Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σάς. Είμαι ανάμεσα σε s24 ( το απλό ) και s23 ultra (enterprise edition). Η διαφορά είναι 180 ευρώ περίπου και δεν ξέρω αν αξίζει.

Edited by samakos3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, SHINKANSEN said:

Δεν ισχύει αυτό Φορτίζει όταν είναι η μπαταρία απο 0 ως 59% κατευθείαν με 35 ως 37watt το μέτρησα

εγω λεω απο 30-80%...μου κανει τον ιδιο χρονο και με τον 25αρι και με τον 45αρι,κανει 30 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, SHINKANSEN said:

Δεν ισχύει αυτό Φορτίζει όταν είναι η μπαταρία απο 0 ως 59% κατευθείαν με 35 ως 37watt το μέτρησα

Άρα το καλώδιό μου που ισχυρίζεται ότι είναι 100w είναι μάπα..... (δε μπορεί να πάει πάνω από 33W). Θα προσπαθήσω να το τσεκάρω.

Σε ευχαριστώ.

Έχεις καμιά φωτό (δική σου εννοείται) από το 35-37w?

Τι καλώδιο χρησιμοποιείς?

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thabull said:

Άρα το καλώδιό μου που ισχυρίζεται ότι είναι 100w είναι μάπα..... (δε μπορεί να πάει πάνω από 33W). Θα προσπαθήσω να το τσεκάρω.

Σε ευχαριστώ.

Έχεις καμιά φωτό (δική σου εννοείται) από το 35-37w?

Τι καλώδιο χρησιμοποιείς?

Χρησιμοποιώ τα γνήσια καλώδια του τηλεφώνου και του φορτιστή 45w samsung.Φωτογραφία δεν έχω αλλά το βλέπω κάθε φορά από τη μέτρηση που μου δείχνει το powerbank μου της anker που είναι το ισχυρότερο της αγοράς με ισχύ εισόδου εξόδου ως 140w

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω πάνω σε ένα κείμενο για να κάνω μετάφραση μου εμφανίζει 2 επιλογές μεταφράσεων.Η μία είναι της google αυτή θέλω να κρατήσω. Η άλλη δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι και δεν έχει ελληνικά. Μπορώ να κάνω να φαίνεται μόνο η μία;

Screenshot_20240531_091710_Firefox.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και εδώ με το θέμα πληρωμής μέσω NFC μετά το update.

 Όντως σε κάποιους δουλεύει και σε άλλους όχι, για όσους έχετε θέμα δοκιμάστε update στο Google Play System Update στις ρυθμίσεις συσκευής, επανεκκίνηση, εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής Google wallet και απεγκατάσταση/εγκατάσταση εκ νέου και ξανά επανεκκίνηση.

 Πλέον φαίνεται να δουλεύει ξανά σωστά 😎

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση of topic επειδή το φόρουμ του Note 10 plus είναι ' νεκρό '.Αυτό πως σβήνει γιατί μου το εμφανίζει μετά από κάθε επανεκκίνηση?

IMG-aa0266941eab0080c53dc9562e31283e-V.jpg

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mips said:

Μια ερώτηση of topic επειδή το φόρουμ του Note 10 plus είναι ' νεκρό '.Αυτό πως σβήνει γιατί μου το εμφανίζει μετά από κάθε επανεκκίνηση?

IMG-aa0266941eab0080c53dc9562e31283e-V.jpg

Χρησιμοποίησε το messenger της google και βγάλε της samsung ή απενεργοποίησε τον και δεν θα σου το ξαναμφανίσει

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos_rho said:

Χρησιμοποίησε το messenger της google και βγάλε της samsung ή απενεργοποίησε τον και δεν θα σου το ξαναμφανίσει

Επειδή έχω κολλήσει και δεν μπορώ να το βρω. Πως το απενεργοποιώ??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mips said:

Επειδή έχω κολλήσει και δεν μπορώ να το βρω. Πως το απενεργοποιώ??

Απενεργοποιησε την εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung μέσα από το μενού ρυθμίσεις. Την βρίσκεις κ πάτα απενεργοποιηση 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Επανέρχομαι και εδώ με το θέμα πληρωμής μέσω NFC μετά το update.

 Όντως σε κάποιους δουλεύει και σε άλλους όχι, για όσους έχετε θέμα δοκιμάστε update στο Google Play System Update στις ρυθμίσεις συσκευής, επανεκκίνηση, εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής Google wallet και απεγκατάσταση/εγκατάσταση εκ νέου και ξανά επανεκκίνηση.

 Πλέον φαίνεται να δουλεύει ξανά σωστά 😎

Τα έκανα όλα αυτά , ακόμα δεν δουλεύει. Είμαι με thl

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GeorgeHtz said:

Τα έκανα όλα αυτά , ακόμα δεν δουλεύει. Είμαι με thl

Και εμένα δούλεψαν οι κάρτες στο Google wallet ως δια μαγείας. 

Είμαι με thl

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mix911 said:

Και εμένα δούλεψαν οι κάρτες στο Google wallet ως δια μαγείας. 

Είμαι με thl

Είχαν σταματήσει να δουλεύουν και άρχισαν πάλι ή δεν είχες καθόλου πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, redcom7 said:

Είχαν σταματήσει να δουλεύουν και άρχισαν πάλι ή δεν είχες καθόλου πρόβλημα?

Είχαν σταματήσει και ξαφνικά δούλεψαν 

 

8 minutes ago, redcom7 said:

 

 

Edited by mix911
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, panos_rho said:

Χρησιμοποίησε το messenger της google και βγάλε της samsung ή απενεργοποίησε τον και δεν θα σου το ξαναμφανίσει

Ο messenger της google είναι απενεργοποιημένος, αλλά σε κάθε restart μου βγάζει και εμένα το ίδιο μήνυμα...

