την οθονη.αυτο με τα δακτυλα που ανεφερες ειναι ετσι οπως το ειπες και αν δεν πιασει με τη μια θα πιασει με τη δευτερη σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, τελικά υπάρχει τρόπος να δούμε SOT και μπαταρία όπως στην προηγούμενη έκδοση ή μόνο με πρόσθετη εφαρμογή;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα δουλευει σε μενα παντως,εννοειται οτι σε τετοια τηλεφωνα πανακριβα πρεπει να ειναι κατω απο την οθονη.αυτο με τα δακτυλα που ανεφερες ειναι ετσι οπως το ειπες και αν δεν πιασει με τη μια θα πιασει με τη δευτερη σιγουρα
Είπα και πιο πάνω ότι υπάρχουν φορές που δεν ξεκλειδώνει με τίποτα... Και αναγκάζομαι βάζω το pin...

Στις συσκευές που είχα με τον fingerprint στα πλάγια δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Είπα και πιο πάνω ότι υπάρχουν φορές που δεν ξεκλειδώνει με τίποτα... Και αναγκάζομαι βάζω το pin...

Στις συσκευές που είχα με τον fingerprint στα πλάγια δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

sent from my S23Ultra 12/512
 

κοιτα αν κανεις και καποια δουλεια χωρις γαντια (πχ να κουβαλας υλικα κτλ)εκει δεν πιανει μετα ,το εχω διαπιστωσει.το μονο που δεν δοκιμασα ακομα ειναι με προσωπο,θα το κανω και αυτο απο αυριο να δω τι παιζει.

στον πλαινο σαρωτη δεν μεσολαβει γυαλι οποτε πιανει κατα 99,9 τοις εκατο συνηθως

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν κανεις και καποια δουλεια χωρις γαντια (πχ να κουβαλας υλικα κτλ)εκει δεν πιανει μετα ,το εχω διαπιστωσει.το μονο που δεν δοκιμασα ακομα ειναι με προσωπο,θα το κανω και αυτο απο αυριο να δω τι παιζει.
Όχι δεν κάνω κάποια δουλειά που να είναι τα χέρια μου λερωμένα... Νομίζω ότι έχει να κάνει όπως είπα με την κατάσταση του δέρματος αν τα δάχτυλά μου είναι λίγο ιδρωμένα δεν πιάνει

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Όχι δεν κάνω κάποια δουλειά που να είναι τα χέρια μου λερωμένα... Νομίζω ότι έχει να κάνει όπως είπα με την κατάσταση του δέρματος ή αν τα δάχτυλά μου είναι λίγο ιδρωμένα δεν πιάνει

sent from my S23Ultra 12/512
 

το χειμωνα συνηθως τα χερια μου ειναι ξηρα,με οτι κινητο και αν ειχα ειχα ενα μικρο προβλημα.αλλα και παλι αντε να μη πιασει το πολυ 3 φορες,εκει μετα δεν θυμαμαι πανω απο 5 φορες απαιτει pin,μοτιβο κτλ

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MeteorX said:

.το μονο που δεν δοκιμασα ακομα ειναι με προσωπο,

Δεν το ειχα σε καμια εκτιμηση πριν το δοκιμασω, ωστοσο πλεον δεν το αλλαζω με τιποτα, λειτουργει αψογα. Οπως και o fingerprint sensor σε μενα. Χωρις τζαμακι παρεμπιπτοντως, ποτε δεν βαζω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Δεν το ειχα σε καμια εκτιμηση πριν το δοκιμασω, ωστοσο πλεον δεν το αλλαζω με τιποτα, λειτουργει αψογα. Οπως και o fingerprint sensor σε μενα. Χωρις τζαμακι παρεμπιπτοντως, ποτε δεν βαζω.

κ γω ποτε δεν βαζω στα κινητα τζαμακια θηκες

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 2:04 ΜΜ, pandrits said:

Εμένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κ εμένα δε ξέρω πως έγινε κ άλλαξε η σειρά,εμφάνισης.  Χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

@Konstantine73  θεωρώ ότι την καλύτερη απόδοση την έχει μετά από αρκετές δοκιμές όταν έχει απαλή στιγμιαία επαφή δίχως να πιέσει πολύ το δάχτυλο τον αισθητήρα. Πάντα αναφέρομαι με χρήση ζελατίνας κι όχι γυαλιού που δεν έχω στο δικό μου. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ζελατινα δουλευει αψογα...τα φοβαμαι τα γυαλια στην εφαρμογη λογω κυρτης οθονης

 

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ζελατινα δουλευει αψογα...τα φοβαμαι τα γυαλια στην εφαρμογη λογω κυρτης οθονης
 
Εγώ πάλι φοβάμαι τις ζελατίνες

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update. Να πω την αλήθεια δε κατάλαβα κάποια διαφορά ακόμα ούτε είδα κάποια ενδιαφέρουσα καινούρια λειτουργία. Αυτό που διαπίστωσα όμως είναι ότι δε παίζει καλά το android auto. Δε συνδέεται με τη πρώτη και όταν με παίρνουν πετάει τη κλήση σε αναμονή γιατί οδηγώ.... Χωρίς να έχω κάποια ρουτίνα. Μόνο σε εμένα έχει θέμα; 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Όχι δεν κάνω κάποια δουλειά που να είναι τα χέρια μου λερωμένα... Νομίζω ότι έχει να κάνει όπως είπα με την κατάσταση του δέρματος αν τα δάχτυλά μου είναι λίγο ιδρωμένα δεν πιάνει

sent from my S23Ultra 12/512

 

Παρόλα αυτά η samsung έχει κάνει την ποιο ασφαλή υλοποίηση σε fingerprint.Δεν είναι οπτικό με κάμερα κάτω από την οθόνη ούτε πυκνωτικό στα πλάγια. Όπως η apple έχει το 3d face unlock έτσι και η samsung έχει ας πούμε ένα 3d fingerprint.

Ο μόνος τρόπος να το παραβιάσει κάποιος είναι να έχει το δάχτυλο σας μαζί του  :D

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά η samsung έχει κάνει την ποιο ασφαλή υλοποίηση σε fingerprint.Δεν είναι οπτικό με κάμερα κάτω από την οθόνη ούτε πυκνωτικό στα πλάγια. Όπως η apple έχει το 3d face unlock έτσι και η samsung έχει ας πούμε ένα 3d fingerprint.
Ο μόνος τρόπος να το παραβιάσει κάποιος είναι να έχει το δάχτυλο σας μαζί του  :D
Γιατί με τον fingerprint στα πλάγια υπάρχει περίπτωση να σου το ξεκλειδώσει ξένο δάχτυλο?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update. Να πω την αλήθεια δε κατάλαβα κάποια διαφορά ακόμα ούτε είδα κάποια ενδιαφέρουσα καινούρια λειτουργία. Αυτό που διαπίστωσα όμως είναι ότι δε παίζει καλά το android auto. Δε συνδέεται με τη πρώτη και όταν με παίρνουν πετάει τη κλήση σε αναμονή γιατί οδηγώ.... Χωρίς να έχω κάποια ρουτίνα. Μόνο σε εμένα έχει θέμα; 
Όλα οκ με το Android auto εδώ μετά την αναβάθμιση. Δοκίμασε εκκαθάριση cache και αν δεν πιάσει εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Konstantine73 said:

Γιατί με τον fingerprint στα πλάγια υπάρχει περίπτωση να σου το ξεκλειδώσει ξένο δάχτυλο?

sent from my S23Ultra 12/512
 

Θέλω να πω ότι όλα τα fingerprints εκτός του ultrasonic, που βασίζονται σε εικόνα αποτυπώματος η σάρωση αυτού παραβιαζονται και ναι εμμεσα και με ξένο δάκτυλο

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greg2310 said:

Εγω εβαλα αυτο απο temu .πανευκοή τοποθετηση ,εχει κατσει αψογα,ουτε κολλες ουτε τιποτα...

Screenshot_20231107_083515_Temu.jpg

Και το δακτυλικο αποτύπωμα...;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ότι όλα τα fingerprints εκτός του ultrasonic, που βασίζονται σε εικόνα αποτυπώματος η σάρωση αυτού παραβιαζονται και ναι εμμεσα και με ξένο δάκτυλο
Δεν έτυχε ποτέ αυτό σε όσα ξένα δάχτυλα το έχουν βάλει στην εκάστοτε συσκευή που είχα .

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bromiaris said:

Και το δακτυλικο αποτύπωμα...;

Πρινειχα ενα με κολλα και επιανε 8/10 ..μια απο τα ιδια και τωρα..βεβαια δε το χρησιμοποιω και πολυ γιατι ξεκλειδωνει με το smartwatch.. αλλα απο αισθηση ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει και εχω βαλει απειρα σε πολλαααα κινητα

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχουν μεγαλυτερη προστασια στην πτωση,απλα εγω ειμαι υποχονδριος και προσεχω τις συσκευες μου σαν τα ματια μου

55 minutes ago, Konstantine73 said:


 

 

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...