Να το setάρω και να απενεργοποιήσω μετά? Τον Samsung messenger τον έχω θέσει και σαν default....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, thabull said:

Ο messenger της google είναι απενεργοποιημένος, αλλά σε κάθε restart μου βγάζει και εμένα το ίδιο μήνυμα...

Να το setάρω και να απενεργοποιήσω μετά? Τον Samsung messenger τον έχω θέσει και σαν default....

Το αντίθετο να κάνεις της google για default και απενεργοποίησε τον samsung για να έχεις  και μηνύματα rcs

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2024 at 12:59 ΠΜ, samakos3 said:

Καλησπέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σάς. Είμαι ανάμεσα σε s24 ( το απλό ) και s23 ultra (enterprise edition). Η διαφορά είναι 180 ευρώ περίπου και δεν ξέρω αν αξίζει.

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, samakos3 said:

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

Φίλε μου δεν έχω δουλέψει ποτέ το απλό s24 αλλά το s23u είναι όπλο 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, samakos3 said:

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

Εχω s23 Ultra και πραγματικά ειναι κτηνος σε όλους τους τομεις.

Και στο μέγεθος ομως παραειναι κτηνος δυστυχως, κατι που το κανει δυσκολο στη χρηση με το ενα χερι, ή στο να χωρεσει στην τσεπη. Ποσο μαλλον οταν πρεπει να κουβαλας μαζι πορτοφολι και κλειδια στις τσεπες (δεν χρησιμοποιω τσαντακι).

Ζυγισε πολυ αυτον τον παραγοντα κατα την επιλογη σου.

Δεν μετανοιωσα την επιλογη μου τοτε, αλλα το επομενο δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι Ultra. Ειδικα οταν χρησιμοποιω ενιοτε το s23 το απλο που εχουμε επισης στο σπιτι.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα
Ξαφνικα χθες μου πεταξε το παρακατω μηνυμα κ δε μπορω να χρησιμοποιησω ανεπαφες συναλλαγες

Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει ?
Στη Google που κοιταξα λεει γενικοτητες κ δεν εβγαλα ακρη. Εχω 4 καρτες απ ολες τις τραπεζες και κανει το ιδιο σε ολες. Οποτε δεν ειναι θεμα τραπεζας
Απο updates ειμαι οκ. Δειτε και screenshots παρακατω

 

Screenshot_20240602_171136_Google Play services.jpg

viber_image_2024-06-03_15-38-31-042.jpg

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sakislife said:

Καλησπερα στην παρεα
Ξαφνικα χθες μου πεταξε το παρακατω μηνυμα κ δε μπορω να χρησιμοποιησω ανεπαφες συναλλαγες

Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει ?
Στη Google που κοιταξα λεει γενικοτητες κ δεν εβγαλα ακρη. Εχω 4 καρτες απ ολες τις τραπεζες και κανει το ιδιο σε ολες. Οποτε δεν ειναι θεμα τραπεζας
Απο updates ειμαι οκ. Δειτε και screenshots παρακατω

 

Screenshot_20240602_171136_Google Play services.jpg

viber_image_2024-06-03_15-38-31-042.jpg

Έχεις αλλάξει csc ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakislife said:

Καλησπερα στην παρεα
Ξαφνικα χθες μου πεταξε το παρακατω μηνυμα κ δε μπορω να χρησιμοποιησω ανεπαφες συναλλαγες

Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει ?
Στη Google που κοιταξα λεει γενικοτητες κ δεν εβγαλα ακρη. Εχω 4 καρτες απ ολες τις τραπεζες και κανει το ιδιο σε ολες. Οποτε δεν ειναι θεμα τραπεζας
Απο updates ειμαι οκ. Δειτε και screenshots παρακατω

 

Screenshot_20240602_171136_Google Play services.jpg

viber_image_2024-06-03_15-38-31-042.jpg

Είναι  THL ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, liam255 said:

Έχεις αλλάξει csc ;

Εδω και μηνες οχι.
Ειχα αλλαξει στην αρχη γιατι ηθελα ηχογραφηση κλησεων

1 hour ago, theopanatha13 said:

Είναι  THL ?

Ναι. Δες το screenshot

0-02-05-321f661813c0e68ed0271cebcd9b598056d9675a7e009f25f48a7729c774d48a_28b198e5685.thumb.jpg.aa53a6e491a3cf75e2f36cd9ce5b9608.jpg

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

Είδα στις προεπιλεγμένες εφαρμογές, στις ρυθμίσεις, ότι μετά την αναβάθμιση προστέθηκε η επιλογή για "προεπιλεγμένη εφαρμογή αναγνώρισης κλήσεων". Υπάρχει κάποια που να λειτουργεί καλά να την κατεβάσω, ώστε να δουλεύει όπως ας πούμε στα xiaomi που όταν με καλεί κάποια εταιρεία βγαζει και το ονομά της; Είχα βάλει το viber αλλά κάνει μόνο αναφορές για spam, δεν αναφέρει περαιτέρω στοιχεία.

Και κάτι άλλο. Έβλεπα σήμερα στη δουλειά ότι ένα παιδί χρησιμοποιούσε τον dialer της samsung στο s24 του με αναζήτηση Τ9 στα ελληνικά. Έχει προστεθεί αυτή η δυνατότητα; Γιατί έψαξα και δεν βρήκα κάτι (στα λατινικά το είχαμε ανέκαθεν).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...